دكوراسيون دلتا

انتخاب بهترين رنگ مبل براي دكور منزل

رنگ به دكوراسيون هويت مي‌بخشد و با توجه به ويژگي هاي خاص هر رنگ، حسي منحصر به فرد در محيط پديد مي‌آورد.
رنگ مبل

رنگ مبل

عناصر طراحي داخلي، گزينه هايي هستند كه با در نظر گرفتن و مانور روي آن ها مي‌توانيد سبك و حسي خاص را در دكوراسيون داخلي خانه ايجاد كنيد. در اين بخش از مجله دلتا جديدترين تركيب رنگ مبل هاي مختلف را مي‌بينيم و مورد بررسي قرار مي‌دهيم. با ما همراه شويد.

اگر چيدمان خانه را به تازگي شروع كرده ايد، رنگ پارچه مبل را پيش از همه چيز در نظر بگيريد. با توجه به اين رنگ، ساير بخش هاي خانه را دكور كنيد. كاناپه، به عنوان كانون توجهِ دكوراسيون اتاق شناخته مي‌شود. بنابراين نماي ساير بخش هاي خانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد.

رنگ مبلمان استيل

رنگ مبلمان استيل

رنگي كه تقريبا در هر سبك دكوراسيوني به خوبي هماهنگ مي‌شود و جذابيت خود را حفظ مي‌كند، رنگ بژ يا نخودي براي مبل است. مبل استيل به رنگ بژ در انواع تركيب رنگ هاي گرم و سرد توليد مي‌شود. بژ، سايه هايي از رنگ سفيد را در خود دارد كه سبب مي‌شود به خصوصيات روانشناسي رنگ سفيد نزديك شود و همانند رنگي خنثي قابليت هماهنگي با بسياري از رنگ ها را داشته باشد. بژ به اندازه رنگ سفيد آلودگي ها را نشان نمي‌دهد، كه از اين لحاظ نسبت به سفيد برتري دارد. اگر مبل استيل رنگ بژ را انتخاب كنيد، در واقع يك بوم خالي داريد كه مي‌توانيد رنگ و نقش هاي زيادي به آن اضافه و خانه را به راحتي چيدمان كنيد.

جديدترين تركيب رنگ مبل راحتي

جديدترين تركيب رنگ مبل راحتي

وقتي مي‌خواهيد مبلي را با توجه به رنگ هاي موجود در دكوراسيون داخلي خريداري كنيد هميشه اين سوال پيش مي‌آيد كه آيا رنگي خنثي انتخاب كنيم يا يك رنگ برجسته؟ پيشنهاد ما هر دوي آن ها است. مبلي با تركيبي از چندين رنگ مختلف كه ارتباط خاصي با ساير اجزاي موجود در منزل داشته باشد. براي مثال مي‌تواند رنگي مكمل، متضاد يا هم خانواده باشد. تركيب رنگ، سبب مي‌شود هيجان به محيط افزوده شود و هيچ وقت نمايي يكنواخت و كسل كننده نخواهيد داشت.

رنگ مبل راحتي شيك

رنگ مبل راحتي شيك

برخي، از رنگ هاي تند يا پر رنگ لذت نمي‌برند. بعضي از افراد زمان كافي براي طراحي دكوراسيون داخلي ندارند. ممكن است تعدادي از اشخاص با ويژگي رنگ ها آشنا نباشند. بدون در نظر گرفتن دلايل متعدد، رنگ خنثي گزينه اي مناسب براي تكميل پالت رنگيِ دكوراسيون منزل است كه با همه چيز تطبيق مي‌يابد. خنثي به معني كسل كننده بودن نيست. براي فرار از يكنواختي، رنگ هاي گرم، مانند قهوه اي يا زرشكي را نيز به خانه اضافه و كنتراست ايجاد كنيد.

رنگ مبل نسكافه اي

رنگ مبل نسكافه اي

رنگ نسكافه اي براي مبل راحتي و مبلمان چرم مناسب است. اين رنگ در پالت رنگي قهوه اي قرار مي‌گيرد. مي‌توانيد از رنگ هاي قهوه اي سوخته تا خاكي و كرم براي ست كردن در كنار آن بهره ببريد. شايد نسكافه اي رنگي خاص و كمياب نباشد اما گرما را به خانه اضافه مي‌كند. سبز، زرشكي، زرد و سفيد رنگ هايي هستند كه در كنار يكديگر جلوه اي از طبيعت را در ذهن تداعي مي‌كنند.

مُبل سلطنتي

رنگ مبل سلطنتي

طلايي هميشه مد بوده است و هيچ وقت جذابيت خود را از دست نخواهد داد. براي افزودن وقار و زيبايي به نماي داخلي منزل، اين رنگ را در كنار زرشكي، بنفش، خردلي، يشمي و قهوه اي تركيب كنيد. طلايي رنگي برجسته است كه فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد. در صورتي كه در جاي مناسب و با تركيب رنگ هاي تيره به كار رود، مانند كوسن هاي سورمه اي و قهوه اي، جلوه اي خيره كننده خواهد داشت.

مبلمان راحتي طوسي

تركيب رنگ مبل راحتي طوسي

مانند رنگ بژ، طوسي رنگي خنثي و مناسب انواع پارچه هاي مبلي است. درجه هاي مختلف اين رنگ را در خانه تصور و رنگي كه به خوبي در چيدمان خانه شما ديده مي‌شود انتخاب كنيد.

رنگ هاي گفته شده براي مبلمان، بسيار پر كاربرد هستند. هر رنگي كه با دكوراسيون خانه شما تناسب دارد و به آن علاقه داريد، انتخاب كنيد. اگر زياد اهل تغيير دكوراسيون هستيد، رنگ هاي پيشنهاد شده گزينه هاي مناسبي هستند كه تا مدت ها مي‌توانيد از آن ها در چيدمان خانه استفاده كنيد.

همچنين بخوانيد:

نكاتي براي انتخاب پارچه مبل

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

معرفي انواع مبلمان اداري


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2
+ نوشته شده: 1398/9/4 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

جديدترين مدل پرده پذيرايي

از نقش پرده پذيرايي در زيبايي خانه غافل نشويد. با انتخاب پرده مناسب، علاوه بر اينكه حجمِ ورود نور را كنترل مي‌كنيد، به زيبايي دكوراسيون كمك كرده ايد.
پرده پذيرايي

پرده پذيرايي

پذيرايي بخشي مهم از خانه است كه دكوراسيون داخلي آن بر روحيه ساكنان تاثير گذار است. يكي از پر طرفدارترين ايده هاي تزيين پذيرايي، پوشاندن پنجره با استفاده از پرده و پارچه براي افزودن رنگ، هويت و سبكي خاص به دكوراسيون داخلي پذيرايي است. پرده، پارچه و ميله پرده در انواع مختلفي عرضه مي‌شوند. سبك كلي دكوراسيون پذيرايي را در نظر بگيريد و سپس با توجه به بودجه، چيدمان كلِ منزل، محل قرار گيري پنجره و ابعاد آن، پرده يا پارچه مناسب را بخريد. با مجله دلتا همراه شويد تا با هم به چند مدل پرده پذيرايي جديد، نگاهي بيندازيم.

چوب پرده

 پرده هاي سفارشي معمولا گران قيمت تر از چوب پرده ها هستند، بنابراين مي‌توانيد چوب پرده مورد نظر خود را با هزينه كم تري از ميان دو دسته انتخاب كنيد.

 • چوب پرده دوتايي

چوب پرده هاي دوتايي، ظاهري ساده دارند و براي به كار بردن در چيدمان قرينه مناسب هستند. بر روي اين چوب پرده ها مي‌توان والان نصب كرد. والان به پارچه هاي كوچكي گفته مي‌شود كه در قسمت بالايي پرده قرار دارد و نماي آن را زيباتر مي‌سازد. والان نمايي سنتي و كلاسيك به منزل مي‌بخشد.

 • چوب پرده تك

ميله پرده تكي، براي پرده هاي ساده، سبك، بدون والان و هم چنين محيط هاي كوچك و غير رسمي، مانند اتاق خواب، مناسب تر هستند. چوب پرده هاي لبه دار و عريض كه پرده را درون يك قاب حفظ مي‌كنند مناسب دكوراسيون كلاسيك و مكان هاي رسمي هستند.

پرده پذيرايي

پارچه مناسب پرده پذيرايي

پارچه هاي مناسب براي دوخت پرده از تنوع زيادي برخوردارند. بعضي از پارچه ها براي استفاده در اتاق خواب و ساير پارچه ها براي پذيرايي يا اشپزخانه مناسب ترند.

پارچه هاي سنگين تر، براي پوشاندن پنجره در مناطق سردسيري، اتاق كار و اتاق خواب، انتخاب بهتري هستند. در مناطق گرمسيري، استفاده از پارچه هاي سبك و روشن پيشنهاد مي‌شود.

پرده پذيرايي

 • ابريشم

پرده هاي ابريشمي مدل هايي كلاسيك و سنتي هستند، و حس تشريفاتي به پذيرايي اضافه مي‌كنند. به خصوص اگر بلند باشند و روي زمين انباشته شوند. ابريشم كيفيت بسيار بالايي دارد و به نور اجازه عبور مي‌دهد. براي حفظ حريم خصوصي، پارچه هاي ضخيم را پشت پرده پذيرايي حرير نصب مي‌كنند تا به هنگام شب بتوان آن را باز كرد.

پرده پذيرايي

 • پنبه

پنبه، پارچه اي پر كاربرد است. شست و شو و نظافت آن ها به راحتي صورتي مي‌گيرد. با توجه به سبك دكوراسيون داخلي، مي‌توانيد رنگ و طرح هاي متنوعي را براي پارچه هاي پنبه اي در نظر بگيريد. اين نوع، از ساير پرده ها سفت تر است.

پرده پذيرايي

 • كتان

پارچه كتان صاف و سبك است. در دكوراسيون پذيرايي غير رسمي به كار برده مي‌شود. نمايي مدرن و صميمانه در خانه ايجاد مي‌كند.

پرده پذيرايي

 • مخمل

پرده مخمل نمايي مجلل و سلطنتي به خانه مي‌بخشد. به ندرت در خانه هاي مدرن به كار برده مي‌شود و در دكوراسيون سلطنتي كاربرد بيش تري دارد.

پرده پذيرايي

 • حرير

اگر مي‌خواهيد نماي پذيرايي را بزرگ تر نمايش دهيد و نور كافي را در دكوراسيون داخلي پذيرايي تامين كنيد، بهترين انتخابي كه پيش روي شما قرار دارد استفاده از پارچه هاي حرير به عنوان پرده پذيرايي است. البته براي حفظ حريم خصوصي نياز به استفاده از پارچه هايي ضخيم در قسمت پشتي داريد.

پرده پذيرايي

طرح و رنگ پرده براي پذيرايي

پرده پذيرايي فضاي وسيعي را مي‌پوشاند، بنابراين در نظر گرفتن رنگ و طرح مناسب براي اين عنصر اهميت ويژه اي دارد. همان طور كه براي انتخاب رنگ مبلمان، كاغذ ديواري، فرش و ساير لوازم وقت صرف مي‌كنيد، براي پرده نيز زمان بگذاريد. الگو و جنس پارچه را با توجه به سبك دكوراسيون در نظر بگيريد، تا پيوستگي در چيدمان جريان داشته باشد. قبل از اينكه پرده را خريداري كنيد، تكه اي از پارچه را به عنوان نمونه به خانه ببريد و در كنار ديوار و لوازم قرار دهيد. به اين صورت متوجه هماهنگي، تناسب يا كنتراست آن با ساير وسايل خواهيد شد.

پرده پذيرايي

اندازه پرده پذيرايي

اندازه پرده پذيرايي داراي اهميت زيادي است. معمولا پيشنهاد مي‌شود، حتي اگر بيش تر مواقع پرده را باز مي‌گذاريد، عرض آن حداقل، دو برابرِ عرض پنجره باشد. ارتفاع پرده پذيرايي بايد به اندازه كافي بلند باشد. پرده اي بلند كه تا روي زمين كشيده شده است، به ايجاد فضايي شيك و خاص كمك مي‌كند. اما بهتر است بيش از حد بلند نباشد تا زمين را به طور كامل نپوشاند. حداقل ارتفاع بايد به گونه اي باشد كه مماس با سطح زمين باشد. پرده هاي كوتاه تر از اين اندازه، مانند پارچه هايي هستند كه قيچي شده باشند.

نصب چوب پرده

در آخر بايد اشاره اي كنيم به اهميت چگونگي نصب چوب پرده، كه تاثير زيادي در زيبايي نماي پرده پذيرايي دارد. در كل به دو صورت مي‌توان ميله را نصب و پرده را آويزان كرد.

 • سنتي

چوب پرده را چند سانتي متر بالاتر از قاب پنجره نصب كنيد و مطمئن باشيد ظاهري جذاب، كلاسيك و ساده خواهد داشت كه خانه شما را زيبا مي‌سازد.

 • مدرن

ميله پرده را درست زير سقف نصب كنيد. به اين صورت ارتفاع سقف بلند تر ديده مي‌شود و ظاهري مدرن در محيط به وجود مي‌آيد.

منتظر دريافت نظرات شما هستم. ما را در بخش دكوراسيون همراهي كنيد.

همچنين بخوانيد:

ديزاين ميز جلوي مبل ؛ايده‌هايي ساده براي دكوراسيون منزل

كمد ديواري هاي مدرن براي خانه هاي كوچك

تزيين ميز ناهار خوري با ايده هاي جالب


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 2
+ نوشته شده: 1398/9/3 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

انواع مدل هاي آرك آشپزخانه

آرك ها ستون هاي افقي و نيم دايره اي هستند كه وزن سقف را به دوش مي‌‎كشند. فرم منحني آرك آرامش را به خانه اضافه مي‌كند.
آرك آشپزخانه

آرك آشپزخانه

آرك سازه اي افقي، به فرم منحني و قوسي شكل است كه توسط معماران، روي سقف طراحي مي‌شود. نزديك به چهار هزار سال است كه آرك را در ساخت و ساز بنا هاي مختلف به كار مي‌برند. دكوراسيون داخلي آشپزخانه و زيبايي نماي آن، به عنوان قلب منزل، اهميت ويژه اي دارد. استفاده از آرك در طراحي داخلي اين بخش، به عنوان سبكي مدرن، افزايش يافته است. آرك را به دو دليل در طراحي داخلي وارد مي‌كنند؛ براي تحمل وزن سقف و هم چنين پوششي زيبا براي آن. آرك به شكل گچي، كناف و ام دي اف طراحي مي‌شود. با خواندن اين مطلب از مجله دلتا، با جديدترين مدل هاي آرك آشپزخانه آشنا شويد، تا بتوانيد با توجه به سبك دكوراسيون، آن را در آشپزخانه به كار گيريد.

آرك اپن آشپزخانه

بر خلاف گذشته كه آشپزخانه به صورت اتاقي جدا ساخته مي‌شد و پنهان بود، در خانه هاي مدرن به صورت يكپارچه و در ارتباط با ساير بخش هاي منزل، طراحي مي‌شود. با تغيير ظاهر آشپزخانه و پيچيده تر شدن طراحي، آرك نيز فرم هاي جديدتري به خود گرفته است. آرك در قسمت ورودي آشپزخانه اجرا مي‌شود و مانند مرز، دو فضا را از يكديگر جدا مي‌كند. فرقي نمي‌كند آشپزخانه شما كوچك باشد يا بزرگ، پوشاندن سقف با آرك، به زيبايي خانه كمك مي‌كند.

آرك آشپزخانه

آرك گچي آشپزخانه

قديمي ترين نوع آرك آشپزخانه، مدل گچي آن است. معمولا اولين جايي كه در بازسازي خانه هاي قديمي تغيير مي‌كند، آرك گچيِ آشپزخانه است. آرك گچي را روي سازه فلزي كه به سقف جوش داده مي‌شود، اجرا مي‌كنند. معمولا روي آرك هاي گچي با هنر دست، گچبري صورت مي‌گيرد كه ظاهري زيبا به آن مي‌بخشد. اين مدل، وزن زيادي دارد. به دليل وجود رطوبت بالا در اين بخش، در معرض آسيب و ترك خوردن است. آرك گچي را مي‌توان با انواع رنگ هاي روغني يا پلاستيكي پوشاند.

آرك آشپزخانه

آرك آشپزخانه كناف

كناف، نوعي سقف كاذب كه وزن سبكي دارد و در تمام بخش هاي خانه قابل اجرا است. آرك آشپزخانه كناف، طرفداران زيادي پيدا كرده و اولين گزينه در طراحي سقف محسوب مي‌شود. اين نوع نسبت به مدل گچي، راحت تر اجرا مي‌شود، ارزان تر و داراي تنوع بيش تري است. آركِ كناف امكان به كار بردن نور مخفي و ال اي دي را ممكن مي‌سازد. اين نوع، به بزرگ و روشن ديده شدن فضا كمك مي‌كند.

آرك آشپزخانه

آرك آشپزخانه ام دي اف

يكي ديگر از مدل هاي پركاربرد آرك آشپزخانه، نوع ام دي اف يا چوبي است. آرك هاي ام دي اف دست ساز هستند. اما به دليل قابليت شكل پذيري پايينِ ام دي اف، تنوع زيادي ندارد. يكي از مهم ترين ويژگي هاي آرك ام دي اف امكان ست كردن آن با كابينت است. آرك ام دي بر خلاف ساير مدل ها، وزن زيادي دارد و براي اجرا روي سقف هاي يونوليتي مناسب نيست. در چنين حالتي، بايد آرك را به تير آهن پيچ كرد. بنابراين با توجه به موارد بيان شده از نظر نصب و ساخت، هزينه بالايي دارد.

نقش آرك در دكوراسيون

وجود آرك نمايي مدرن به آشپزخانه مي‌بخشد و نقشي دكوراتيو در خانه بازي مي‌كند. با توجه به سليقه و ابعاد آشپزخانه، مي‌توان با نورپردازي هاي متنوع، جلوه اي برجسته به آرك بخشيد. امكان به كار بردن هالوژن، لوستر و نور مخفي روي اين سازه وجود دارد.

يكي ديگر از كاربردهاي آرك در خانه هايي با سقف بلند است.مانند سقف كاذب، وجود آرك، به دليل حجيم بودن، ارتفاع سقف را كاهش و فضا را دوستانه و گرم جلوه مي‌دهد.

آيا آرك، در طراحي داخلي آشپزخانه شما به كار رفته است؟ شما كدام مدل را مي‌پسنديد؟ با بخش دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد و ما را از نظرات خود آگاه كنيد.

همچنين بخوانيد:

چطور آشپزخانه كوچك مان را منظم كنيم؟

طراحي آشپزخانه، مهم ترين بخش خانه

كابينت ممبران ؛ تحولي در دكوراسيون آشپزخانه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1398/9/3 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون لوكس با تركيب رنگ سبز و طلايي

تركيب رنگ درختان و نور خورشيد در دكوراسيون داخلي، حس سرزندگي و شادابي را به ارمغان مي‌آورد. به سراغ تركيب رنگ در دكوراسيون مي‌رويم؛ اين بار سبز و طلايي.
تركيب رنگ

تركيب رنگ در دكوراسيون

هر رنگ ويژگي روانشناسي خاصي دارد و حسي منحصر به فرد در فضا القا مي‌كند. تركيب رنگ ها كنار يكديگر تاثير هر دو رنگ را به طور جداگانه به فضا مي‌افزايد و باعث تلطيف تاثيرات رنگ مقابل مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا سراغ تركيب رنگ سبز و طلايي مي‌رويم. اين دو رنگ، از دسته رنگ هاي ملايم و روشن به شمار مي‌آيند. از آنجايي كه نماي تك رنگ يا مونوكروم سبب ايجاد يكنواختي مي‌شود، بهترين روش، استفاده از چند رنگ در كنار هم و ايجاد هارموني در چيدمان داخلي است.

رنگ سبز

سبز، نماد حيات و رنگي گرم است كه از تركيب آبي و زرد به دست مي‌آيد. اين رنگ فضا را كوچك و دوستانه جلوه مي‌دهد. از محبوب ترين رنگ هاي قرن هجدهم بوده است كه از آن زمان تا كنون طرفداران زيادي دارد. براي كسب اطلاعات در مورد تاثير رنگ سبز در دكوراسيون، بهتر است برويم سراغ ويژگي هاي رنگ هاي مادر، يعني دو رنگي كه سبز را به وجود مي‌آورند.

آبي؛ آبي رنگي سرد و يادآور آسمان و دريا است. اين رنگ سبب بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. از همين رو خانه اي آبي رنگ، بزرگ به نظر مي‌رسد و به ساكنان آرامش مي‌بخشد.

زرد؛ رنگ زرد هيجان را در فرد به وجود مي‌آورد و با خمودي مقابله مي‌كند. با افزايش ضربان قلب، گردش خون را افزايش مي‌دهد، بنابراين سبب شادي و نشاط مي‌شود.

تلفيق اين دو رنگ، حس سرزندگي را در كنار آرامش به ارمغان مي‌آورد. آبي و زرد، به عنوان رنگ هاي هم خانواده براي سبز شناخته مي‌شوند.

رنگ طلايي

رنگ طلايي، رنگي گرم، تركيبي از زرد و نقره اي و يادآورد نور خورشيد است. اين رنگ روي سطوح براق به خوبي جلوه پيدا مي‌كند و با انعكاس نور، فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد. رنگ طلايي، در كنار سبز، نمايي برجسته مي‌يابد و ويژگي گرما بخشي آن را افزايش مي‌دهد. علاوه بر داشتن خصوصيات رنگ زرد، كه در بالا به آن اشاره شد، ويژگي هاي رنگ نقره اي، از جمله سكون و قابليت انطباق را در خود دارد.

تركيب رنگ

تركيب رنگ سبز و طلايي

نيازي نيست براي بهره گرفتن از ويژگي هاي اين دو رنگ در دكوراسيون، كل فضا را فقط با اين دو رنگ پر كنيد. در ذهن خود يكي از اين دو رنگ را به عنوان پس زمينه و رنگ ديگر را به عنوان مكمل و براي ايجاد كنتراست در نظر بگيريد. هارموني زيبايي از تركيب اين دو رنگ در كنار لوازم چوبي و قهوه اي، به وجود مي‌آيد، زيرا يادآور تركيب رنگ طبيعي هستند.

براي جلوگيري از اشباع رنگ، از طوسي، سفيد، مشكي، خاكي و رنگ هاي خنثي كمك بگيريد. در اين خانه براي جلوگيري از افزايش دماي بصري، از سبز مايل به آبي استفاده شده است تا خنكي رنگ آبي را به فضا بيافزايد.

تركيب رنگ

دكوراسيون داخلي خانه كوچك

براي جلوگيري از تجمع رنگ هاي متعدد، سينك و كاشي بين كابينتي را سفيد انتخاب كرده اند. سراميك سفيدِ كف اتاق طرحي مشابه كاشي ها دارد كه در نماي كلي منزل، يگانگي را پديد آورده است.

پرده هاي توري اجازه مي‌دهند نور به خوبي به داخل وارد شود و نور كافي براي فضاي داخل تامين شود.

تركيب رنگ

انعكاس رنگ طلايي روي وسايل، پيوستگي را در ذهن تداعي مي‌كند. تزيين ديوار با ساعت طلايي رنگ، نمايي مينيمال به اين بخش از خانه بخشيده است. براي جدا سازي فضاها از كفپوش هاي مختلف، به جاي در، استفاده شده است. وجود در، فضاي بيش تري اشغال و از بازتاب نور به بخش هاي مختلف خانه جلوگيري مي‌كند. اما با حذف آن، فضا دلباز به نظر مي‌رسد.

سبز و طلايي

فرم هاي منحني و اشكال گرد، آرامش و صلح را در ناخودآگاه بيننده به وجود مي‌آورد. فضاهاي كوچك و باريك حس خفگي در افراد به وجود مي‌آورند. براي مقابله با اين حس، از آينه و چراغ ديواري گرد در دكوراسيون سرويس بهداشتي كمك گرفته شده است. براي جدا سازي دو بخش از هم، با استفاده از سنگ هاي مشكي و مرمر، مرز ايجاد شده است.

اين تركيب، فقط يكي از ده ها تركيبي است كه مي‌توانيد در كنار هر كدام از اين دو رنگ به كار ببريد. اگر در چيدمان منزل خود از اين رنگ ها استفاده مي‌كنيد، تركيب رنگ موجود در خانه خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1398/9/2 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

بهترين سراميك كف ؛ مناسب خانه هاي ايراني

پوشش كف خانه با استفاده از سراميك، دكوراسيون داخلي را جذاب مي‌سازد. علاوه بر اين نظافت آن آسان خواهد بود.
سراميك

سراميك كف

سراميك يكي از كفپوش هاي قديمي و محبوب است كه انواع مختلفي دارد. با پوشاندن كف خانه با سراميك، نماي دكوراسيون شيك و لوكس به نظر مي‌رسد. اگر علاقه اي به پهن كردن فرش نداريد، سراميك از بهترين گزينه هايي است كه به عنوان كفپوش پيش رو داريد. اين كفپوش در انواع مات يا براق توليد مي‌شود. هم چنين تنوع طرح و رنگ زيادي دارد. سراميك، براي استفاده در آشپزخانه گزينه مناسبي است، زيرا مقاومت بالايي در برابر آب و مواد شوينده دارد. اين كفپوش از جمله مصالحي است كه در تمام بخش هاي خانه مي‌توان به كار برد. جالب توجه است بدانيد كه ايرانيان در توليد انواع سراميك و كاشي هاي دست ساز سرآمد هستند. گونه هاي مختلفي از سراميك هاي ايراني در بازار موجود است كه از هنر هاي دستي به حساب مي‌آيند. در اين بخش از مجله دلتا در مورد سراميك بيش تر بخوانيد.

همان طور كه مي‌دانيد رنگ هاي روشن فضا را بزرگ، روشن تر و لكه ها را به خوبي نشان مي‌دهند. اما رنگ هاي تيره علاوه بر تاريك و كوچك نشان دادن محيط، آلودگي ها را كمتر نمايان مي‌كنند. پس در انتخاب رنگ كفپوش، اين دو نكته را در ذهن داشته باشيد.

سراميك براق؛ براي بزرگ نمايي دكوراسيون داخلي از سراميكِ براق استفاده كنيد. اين نوع، با انعكاس نور به اطراف، فضا را روشن تر مي‌كند. در نتيجه فضا بزرگ تر به نظر خواهد رسيد. كفپوش براق، آلودگي را بهتر نشان مي‌دهد. بنابراين پيشنهاد مي‌شود اگر در خانه كودك داريد، اين نوع كفپوش را انتخاب تا آلودگي ها را به سرعت پاك كنيد.

سراميك مات؛ سراميك هاي مات لكه ها را كم تر نشان مي‌دهد، و براي فضاهاي كوچك مناسب است. نوع مات، جلوه اي مانند موكت يا فرش دارد.

سراميك

انواع سراميك

سراميك نيز مانند تمام اجزاي داخليِ دكوراسيون تابع تكنولوژي روز و سليقه افراد است. با توجه به كارايي محيط، سبك دكوراسون، بودجه و ابعاد فضا، سراميكِ مورد نظر خود را تهيه كنيد. در اين جا چند نمونه از انواع آن را به شما معرفي مي‌كنيم.

سراميك طرح سنگ و چوب

سراميك هاي طرح سنگ و چوب، اشكالي مانند پاركت، آجر، سنگ و رنگ هايي گرم دارند. براي پذيرايي مناسب هستند و تاثير زيادي در جلوه دكوراسيون داخلي منزل دارد.

سراميكِ بتني

سراميكِ بتني، جديدترين مدل از اين كفپوش است كه به دليل رنگ خنثي و ظرافت در بافت، براي پوشش كف سرويس بهداشتي به كار مي‌رود. زيرا سبب بزرگ ديده شدن فضا مي‌شود. لوازم موجود در حمام و دستشويي را از رنگ هاي گرم يا طرح چوب انتخاب كنيد تا تعادل دماي ديداري به وجود آيد و فضاي گرمي داشته باشيد.

به عنوان نكته مهم، اين را در نظر داشته باشيد كه از به كار بردن سراميكِ مسطح، در سرويس بهداشتي صرف نظر كنيد. زيرا احتمال سر خوردن افراد را افزايش مي‌دهد.

سراميك طرح دار

كاشي هاي طرح دار، بر خلاف ساير مدل ها، الگوي يكساني با هم ندارند. چند رنگ هستند. جذابيت زيادي به فضا اضافه مي‌كنند و نماي خانه را دگرگون مي‌سازند. مي‌توانيد اين كفپوش ها را براي پوشش كف حمام، آشپزخانه يا بالكن در نظر بگيريد و ديوارها را بر اساس طرح كفپوش، كاشي كاري يا رنگ آميزي كنيد.

طرح هاي سه بعدي

از جمله سراميك هاي مدرن، مي‌توان به مدل هاي سه بعدي اشاره كرد. طرح سراميكِ سه بعدي به گونه اي است كه با ايجاد خطاي ديد، فرمي حجيم و سه بعدي در نگاه افراد به وجود مي‌آورد. مناسب استفاده در آشپزخانه، سرويس بهداشتي و راه پله هستند.

سراميك

سراميك ليزري

سراميكِ ليزري را با استفاده از ليزر برش مي‌دهند. به همين سبب هنگامي كه آن ها را در كنار هم نصب مي‌كنند، به دليل ظرافت در برش، مانند يك سنگ پهناور و يكدست به نظر مي‌آيد.

كاشي يا سراميك

شايد با خود بگوييد آيا سراميك، همان كاشي است؟ پاسخ ما به شما اين است، اين دو مورد تفاوت زيادي با يكديگر ندارند. سراميك، ضخامت و مقاومت بيش تري در برابر دما و فشار دارد. بنابراين از آن براي پوشش كف و كاشي را براي پوشاندن ديوار به كار مي‌برند. در طراحي هاي قديمي كاشي ها داراي الگوهاي تكرارشونده و ابعاد كوچكي بودند، اما امروزه تنوع در ابعاد و طرح در هر دو نوع به وفور يافت مي‌شود.

سراميك را براي پوشاندن كف خانه خود به كار بگيريد و از وجود آن لذت ببريد. نظرات خود را نيز با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/9/2 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

5 اصلِ چيدمان تابلو در دكوراسيون داخلي

وجود تابلو و تصاوير مختلف در دكوراسيون داخلي، سبب پرواز روح و ذهن مي‌شود و افراد را به دنيايي ديگر پرتاب مي‌كند.

چندين سال است كه استفاده از تابلو و قاب در دكوراسيون داخلي براي تزيين ديوار، رواج يافته و به عنوان نمادي از شخصيت و علاقه افراد، مي‌تواند به ايجاد فضايي آرامش بخش كمك كند. نصب تابلو سبب مي‌شود هر خانه اي نماي منحصر به فرد خود را داشته باشد و شما در ميان رنگ مورد علاقه، تصوير افراد خانواده و مناظر دوست داشتني خود قرار بگيريد. در اين بخش از مجله دلتا چند روش از چيدمان تابلو در كنار هم را به شما مي‌گوييم. با ما همراه شويد.

1. چيدمان تابلو در چهارچوب

هنگام نصب تابلو، چهارچوبي فرضي را در نظر بگيريد. با توجه به ابعادِ چهارچوب مي‌توانيد از تركيب چند قاب در كنار هم استفاده كنيد. آن ها را به گونه اي كنار هم قرار دهيد كه نگاه بيننده را به خود جذب كند. بهتر است در مرحله اول، تابلو ها را روي زمين كنار هم بچينيد تا بهترين تركيب به دست آيد. مي‌توانيد از چسب هاي ظريف براي نشانه گذاري روي ديوار استفاده و از دور به فرم چيدمان نگاه كنيد. براي مثال اگر چيدمان مربعي را در نظر گرفته ايد، با نصب تابلو در گوشه هاي اين خطوط فرضي، تصوري از وجود چهارچوبي مربع شكل به وجود آوريد. فرم مربع، ايستايي و آرامش را به فضا القا مي‌كند و نماد نظم است.

نصب تابلو

2. بزرگ ترين تابلو

از بزرگ ترين تابلو شروع و ساير قاب ها را با توجه به آن چيدمان كنيد. اگر در پي ايجاد تناسب هستيد، قاب هاي هم اندازه و مربعي را انتخاب كنيد. بهتر است تابلوها حداقل 5 سانتي متر با هم فاصله داشته باشند.

معمولا تابلوهاي بزرگ، گران قيمت تر از ساير قاب ها هستند. البته راه هايي وجود دارد كه بتوانيد تصوير مورد علاقه خود را ارزان تر به دست آوريد و آن را قاب بگيريد. عكس هاي با كيفيت را دانلود و در ابعاد بزرگ چاپ كنيد. آن را قاب بگيريد و به ديوار بياويزيد. هم چنين مي‌توانيد تابلوهاي دست دوم را خريداري كنيد.

تابلوهاي بزرگ، ديوار را كوتاه و كوچك تر نشان مي‌دهد. بنابراين بهتر است، آن ها را در اتاق هاي بزرگ بياويزيد. البته نياز نيست محتويات چيدمان خود را به تابلو محدود كنيد، ديواركوب هاي متنوع را نيز ميان قاب ها قرار دهيد.

3. تركيب رنگ

به جاي انتخاب قاب هاي تك رنگ، مانند سفيد، مشكي و چوبي، ساير رنگ ها را هم در نظر بگيريد و رنگين كمان بسازيد. قاب هاي فانتزي و رنگي توجه بيش تري را به سمت خود جلب مي‌كند و فضا را دوستانه جلو مي‌دهد. قاب هاب رنگي براي تصاوير سياه و سفيد، باعث ايجاد كنتراست مي‌شود. اما اگر از طرفداران سادگي هستيد، مي‌توانيد تصاوير مرتبط يا عكس هايي با پس زمينه هم رنگ را انتخاب كنيد و آن ها را كنار هم قرار دهيد.

چيدمان تابلو

4. ديوار آكسان

تابلوها را روي ديوار آكسان نصب و براي تاثيرگذاري بيش تر، ديوار را با رنگ هاي تيره نقاشي كنيد. هر چه رنگ ديوار پر رنگ تر باشد، قاب هاي كوچك برجسته تر به نظر مي‌رسند. انعكاس طرح يكي از ايده هاي خلاقانه است كه پيوستگي دكوراسيون را نشان مي‌دهد.

چيدمان تابلو ها را روي ديواري كه با كاغذ ديواري پوشانده شده فراموش نكنيد. مي‌توانيد تكه اي از كاغذ ديواري را قاب بگيريد و لابلاي تابلو ها به ديوار نصب كنيد.

5. تركيب تابلو هاي كوچك

وجود چند تابلوي كوچك در كنار يكديگر، فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد و براي نصب در خانه هاي بزرگ مناسب است. اگر قاب ها فرمي يكسان دارند، آن ها را در يك رديف، پشت سر هم نصب كنيد. اما براي ايجاد تنوع بصري، مي‌توانيد تابلو هاي كوچك با فرم متفاوت را كنار هم تركيب و آن ها را به صورت پراكنده روي ديوار نصب كنيد. تركيب تابلوهاي كوچك كنار يكديگر، سبب بزرگ نمايي مكان مي‌شود. بنابراين براي عريض تر جلوه دادن راهرو و مكان هاي باريك، ديوار را با تابلوهاي مختلف بپوشانيد.

قبل از اينكه ميخ را به ديوار بكوبيد، به محل نصب تابلو دقت كنيد. قاب ها براي ديده شدن نصب مي‌شوند، بيش از اندازه آن را بالا نبريد. ارتفاع مناسب براي نصب تابلو هم سطح با چشم ناظر است.

اميدواريم از ايده هاي ما الهام گرفته باشيد و در كنار سليقه و خلاقيت، خانه خود را تزيين كنيد. منتظر دريافت نظرات شما هستيم.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/9/2 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

سانسوريا ؛ گياه سايه دوست

سانسوريا در ايران به اسم گلِ "زبان مادر شوهر" شناخته مي‌شود. يكي از گل هاي آپارتماني سايه دوست و مقاوم است.
سانسوريا

سانسوريا

وجود گل هاي آپارتماني در دكوراسيون داخلي خانه سبب به وجود آمدن نشاط و سرزندگي مي‌شود. گل هاي طبيعي، نماد حيات هستند كه ويژگي هاي روانشناسي رنگ سبز را نيز، به خانه اضافه مي‌كنند. سانسوريا يكي از گياهان آپارتماني محبوب است كه تقريبا در بيش تر خانه ها يافت مي‌شود. با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد تا با گل سانسوريا آشنا شويم.

سانسوريا، انواع متنوعي، بالغ بر 60 گونه دارد. چند نوع سانسوريا در ايران وجود دارد؛ از جمله پا كوتاه و بلند، برگ ساده يا ابلق. برگ هاي اين گياه بلند و كشيده هستند كه در قسمت بالايي فرمي تيز به خود مي‌گيرند. به همين دليل، به سانسوريا گياه شمشيري نيز مي‌گويند. برگ ها به رنگ سبز تيره، سبز روشن با رگه هاي طلايي و سبز ابلق هستند. سانسوريا گياهي هميشه سبز است. رشد كم و عمر طولاني دارد. به طور متوسط تا 45 سانتي متر، و در شرايط مناسب تا ارتفاع يك متر رشد مي‌كند.

سانسوريا

نگهداري سانسوريا

براي داشتن گياهي شاداب و زيبا لازم است با ويژگي هاي ذاتي آن آشنا باشيد تا بتوانيد شرايط مناسبي را فراهم كنيد. نور، دما، آب، خاك و كود از جمله مواردي هستند كه گياه به آن ها نياز دارد.

نور؛ سانسوريا از گياهان سايه دوست به حساب مي‌آيد. نور مستقيم خورشيد برگ هاي اين گياه را مي‌سوزاند و در سايه ،شرايط مطلوبي خواهد داشت. نبايد گياه را در اتاقي تاريك قرار داد، زيرا قطر برگ ها كم و رشد آن متوقف مي‌شود.

كود؛ كود دامي و خاك برگ به رشد گل سانسوريا كمك مي‌كند و آن را سالم نگه مي‌دارد. در صورت زرد شدن برگ ها و توقف رشد گياه، از كود شيميايي براي تقويت سانسوريا استفاده كنيد. كود مخصوص اين گياه در بازار موجود است، كه مي‌توانيد آن را در شش ماه اول سال، طبق راهنماي استفاده از آن ، با آب به گياه تزريق كنيد.

خاك؛ خاك مناسب براي تغذيه گل سانسوريا، مخلوطي از ماسه، شن، رس و خاك برگ است. اين گل به خاك سنگين نياز دارد تا ريشه هايي قوي داشته باشد و سريع تر پاجوش بدهد.

دما؛ تمام گياهان نسبت به تغييرات دمايي حساس هستند. سانسوريا به عنوان گياهي مقاوم، تا دماي 10 درجه سانتي گراد را در زمستان تاب مي‌آورد و در تابستان تا 24 درجه سانتي گراد به حيات خود ادامه مي‌دهد. چنان چه ميانگين دماي محيط از اين بازه تجاوز كند، سانسوريا خشك مي‌شود يا يخ مي‌زند.

آبياري؛ برگ هاي عريض سانسوريا، قطر زيادي دارد. بنابراين آب و املاح معدني را در خود حفظ مي‌كند. به همين دليل نياز به آبياري زيادي ندارد. در فصل هاي گرم هر هفته، و در فصول سرد بيست روز در ميان، به اين گل آب بدهيد. سانسوريا به رطوبت كمي نياز دارد بنابراين از آبپاشي روي برگ ها خودداري كنيد.

سانسوريا

تكثير سانسوريا

اين گل به راحتي تكثير مي‌شود و مي‌توانيد بدون نياز به افراد ماهر، اين گياه را در منزل تكثير كنيد. براي ازدياد سانسوريا دو روش را به شما پيشنهاد مي‌دهيم؛ تقسيم برگ يا پاجوش.

تكثير از طريق پاجوش

گفته مي‌شود بهترين زمان براي ازدياد بيش تر گياهان زينتي از جمله سانسوريا اواخر بهار تا اواسط تابستان است. در اين بازه زماني، گياهان انعطاف پذيرتر هستند و در برابر تغييرات مقاومت خود را از دست نمي‌دهند. پاجوش هايي كه به اندازه 20 سانتي متر رشد كرده اند از گياهِ جدا كنيد و آن را در خاك مخصوص بكاريد. پاجوش به جوانه هاي تازه گياهان گفته مي‌شود.

قلمه زدن

براي قلمه زدن برگ ها، آن ها را از فاصله 10 سانتي متري برش بزنيد و درون خاك قرار دهيد. قلمه را در دماي 20 درجه سانتي گراد نگهداري كنيد. براي گرفتن نتيجه بهتر، تعداد 8 تا 10 قلمه را در كنار هم درون خاك قرار دهيد. تركيب يك واحد خاك لومي و دو واحد خاك برگ را براي ريشه زدن در نظر بگيريد.

سانسوريا

سانسوريا

نكات جالبي در مورد گياه سانسوريا وجود دارد كه دانستن آن ها شايد براي شما جذاب باشد. در اينجا به چند مورد از آن ها اشاره مي‌كنيم.

 • سانسوريا با تصفيه تولوئن، فرمالدئيد و ساير گازهاي سمي، هواي منزل را پاك سازي مي‌كند. به همين دليل استفاده از آن داخل اتاق خواب، اتاق نوزاد، پذيرايي، رستوران و بيمارستان ها توصيه مي‌شود.
 • سانسوريا خشك سالي را تحمل مي‌كند. زيرا مي‌تواند آب را در برگ هاي خود ذخيره كند و از اين لحاظ به كاكتوس شباهت دارد. يعني حتي اگر سه تا چهار هفته به اين گياه آب نرسد، مشكلي براي آن پيش نخواهد آمد.
 • سانسوريا ساقه ندارد و برگ ها به طور مستقيم از خاك بيرون مي‌آيند. ازدياد اين گياه از طريق ساقه هاي زيرخاكي صورت مي‌گيرد.
 • سانسورياي رنگي در واقع همان سانسورياي معمولي است كه نوك برگ هاي آن را با رنگ هاي مصنوعي مي‌پوشانند. اين رنگ با رشد برگ ها كش مي‌آيد و روي آن ها مي‌ماند.

اگر عاشق گياهان هستيد ولي هنوز سانسوريا را به كلكسيون گياهان موجود در خانه اضافه نكرده ايد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم در اولين فرصت اقدام به تهيه سانسوريا كنيد و از وجود آن لذت ببريد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 4
+ نوشته شده: 1398/9/2 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

رازهاي چيدمان اتاق نوزاد

اگر در حال تهيه وسايل براي عضو جديد خانواده و چيدمان اتاق نوزاد خود هستيد، با ما همراه شويد.

دكوراسيون اتاق نوازد

اتاق نوزاد بخش هيجان انگيز خانه است. ورود عضو جديد به خانه، شور و هيجان به وجود مي‌آورد. چيدمان اتاق نوزاد پيش از به دنيا آمدن صورت مي‌گيرد و كاري لذت بخش است. در اين مسير، نياز به صرف هزينه هاي هنگفت نيست، فقط كافي است چند نكته را رعايت كنيد. با مجله دلتا همراه شويد.

رنگ در اتاق نوزاد

نماي ديوارها، سطح وسيعي از نماي اتاق نوزاد را پوشش مي‌دهد. رنگ زمينه ديوار حس غالبِ فضا را تعيين مي‌كند. رنگ آميزي ديوار يكي از كم هزينه ترين تغييراتي است كه مي‌توانيد براي شروع چيدمان اتاق نوزاد انجام دهيد. رنگ و طرح را در نظر بگيريد و با توجه به تاثير روانشناسي رنگ، هويت خاصي به اتاق ببخشيد. در نظر داشته باشيد كه بر خلاف تصورِ رايج، رنگ ها جنسيت پذير نيستند. مي‌توانيد تمام رنگ ها را براي نوزاد دختر يا پسر به كار ببريد.

بايد رنگي را انتخاب كنيد كه حس شادابي و نشاط را در فضا القا كند. رنگ هاي پيشنهادي ما طوسي روشن، نباتي، كرم، صورتي، آبي نوزادي، ليمويي و سفيد است. اگر مي‌خواهيد طرح را به فضا اضافه كنيد، يك ديوار را با استيكر بپوشانيد، بهتر است يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد و ساير ديوارها را ساده رنگ آميزي كنيد، تا هزينه تزيين اتاق كمتر شود.

تختخواب نوزاد

تنوع رنگ، اندازه، مدل و ارتفاع در مدل تختخواب، به شما اين اجازه را مي‌دهد كه بهترين گزينه را براي فرزند خود انتخاب كنيد. نيازي به صرف هزينه هاي گزاف نيست، بلكه اگر ويژگي هاي تختخواب مناسب را در نظر بگيريد و خريد مناسبي داشته باشيد مي‌توانيد اتاق نوزاد را به خوبي چيدمان كنيد.

تخت مناسب براي نوزادان بايد ارتفاع زيادتري نسبت به ساير مدل ها داشته باشد، تا والدين بتوانند به راحتي كودك را روي تخت بگذراند يا بلند كنند. اگر ارتفاع تخت كم باشد سبب آسيب زدن به ستون فقرات افراد مي‌شود. علاوه بر اين تخت نوزادان بايد داراي حفاظ در اطراف باشد و كودك را از خطر افتادن حفظ كند.

در چيدمان اتاق نوزاد توجه داشته باشيد كه تخت نوزاد را روبروي در ورودي قرار دهيد تا زماني كه خارج از اتاق هستيد بتوانيد به خوبي به آن بخش ديد داشته باشيد.

تشك خواب

مهم تر از هرچيزي تشك نوزاد است. بهتر است در خريد اين مورد بسيار دقت و ابعادي را انتخاب كنيد كه نوزاد شما بتواند حداقل تا  3 سالگي از آن استفاده كند. مطمئن باشيد خريد تشك با كيفيت بهترين سرمايه گذاري شما در دوران زندگي فرزندان است. تشك نامناسب سبب بروز آسيب هاي جبران ناپذير در نوزادان مي‌شود. ستون فقرات نوزادان در حال شكل گيري است و زمان زيادي را به صورت خوابيده روي تشك قرار دارند. يك تشك مناسب، بايد ضد آب، ضد باكتري و مقاوم باشد.

نقش نور و پنجره در اتاق خواب نوزاد

شخصيت كودكان از بدو تولد تا پنج سالگي شكل مي‌گيرد. براي جلوگيري از بروز افسردگي و داشتن فرزندي شاد، وجود نور كافي در اتاق ضروري است. اتاقي را براي او در نظر بگيريد كه نور طبيعي به خوبي وارد آن شود. از پرده هاي نازك و توري براي پوشاندن پنجره استفاده كنيد تا مانع ورود نور نشود.

چنانچه اتاق بدون پنجره است با نورپردازي مصنوعي اين كمبود را جبران كنيد. وجود ريسه هاي ال اي دي، نور مخفي در سقف، چراغ خواب و لوسترهاي فانتزي به شما در رسيدن به اين هدف كمك مي‌كند. بهتر است براي جلوگيري از بروز آلرژي و مشكلات تنفسي از شمع براي نورپردازي اتاق نوزاد استفاده نشود.

استفاده از نظم دهنده در اتاق كودك

با استفاده از نظم دهنده (ارگانايزر) در اتاق نوزاد، مي‌توانيد فضايي مرتب داشته باشيد و از همان دوران كودكي اهميت نظم و ترتيب را به كودكان آموزش دهيد. علاوه بر اين هنگامي كه از كودك پرستاري يا با او بازي مي‌كنيد، به هم ريختگي اتاق، شما را مضطرب نخواهد كرد. هرچيزي جاي مشخصي دارد و هنگامي كه كودك روي زمين غلت مي‌زند لوازم خطرناك زير دست و پاي او نمي‌رود. شلف، دروار، كمد، تخت هاي كشودار، نمونه هايي از نظم دهنده هاي پر كاربرد هستند كه مي‌توانند به عنوان عنصري دكوراتيو در اتاق كودك وجود داشته باشند.

ورود عضو جديد به خانواده، شادي و هيجان را به ارمغان مي‌آورد. اميدواريم بتوانيد بدون صرف هزينه هاي اضافي محيطي مناسب براي كودك به وجود آوريد. در نظر داشته باشيد كه مهم ترين موردي كه بر رشد كودكان تاثيرگذار مي‌گذارد، مهر و محبت است. با اختصاص دادن زمان به كودكان، اوقات خوشي به آن ها هديه دهيد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/9/2 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

مدل روتختي ، تعيين كننده هويت دكوراسيون

در اولين نگاه به اتاق خواب، چيزي كه برشما تاثير گذاشته و به خود جذب مي‌كند، روتختي است.
اتاق خواب عروس

روتختي

خواب راحت، علاوه بر اينكه به تشك مناسب، فضاي آرام و دماي مناسب نياز دارد، به رو انداز مناسب نيز وابسته است. در گذشته از پارچه هاي سفيد يا پتو به عنوان رو انداز استفاده مي‌شد. اما با تغيير سليقه افراد و گرايش به داشتن دكوراسيون داخلي منحصر به فرد، تنوع در رنگ و طرح پارچه ها نيز گسترش يافته است. روتختي به عنوان مدرن ترين رو انداز شناخته مي‌شود و مدل روتختي جلوه زيبايي به فضاي اتاق خواب مي‌بخشد. در اين بخش از مجله دلتا ويژگي هاي روتختي مناسب را با هم مرور مي‌كنيم.

كيفيت رو تختي

هرچه تار و پود روتختي بيش تر باشد، راحت تر است. اما به شرطي كه در توليد آن، به جاي نخ، از پلاستيك استفاده نشود. البته معمولا روتختي ها پس از شست و شو، نرم تر مي‌شوند. روتختي از الياف مختلفي از جمله كتان، ساتن، تور، پشم، نخ و پنبه توليد مي‌شود. راحت ترين روتختي ها از جنس كتان هستند. جالب است بدانيد جنس روتختي روي طرح آن نيز تاثير گذار است. بعضي از پارچه ها به خوبي رنگ مي‌گيرند، در حاليكه دسته اي ديگر در برابر رنگ پذيري مقاوم هستند.

اتاق خواب عروس

تغيير دكوراسيون با تعويض روتختي

نيازي به تغيير كل دكوراسيون نداريد. با انجام دادن چند حركت ساده، نماي اتاق را تغيير دهيد. اگر بخواهيم براي ايجاد تحول در دكور اتاق، فقط به يك تغيير اكتفا كنيم، به تعويض رو تختي و افزودن چند كوسن يا بالشت هاي روي تخت اشاره مي‌كنيم. وجود رنگ، ويژگي هاي منحصر به فردِ آن را در فضا القا  و اتاق را دگرگون مي‌كند. براي مثال افزودن يك روتختي صورتي به اتاقي سفيد، بدون تغيير ساير لوازم و اجزا، يكنواختي را از بين مي‌برد و به اتاق روح مي‌بخشد.

علاوه بر اين، وجودِ چند كوسن كه با در نظر گرفتن رنگ و طرحِ دكوراسيون، به طرزي هوشمندانه روي تخت گذاشته شده اند، فضاي اتاق را گرم تر نمايش مي‌دهد. بالشت هاي كاربردي كه شب ها براي خوابيدن از آن ها استفاده مي‌كنيد، مي‌توانند به زيبايي فضا نيز كمك كنند. كوسن ها براي تزيين استفاده مي‌شوند و هنگام نشستن روي تخت، به راحتيِ شما اضافه مي‌كنند. براي داشتن فضايي دوستانه و گرم، كوسن هاي رنگي را روي تخت قرار دهيد.

اگر تنوع را دوست داريد و مي‌خواهيد زود به زود دكوراسيون خانه را تغيير دهيد، رو تختي دو رو تهيه كنيد. اين روتختي ها به گونه اي دوخته مي‌شوند كه از دو طرف آن ها مي‌شود استفاده كرد و هر روي آن رنگ و طرح متفاوتي دارد.

روتختي كلاسيك

روتختي هاي بافت، گل دار، ساتن و گلدوزي شده براي دكوراسيون كلاسيك مناسب هستند. در اين دكوراسيون روكش بالشت با روتختي همسان است. معمولا دكوراسيون اتاق خواب عروس، با روتختي هاي توري و دو نفره چيدمان مي‌شود. چنانچه از روتختي هاي كلاسيك استفاده مي‌كنيد بايد بدانيد اين مدل، گرما را در خود حفظ مي‌كند و نسبت به ساير مدل ها سنگين تر است. بنابراين بهتر كه از ملحفه يا پتو به عنوان رو انداز استفاده كنيد.

اتاق خواب عروس

روتختي مدرن

طرح هاي ساده، اشكال هندسي، تك رنگ و كوتاه از ويژگي روتختي هاي مدرن است. نسبت به انواع كلاسيك، سبك تر هستند و گزينه مناسبي براي سبك هاي دكوراسيون گوناگون محسوب مي‌شوند. رو تختي مدرن وزن سبكي دارد و ابعاد آن نسبت به انواع كلاسيك كوچك تر است. مي‌توانيد از روتختي مدرن به عنوان رو انداز نيز بهره ببريد.

براي القاي حس آرامش در فضاي اتاق خواب، رنگ روتختي بايد ملايم و روشن باشد. رنگ هاي تند باعث تحريك اعصاب مي‌شوند و بهتر است اين رنگ ها را به بيرون از اتاق استراحت منتقل كنيد. براي فرار از يكنواختي و كسل كنندگي، از تركيب چند رنگ بهره ببريد.

انتخاب طرح و مدل روتختي امري كاملا سليقه اي است. اما در نظر داشتن چند نكته به داشتن انتخابي بهتر كمك مي‌كند. الگوهاي بزرگ و شلوغ، فضا را كوچك تر جلوه مي‌دهند. بنابراين براي جلوگيري از ايجاد فضايي دلگير و احساس خفگي، از آن ها در اتاق خواب هاي كوچك استفاده نكنيد.

شست و شوي روتختي

براي شستن روتختي از آب داغ استفاده نكنيد، زيرا سبب آسيب زدن به بافت پارچه مي‌شود و كيفيت خود را از دست مي‌دهد. دماي مناسب براي جلوگيري از آسيب زدن به روتختي 30 تا 40 درجه سانتي گراد است.

موارد بيان شده نكاتي كلي هستند كه با توجه به سليقه و سبك دكوراسيون مورد نظر خود مي‌توانيد اين قوانينِ نانوشته را بشكنيد و مدل روتختي اتاق خواب خود را آن گونه كه دوست داريد انتخاب كنيد.

 

با توجه به مطالب بيان شده، روتختي مناسبي تهيه و دكوراسيون اتاق خواب را متحول كنيد. نظرات خود را در اين مورد، با ما در ميان بگذرانيد.

همچنين بخوانيد:

سرويس خواب مدرن در اتاق خواب ايراني!

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

5 ايده دكوراسيون براي روشن شدن اتاق تاريك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/28 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

چراغ خواب هاي جذاب در اتاق هاي رويايي

چراغ خواب وسيله اي كاربردي و دكوري است كه سبب داشتن اتاقي رمانتيك و جذاب مي‌شود.
چراغ خواب

چراغ خواب

نور، كليدي ترين عنصر طراحي داخلي است كه وجود آن ضروري و بدون آن، تمام لوازم موجود در دكوراسيون داخلي، هويت خود را از دست مي‌دهند. هم چنين در صورت عدم وجود نور كافي، توان انجام فعاليت هاي روزمره از بين مي‌رود. از جذاب ترين ابزارهاي نورپردازي در اتاق، چراغ خواب است كه علاوه بر تامين نور مصنوعي مورد نياز، نماي اتاق خواب را زيبا مي‌سازد. چراغ خواب در كنار تخت و روي ميز پاتختي قرار داده مي‌شود. معمولا براي مصارف خاصي استفاده مي‌شود. بنابراين نبايد انتظار داشت نورِ كل فضا توسط اين المان تامين شود. اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد و با ويژگي هاي يك چراغ خواب مناسب آشنا شويد.

چراغ خواب در دكوراسيون اتاق خواب

چيزي كه در دكوراسيون داخلي منزل بايد رعايت شود، توجه به امكانات فضا است؛ يعني وجود نور طبيعي، ابعاد محيط و كاربري مكان. سپس با توجه به اين موارد تصميم بگيريد بهترين انتخاب براي خانه شما چه چيزي است. هنگام خريد اين وسيله نيز توجه به متراژ اتاق و ابعاد ساير لوازم اهميت دارد. با افزودن چراغي بيش از اندازه بزرگ يا خيلي كوچك، توازن و تناسب را در محيط بر هم مي‌زنيد. در اين صورت دكوراسيون داخلي خانه شما جذابيت خود را از دست مي‌دهد و شايد متوجه نشويد كه مشكل كار كجاست.

بهتر است اندازه كلاهك هاي چراغ خواب، از اندازه يك سوم تختخواب بزرگ تر نباشد و ارتفاع پايه آن كمي بالاتر از محل قرار گرفتن سر، به هنگام خوابيدن باشد. به گونه اي كه چشم را اذيت نكند و صفحه كتاب يا روي ميز را روشن كند. محل قرار گيري كليد چراغ خواب، بايد به گونه اي طراحي شود كه از ديد پنهان و دسترسي به آن براي افراد آسان باشد.

در اتاق خواب هاي يك نفره، وجود يك عدد چراغ خواب كافي است. اما در اتاق هاي دو نفره براي تامين نياز هر دو نفر، بهتر است در صورت امكان و داشتن فضاي كافي، از دو چراغ خواب استفاده كنيد تا نياز هر شخص به خوبي رفع شود. وجود دو چراغ خواب، سبب قرينه بودن دكوراسيون مي‌شود. مي‌توانيد ساير اجزاي داخل چيدمان، از جمله ميز پاتختي، كنسول يا دراور را نيز با توجه به چراغ خواب به شكلي همسان و قرينه قرار دهيد. البته اگر نمي‌خواهيد چيدماني كلاسيك و قرينه داشته باشيد، با استفاده از خلاقيت خود مي‌توانيد چراغ هايي متفاوت تهيه كنيد و چيدماني نامتقارن به وجود آوريد. مهم ترين نكته در چينش چراغ خواب، دسترسي آسان و كاربردي بودن است.

مكمل رنگ آبي در دكوراسيون

چراغ خواب روميزي

چراغ خواب هاي روميزي طرفداران بيش تري نسبت به انواع ديگر دارند. چراغ روميزي، نياز به سوراخ كردن ديوار ندارد و روي ميز قرار مي‌گيرد. بنابراين به ديوار آسيب نمي‌زند. پايه هاي كوتاه آن اين امكان را فراهم مي‌كند كه از آن روي ميز پاتختي استفاده شود و نيازي به ايجاد فضاي اضافي ندارد. براي تشكيل خطي فرضي و تناسب در محيط، مي‌توانيد فرم لوستر و چراغ آويزها را همانند چراغ خواب انتخاب كنيد. به اين صورت به نگاه جهت مي‌دهيد تا در فضاي بين سقف و ميز در حركت باشد. چراغ خواب، نور را به صورت مستقيم به بالا و پايين، و هم چنين نوري ملايم را از پشت كلاهك به طور غير مستقيم به داخل اتاق مي‌تاباند. بنابراين بايد از جنسي ساخته شده باشد كه اجاره عبور نور را بدهد و مانع آن نشود.

آباژور ايستاده

چراغ خواب ايستاده

ارتفاع اين چراغ ها بلند است و مستقيما روي زمين قرار داده مي‌شود. پايه اين مدل، اشكال مختلف و مدرني دارد و كلاهك هاي رنگي به شما اجازه مي‌دهند با توجه به دكوراسيون داخلي رنگ مناسب و متناسب با چيدمان را انتخاب كنيد. از اين مدل مي‌توانيد در دكوراسيون اتاق مطالعه و پذيرايي نيز بهره ببريد.

اگر مي‌خواهيد چراغ خواب، نقش دكوري در دكوراسيون داشته باشد، مدل هاي فانتزي و خاص مناسب شما هستند. اين گونه چراغ ها معمولا نور كمي توليد مي‌كنند و فرم منحصر به فرد آن ها جذابيت را در فضا به وجود مي‌آورد.

نور عنصري گرما بخش است كه محيط خانه را دگرگون مي‌كند. با انتخاب چراغ خوابِ مناسب و زيبا، حس و حال صميمانه اي در چيدمان خانه ايجاد كنيد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/8/28 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

موكت ؛ كفپوش محبوب خانه هاي ايراني

پا به عنوان قلب دوم شناخته مي‌شود و محافظت از آن در برابر آسيب ها، ضروري است. موكت گرما را در كف حفظ مي‌كند و باعث مي‌شود هنگام راه رفتن احساس خوبي داشته باشيد.

موكت

يكي از كفپوش هاي مناسب براي پوشاندن سطح زمين در دكوراسيون داخلي خانه هاي ايراني، موكت است. بعد از فرش، پر طرفدارترين انتخابي است كه افراد مي‌توانند داشته باشند. وجود موكت به فضاي خانه گرما مي‌بخشد. موكت به دليل تنوع رنگ و طرح گزينه اي مناسب براي پوشش كف اتاق است. لازم است هنگام انتخاب رنگ، طرح و جنس چند نكته را مد نظر قرار دهيد تا بهترين گزينه را به خانه آوريد. در اين بخش از مجله دلتا، شما را راهنمايي مي‌كنيم.

انواع موكت

موكت ها از لحاظ پرز به دو دسته تقسيم مي‌شوند؛ انواع پرز بلند و كوتاه. موكت هاي پرز بلند، به فرش شباهت دارند، نرم و راحت هستند. گرما را در خود حفظ مي‌كنند و براي پوشش كف خانه هاي مناطق سردسيري، اتاق خواب و اتاق كودكان استفاده مي‌شود.

موكت هايي كه بافتِ پرز در آن ها كوتاه است به اسم كبريتي نيز شناخته مي‌شود. اين نوع قيمت پايين تر اما مقاومت بالايي دارد. براي پوشش سطح زمين در منازل، مكان هاي عمومي مانند سينما، ورودي و لابي آپارتمان ها، كتابخانه و بخش هاي پر تردد به كار برده مي‌شود.

انتخاب موكت

پاكيزگي و نظم در دكوراسيون داخلي منازل نسبت به زيبايي اولويت دارد. موكت مناسب براي خانه، بايد به راحتي قابل شست و شو باشد و بتوان آن را جارو كشيد تا گرد و خاك و انواع آلودگي ها از سطح آن زدوده شود. نظافت موكت هاي پرز بلند به سختي انجام مي‌شود. بنابراين آن ها را در قسمتي از خانه پهن كنيد كه احتمال آلودگي آن كم تر است.

مقاومت و طول عمر موكت به عواملي مثل جنس، محل استفاده و ضخافت آن بستگي دارد كه بر كيفيت آن تاثير ‌گذارند. در توليد موكت از الياف پلي استر، فيبر نايلوني و پشمي استفاده مي‌شود.

كفپوش

موكت در دكوراسيون داخلي

يكي از اولين گزينه هايي كه هنگام تغيير دكوراسيون داخلي به ذهن افراد مي‌رسد استفاده از كفپوش يا تغييرآن است. تنوع در كيفيت، سبب  تفاوت در قيمت اين محصول شده است كه با توجه به بودجه خود مي‌توانيد موكتي مناسب تهيه كنيد. كفپوش و سقف، دو بخش وسيع و سطحي افقي در خانه هستند كه نقش مهمي در دكوراسيون داخلي و تاثير مستقيم بر هويت فضا دارند. وجود طرح هاي برجسته در بافت موكت، باعث كوچك ديده شدن فضا مي‌شود، بنابراين انواع طرح دار براي فضاهاي بزرگ مناسب است.

نيازي نيست رنگ كفپوش، حتما از رنگ هاي موجود در دكوراسيون انتخاب شود، رنگي را به طور مستقل براي آن انتخاب و پالت رنگي چيدمان را تكميل كنيد،اما اگر هم چنان مي‌خواهيد پيوستگي در فضا ايجاد شود، روي يك يا دو كوسن طرح يا رنگِ موكت را انعكاس دهيد.

تناسب در چيدمان

تمام لوازم منزل بايد با توجه به سبك دكوراسيون و متناسب با ساير رنگ هاي موجود انتخاب شوند. نوع، طرح و رنگِ موكت نيز از اين قاعده مستثنا نيست. براي اتاق هاي كوچك سراغ كفپوش هايي به رنگ خنثي و روشن برويد و نمونه ساده آن را انتخاب كنيد. اگر ديوارها را با كاغذ ديواري تيره پوشانده يا خانه را با رنگ هاي پر رنگ نقاشي كرده ايد براي ايجاد تعادل، سقف و كفپوش را از ميان رنگ هاي روشن انتخاب كنيد.

چنانچه سرويس مبلمان شما از جنس استيل و كلاسيك است، يا مبلي پر طرح و نقش داريد، بايد موكتي ساده، تك رنگ و پرز كوتاه انتخاب كنيد تا فضا شلوغ نشود. در چيدماني پر طرح و رنگ كه تناسب رعايت نشده است، عناصر موجود در دكوراسيون هويت خود را از دست مي‌دهند و محو مي‌شوند. موكت هاي پر رنگ و پرز بلند در خانه هايي به سبك مينيمال يا تك رنگ (مونوكروم) به كمك شما مي‌آيد و فضا را از يكنواختي و سردي خارج مي‌كند.

با اميد به اينكه اين مطلب در انتخاب موكت مناسب به شما كمك كرده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/28 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

جزيره آشپزخانه در فضاهاي كوچك

وجود جزيره آشپزخانه در خانه هاي نقلي، فضا را كوچك تر نخواهد كرد. بلكه با كاربري چند منظوره، سبب بزرگ شدن فضا و رفع بي نظمي خواهد شد.
جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه است و افراد ساعت هاي زيادي را در اين بخش از خانه مي‌گذرانند. دكوراسيون داخلي آن بر كل فضا تاثير مي‌گذارد. وجود اين عنصر نمايي مدرن و جذاب در دكوراسيون به وجود مي‌آورد. وجود جزيره آشپزخانه دلايل متفاوتي دارد. ممكن است بخواهيد براي طبخ غذا و انجام كارهاي روزانه فضاي بيش تري در اختيار داشته باشيد يا بخواهيد از جزيره به عنوان ميز ناهارخوري استفاده كنيد. در اين بخش از مجله دلتا جزيره در فضاهاي كوچك را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه چيست؟

جزيره آشپزخانه به كابينتي گفته مي‌شود كه به طور مستقل به موازات كابينت ها، در وسط آشپزخانه قرار مي‌گيرد. جزيره ها متحرك هستند و قابليت جا به جايي دارند، و در فضا هاي كوچك، به گونه اي قرار داده مي‌شود كه به عنوان مرز بين آشپزخانه و پذيرايي باشد. بعضي از مدل هاي جزيره، سينك، گاز يا فر را شامل نمي‌شوند، بلكه مانند كمد، محفظه اي براي نگهداري لوازم در قسمت پاييني آن ها طراحي مي‌شود. به اين صورت، لوازم اضافي دور از دسترس قرار  مي‌گيرند و با مرتب شدن محيط، آشپزخانه بزرگ تر ديده مي‌شود.

يكي ديگر از راه هاي بزرگ نشان دادن فضاي كوچكِ آشپزخانه نورپردازي مناسب بالاي جزيره است. سعي كنيد روكشي براق براي سطح بالاي آن انتخاب كنيد تا با انعكاس نور، مكان را روشن تر و بزرگ تر جلوه دهد.

جزيره آشپزخانه

مدل جزيره آشپزخانه

جزيره عنصري كاربردي، بسيار منعطف و داراي تنوع در مدل است. با توجه به كاربرد، فرم هاي مختلفي از جمله مستطيل، اِل و مربع را براي آن در نظر مي‌گيرند. مي‌توانيد سينك ظرفشويي يا گاز را داخل آن تعبيه يا به گونه اي آن را طراحي كنيد كه به شما امكان قرار دادن صندلي را بدهد. براي داشتن جزيره اي كاربردي، پيشنهاد مي‌كنيم چندين كمد و كشو داخل آن طراحي كنيد.

جزيره، در منازل كوچك به صورت توكار طراحي مي‌شود. توجه به نوع كاربري آن از اهميت ويژه اي برخوردار است. به طور كلي در آشپزخانه هاي كوچك حداقل فاصله اي كه بين كابينت و جزيره بايد وجود داشته باشد 90 و حداكثر 105 سانتي متر است. اين مقدار در آشپزخانه هاي بزرگ تر به 120 سانتي متر افزايش مي‌يابد. فاصله بيش از اين مقدار دردسر آفرين خواهد بود. مسلما هيچ كس دوست ندارد هنگام آشپزي بين كابينت و جزيره قدم بزند، بلكه دسترسي آسان به تمام نقاط، مطلوبِ همه است.

هنگام طراحي، بايد از بيرون به چيدمان نگاه و با توجه به ابعاد محيط، فرم مورد نظر را انتخاب كرد. اگر در انتخاب مدل و  فرم جزيره، تمام جوانب را در نظر بگيريد، مي‌تواند به عنوان كانون توجه دكوراسيون داخلي خانه در نظر گرفته شود.

جزيره آشپزخانه

جنس جزيره آشپزخانه

به هر دليل كه تصميم گرفته ايد يك جزيره در خانه داشته باشيد، انتخاب جنس مناسب اهميت ويژه اي دارد. اگر هزينه آن مهم است و مي‌خواهيد جنسي ارزان به كار ببريد، انتخاب لمينت هاي پلاستيكي هزينه كم تري براي شما خواهد داشت. اما چنانچه بودجه بيش تري براي ساخت آن در نظر داريد، از سازه هاي بتني و فلز استفاده كنيد. از مرغوب ترين و گرانترين جنس مي‌توان به گرانيت و چوب اشاره كرد.

در ساخت جزيره، استفاده از همان مصالحي كه براي كانتر يا كابينت به كار رفته است، سبب ايجاد تناسب و هماهنگي در ظاهر آشپزخانه خواهد شد. با توجه به جزئيات، ايجاد توازن بين نماي آشپزخانه جزيره اي و ساير بخش ها، از جمله رنگ بدنه و دستگيره كابينت، جنس مبلمان و ساير لوازم، مي‌توانيد دكوراسيوني چشم‌گير و منحصر به فرد داشته باشيد.

طراحي آشپزخانه جزيره اي

يكي از اشتباهات رايج كه در طراحي اين وسيله رخ مي‌دهد، بي‎توجهي به امكان نشستن و قرار دادن صندلي مقابل جزيره است. در خانه هاي كوچك كه امكان قرار دادن ميز ناهارخوري وجود ندارد، استفاده از اين عنصر به عنوان ميز، مي‌تواند بسيار مفيد باشد. ايجاد فاصله مناسب براي قرار گرفتن زانو ضروري است. در جزيره هايي با ارتفاع بالا، 45 تا 75 سانتي متر و در انواع كوتاه جايگاهي 30 تا 40 سانتي متر در نظر گرفته مي‌شود. ناديده گرفتن اين اندازه ها باعث مي‌شود ستون فقرات افراد هنگام نشستن، زواياي نامناسبي به خود بگيرد و كاربران احساس راحتي نداشته باشند.

همچنين بخوانيد:

چطور آشپزخانه كوچك مان را منظم كنيم؟

صندلي اپن آشپزخانه ؛ بهترين ها براي دكوراسيون داخلي

كابينت ممبران ؛ تحولي در دكوراسيون آشپزخانه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/28 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

4 مدل از تزيين كاغذ ديواري پشت تلويزيون

از آن جا كه تلويزيون به عنوان كانون توجه دكوراسيون در نظر گرفته مي‌شود، زيبايي اين مكان بر نماي كل چيدمان داخلي تاثير گذار است. بنابراين زيبايي ديوار پشت تلويزيون، نياز به دقت و توجه دارد.
كاغذ ديواري پشت تلويزيون

تلويزيون، شومينه، آينه هاي دكوراتيو بزرگ يا پنجره، در بيش تر خانه ها به عنوان كانون توجه دكوراسيون داخلي شناخته مي‌شوند. بنابراين تزيين اين بخش از خانه، بسيار اهميت دارد. پس از پرداختن به تزيين ديوار بالاي شومينه و استفاده از آينه هاي دكوراتيو، در اين بخش از مجله دلتا به سراغ دكور تلويزيون روي ديوار رفته ايم و به شما توصيه مي‌كنيم از كاغذ ديواري پشت ديوار تلويزيون استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

راحت ترين راه براي تزيين ديوار پشت تلويزيون، استفاده از كاغذ ديواري هاي مختلف است. طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه با سبك دكوراسيون شما تناسب دارد. كاغذ ديواري تيره با الگوهاي بزرگ براي دكوراسيون مينيمال و در تركيب با رنگ هاي خنثي مناسب است.

هنگام انتخاب رنگ و مدل كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون توجه به سبك دكوراسيون خانه الزامي است. از آن جا كه نگاه ها زمان زيادي به سمت ديوار پشت تلويزيون است، بايد طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه زود از آن خسته نشويد و با توجه به نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري، تاثيرات بلند مدت هر رنگ را در نظر بگيريد.

كاغذ ديواري سه بعدي

ديوار پشت تلويزيون مي‌تواند به عنوان ديوار آكسان انتخاب شود. بنابراين مي‌توانيد از ميان رنگ هاي تيره و طرح هاي خاص كاغذ ديواري مورد علاقه خود را انتخاب كنيد. طرح اين ديوار پوش ها به دو دسته، از جمله دو بعدي و سه بعدي تقسيم مي‌شوند. سبك طرح هاي سه بعدي به گونه اي هستند كه به دليل نوع سايه و روشن، از نماي دور به شكل برجسته يا فرورفته به نظر مي‌رسند.

كاغذ ديواري هاي سه بعدي در بيش تر مواقع، تصوير منظره طبيعي، گياهان و حجم هاي هندسي را نمايش مي‌دهند. استفاده از اين نوع ديوار پوش براي دكور ديوار پشت تلويزيون، يعني با يك تير چند نشان را زده ايد. از تماشاي تلويزيون لذت ببريد، كانون توجه دكوراسيون را زيبا سازيد و علاوه بر اين شاهد يك منظره طبيعي باشيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري سنگي

نكته اي كه در مورد سبك هاي چيدمان مدرن وجود دارد اين است كه از هر رنگ و طرحي مي‌توانيد استفاده و با روش هاي گوناگوني آن ها را به خانه اضافه كنيد. براي مثال يك ديوار فلزي، چرمي يا آجري در پشت تلويزيون مي‌تواند نمايي جذاب به وجود آورد.

در خانه هاي سنتي، روستيك و كلاسيك، كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون را با طرح هاي سنگ يا آجر انتخاب كنيد. براي جلوگيري از شلوغي و حواس پرتي مي‌توانيد كاغذ ديواري هاي ساده را براي ساير ديوارها انتخاب يا ديوار را با رنگ، نقاشي كنيد. براي ايجاد تناسب و هارموني، رنگ هاي نخودي، كرم، طوسي و نباتي را به كار ببريد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري رنگي

اگر مي‌خواهيد فضاي خانه را براي كودكان و نوجوانان مهيج سازيد، از كاغذ ديواري هاي تك رنگ، به رنگ هاي گرم، مانند بنفش، قرمز و نارنجي كمك بگيريد. تلويزيون مستطيلي و تيره رنگ، ميان ديوار، در كنار رنگ كاغذ ديواري، كنتراست جذابي به وجود خواهد آورد. در اين حالت، ديگر نياز به نصب ساير ديوار آويز هاي تزييني نخواهيد داشت.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري فانتزي

اگر تلويزيون در اتاق خواب يا اتاق كودكان قرار دارد، كاغذ ديواري براي پشت ديوار تلويزيون را از رنگ هاي روشن با طرح فانتزي انتخاب كنيد تا به اتاق هويت ببخشيد. پس زمينه صورتي، آبي روشن، سفيد و نباتي انتخاب هاي بهتري هستند. بهتر است روي ديوار چيزي آويزان نكنيد، زيرا در كنار كاغذ ديواري طرح دار بر شلوغي محيط مي‌افزايد مي‌توانيد يك ميز تلويزيون يا كتابخانه به رنگ سفيد مقابل ديوار قرار دهيد تا نماي ديوار بيش از حد خلوت نباشد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/8/28 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

بامبو ، گياهِ خوش شانسي در خانه

عده اي معتقدند وجود تعداد فرد از ساقه هاي بامبو در منزل، براي ساكنان شانس مي‌آورد. شايد اين يك خرافه باشد، اما قطعا با وجود بامبو در خانه حس و حال خوبي خواهيد داشت.
بامبو

وجود گل هاي آپارتماني در خانه به يكي از ضرورت هاي زندگي تبديل شده است. گياهان، سرسبزي و نشاط را به خانه هديه مي‌دهند و هوا را تصفيه مي‌كنند. بامبو ، يكي از مقاوم ترين گل هاي خانگي است كه به پاكسازي هوا كمك مي‌كند و به مراقبت زيادي احتياج ندارد. با مجله دلتا همراه و با اين گياه بيش تر آشنا شويد.

بامبو

بامبو با نام خيزران نيز شناخته مي‌شود. ساقه هاي آن شبيه به درخت است و مي‌تواند در زيستگاه طبيعي خود، مناطق گرمسيري، تا 1 و نيم متر رشد كند. قطر ساقه 1 الي 4 سانتي متر و برگ هاي آن از 15 تا 25 سانتي متر متغيير است. گياه بامبو، گلي علفي و چوبي شناخته مي‌شود. وجود ريشه هاي اين گل در خاك، به ترميم آن كمك مي‌كند. اما بيش تر مواقع در آب به حيات خود ادامه مي‌دهد.

بامبو

روش پيچاندن بامبو

ساقه هاي بامبو انعطاف پذير هستند و به كمك نورپردازي هاي مصنوعي مي‌توانيد به ساقه ها شكل دهيد و آن را از حالت صاف به شكل فنر در آوريد. از لامپ هاي هالوژني كمك بگيريد. به مدت چند روز گياه را در مكاني تاريك قرار دهيد و بدون وقفه، از يك جهت خاص به آن نور بتابانيد. خواهيد ديد ساقه ها به سمت نور حركت مي‌كنند و شكل مي‌گيرند. پس از چند روز جهت نور را تغيير دهيد. زماني كه فرم دلخواه را پيدا كرد، به صورت طبيعي آن را نور دهي كنيد.

بامبو

نگهداري بامبو

بامبو گياهي سازگار است و نگهداري از آن شرايط سختي ندارد. مانند تمام گياهان بايد به شرايط دمايي، نور، آب و كود دهي آن توجه كنيد تا گياهي سرحال و شاداب داشته باشيد.

نور؛ بامبو گلي سايه دوست است كه در مناطقي با نور كم نيز به حيات خود ادامه مي‌دهد. اما در آن صورت رشد نمي‌كند يا رشد آن بسيار ناچيز خواهد بود. نور مناسب براي اين گياه نور غير مستقيم خورشيد است. گلدان گل را 3 الي 4 متر دورتر از پنجره قرار دهيد تا نور خورشيد، برگ هاي سبز آن را نسوزاند.

آب؛ همان طور كه اشاره شد اين گياه بسيار منعطف است و در خاك نيز رشد مي‌يابد. اما بهترين حالت براي نگهداري از بامبو، قرار دادن آن در آب است. بهتر است 10 الي 20 سانتي متر از ساقه گياه درون آب قرار بگيرد. آب بدون كلر و فلورايد براي بامبو مناسب است. تعويض آب، هر 2 هفته يك بار كافي است.

دما؛ اين گل در دماي 18 تا 22 درجه سانتي گراد سرحال و شاداب است، دماهايي پايين تر يا بالاتر از اين مقدار، موجب آسيب ديدن بافت هاي اين گياه مي‌شود.

كود دهي؛ گياه بامبو براي رشد و تقويت به كودهاي محلول در آب نياز دارد. كودهاي قطره اي اين گل در بازار موجود است.

بامبو

تكثير بامبو

اين گياه را مي‌توانيد به راحتي در منزل تكثير كنيد. قسمت هاي بالايي ساقه را به اندازه 20 سانتي متر بدون نگراني هرس كنيد. بامبو به رشد خود ادامه خواهد داد. بخش هاي هرس شده را داخل آب قرار دهيد و شرايط مناسب را براي آن ايجاد كنيد. براي اطمينان از ريشه زايي، از محلول هاي مخصوص ريشه دهي استفاده كنيد.

وجود اين گل در دكوراسيون خانه

بامبو را به صورت تك شاخه، يا چند شاخه اي مي‌توانيد در دكوراسيون داخلي خانه استفاده كنيد. گلدان هاي بلند را براي اين گياهِ دوست داشتني در نظر بگيريد و آن را روي كنسول يا اپن آشپزخانه قرار دهيد. زماني كه بامبو رشد كرد و ارتفاع آن افزايش يافت، آن را بين مبل ها، كنار تخت يا گوشه اي از خانه كه دماي مناسبي دارد قرار دهيد.

گياه بامبو با ماهي فايتر، كه يك ماهي آكواريومي است، هم زيستي مسالمت آميزي دارد. مي‌توانيد يك ماهي فايتر زيبا را درون گلدان شيشه اي در مجاورت اين گياه قرار دهيد و از اين دو موجود زنده در خانه نگهداري كنيد.

 • اگر در خانه كودك داريد يا از حيوانات خانگي نگه داري مي‌كنيد، توجه داشته باشيد برگ هاي بامبو سمي است. آن را در ارتفاع مناسبي قرار دهيد.

اميدواريم مطلب فوق مورد پسند شما قرار گرفته باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/8/25 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

مقابله با آلودگي هوا در فضاي منزل

در روزهايي كه آلودگي هوا به اوج خود مي‌رسد، با استفاده از راه كارهايي ساده، هواي محيط داخلي خانه را پاكيزه نگه داريد.
آلودگي هوا

اين روزها صحبت از آلودگي هوا زياد به ميان مي‌آيد. با سرد شدن هوا، پديده وارونگي دما رخ مي‌دهد كه در نتيجه سبب افزايش آلودگي هوا مي‌شود. شايد با شنيدن اصطلاحِ “آلودگي هوا” تصويري از كوچه و خيابان در ذهن شما نقش ببندد. اما آلودگي هوا در محيط هاي بسته، مانند خانه و محل كار نيز وجود دارد. زمان زيادي از روز را در اين محيط ها مي‌گذرانيم، استراحت مي‌كنيم و حتي مي‌خوابيم. بنابراين براي مقابله با معضلِ آلودگي هوا، بايد چاره اي انديشيد. تميز نگه داشتن هواي داخل خانه، خودرو و محل كار براي سلامتي همه ضروري است. با هم چند روش براي پاكسازي هواي داخل ساختمان را بررسي مي‌كنيم تا بتوانيد با خيال راحت درون خانه احساس آرامش كنيد. با مجله دلتا همراه شويد.

مواد شوينده خانگي

مواد شيميايي شوينده يكي از عواملي هستند كه موجب آلودگي هوا در داخل خانه مي‌شوند. اين مواد بخار و گاز ايجاد مي‌كنند كه علاوه بر پوست، روي سيستم تنفس، ريه، بيني و دهان شما نيز تاثير منفي مي‌گذارند. افرادي كه ريه هاي حساسي دارند، مانند بيماران مبتلا به آسم يا سينوزيت، علائم وجود اين گازها را حس مي‌كنند. بخارات حاصل از مواد شيميايي باعث ايجاد التهاب مي‌شوند و تنفس را سخت ميكنند.

به جاي استفاده از اين مواد كه آلرژي زا نيز هستند، بهتر است براي شست و شوي كف‌پوش، ديوار و ظروف از دستمال هاي مرطوب يا مواد غير اسيدي استفاده كنيد.

آلودگي هوا

فيلتر تصفيه هوا

باز كردن در و پنجره و گردش هوا در تمام فصول سال، به خصوص روزهاي آلوده، ممكن نيست و سبب بروز بيماري و آلرژي مي‌شود. به شما پيشنهاد مي‌كنيم از دستگاه هاي تصفيه هوا استفاده كنيد و به طور مرتب از لحاظ سلامت دستگاه را مورد بررسي قرار دهيد. با توجه به ابعاد خانه بايد دستگاهي را انتخاب كنيد كه بتواند بخش هاي مورد نظر را پوشش دهد. فيلترهاي كافي براي تصفيه هوا داشته باشد و رطوبت مناسب را در هوا توليد كند.

گياهان آپارتماني

وجود گل و گياه علاوه بر اينكه حس خوبي در افراد به وجود مي‌آورد و به فضا رنگ مي‌بخشد، به تصفيه هواي آلوده نيز كمك مي‌كند. گياهاني مانند بامبو، سانسوريا، پاپيتال و گل گندمي سموم را كاهش مي‌دهند و اكسيژن توليد مي‌كنند. گل هاي آپارتماني را در جاي مناسبي قرار دهيد و به خوبي از آن ها نگهداري كنيد، تا سبب داشتن هوايي مطلوب در خانه شوند.

استعمال دخانيات

طبق اعلام متخصصان، استعمال دخانيات در فضاهاي بسته و منازل از مهم ترين عوامل آلودگي محسوب مي‌شود. گاز و ذرات باقي‌مانده حاصل از دود سيگار روي لوازم رسوب مي‌كند و خطرات زيادي را براي سلامتي به وجود مي‌آورد. در اتاق هايي كه فرش، پارچه و مبلمان بيش تري وجود دارد، دود سيگار داخلي بافت آن ها نفوذ مي‌كند. در خانه هايي كه كودكان زندگي مي‌كنند ريسك اين خطرات بالاتر است. زيرا كودكان روي زمين مي‌نشينند و بازي مي‌كنند. هم چنين بيماران قلبي و ريوي نبايد در معرض دود سيگار قرار بگيرند. به دودي كه روي لوازم مي‌نشيند، “دود دست سوم” مي‌گويند. سيگار كشيدن را متوقف كنيد و از افراد سيگاري بخواهيد داخل منزل سيگار نكشند.

آلودگي هوا

نكات ايمن سازي

براي پايين آوردن آلودگي هاي داخلي اقدامات زير به شما كمك خواهد كرد:

 • شمع هاي معطر را در جعبه نگه داريد.
 • مطمئن شويد هواكش سرويس بهداشتي و آشپزخانه به درستي كار مي‌كند.
 • ملحفه و روكش ها را هر هفته با آب داغ بشوييد.
 • كف زمين و ساير سطوح را روزانه جارو بكشيد و گردگيري كنيد.
 • كفش را خارج از خانه در بياوريد و پادري را به طور مرتب شست و شو دهيد.
 • براي جلو گيري از نشت آفات زباله ها را در سطل مخصوص در بسته نگهداري كنيد.
 • در صورت امكان موكت و فرش را جمع كنيد و هر روز كف خانه را تي بكشيد.

 

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. پيشنهاد مي‌كنيم براي حفظ سلامتي خود در دوران آلودگي هوا، و آشنايي با خوراكي هايي كه به حفظ سلامت شما كمك مي‌كنند مطلب بهترين خوراكي هاي ضد آلودگي هوا  را نيز مطالعه بفرماييد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/8/25 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

پتينه ديوار ، ايده اي جذاب براي بازسازي خانه

پتينه نوعي نقاشي روي ديوار است كه مي‌توانيد هر چند بار كه دوست داريد آن را بازسازي و در نماي ديوار تغيير ايجاد كنيد.
پتينه ديوار

اگر به فكر بازسازي يا تغيير دكوراسيون خانه هستيد، اما نمي‌خواهيد زياد هزينه كنيد و به دنبال راهي سريع مي‌گرديد، پيشنهاد ما به شما، تزيين ديوار پذيرايي يا اتاق ها با  پتينه ديوار است. با مجله دلتا همراه شويد.

پتينه ديوار

پتينه يك هنر است و به مجموعه كارهايي گفته مي‌شود كه براي ايجاد جلوه اي كهنه و فرسوده اي روي وسايل تزييني، اجسام يا ديوار صورت مي‌گيرد. در پتينه كاري با استفاده از رنگ هاي دكوراتيو از جمله تيره و روشن، سطح اشيا را با بافت هاي نازكي به شكل زنگ زده، پوسيده، مات و ترك خورده مي‌پوشانند. پتينه كاري روي اجسام چوبي، فلزي، سنگي، مس و بسياري از مواد ديگر صورت مي‌گيرد. پتينه كاري در نقاشي ساختمان نيز كاربرد دارد و به دليل نماي منحصر به فردي كه در دكوراسيون خانه به وجود مي‌آورد، محبوبيت زيادي پيدا كرده است.

پتينه كاري

در پتينه كاري ساده بخش هايي از ديوار، به خصوص قسمت هاي گوشه و مرزهاي آن با پنجره، فرسوده به نظر مي‌رسد، مانند برگه هاي زرد و كاهي يك كتاب قديمي. پتينه روي زمينه اي تك رنگ انجام مي‌شود. رنگ هاي روغني، پلاستيكي، اكريليك و گچ زيرساخت هاي مناسبي براي شروع پتينه كاري مي‌باشند. طرح هاي پتينه داراي دو حالتِ تخت يا برجسته هستند. پتينه به صورت هاي گوناگوني انجام مي‌شود. در اين جا سه صورت مورد از آن ها، كه خود شما مي‌توانيد بدون دردسر انجام دهيد، به شما معرفي مي‌كنيم.

پتينه با اسفنج

در اين روش ديوار با رنگ مورد نظر پوشانده مي‌شود، سپس با اسفنجي آغشته به رنگي متضاد به ديوار ضربه زده مي‌شود. نيازي به داشتن تخصص و ابزار حرفه اي نمي‌باشد. اما نتيجه كار، بسيار جذاب و زيبا است. هرچه اسفنج بافتي لطيف تر داشته باشد طرح شما نرم تر، و اگر اسفنجي با بافت متراكم انتخاب كنيد، مي‌توانيد طرحي برجسته داشته باشيد. با كمي خلاقيت و حوصله مي‌توانيد از انواع پارچه هاي نخي، جين و كتان نيز كمك بگيريد.

پتينه رنگارنگ

براي اجراي اين تكنيك مي‌توانيد از پارچه، اسفنج و غلتك هاي برجسته كمك بگيريد. اسفنج را روي ديوارِ تازه رنگ شده بكشيد و رنگ هاي اضافي را از روي آن پاك كنيد. ابزار مورد نظر را به رنگ هاي مورد نظر آغشته كنيد و به نقاط مختلف ديوار ضربه بزنيد. اگر مي‌خواهيد مرز رنگ ها مشخص نباشد با اسفنج خيس آن ها را تركيب كنيد.

پتينه برجسته

خميرهاي مختلفي موجود هستند تا با كمك آن ها بتوانيد جلوه هاي زيبا و برجسته اي در نماي ديوار به وجود آوريد. اين خميرها كمك مي‌كنند تا بافت هاي انتزاعي، ترك ديوار، اشكالي هندسي و ساير طرح ها را روي ديوار اجرا كنيد. از تكنيك در اتاق هاي بزرگ استفاده كنيد و سعي كنيد براي جلوگيري از شلوغ به نظر رسيدن، از رنگ هاي خنثي كمك بگيريد.

پتينه ديوار

كاغذ ديواري يا پتينه

تنوع زيادي در طرح، رنگ و مدل كاغذ ديواري وجود دارد. حتي كاغذ ديواري هايي با طرح پتينه موجود است. چند تفاوت در اين دو پوششِ ديوار وجود دارد كه با دانستن آن ها مي‌توانيد بهتر تصميم بگيريد.

 • كاغذ ديواري داراي طرح هاي تكرار شونده است كه با توجه به ابعاد طرح در فواصل مشخصي كنار هم قرار مي‌گيرد. در حاليكه اين مورد در پتينه وجود ندارد. بنابراين تنوع ديداري و منحصر به فرد بودن از برتري هاي پتينه نسبت به كاغذ ديواري است.
 • در پتينه كاري  معمولا از رنگ هاي روغني استفاده مي‌شود كه قابليت شست و شو و گردگيري دارد.
 • براي نصب و چسباندن كاغذ ديواري نياز به زيرسازي مناسب، سطحي هموار و بتونه داريد. اما در هنر پتينه كاري، ناهمواري ها و حتي نواقص ديوار به چشم نمي‌آيند و حتي مي‌توانند به عنوان مزيت محسوب شوند.
 • ترك خوردگي، رنگ پريديگي و آسيب هاي پتينه به راحتي قابل ترميم و در بعضي از مدل هاي پتينه كاري، به عنوان بخشي از طرح به نظر مي‌رسد.
 • اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد و از پتينه براي زيباسازي دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

انواع مدل پرده در دكوراسيون داخلي خانه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/25 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

پادري نمدي

پادري هاي جذاب دوست داشتني را در خانه پهن و دكوراسيون را غرق در رنگ كنيد.

كف‌پوش هاي متنوعي در دكوراسيون داخلي خانه مورد استفاده قرار مي‌گيرند. يكي از اين كف‌پوش ها پادري است كه از جنس هاي مختلفي از جمله پلاستيك، پليمر، پلي استر، پشم و نمد توليد مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا به پادري نمدي مي‌پردازيم.

نمد

پارچه اي از جنس پشم كه به روش سنتي توليد مي‌شود. در فرآيند ساخت اين بافته سه عامل رطوبت، فشار و حرارت نقش دارند. هنر نمدمالي از صنايع دستي استان هاي سمنان، گلستان، مازندران، خراسان و ساير مناطق ايران به شمار مي‎رود. براي داشتن كيفيت بهتر در بافته هاي نمدي از زرده تخم مرغ و صابون استفاده مي‌شود. نمد قيمت پايين و رنگ پذيري بالايي دارد.

پادري نمدي

پادري نمدي

فرش، قاليچه، موكت، گليم و به طور كلي كف‌پوش هايي با ابعاد كوچك كه مقابلِ در پهن مي‌شوند، پادري نام دارند. پادري براي جلوگيري از ورود آلودگي هاي بيروني به داخل و حفظ نظافت در بخش هاي مختلف خانه از جمله مقابل در ورودي، سرويس بهداشتي و … استفاده مي‌شود. از نمد در دوخت عروسك و وسايل تزييني مختلف نيز استفاده مي‌شود. علاوه بر اين، در توليد پادري نيز كاربرد زيادي دارد. پادري نمدي به دليل هزينه پايين و طرح هاي گوناگون بسيار پر طرفدار است.

پادري نمدي

خواص نمد

براي نمد چند خاصيتِ تجربي كشف شده است. استفاده مكرر از نمد، به عنوان پادري، در درمان رماتيسم، كمرد درد و كاهش درد مفاصل موثر است. پادري هاي نمدي داراي نقش هاي سنتي و رنگ هاي متنوعي هستند. نرم و راحتي اين پارچه احساس آرامش را به وجود مي‌آورد و حال روحي را بهبود مي‌بخشد.

نمد گرما را در خود حفظ مي‌كند و هنگامي كه پاي خود را روي آن مي‌گذاريد يا راه مي‌رويد باعث افزايش دماي كف پا و افزايش گردش خون مي‌شود. بنابراين گرفتگي عضلات را رفع مي‌كند و حس خوبي در افراد ايجاد مي‌كند.

باكتري و قارچ در نمد رشد نمي‌كند. به همين دليل پادري نمدي بوي بدي نمي‌گيرد.

پادري نمدي

پادري نمدي در اتاق خواب

اگر اتاق خواب به بالكن راه داشته باشد، پادري نمدي مقابل در تراس گذاشته مي‌شود تا از ورود گرد و خاك به داخل اتاق جلوگيري شود. بافت نمد به گونه اي است كه گرد و خاك به خوبي روي آن مي‌نشيند و وارد اتاق خواب نمي‌شود. تنوع رنگ در پارچه هاي نمدي به شما اين امكان را مي‌دهد كه بتوانيد با توجه به دكوراسيون داخلي، پادري مورد علاقه خود را تهيه كنيد.

پادري حمام

براي سرويس هاي بهداشتي دو پادري در نظر گرفته مي‌شود. يك پادري در داخل حمام يا دستشويي و ديگري را بيرون در مي‌گذارند. نمد به دليل قدرت جذب بالاي رطوبت، انتخاب خوبي براي قرار گرفتن مقابل در دستشويي و حمام است. پادري پلاستيكي را براي داخل و پادري نمدي را بيرون سرويس بهداشتي قرار دهيد تا رطوبت پا را به خود جذب كند.

پادري نمدي

پادري نمدي در ورودي خانه

پادري در بخش بيروني خانه پهن مي‌شود تا هنگام خارج شدن از خانه، پا روي زمين قرار نگيرد. قرار دادن آن در بخش داخلي براي جلوگيري از ورود آلودگي به خانه است. بهتر است پادري تيره رنگ را براي اين بخش از خانه در نظر بگيريد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/8/23 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :

نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري

كاغذ هاي ديواري نماي جذابي به خانه مي‌بخشند. با شناخت تاثير هر رنگ، انتخابي مناسب داشته باشيد و فضا را دل‌نشين كنيد.
انواع كاغذ ديواري

رنگ كاغذ ديواري

در اين بخش از مجله دلتا به بررسي نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري مي‌پردازيم. كاغذ ديواري يكي از جذاب ترين پوشش هاي ديوار است. هنگام انتخاب كاغذ ديواري، لازم است با نقش رنگ در ظاهر آن ها آشنا باشيد. به طور كلي رنگ به سه دسته تقسيم مي‌شود، رنگ هاي گرم، سرد و خنثي. انتخاب هر رنگ با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، حس متفاوتي را در فضا به وجود مي‌آورد. رنگِ غالبِ چيدمان را در نظر بگيريد، و گزينه اي كه نما را كامل مي‌كند، برگزينيد. رنگ هاي گرم، سرد و خنثي را به شما معرفي مي‌كنيم.

كاغذ ديواري زيبا

رنگ گرم در مدل كاغذ ديواري

قرمز، نارنجي و زرد از رنگ هاي گرم محسوب مي‌شوند. اين رنگ ها در ناخودآگاه حس گرما ايجاد مي‌كند و فضا را صميمانه نشان مي‌دهد. وجود اين رنگ ها، نمايي كوچك در فضا به وجود مي‌آورد. اگر مي‌خواهيد كاغذ ديواري خود را از ميان اين رنگ ها انتخاب كنيد، تناسب را در فضا رعايت و از لوازمي به رنگ خنثي، مانند طوسي و سفيد كمك بگيريد تا خانه بيش از اندازه گرم به نظر نرسد.

چنانچه تصميم داريد تمام ديوارها را با كاغذ ديواري بپوشانيد، رنگ هاي گرم را از ميان انواع روشن آن ها برگزينيد. براي استفاده از رنگ هاي تند، يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد، رنگ پر رنگ را فقط بر روي آكسان و ساير بخش ها را با كاغذ ديواري ساده بپوشانيد. كاغذ ديواري هاي گرم مناسبِ نشيمن، پذيرايي، اتاق خواب كودك و مكان هاي تفريحي است. رنگ هاي خانواده قرمز، هيجان و نشاط را القا مي‌كنند. زرد نماد خورشيد و روشني بخش است. نارنجي از تلفيق قرمز و زرد به دست مي‌آيد، و سرزندگي و نشاط را در خانه به وجود مي‌آورد.

كاغذ ديواري شيك

رنگ هاي سرد

نقطه مقابل رنگ گرم، رنگ هاي سرد هستند كه ذاتي خنك دارند و فضا را سرد جلوه مي‌دهند. وجود رنگ هاي سرد، سبب بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. آبي و سايه هاي مختلف آن، سبز و بنفش، رنگ هاي سرد محسوب مي‌شوند. اگر بخواهيد اين رنگ را براي تمام ديوارها انتخاب كنيد، بهتر است از تركيب رنگ هاي گرم در كنار آن بهره ببريد تا محيط از لحاظ بصري، متعادل به نظر برسد. استفاده از كاغذ ديواري هايي به رنگ سرد، در اتاق خواب، راهروهاي باريك و بخش هايي كه مي‌خواهيد بزرگ تر به نظر برسد، توصيه مي‌شود. آبي، سبز و بنفش به ترتيب آرامش، سرزندگي و شجاعت را به محيط القا مي‌كنند.

كاغذ ديواري اتاق

رنگ هاي خنثي

طوسي، دودي، سفيد، نقره اي، مشكي و ذغالي از جمله رنگ هاي خنثي هستند. اين رنگ ها نسبت به دو گروه ديگر تاثيرات ملايم تري دارند. رنگ هاي خنثي با تمام رنگ ها تركيب مي‌شوند و تلفيق جذابي ايجاد مي‌كنند. انتخاب مدل كاغذ ديواري از ميان رنگ هاي خنثي، ويژگي رنگ مجاور را متعادل مي‌سازد و براي ايجاد تناسب به كار مي‌رود.

اگر بخواهيد از كاغذ ديواري هاي خنثي به تنهايي استفاده كنيد، انواع طرح دار آن توصيه مي‌شود، تا فضا بي روح و كسل كننده نشود. سفيد و مشكي دو رنگِ اصلي در اين زير شاخه هستند. ساير رنگ ها از تركيب اين دو رنگ با درجاتِ مختلف از هر كدام، به دست مي‌آيند. با توجه به مقدار تركيبِ اين دو رنگ، ويژگي هاي رنگِ حاصل به اين دو رنگ نزديك مي‌شود. سفيد نماد صلحي و پاكي است و فضا را بزرگ نمايش مي‌دهد. مشكي به عنوان جلوه اي از اصالت شناخته و سبب كوچك ديده شدنِ محيط مي‌شود.

ديوارپوش آبي

رنگ روشن براي مدل هاي كاغذ ديواري

رنگ هاي روشن، از تركيب سفيد با ساير رنگ ها به دست مي‌آيند. همان طور كه اشاره شد از خصوصيات رنگ سفيد، بزرگ و روشن نشان دادن فضا است، بنابراين هر چه يك رنگ به سفيدي مايل باشد، اين خاصيت را بيش تر در خود دارد. كاغذ ديواري به رنگ روشن از جمله نباتي، آبي نوزادي يا صورتي فضا را دل‌باز نشان مي‌دهد. اگر مي‌خواهيد ديواري را دورتر جلوه دهيد، مانند ديوار راهرو، كاغذ ديواري روشن به شما كمك مي‌كند.

ديوارپوش جديد

رنگ تيره

رنگ هاي تيره از اشباع رنگ بيش تري برخوردارند. هر چه سايه هاي مشكي را به رنگ مورد نظر بيافزاييم، رنگي تيره تر خواهيم داشت. تيرگي باعث كوچك و تاريك ديده شدن مكان مي‌شود. انتخاب كاغذ ديواري تيره، كار دشواري است، زيرا امكان دارد فضا دل‌گير به نظر برسد. از تركيب رنگ هاي تيره در كنار طرح هاي روشن استفاده كنيد. وجود كف‌پوش و سقفِ روشن به ايجاد تعادل كمك مي‌كند. هم چنين با نورپردازي مناسب و به كار گرفتنِ آباژورهاي ايستاده يا روميزي مي‌توانيد تيرگي فضا را جبران كنيد.

اميدواريم مطلب فوق براي شما مفيد بوده باشد. با توجه به نقش هر يك از رنگ ها، در دكوراسيون داخلي خانه خود از آن ها بهره بگيريد و نظرات خود را با ما در ميان بگذراريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/23 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

طراحي داخلي خانه دوبلكس ايراني

طراحي خانه به شكل دوبلكس كم تر رواج دارد. اما آشنايي با نحوه چيدمان اين منازل خالي از لطف نيست. با ما همراه شويد.
خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني

خانه هاي دوبلكس، داراي طراحي داخلي به صورت دو طبقه هستند كه دو بخش به طور مستقيم، توسط راه پله به يكديگر راه دارند. بنابراين دكوراسيون داخلي اين خانه ها، كاري دشوار است و به توجه بيش تري نياز دارد. در گذشته خانه دوبلكس، زير بناي زيادي داشت اما به مرور، با كوچك شدن خانه ها، ابعاد خانه دوبلكس نيز كوچك تر شده و محدوديت طراحي در آن افزايش يافته است. روش هاي چيدمان در خانه دوبلكس ايراني شايد براي شما هم مفيد و جالب باشد. با مجله دلتا همراه شويد.

خانه دوبلكس

مدل خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس ايراني داراي يك طبقه ولي ساختار داخلي آن شامل دو قسمت با اختلاف سطح است. اين دو سطح توسط راه پله به هم راه مي‌يابند. بنابراين دكوراسيون آن ها كاملا با هم در ارتباط و ممكن است نشيمن و پذيرايي در قسمت پاييني، اتاق ها و سرويس بهداشتي در بخش بالايي قرار بگيرند. در درجه اول طراحي داخلي ساختمان در اين نوع خانه ها از اهميت ويژه اي برخوردار است و در واقع به سبك دكوراسيون جهت مي‌دهد.

با استفاده از پنجره هاي بزرگ، نور طبيعي به خوبي به داخل وارد مي‌شود و خبري از تاريكي و دلگير بودن فضا نخواهد بود. به همين دليل معمولا اتاق خواب در طبقه بالا در نظر گرفته مي‌شود تا از نور طبيعي بتوان در طول روز استفاده كرد و در مصرف انرژي صرفه جويي شود.

خانه دوبلكس ايراني

خانه دوبلكس شيك

اغلب افراد دوست دارند در خانه دوبلكس زندگي كنند. مركز ثقل دكوراسيون و يكي از مهم ترين دليل گرايش افراد به اين سبك خانه ها، فرم راه پله است. راه پله نقش پر رنگي در نماي داخلي خانه بازي مي‌كند. اين عنصر نقطه اتصال دو فضا و داراي سطح وسيعي است. مصالح به كار رفته در اسكلت و ظاهر راه پله به دليل ابعاد بزرگ آن، كاملا در معرض ديد قرار دارد. راه پله ها با توجه به سبك طراحي، فرم هاي مدرن، كلاسيك، گرد و يا چند طرفه به خود مي‌گيرند. با انتخاب نرده هاي زيبا و ساختار مناسب راه پله، خانه دوبلكس ظاهري شيك پيدا مي‎كند.

خانه دوبلكس ايراني

دكوراسيون خانه دوبلكس

دكوراسيون داخلي خانه دوبلكس ايراني، ساده و مينيمال است. زيرا در بيش تر موارد، ساختار خانه طرحي پيچيده دارد. بنابراين اگر دكوراسيوني شلوغ، پر از طرح و رنگ براي آن در نظر بگيريم، حس خفگي در چيدمان ايجاد مي‌شود.

آشپزخانه در خانه دوبلكس ايراني نيز هم چنان به عنوان قلب منزل واقع شده است. پيشنهاد مي‌شود رنگ كابينت آشپزخانه را در چنين ساختماني با توجه به ساير لوازم از جمله گاز، هود و يخچال انتخاب كنيد تا فضايي يكپارچه داشته باشيد.

آپارتمان دوبلكس

در دكوراسيون خانه دوبلكس ايراني وسايل تزييني كمي به كار برده شده و اغلب از لوازم دكوري بزرگ مانند مجسمه، مبلمان راحتي، آينه هاي قدي براي بزرگ تر نشان دادن فضا، چراغ آويز هاي ساده و رنگ هاي روشن استفاده مي‌شود. دكوراسيون مونوكروم يا تك رنگ، انتخاب مناسبي براي خانه هاي دوبلكس است. دقت به چند نكته در چيدمان خانه دوبلكس ايراني اهميت دارد. در اين جا به شما سر نخ هايي مي‌دهيم تا با توجه به آن ها بتوانيد خانه خود را به خوبي چيدمان كنيد.

فضا

هنگام طراحي دكوراسيون داخلي، سعي كنيد فضا هاي مختلفي براي خانه در نظر بگيريد. گرچه دو بخش خانه از يكديگر جدا هستند اما بايد در ظاهر يكپارچه باشند. مي‌توانيد از كف‌پوش هاي مختلف در دو طبقه داخلي استفاده يا با رنگ ها بازي كرده، كنتراست به وجود آوريد اما تناسب و هارموني را حفظ كنيد.

خانه ايراني

مبلمان و لوازم خانگي

وجود راه پله ممكن است بخش زيادي از فضا را اشغال كند. بنابراين بايد در انتخاب سرويس مبلمان هوشمندانه عمل كنيد. جاي مناسبي براي هر يك از اجزا در نظر بگيريد تا هر روز از پله ها بالا و پايين نرويد. پشنهاد مي‌شود اشيا مورد نياز و پركاربرد، از جمله تلويزيون، كتابخانه و مبلمان راحتي را در طبقه پايين و لوازم شخصي را در طبقه بالا بگذاريد. البته اين مورد بر اين فرض استوار است كه اتاق ها در طبقه بالا قرار داشته باشند.

وسايل دكوري

ديوارهاي راه پله و ستون ها را با ديواركوب، قاب عكس، آينه هاي دكوراتيو و ساير تزيينات ديواري بپوشانيد. هنگام بالا رفتن از پله با نمايي هيجان انگيز روبه‎رو مي‌شويد. به اين بخش هويت مي‌دهيد و تنوع به وجود مي‌آوريد. براي افزودن سرسبزي و نشاط گل هاي آپارتماني سايه دوست را نيز مي‌توانيد به ديوار آويزان كنيد.

همان طور كه هميشه تاكيد كرده ايم، دكوراسيون داخلي تلفيقي از هنر، علم و خلاقيت است. اميدواريم با استفاده از ايده هاي بخش دكوراسيون مجله دلتا و با تكيه بر دانش و خلاقيت خود بتوانيد از موارد ياد شده در چيدمان داخلي خانه خود بهره ببريد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

طراحي دكوراسيون داخلي منزل ؛5 اشتباه كه نبايد انجام دهيد

7 اشتباه كه نبايد در خريد فرش مرتكب شويد!


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/22 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

بطري، پارچه، چوب و پلاستيك به زمان زيادي براي تجزيه شدن نياز دارند. اين لوازم را دور نريزيد و از آن ها بهتر استفاده كنيد.
با وسايل دور ريختني چه بسازيم

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

اكنون، بيش از هر زماني در طول تاريخ، توجه به كاهش توليد زباله و مصرف بهينه منابع انرژي ضروري است. براي تسهيل اين موضوع، چند ايده هيجان انگيز براي شما داريم. با استفاده از وسايل بازيافتي و هنر دست، وسايل دكوري بسازيد. وجود صنايع دستي و لوازمي كه براي ساخت آن ها زحمت كشيده ايد، در دكوراسيون داخلي خانه، اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود از بودن در آن مكان احساس رضايت بيش تري داشته باشيد. صدها گزينه ديگر براي افزودن به فهرست زير وجود دارد. اما در اين مطلب از مجله دلتا فقط به چند مورد مي‌پردازيم تا بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. بياييد ببينيم با وسايل دور ريختني چه بسازيم تا خانه را زيبا كنيم.

بطري شيشه اي

بطري شيشه اي

بطري هاي شيشه اي را دور نريزيد. آن ها را شسته هر گونه برچسب را جدا و به فرم زيباي آن ها نگاه كنيد. اين شيشه ها را به عنوان گلدان گل مصنوعي به كار ببريد. اگر با هنر ويتراي آشنا هستيد، مي‌توانيد شيشه ها را با رنگ هاي مورد علاقه خود رنگ كنيد، يا روي آن ها نقاشي بكشيد.

بطري هاي شفاف و بزرگ را براي نگهداري گل خشك، صدف و تيله هاي رنگي استفاده كنيد. براي زيبايي نماي آشپزخانه، شكلات هاي رنگي، كوكي، عناب و انواع خوراكي هاي رنگارنگ را درون بطري بريزيد و آن را روي ميز آشپزخانه، كانتر يا شلف قرار دهيد.

راه ديگري كه مي‌توانيد از بطري شيشه اي استفاده كنيد، ساخت شمع شناور است. اين شمع براي استفاده در نقاط مختلف دكوراسيون از جمله روي ميز كنسول، تزيين ميز ناهارخوري، سرويس بهداشتي و اتاق خواب مناسب است. علاوه بر زيبايي و افزودن رنگ به فضا، به عنوان عنصري براي نورپردازي غير مستقيم در نظر گرفته مي‌شود.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

قوطي فلزي

يكي از وسايل بازيافتي و پر مصرف كه روزانه دور ريخته مي‌شود قوطي هاي كنسروِ فلزي است. اين قوطي هاي فلزي را رنگ آميزي و در جا هاي مختلف استفاده كنيد. به عنوان شمعدان، جامدادي روي ميز كار و حتي گلدان گل آن را به كار ببريد. اگر كمي بيش تر حوصله به خرج دهيد، مي‌توانيد به پوشاندن سطح بيروني قوطي با استفاده از گوني و ربان، آن را از حالت قوطي خارج كنيد و جلوه اي جذاب به آن ببخشيد. قوطي هاي فلزي در برابر رطوبت مقاوم هستند. بنابراين حتي اگر مي‌خواهيد تحولي در دكوراسيون تراس خانه ايجاد كنيد، از شمعدان هاي فلزي دست ساز كمك بگيريد. كافي است چند سوراخ در بدنه قوطي ايجاد و يك شمع درون آن روشن كنيد. به همين راحتي وسيله اي كاربردي و جذاب ساخته ايد.

قاب عكس چوبي

قاب هاي قديمي و تكراري را دور نريزيد. آن را تغيير كاربري بدهيد. با استفاده از چند ميخ و كاموا آن ها را به پايه نگهداره عينك و زيورآلات تبديل و به جاي اينكه عينك هاي آفتابي خود را درون كشو، روي هم انبار كنيد، آن ها را به صورت منظم و مرتب در استند دست ساز خود قرار دهيد. براي تنوع در دكوراسيون از رنگ هاي چندمنظوره كمك بگيريد و قاب را رنگ بزنيد. مي‌توانيد در هر قسمت از خانه كه به رنگ و طرح نياز داريد، اين استند را به عنوان دكوري به كار بگيريد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

نگهدارنده كتاب

مجسمه هاي قديمي، اسباب بازي قديمي كودكان، دكوري هاي كوچكي كه از آن ها خسته شده ايد يا حتي فنجان ترك خورده را نگه داريد. از اين لوازم به عنوان نگهدارنده كتاب استفاده كنيد و به كتابخانه روح ببخشيد. اگر ظاهر آن ها تكراري و يكنواخت شده است، با استفاده از رنگ يا كاغذ كادو، ظاهري متفاوت به اين وسايل بدهيد و يك دكوري جديد براي خود بسازيد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

ساخت پاف

مي‌رسيم به آخرين گزينه از اين فهرست؛ پاف. پاف وسيله اي دوست داشتني و كاربردي است كه انواع مختلفي از آن را مي‌توانيد درست كنيد. پارچه هاي اضافي، لباس هاي كهنه و دستمال هاي قديمي به همراه يك چرخ خياطي و روكش پارچه اي، وسايل لازم براي ساخت يه پاف جذاب را تشكيل مي‌دهند. كاري ساده كه نتيجه اي دوست داشتني دارد. پاف را در هر گوشه از خانه بگذاريد و از وجود آن لذت ببريد.

اميدواريم توانسته باشيم نظر شما را جلب كنيم. نظرات خود را در مورد استفاده از وسايل دور ريختني با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

دكور منزل با گل مصنوعي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/22 ساعت: ۰۸ توسط:deltadecoration :