دكوراسيون دلتا

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

سبك بوهمي به يكي از ترندهاي پر طرفدار سال هاي اخير تبديل شده است. درباره آن بيش تر بدانيد.
طراحي داخلي خانه

در سال هاي اخير علاقه به طراحي داخلي خانه در سبك بوهمي افزايش يافته است. در سراسر جهان افراد در سبك زندگي و پوشش خود از سبك بوهمي الهام مي‌گيرند. قبل از اينكه دكوراسيون خانه را به سبك بوهمي درآوريد، بايد ويژگي هاي اين سبك را بشناسيد. در اين بخش از مجله دلتا خصوصيات سبك بوهمي را همراه با چند نكته به شما معرفي مي‌كنيم.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي چيست؟

براي درك مفهوم سبك بوهمي شناخت ريشه آغاز اين سبك مهم است. بوهمي يا بوهمين واژه اي فرانسوي، به معناي كولي است و به كولي هاي ساكن بوهم گفته مي‍شد. اين سبك از زندگي كولي ها نشات گرفته است. بوهم بخشي از اروپاي مركزي، واقع در چكِ امروزي و كانون برخورد فرهنگ هاي مختلف از نقاط مختلف اروپا از جمله آلمان و چك بوده است.

كولي هاي ساكن بوهم، از قوانين خاص خود پيروي مي‌كردند. امروزه اصطلاح بوهمي به سبك زندگي بوهميايي گفته مي‌شود.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

دكوراسيون داخلي بوهمي

ويژگي برجسته سبك بوهمي، تلفيق عناصر طراحي داخلي با يكديگر است؛ رنگ، طرح، خط و الگو. دكوراسيون داخلي بوهمي تركيبي از فرهنگ هاي مختلف است. اگر كمال گرا يا پايبند به نظم و قوانين مشخص هستيد و داشتن هويت در طراحي داخلي خانه را مهم مي‌دانيد، سبك بوهمي مناسب شما نيست. اما اگر از زيبايي هر جسم به صورت مجزا لذت مي‌بريد و قرار گرفتن اجزا در يك فضاي كل را به صورت چهل تكه دوست داريد، سراغ سبك بوهمي برويد.

از نكات جذاب اين سبك مي‌توان به اين مورد اشاره كرد كه هيچ يك از دو اتاقِ بوهمي شكل يكساني نخواهند داشت و هر مكان نمايي منحصر به فرد دارد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

به هيچ رنگي وفادار نمانيد

نيازي نيست يك رنگ خاص را مد نظر بگيريد و به فكر انتخاب رنگ هاي مكمل يا هم خانواده باشيد. رنگ گرم و سرد، براق و مات يا هم خانواده و مكمل را در كنار هم به كار ببريد. گرچه به دليل ويژگي روحيِ افرادي كه سبك بوهمي را در زندگي پيش مي‌گيرند، استفاده از رنگ هاي طلايي، نارنجي، قهوه ايِ روشن، قرمز و سفيد كاربرد بيش‌تري دارد. اما ساير رنگ ها نيز در طراحي داخلي خانه هاي بوهمي ديده مي‌شود. براي داشتن فضايي گرم و دوستانه، از همه ي رنگ ها استفاده كنيد و هيچ رنگي را به عنوان رنگ غالب انتخاب نكنيد. همان طور كه سبك زندگي كولي ها همه فرهنگ ها را در خود مي‌پذيرد، همه ي رنگ ها را به خانه راه دهيد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

اكسسوري هاي خوش رنگ و لعاب

بر خلاف سبك مينيمال كه تمام اكسسوري ها و لوازم تزييني را از جلوي چشم دور مي‌كرديد، دكوري هاي رنگي و حتي دست ساز خود را به ديوار بياويزيد. افكارتان را در قالب آثار هنري به دكوراسيون خانه تزريق كنيد. فضاهاي خالي را با پارچه هاي رنگي، دريم كچر، ريسه هاي ال اي دي و طرح هاي دلخواه بپوشانيد. گل هاي آپارتماني با برگ هاي بزرگ، شاخه هاي خشك و زيباي درختان و به طور كلي تمام عناصر طبيعت را از در و ديوار بياويزيد. البته اين به معناي در هم ريختگي فضا نيست. با دقت و خلاقيت، المان ها را در جايي قرار دهيد كه جلوه زيبايي داشته باشد و حس انباري را در محيط ايجاد نكند.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

مبلمان مناسب در طراحي داخلي انه به سبك بوهمي

سبك بوهمي در تضاد با تجملات است، پس از خريد مبلمان دست دوم و قرار دادن آن در خانه نترسيد. مبل راحتيِ آنتيك و رنگارنگ هيچ جايي بهتر از خانه بوهمي نما پيدا نمي‌كند. مي‌توانيد روي مبلمان را با پارچه يا پتوهاي رنگي بپوشانيد. كولي هاي قديم لوازم خانه را از شهرهاي مختلف در طول سفر خريداري مي‌كردند و آن ها را كنار هم در خانه قرار مي‌دادند. مهم راحتي و حال خوب افراد در خانه است.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

سبك بوهمي، سبكي آزاد است و رنگ در آن حرف اول را مي‌زند. در بخش هاي بعدي به ساير سبك هاي دكوراسيون داخلي خواهيم پرداخت. افراد با خصوصيات و تجربه هاي متفاوت، سليقه هاي متفاوتي دارند و نمي‌توان براي همه يك نسخه واحد را تجويز كرد. با تكيه بر خلاقيت هر سبكي كه مي‌پسنديد براي طراحي داخلي خانه خود انتخاب كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده

مزايا و معايب سقف كناف در دكوراسيون داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/4 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

اكسسوري هاي دوست داشتني، اين بار چيدمان ساعت ديواري

ساعت هاي ديواري از جمله لوازمي هستند كه با گذشت زمان تغييرات ظاهري زيادي داشتند و مطابق نيازهاي زيبايي شناسانه در شكل هاي جديدي توليد مي‌شوند. قانوني براي استفاده از ساعت ديواري وجود ندارد اما دانستن چندين نكته مي‌تواند به نصب ساعت ديواري در نقطه اي كه جلوه زيبايي داشته باشد، كمك كند.
چيدمان ساعت ديواري

زمان بدون لحظه اي وقفه، مي‌گذرد. براي رسيدن به اهداف و موفقيت در زندگي، بايد هميشه زمان را نظر گرفت و برنامه هاي روزانه را با آن پيش برد. بنابراين وجود ساعت به عنوان ابزارِ نشان دادن زمان براي افراد مهم است. توجه به چيدمان ساعت ديواري در دكوراسيون منازل به عنوان يك وسيله تزييني، سبب تنوع ظاهري در ساعت هاي ديواري شده است. با مجله دلتا همراه شويد.

چيدمان ساعت ديواري در دكوراسيون

چيدمان ساعت ديواري

قبل از خريد ساعت ديواري محل نصب آن را در نظر بگيريد. ساعت ديواري بايد با ساير المان هاي موجود در دكوراسيون داخلي تناسب داشته باشد. تناسب به معناي يك شكل يا هم رنگ بودن نيست. بلكه با توجه به سبك دكوراسيون داخلي، رنگ، فرم و اندازه ساعت را انتخاب كنيد. بدون در نظر گرفتن كاركرد ساعت، مي‌شود از آن به عنوان يك وسيله تزييني استفاده كرد. ساعت هاي قديمي و از كار افتاده در دكوراسيون وينتج حسي نوستالوژيك به وجود مي‌آورند.

ارتفاع نصب ساعت ديواري

انتخاب ساعت

هنگام انتخاب ساعت، آن را در دكوراسيون داخلي خانه فرض و سپس به خريد اقدام كنيد. اگر به نتيجه كار فكر نكنيد، وسيله اي به خانه اضافه مي‌كنيد كه فقط خانه را شلوغ تر كرده است. ساعت هاي ديواري علاوه بر سايز، بر اساس سبك نيز دسته بندي مي‌شوند؛ ساعت هاي مدرن، كلاسيك، مينيمال و يا آينه اي. دور از واقعيت نيست اگر ساعت ديواري را يك اثر هنري بناميم. با توجه به فرم، طرح و رنگ هاي مختلف ساعت ديواري، مي‌توان از آن مانند يك تابلو، براي زيبايي منزل استفاده كرد.

ساعت ها از متريال متفاوتي ساخته مي‌شوند و هر كدام از آن ها را مي‌توان در دكوراسيون هاي مختلف استفاده كرد. ساعت هاي شيشه يا تك رنگ كه حواس پرتيِ ديداري به وجود نمي‌آورند براي دكوراسيون مينيمال مناسب هستند.

ساعت هاي چوبي را براي دكوراسيون كلاسيك، اتاق هايي با رنگ گرم و در كنار مبلمان چوبي به كار بگيريد. اگر اتاق كوچك و تاريك است، از ساعت هاي آينه اي كه نور را بازتاب مي‌دهند، براي بزرگ تر و روشن تر ديده شدن فضا استفاده كنيد. در واقع در مرحله اول نياز را شناسايي كنيد و با توجه به آن فرم ، طرح و جنس مد مورد نظر را براي رفع نقص در دكوراسيون به كار گيريد.

فرم

فرم ها معاني متفاوتي در ناخودآگاه تداعي مي‌كنند. براي وارد كردن اين عنصر طراحي داخلي، در دكوراسيون داخلي از ساعت ديواري كمك بگيريد.

دايره

دايره نمادي از چرخ هستي، منبع حيات، حركت و تكامل است. در گذشته فرم گرد را براي ساعت خورشيدي به كار مي‌بردند. در واقع حركت عقربه هاي ساعت همواره حول يك مركز به صورت دوار در حال حركت هستند. فرم دايره به خوبي روي ساعت مي‌نشيند. خطوط منحني، داراي حالتي نرم و رها هستند، بنابراين حسي از رهايي و انعطاف در فضا به وجود مي‌آورند.

مربع و مستطيل

در طراحي داخلي، دايره نماد روح و مربع سمبل جسم است. مربع و مستطيل داراي چهار ضلع هستند، همانند چهار عنصر اصلي آب، باد، آتش و خاك. استفاده از فرم مربعي حس همبستگي، قدرت و نظم را در ذهن زنده مي‌كند. خطوط افقي و عمودي، تلفيقي از ايستايي و حركت را در كنار يكديگر قرار داده اند.

مثلث

مثلث تنها فرمي است كه جهت دهي را نمايش مي‌دهد. خطوطِ مورب مثلث حركت و جهت را به خوبي منتقل مي‌كنند و چشم را به حركت وادار مي‌كند. استفاده از اين فرم براي ساعت ديواري كم تر صورت مي‌گيرد.

ساير اشكال

به غير از اين سه شكل اصلي، ساير اشكال يا از تكيب اين چند شكل تشكيل مي‌شوند يا تلفيقي از خطوط هستند. از چنين ساعت هاي در دكوراسيون مدرن استفاده مي‌شود و با توجه به رنگ و خطوطي كه در آن ها استفاده مي‌شود، حس متفاوتي را به افراد منتقل مي‌كنند.

بهترين جا براي نصب ساعت ديواري

جاي نصب ساعت ديواري

براي نصب ساعت، ديواري را در نظر بگيريد كه از بيش تر بخش هاي خانه قابل مشاهده است. ديوار پشت كاناپه، بالاي كنسول و شومينه، كنار قاب عكس و جايي كه از آشپزخانه نيز در معرض ديد است. براي نصب ساعت روي ستون، وجهي از ستون را انتخاب كنيد كه به راحتي و بدون نياز به جابه جايي بتوان ساعت را ديد. مي‌توانيد ساعت را روي ديوار آكسان نصب كنيد.

چيدمان ساعت ديواري

اگر ديوار باريك و يا ستون را براي نصب در نظر گرفته ايد، ساعتي با عرض كم را انتخاب كنيد . ساعت هاي آينه اي و بزرگ، با بازتاب نور به محيط، به بزرگتر ديده شدن فضا كمك خواهد كرد، به شرطي كه در جاي مناسبي قرار گيرد. همان طور كه در اصول چيدمان مبلمان گفته شد، مي‌توان ساعت را كانون توجه قرار داد و مبلمان را بر اساس اين كانون در خانه چيد.

ساعت ديواري بالاي تلويزيون

ساعت ديواري، وسيله اي ياري رسان

براي افزودن كنتراست به محيط، يك ساعت با فرمي متفاوت از ساير المان هاي موجود در محيط بهره بگيريد و تعادل را در دكوراسيون داخلي ايجاد كنيد. اگر تناسب و تعادل در دكوراسيون داخلي به هم ريخته است از ساعت استفاده كنيد. يك ساعت به رنگ مشكي، در اتاقي به رنگ سفيد، با ايجاد كنتراست بصري، يكنواختي را از بين مي‌برد.

اتاقي به رنگ آبي كه براي افزايش دماي بصري در نظر داريد الماني به رنگ گرم در دكوراسيون داخلي داشته باشيد؟ يك ساعت با عقربه هاي نارنجي در كنار چندين تابلو با فرم هاي مشابه مشكل شما را حل مي‌كند. علاوه بر فرم و ظاهر، ساعت ها از لحاظ ساختاري نيز جوابگوي نياز ما هستند. در فضاهاي اداري، بيمارستان و مدارس كه ممكن است ساعت ديواري از نظر پنهان بماند، استفاده از ساعت هاي سقفي كه از دو سمت قابل مشاهده هستند، توصيه مي‌شود.

ساعت ديواري را كجا بزنيم

بعضي ها از صداي عقربه هاي ساعت در محيط منزل لذت مي‌برند و عده اي آن را آزار دهنده مي‌دانند. در انتخاب ساعت براي اتاق خواب، بايد به اين نكته توجه داشته باشيد. اگر صداي عقربه ها را دوست نداريد ساعت هاي ديجيتالي را براي اتاق خواب انتخاب و آن را روي ديوار مقابل تخت نصب كنيد.

فاصله ساعت ديواري از سقف

ارتفاع نصب ساعت ديواري

براي نصب ساعت ديواري، ارتفاع استانداردي وجود ندارد. ساعت را در ارتفاعي قرار دهيد كه به هنگام نشستن و يا ايستادن موازي با چشم قرار بگيرد. به طور معمول گفته مي‌شود در خانه هايي با سقف  كوتاه ساعت را در ارتفاع پاييني در حدود 150 سانتي متر و در خانه هايي با سقف بلند مي‌توانيد ساعت را تا ارتفاع 165 سانتي متر نيز نصب كنيد. اين عدد با توجه به اندازه ساعت و جاي نصب متغيير است.

نمي‌توان قانوني كلي براي نصب ساعت ديواري در دكوراسيون تعريف كرد، تنها با توجه به روانشناسي رنگ، توجه به نقش عناصر طراحي داخلي و كمي خلاقيت مي‌توان از اين وسيله جهت زيبايي و انتقال حس استفاده كرد. در بخش هاي بعدي به نقش ساير اكسسوري هاي تزييني مي‌پردازيم.

همچنين بخوانيد:

عناصر طراحي داخلي منزل

طراحي خانه 20 متري ، ايده‌ هاي هوشمندانه

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/4 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

انتخاب مناسب ترين كاغذ ديواري پذيرايي

علاقه به استفاده از كاغذ ديواري در دكوراسيون افزايش يافته است. كاغذ ديواري هاي مختلفي با رنگ و نقش هاي مختلف وجود دارند. بخشي از ديوار خانه را با اين ديوار پوش هاي دوست داشتني تزيين كنيد.
كاغذ ديواري پذيرايي

ديوار پوش هاي زيادي براي تزيين ديوار وجود دارد. كاغذ ديواري، سنگ، آجر، چوب، چرم و … . در بين اين موارد كاغذ ديواري يكي از محبوب ترين ديوار پوش ها است. وجود كاغذ ديواري دكوراسيون داخلي را تكميل مي‌كند. كاغذ ديواري پذيرايي بايد هويت خانه را به نمايش بگذارد و با ساير لوازم تناسب داشته باشد. براي انتخاب كاغذ ديواري مناسب دانستن چند نكته ضروري است كه در اين بخش از مجله دلتا با آن ها آشنا مي‌شويد.

كاغذ ديواري پذيرايي گل دار

كاغذ ديواري پذيرايي و تركيب رنگ هاي آن

با توجه به چرخه رنگ، رنگ مكمل يا هم خانواده با رنگ غالب در دكوراسيون داخلي خانه را انتخاب كنيد. اگر بدون در نظر گرفتن رنگ، فقط به خاطر علاقه به يك طرحِ خاص، آن كاغذ ديواري را خريداري كنيد، پس از چسباندن كاغذ ديواري به ديوار فضايي شلوغ و در هم خواهيد داشت. شايد متوجه نشويد مشكل از كجاست، اما عدم توجه به رنگ كاغذ ديواري پذيرايي تناسب ديداري را از بين مي‌برد. مي‌توانيد براي هر ديوار يك طرح همسان را انتخاب كنيد يا ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزينيد و فقط براي پوشش آن ديوار، كاغذ ديواري متفاوتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري آبي

سبك دكوراسيون

انتخاب كاغذ ديواري طرح دار كه در دكوراسيون جلوه زيبايي داشته باشد و تناسب را بر هم نزند كار دشواري است. اگر مبلمان ساده داريد و طرح و رنگ زيادي در دكوراسيون داخلي خانه به كار نبرده ايد انتخاب كاغذ ديواري طرح دار توصيه مي‌شود، تا با افزودن طرح و الگو نقش اين عناصر طراحي داخلي پر رنگ شود و فضا از يكنواختي خارج شود.

به هنگام خريد مي‌توانيد كاغذ ديواري پذيرايي را با توجه به دسته بندي بر اساس سبك دكوراسيون خريداري كنيد. براي مثال كاغذ ديواري هاي مناسب خانه كلاسيك داراي طرح اسليمي، بته جقه و گل هاي تك رنگ هستند. اگر مبلمان استيل در پذيرايي داريد و چيدمان داخلي قرينه را ترجيح مي‌دهيد از كاغذ ديواري هاي كلاسيك و سنتي استفاده كنيد. اما دقت كنيد نقوش كم تراكم تر را انتخاب كنيد، زيرا وجود پترن هاي زياد فضا را كوچك تر مي‌كند و حفظ تعادل سخت خواهد بود.

كاغذ ديواري در دكوراسيون داخلي

طرح هاي مكمل

دنياي كاغذ ديواري بزرگ و متنوع است. اگر نمي‌دانيد براي انتخاب طرح يا رنگ مكمل چه انتخابي داشته باشيد كافي است از فروشنده بخواهيد تا كاتالوگ كاغذ ديواري هاي مكمل را به شما نشان دهد. اما ما، شما را راهنمايي مي‌كنيم. اگر از يك كاغذ ديواري با طرح هاي شلوغ و پر رنگ استفاده مي‌كنيد يك كاغذ ديواري با رنگ روشن را به عنوان مكمل در كنار آن انتخاب كنيد. براي مثال در اين اتاق از كاغذ ديواري به رنگ تيره و طرح هاي بزرگ روي يك ديوار و براي ساير ديوار ها از كاغذ ديواري ساده به رنگ روشن استفاده شده است. رنگِ نارنجيِ طرح كاغذ ديواري، روي پرده انعكاس و با نصب يك آينه به فضا عمق داده شده است.

اگر اين ديوار به رنگ ساده انتخاب مي‌شد به دليل نقص در زاويه و فرم چند ضلعي آن، نماي بي هويت و آزاردهنده اي به اتاق القا مي‌كرد. در انتخاب طرح اين كاغذ ديواري، وجود عنصر آب در نظر گرفته شده است و ماهي هاي كاغذ ديواري در تناسب مفهومي با كاربرد اين مكان قرار دارد.

در اتاق پذيرايي، كاغذ ديواري طرح دار را براي بخشي انتخاب كنيد كه وسايل كمتري مقابل آن قرار دارد تا توازن در فضا ايجاد شود. رنگ هاي تيره را همراه فام هاي روشن همان رنگ به كار گيريد. براي مثال اگر مي‌خواهيد يك ديوار را با قهوه اي سوخته بپوشانيد، براي ساير ديوارها از رنگ نخودي، كرم و يا نباتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پذيرايي شيك

خطوط

بارها از نقش خطوط و لزوم وجود آن در دكوراسيون داخلي نوشتيم. اين بار هم بر نقش خط تاكيد مي‌كنيم. بدون خط، فرم معنا ندارد. بدون فرم نيز، هويتِ فضا در هاله اي از بي معنايي رنگ مي‌بازد. نگران سقف هاي كوتاه، اتاق هاي كم عرض و زاويه هاي تند نباشيد. از كاغذ ديواري هايي با خطوط هندسي استفاده كنيد تا با استفاده از بازي هاي بصري نواقص را بپوشانيد.

كاغذ ديواري هايي با خطوط منحني و يا شكسته، جلوه هايي كاملا متفاوت در اتاق به وجود مي‌آورند. اگر نور طبيعي به اندازه كافي به خانه وارد نمي‌شود و با نورپردازي هاي مصنوعي هنوز احساس مي‌كنيد فضاي درون يكنواخت و بي روح است از كاغذ ديواري با پس زمينه گرم و خطوط منحني استفاده كنيد و ببينيد كه اين ديوار هيچ وقت از رقص نمي‌ايستد. حواستان باشد در اتاق خواب از خطوط منحني به حد تعادل استفاده كنيد تا باعث افزايش هيجان نشود و آرامشِ حاكم بر محيط حفظ شود.

كاغذ ديواري پذيرايي خاص

كاغذ ديواري مدرن

از كاغذ ديواري هايي با طرح بزرگ و خطوط پر رنگ در دكوراسيون داخليِ اماكني مانند آتليه، محل كار و رستوران استفاده كنيد. طرح هاي بزرگ در دراز مدت يكنواخت خواهند شد. هم چنين تركيب رنگ و چيدمان لوازم مختلف با آن به سختي صورت مي‌گيرد.

موارد گفته شده تنها راه هاي استفاده از كاغذ ديواري نيستند. خلاق باشيد، ايده هاي خود را با ما در ميان بگذاريد و براي خواندن ايده هاي بيش تر با بخش دكوراسيون از مجله دلتا همراه باشيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/2 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي هاي بين كابينتي، كاشي هاي كوچك و جذابي هستند كه با طرح و رنگ هاي جذاب خود، فضاي آشپزخانه را گرم و زيبا مي‌كنند.
كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي، پوششي مخصوص فضاي خالي بين كابينت روي ديوار آشپزخانه است كه براي زيبايي دكوراسيون داخلي آشپزخانه استفاده مي‌شود. انتخاب يك كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه كه نور را به خوبي بازتاب دهد و رنگ مناسبي داشته باشد فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان خواهد داد. با پيشرفت تكنولوژي، كاشي هاي بين كابينتي در جنس و طرح هاي مختلفي توليد مي‌شود. با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد و جواب سوالاتي كه در زمينه فضاي نصب، انتخاب و خريد كاشي بين كابينتي داريد را به دست خواهيد آورد.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

دكوراسيون داخلي تلفيق هنر و علم است، هيچ محدوديتي در علم و بازي هاي خلاقانه هنري وجود ندارد. چارچوب هايي كلي و قابل انعطاف وجود دارند كه با شناخت آن مي‌توانيد دكوراسيون داخلي آشپزخانه را به گونه اي زيبا تزيين كنيد. قوانين را بشناسيد، از آن ها استفاده كنيد يا در صورت لزوم با آگاهي كامل آن ها را بشكنيد. بنابراين مرز مشخصي براي انتخاب رنگ، طرح و ابعاد در كاشي كاري ديوار آشپزخانه وجود ندارد. در ادامه به آن چارچوب هاي كلي مي‌پردازيم.

از كجا تا كجا؟

سوال اساسي كه به هنگام خريد در ذهن ايجاد مي‌شود اين است كه ديوار را از كجا كاشي كنيم و تا كجا ادامه دهيم؟ با دانستن جواب اين سوال مي‌توانيم ابعاد نما را در ذهن داشته باشيم تا رنگ و مقدار كاشي مورد نياز را متناسب با آن انتخاب كنيم. به اين صورت ديگر نگران كم يا زياد بودن تعداد كاشي نخواهيم بود.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

چارچوب

بياييد با بررسي اين آشپزخانه مفهوم محدوديت و ساختار شكني را در كنار هم تعريف كنيم. تا هرجا دوست داريد كاشي كاري را ادامه دهيد، اما از لحاظ زيباشناسي اگر كاشي بين كابينتي طوسي رنگ در اين آشپزخانه روي ديوارهاي جانبي نيز ادامه مي‌يافت تعادل بصري در فضا بر هم مي‌ريخت. فقط ابعاد كاشي كاري نيست كه به فضا هويت مي‌دهد. به خطوط افقي كاشي ها دقت كنيد كه چه هماهنگي جذابي با خطوط سفيد كابينت ها دارند. با ابعاد در نظر گرفته شده كابينت و فضاي كاشي شده مانند تكه اي پيوسته و جدا از ديوارهاي اطراف به نظر مي‌آيند.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

فضاي كوچك

اگر آشپزخانه كوچكي داريد تمام فضاهاي خالي بين كابينت ها را با كاشي هاي يكسان و يك رنگ پر كنيد. كاشي هاي كم رنگ و براق به روشن و بزرگ تر ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كند. در اين دكوراسيون براي جلوگيري از يكنواختي از تركيب سفيد با سايه هاي طوسي استفاده شده است. قابِ سفيد پنجره باعث مي‌شود پنجره وسيع تر به نظر برسد. در نهايت با رنگ آميزي سقف به رنگ سفيد محيطي روشن تر و با افزودن كانترِ تيره رنگ، كنتراست جذابي در محيط به وجود آمده است.

خط به عنوان يكي از عناصر طراحي داخلي نقش برجسته اي در اين چيدمان بازي كرده است تا آشپزخانه اي كامل از لحاظ دكوراسيون داخلي داشته باشيم. ببينيد كه مستطيل هاي كوچك كاشي و طرح هاي مستطيلي كابينت ها، خطوط منحنيِ درِ كابينت و فرم گرد صندلي چگونه بدون نقص در كنار هم تناسب را به وجود آورده اند.

در اين آشپزخانه اگر تنها بخشي از ديوار كاشي شده بود، فضاي خالي روي ديوار باعث جدا شدن بخشي از فضا از ساير فضا مي‌شد و آشپزخانه كوچك به نظر مي‌رسيد.

كاشي بين كابينتي در طراحي داخلي آشپزخانه

مرز افقي

انتخاب مرز افقي كاشي، كاري آسان تر از انتخاب مرز عمودي است. در جهت افقي، معمولا تا لبه ديوار يا كابينت، كاشي را ادامه مي‌دهيم. اما در مورد ارتفاع و فاصله آن تا سقف، تصميم گيري كمي مشكل تر است. مي‌توانيد لبه ي پاييني كابينت ها را به عنوان مرز انتخاب كنيد، يا كاشي كاري را تا سقف ادامه دهيد.

در اين آشپزخانه كاشي تا سقف ادامه يافته اما طرح آن به گونه اي انتخاب شده كه با اختلاف رنگ بتوان يك مرز ذهني به وجود آورد. پراكندگي رنگ آبي در پس زمينه، دو خط فرضي را به عنوان مرز ترسيم كرده است كه سبب حركت چشم به بالا و پايين مي‌شود و يك دست بودن فرم را جبران مي‌كند.

كاشي بين كابينتي رنگي در دكوراسيون آشپزخانه

موارد خاص

اگر جنس كابينت هاي بالا و پايين متفاوت است يا فقط يك رديف كابينت در پايين داريد، كاشي هاي بين كابينتي را تا لبه پاييني كابينت هاي بالايي يا قفسه ها ادامه دهيد. براي روح بخشيدن به فضا و جبران كمبود اِلمان در قسمت بالايي ديوار مي‌توانيد از كاشي هاي رنگي استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي بر ديوار آكسان آشپزخانه

در آشپزخانه هايي كه نماي داخلي يكنواخت و كسل كننده شده است مي‌توانيد خلاقيت به خرج دهيد و از كاشي هايي با طرح هاي متفاوت روي ديوار آكسان استفاده كنيد و يك رنگِ واحد را براي ساير بخش ها در نظر بگيريد.

جنس كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

جنس

كاشي ها از متريال هاي متنوعي ساخته مي‌شوند. سبك دكوراسيون آشپزخانه را در نظر بگيريد، رنگ و طرح مناسب را انتخاب و از بين كاشي هاي بين كابينتي به جنس چوب، شيشه، كريستال، پلكسي، كامپوزيت و آلومينيوم آن را خريداري كنيد.

كيفيت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كيفيت

كاشي هاي بين كابينتي پشت گاز يا سينك استفاده مي‌شوند و در معرض برخورد اشيا تيز قرار دارند، بنابراين بايد در برابر گرما، شست و شو، و ضربه مقاوم باشند. به هنگام خريداري حتما به اين نكات دقت كنيد و برچسب اطلاعات محصول را مشاهده فرماييد.

قيمت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

قيمت

قيمت كاشي به عوامل متعددي بستگي دارد. كيفيت، جنس و متراژ مد نظر شما تعيين كننده قيمت نهايي محصول مي‌باشند. با توجه به ضخامت و مصالح استفاده شده در فرآيند ساخت تنوع قيمت زيادي وجود دارد كه مي‌توانيد با توجه به بودجه مد نظر خود آن ها را خريداري نماييد.

در بخش هاي بعدي به انواع دكوراسيون داخلي آشپزخانه مي‌پردازيم و تنوع رنگ در كاشي هاي بين كابينتي را بررسي خواهيم كرد.

همچنين بخوانيد:

طراحي آشپزخانه، مهم ترين بخش خانه

با قوانين فنگ شويي ؛ آشپزخانه را پر انرژي كنيم

با انواع روكش كابينت آشپزخانه آشنا شويد


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/8/2 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

استفاده از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

با توجه به ويژگي هاي ذاتي رنگ زرد، وجود اين رنگ در خانه توصيه مي‌شود. زرد شادي آفرين است. مي‌توانيد آن را به عنوان رنگ كلي استفاده كنيد يا در ابعاد كوچك روي اكسسوري ها به صورت رگه هاي زرد آن را داشته باشيد.
رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

شايد رنگ زرد را كم تر در دكوراسيون داخلي ساختمان ها ديده باشيد. به كار بردن اين رنگ جسارت زيادي مي‌خواهد زيرا اگر با ويژگي هاي آن آشنا نباشيد ممكن است اضطراب و ترس به كل فضا القا شود. در اين بخش از مجله دلتا از خصوصيات اين رنگ حرف مي‌زنيم و به تركيب رنگ‌هاي مناسب اين رنگِ اصلي اشاره مي‌كنيم. با ما همراه شويد تا بدون نگراني و با دانش كافي از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد و محيطي آرامش بخش و شادي آور داشته باشيد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي و تاثير آن بر ذهن

زرد يكي از سه رنگ اصلي در چرخه رنگ است. طيف رنگي زرد ميان نارنجي و سبز قرار مي‌گيرد. نكته جالبي در مورد اين رنگ وجود دارد: در ميان حشرات قابل رويت ترين رنگ شناسايي شده است. مانند ساير رنگ هاي موجود در طبيعت، زرد نيز ويژگي هاي منحصر به فردي دارد. رنگي شادي آفرين كه حتما بايد آن را در گوشه اي از اتاق داشته باشيد. اكسسوري زرد رنگ يا يك ديوار آكسان زرد، هيچ فرقي نمي‌كند. رنگ زرد در دكوراسيون از مثبت ترين رنگ ها به حساب مي‌آيد. نمي‌توانيد از يك درِ زرد رنگ وارد منزل شويد و لبخند به لب نداشته باشيد. هنوز متقاعد نشديد كه بايد يك جاي خانه، بالكن يا حتي راهروي ورودي خانه را به اين رنگ خوش يمن اختصاص دهيد؟

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

طلوع خورشيد در خانه

اين رنگ، متعلق به خورشيد است. از يك كودك بخواهيد تا با رنگ زرد برايتان نقاشي بكشد، او يك خورشيد ترسيم خواهد كرد. زرد انرژي بخش است و بر عملكرد سيستم عصبي مغز تاثيرات مثبت مي‌گذارد. خلاقيت را شكوفا مي‌كند و باعث تقويت حافظه مي‌شود. وجود اين رنگ در فضا توان برقراري ارتباط را در افراد بهبود مي‌بخشد.

استفاده فكر شده از رنگ زرد در دكوراسيون داخلي فضايي فريبنده ايجاد مي‌كند. با توجه به اينكه كدام يك از سايه هاي زرد را انتخاب مي‌كنيد، مي‌توانيد بازتاب خورشيد را تداعي كنيد يا از آن دور شويد. سايه اي را انتخاب كنيد كه بيشتر مورد پسند شما است. زرد مايل به نارنجي، زرد مايل به سبز يا تركيب آن با مقدار كمي مشكي.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

جاي فرد غمگين در خانه زرد رنگ نيست

تركيب زرد با سفيد، سايه اي روشن از اين رنگ تشكيل مي‌دهد كه براي بزرگ ديده شدن اتاق مناسب است. ديوار آكسان را با زرد مايل به نارنجي و ساير ديوار ها را با ساير تناژهاي زرد از جمله كرم و نخودي رنگ آميزي كنيد، به اين شكل اتاقي با نماي گرم خواهيد داشت كه غم و سردي را از شما دور مي‌كند. اكسسوري هايي به رنگ سرمه اي يا طوسي انتخاب كنيد تا به تعادل دماي بصري برسيد و دچار تحركات عصبي بيش از حد نشويد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ زرد در اتاق خواب

استفاده از رنگ زرد پر رنگ به عنوان رنگ غالب در تمام اتاق، بايد با احتياط صورت گيرد. چرا كه زرد منبع انرژي و تحرك است و به همين دليل حجم بالاي آن، افزايش شديد ضربان قلب را در پي خواهد داشت. به همين دليل بهتر است در اتاق خواب از رنگ زرد براي ايجاد كنتراست يا به عنوان طرح كاغذ ديواري با پس زمينه اي از رنگ هاي روشن تر استفاده شود.

فام زرد را به عنوان رنگ غالب براي اتاق هايي كه زمان زيادي در آن سپري مي‌كنيد انتخاب نكنيد، زيرا با افزايش ضربان، اضطراب و ترس در فرد ايجاد مي‌شود. انتخاب يك يا دو وسيله به رنگ زرد كافي است.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

عناصر طراحي داخلي

به عناصر طراحي داخلي رجوع كنيد. الگوهاي بنفش، آبي يا طوسي روي زمينه زرد فضا را از يكنواختي دور مي‌كند. اگر مي‌خواهيد پترن هايي به رنگ خنثي داشته باشيد بايد به ويژگي روانشناسي آن ها دقت كنيد. براي مثال زرد شادي آور اما در دراز مدت و در ابعاد بزرگ ايجاد دلهره خواهد كرد، پس تركيب آن با رنگ طوسي نياز به يك متعادل كننده سوم دارد؛ فرم هاي مستطيلي، خطوط عمودي و افقي، كه حركت و جنش را به رگ هاي دكوراسيون تزريق كند.

در صورتي كه ديوار را با كاغذ ديواري هاي زرد بپوشانيد، مي‌توانيد با رنگي هم رنگِ كفپوش، سقف را رنگ آميزي كنيد. نواقص اتاق را با استفاده از خطوط و نورپردازي رفع كنيد. خطوط زرد و سفيد عمودي روي ديوار بكشيد تا سقف را بلندتر نمايش دهيد. براي ايجاد كنتراست، يك يا دو المان به رنگ آبي و بنفش به چيدمان بيافزاييد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

تركيب رنگ هاي مناسب

براي دوري كردن از ايجاد فضايي يكنواخت يا دماي بصري زياد، بهتر است از رنگ زرد در كنار ساير رنگ ها استفاده شود. براي تركيب رنگ دو حالت پيش رو داريد؛ رنگ هاي مكمل يا هم خانواده.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ مكمل

همان طور كه اشاره شد، رنگ زرد، به عنوان رنگ اصلي شناخته مي‌شود. رنگ هاي مكمل، رنگ هايي هستند كه از تركيب دو رنگ اصلي به مقدار يكسان توليد مي‌شود. براي پيدا كردن رنگ مكمل هر رنگ در چرخه بايد رنگ مقابل آن را انتخاب كرد. رنگ مكمل زرد در چرخه رنگ، بنفش است كه از تركيب آبي و قرمز به دست مي‌آيد. وجود فام آبي در بطن رنگ بنفش، فضا را خنك مي‌سازد و با كنتراست به وجود آمده يكنواختي را از بين مي‌برد.

رنگ زرد در دكوراسيون داخلي

رنگ هم خانواده

از تركيب رنگ زرد با دو رنگ اصلي و رنگ هاي خنثي، رنگ هم خانواده به دست مي‌آيد. نارنجي، سبز و هر سايه اي بين اين رنگ ها، رنگ هم خانواده زرد محسوب مي‌شوند. رنگ قهوه اي بين زرد و قرمز قرار دارد كه با سايه مشكي تركيب شده است. مشكي رنگي خنثي و ساكن است، بنابراين استفاده از رنگ قهوه اي در كنار اين رنگ تناسب ايجاد مي‌كند و تحركات ناشي از وجود رنگ زرد را كاهش مي‌دهد.

بدون نگراني، از اين رنگ در خانه خود استفاده كنيد و پيشنهادهاي ما را در نظر بگيريد. در بخش هاي آينده به ساير رنگ هاي اصلي، يعني قرمز و آبي مي‌پردازيم.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

مدل هاي چراغ ديواري براي اتاق خواب

8 گياه آپارتماني سازگار با نور كم براي خانه شما

هماهنگي طرح و رنگ كوسن با مبلمان


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/8/2 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون اتاق كودك پسر با طراحي جذاب

در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر از خودِ او كمك بگيريد و لذتي دو چندان را در كنار هم تجربه كنيد. با استفاده از لوازم ارزان و كارهايي آسان فضاي بهتري ايجاد كنيد.
دكوراسيون اتاق كودك پسر

پيش تر در چيدمان اتاق كودك ايده هاي مختلفي براي طراحي داخلي اتاق بيان كرديم. در اين بخش از مجله دلتا به دكوراسيون اتاق پسرانه مي‌پردازيم. دكوراسيون اتاق كودك پسر بايد به گونه اي باشد كه نيازهاي او را با توجه به سن و علايق رفع كند. با دانستن چند نكته، طراحي دكوراسيون اتاق كودكان با توجه به جنسيت كار دشواري نخواهد بود.

دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر با الهام از شخصيت او

در تلاش هستيم به شما ايده هايي بدهيم كه بتوانيد دكوراسيون اتاق كودك پسر را براي سنين سه تا دوازده سال ديزاين كنيد. كودكان به سرعت در حال رشد فيزيكي و تكامل ذهني هستند، بنابراين بايد به نيازهاي جسمي متغيير آن ها توجه داشت. هم چنين با شكل گيري استقلالِ كودكان، در انتخاب طرح و رنگ بايد نظر كودك را اولويت قرار داد و آن را جهت دهي كرد.

طراحي داخلي اتاق پسرانه يا دنياي انيميشن

تقريبا از سه سالگي كودكان به داشتن اتاقي مستقل گرايش پيدا مي‌كنند و حس تملك در آن ها پر رنگ مي‌شود. تا قبل از دوران مدرسه كودك زمان زيادي را مشغول بازي در اتاق و رويا پردازي در مورد شخصيت هاي انيميشن مورد علاقه خود است. بنابراين فضايي طراحي كنيد كه به رشد خلاقيت و شادابي كودك منجر شود.

استيكرهاي ديواري شخصيت هاي كارتوني مورد علاقه او را تهيه كنيد، روي كمد و ميز بچسبانيد. اين گونه به او مي‌فهمانيد كه در تعيين سبك زندگي خود دخيل است. در برش زدن و چسباندن استيكر از كودك كمك بگيريد. به او آموزش دهيد كه براي داشتن مكاني امن و دوست داشتني بايد تلاش كند.

رنگ پسرانه در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون از رنگ هاي روشن و رنگ هايي كه شادي و هيجان را در فضا القا مي‌كنند استفاده كنيد. رنگ هاي نارنجي، كرم و صورتي فضايي گرم و دوستانه در اتاق كودك ايجاد مي‌كنند. اگر از آبي استفاده مي‌كنيد براي ايجاد تعادل بصري مي‌توانيد از تركيب رنگ هاي گرم روي ديوار آكسان يا لوازم بهره بگيريد.

رنگ سفيد يادآور صلح و پاك دامني در ناخودآگاه انسان است، اين رنگ را با ساير رنگ ها تركيب و سايه اي سفيد در آن ها ايجاد كنيد. يا به بياني ديگر رنگي از بين رنگ هاي روشن برگزينيد. از به كار بردن رنگ هاي تيره، مشكي، قهوه اي سوخته و سورمه اي پرهيز كنيد. وجود اين رنگ ها در دراز مدت تاثير ناخوشايندي بر ضمير كودكان خواهند گذاشت.

عناصر طراحي داخلي

فرم، يكي از عناصر طراحي داخلي، به خودي خود قابل دسته بندي به “اشكال كودكانه يا بزرگ‌سال” نيست. در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر بايد خواست او را در اولويت بگذاريد. اگر علاقه اي به استفاده از طرح هاي كارتوني ندارد، فرم هاي ساده و گرد را به او پيشنهاد دهيد. خطوط منحني آرامش و لطافت را در فرد زنده مي‌كنند و خطوط شكسته القا كننده خشونت و تحرك بيش از حد در كودك هستند.

مونوكروم

كودكان ذاتي پويا، پر جنب و جوش و روياپرداز دارند. براي زنده نگه داشتن اين خصوصيات نه فقط در زندگي، بلكه از المان هاي موجود در دنياي اطراف كودك ياري بگيريد. دنياي كودك در ذهن و همان اتاق چند متري خلاصه مي‌شود، سعي كنيد با دانش كافي دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر را تزيين كنيد تا اتاق او به بهترين جاي دنيا تبديل شود.

انتخاب يك رنگ براي اتاق كودك، يا دكوراسيون داخلي مونوكروم براي اتاق كودكان پيشنهاد نمي‌شود، مگر اينكه چند نكته را در نظر بگيريد و يكنواختي را از بين ببريد. استفاده از تك رنگ در اتاق كودك، باعث يكنواخت شدن فضا مي‌شود و در تضاد با ذات پوياي كودكان است. اما اگر تصميم داريد فقط يك رنگ انتخاب كنيد، و براي مثال با استفاده از رنگ سفيد يا آبي اتاق را روشن تر جلوه دهيد، سعي كنيد از اكسسوري هاي رنگي، اسباب بازي، كف‌پوش هاي طرح دار و روتختي رنگي استفاده كنيد. اجازه دهيد ذهن كودك با طرح و الگو به رقص درآيد و متوقف نشود.

كودك اما هنرمند

براي داشتن يك دكوراسيون مناسب نيازي نيست هزينه هاي هنگفتي براي خريد آثار هنري پرداخت كنيد. علايق كودكان به سرعت در حال تغيير است و هر سال به چيز جديدي گرايش پيدا مي‌كنند. به او عزت نفس ببخشيد و با نقاشي هاي او اتاق را تزيين كنيد. هر چند وقت يك بار نقاشي قديمي را با يك نقاشي جديد عوض و فضا را براي او تازه كنيد.

طراحي با توجه به نيازهاي سني

يك ميز با ارتفاع مناسب را در گوشه اتاق قرار دهيد و لوازم بازي كودك را روي آن قرار دهيد. با افزايش سن و شروع دوران مدرسه، از اين ميز به عنوان ميز تحرير استفاده خواهد شد. چراغ مطالعه مناسبي روي آن قرار دهيد يا از نورپردازي روي ديوار جانبي استفاده كنيد تا به راحتي بتوانيد تكاليف خود را انجام دهد.

طرح روتختي، برچسب هاي روي كمد و رنگ پرده را هم زمان با رشد كودك و تغيير سليقه عوض كنيد. اگر فرزند شما به يك گروه ورزشيِ خاص علاقه مند است از پوسترهاي ورزشي و تم رنگي لباس هاي آن تيم در دكوراسيون استفاده و او را به ورزش تشويق كنيد. وجود كشوهاي نگهدارنده براي نگهداري لوازم شخصي، وسايل مدرسه و لباس ها لازم است. تختي خريداري كنيد كه چندين سال بتواند از آن استفاده كند. اگر تختي با طول كم تهيه كنيد ممكن است در سه سالگي مناسب باشد اما حتي در چهار سالگي نيز براي او كوچك خواهد بود. بنابراين تختي با سايز بزرگ تر مناسب تر است. در سنين پايين تر از كتابخانه براي نگهداري اسباب بازي كه جذابيت دارند استفاده كنيد و در سنين بالاتر آن را به كتاب و دفتر مشق اختصاص دهيد.

در مطالب بعدي به دكوراسيون اتاق هاي دو نفره براي كودكان و هم چنين دكوراسيون مناسب كودك دختر خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟

كاغذ ديواري ضد آب چيست؟

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/8/1 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

تغيير دكوراسيون داخلي منزل با هزينه كم

اگر از يكنواختي در دكوراسيون خسته شده ايد ولي نگران هزينه هاي بالاي تغيير دكوراسيون هستيد، بايد به شما بگوييم راه هاي مختلفي وجود دارد كه با هزينه كم مي‌توانيد فضاي داخلي خانه خود را دگرگون كنيد.
تغيير دكوراسيون داخلي

انسان هميشه درپي زيبايي است، به همين دليل به داشتن دكوراسيوني زيبا در منزل و محل كار اهميت مي‌دهد. زيبايي بر بهبود روند كار و كيفيت زندگي تاثير بسزايي دارد. پس از گذشت مدت طولاني و فضايي بدون تغيير ممكن است افراد ديگر رغبت زيادي به دكوراسيون منزل و محل كار خود نداشته باشند، اما به دليل هزينه هاي زياد، منصرف شوند. بايد بدانيد تغيير دكوراسيون داخلي با پرداخت كم ترين هزينه هم صورت مي‌گيرد. براي اطلاعات بيش تر با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

تغيير دكوراسيون داخلي منزل

زندگي ماشيني و مدرن در عصر كنوني، سبب شده است كه افراد از يكنواختي و سكون دوري كنند تا دچارسستي و افسردگي نشوند. تغيير دكوراسيون داخلي منزل علاوه بر اينكه فرآيندي لذت بخش است تاثير مثبتي در حال روحي ساكنان خانه دارد. همان طور كه به آن اشاره كرديم چيزي كه مانع اقدام به تغيير دكوراسيون داخلي مي‌شود هزينه هاي هنگفت تغييرات است. اما گزينه هاي مختلفي براي ايجاد تحول در فضاي خانه وجود دارد كه نيازي به صرف هزينه زياد ندارد؛ تعويض پرده حمام، پادري رنگي جديد، افزودن ميز صبحانه به آشپزخانه و … . در اين بخش ايده هايي را براي تغيير دكوراسيون در اتاق پذيرايي پيشنهاد مي‎كنيم

تغيير دكوراسيون داخلي

تعويض روكش

مبلمان يكي از مهم ترين و پر حجم ترين وسايل موجود در خانه است كه هر روز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. استفاده مدام باعث مي‌شود روكش هاي پارچه اي مبلمان زودتر از ساير وسايل كهنه شود. براي انجام يك تغيير بزرگ از روكش مبلمان و كوسن ها شروع كنيد. با نو شدنِ روكش مبلمان دكوراسيون داخلي هويت جديدي مي‌يابد. تا ديروز رنگ غالب در اتاق آبي بوده است ولي از امروز با نزديك شدن به فصل زمستان، رنگ  زرد گرمي محيط را افزايش مي‌دهد. مي‌توانيد فقط روكش يك مبل را تعويض كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

گل و گلدان

موردي ساده كه زندگي را در خانه به جريان مي‌اندازد. گلدان هاي گل‌دار و يا گياهاني با برگ هاي بزرگ را به خانه اضافه كنيد و كنار پنجره ها بگذاريد. گل هايي مانند پتوس رشد سريعي دارند و با بريدن قسمتي از شاخه و قرار دادن آن در ظرفِ آب به سرعت ريشه مي‌دهد. در اين صورت مي‌توانيد گل هاي خود را بدون هزينه افزايش دهيد و نقاط مختلف خانه را پر از گل كنيد. گياه هواي داخل را تصفيه مي‌كند و با اين تغيير كم هزينه حس بهتري خواهيد داشت.

براي تكثير گياه از بطري هاي خالي و شيشه اي استفاده كنيد و آن ها را به شكل رديف پشت پنجره اتاق پذيرايي قرار دهيد تا هم نور كافي دريافت كنند و هم فضا را با برگ هاي سبز و زيباي خود دل‌نشين سازد.

گلدان هاي كوچك را روي كنسول و درون قفسه هاي ديواري قرار دهيد. گلدان هاي بزرگ بين دو مبل، فضاهاي خالي، گوشه پذيرايي و كنار ميز مطالعه نماي زيبايي خواهند داشت.

 هنگام تهيه گياه جديد، اطلاعات كافي در مورد آن گياه را به دست آوريد. دانستن مقدار آب، دما و نور مورد نياز گياه اهميت زيادي دارد. اطمينان يابيد افراد خانه و به خصوص كودكان به آن گياه حساسيت نداشته باشند. در صورت داشتن حيوان خانگي از قرار دادن گلدان روي زمين و در ارتفاع پايين خودداري كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

عناصر طراحي داخلي

باز هم اين عناصر هفتگانه طراحي داخلي به كمك شما خواهند آمد. اگر فضاي داخلي خانه شما يكنواخت شده و تمركز دكوراسيون داخلي خانه روي رنگ و نور است به سراغ ساير عناصر برويد. در انتخاب پارچه جديد براي روكش مبل و كوسن از طرح و الگوهاي متناسب با فضاي اتاق و سليقه خود بهره ببريد. كوسن و يا روميزي با طرح هاي ريز به رنگ مكمل مبلمان انتخاب و كنتراست ايجاد كنيد.

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و خودتان روي آن نقاشي بكشيد. طرح هاي بزرگ انتخاب كرده و بعد از پايان كار با انعكاس طرح روي يكي از لوازم، خلاقيت خود را به نمايش بگذاريد؛ براي مثال بخشي از طرح را روي پارچه اي سفيد نقاشي و از آن به عنوان روميزي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

لوازم تزييني

قرار نيست يك تابلوي نقاشي گران قيمت را به ديوار آويزان كنيد. عكس هاي جذاب خانوادگي را در اندازه هاي مختلف چاپ كرده و به ديوار بياويزيد، يك ريسه ال اي دي بخريد و آن را بين عكس ها قرار دهيد. هر بار با ديدن عكس ها و بازي نور در كنار تصاوير لبخند به لب شما خواهد آمد.

تغيير دكوراسيون داخلي

از تابلوهاي قديمي خسته شده ايد؟ برگ هاي سبز و رنگي را جمع و آن را در پس زمينه اي سفيد به جاي عكس قديمي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

بازسازي

لوازم جديد خريداري نكنيد، وسايل كهنه و قديمي را رنگ آميزي كنيد. از جذاب ترين كارهايي كه مي‌توانيد در يك روز تعطيل خود را با آن سرگرم كنيد، رنگ آميزي ميز، كتابخانه و پايه هاي مبلمان است.  به جاي انتخاب يك رنگ، تركيبي از چند رنگ يا طرح را به كار گيريد. دقت كنيد رنگ خريداري شده مناسبِ متريال به كار رفته در لوازم باشد.

تغيير دكوراسيون داخلي

آينه ديواري

در نهايت افزودن آينه به اتاق باعث بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. اگر علاقه اي به استفاده از طرح و رنگ نداريد و نمي‌خواهيد خانه را رنگ كنيد، آينه ديواري بلند به ديوار نصب كنيد تا با انعكاس نور و بازتابِ محيط، فضا را بزرگ تر نشان داده و به اتاق عمق بيش تري بدهد. سعي كنيد جاي آينه را در اتاق هاي كوچك تر و روي ديوار آكسان در نظر بگيريد. مي‌توانيد از چند آينه استفاده كنيد.

با داشتن انتخاب هاي متعدد براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل، مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه هاي سنگين، نماي جديدي در خانه داشته باشيد. شما چه ايده اي داريد؟

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/8/1 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

وقتشه به رنگ آميزي سقف منزل فكر كني

اگر رنگ سقف خانه كيفيت روزهاي اول را ندارد و آلوده به نظر مي‌رسد دست به كار شويد و سقف خانه را رنگ آميزي كنيد. نگران سختي ها و انتخاب رنگ نباشيد، هر مشكلي چاره اي دارد.
رنگ آميزي سقف منزل

متخصصان طراحي داخلي و معماران، نام ديوار پنجم را براي سقف انتخاب كرده اند تا بر اهميت سقف به اندازه ديوار ها تاكيد كنند. شايد بار ها با ديدن رنگ سقف تصميم به رنگ آميزي گرفته ايد. يا ممكن است خواسته باشيد رنگ اين ديوار پنجم را تغيير دهيد، اما سختي كار هنگامِ رنگ آميزي سقف منزل شما را منصرف كرده است. در بيش تر خانه ها سقف را سفيد مي‌كنند و ريسك انتخاب رنگي ديگر را نمي‌پذيرند. اگر از رنگ سفيد خسته شده‌ايد، در مجله دلتا به شما مي‌گوييم براي رنگ آميزي سقف منزل چه رنگي را انتخاب كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

رنگ آميزي سقف منزل به دليل موقعيت قرارگيري آن، از سخت ترين قسمت هاي رنگ آميزي ساختمان است. نگه داشتن دست ها به صورت قائم به مدت طولاني، عدم رسيدن به رنگ يكنواخت به دليل زاويه ديد مايل و تسلط كم بر ابزار رنگ آميزي به هنگام كار از جمله مواردي است كه افراد را از رنگ آميزي سقف منزل منصرف مي‌كند. در برابر چنين مشكلاتي، انتخابِ گچ‌بري گزينه كم دردسري خواهد بود. با اين حال نكاتي را به شما مي‌گوييم كه همين حالا تصميم به رنگ آميزي سقف منزل بگيريد.

رنگ آميزي سقف منزل

بهتر است پيش از اقدام به رنگ آميزي به چندين نكته توجه كنيد تا در حين انجام كار نا اميد نشويد.

  • تا جايي كه مي‌توانيد اتاق مورد نظر خود را خالي و لوازم را به ساير اتاق ها منتقل كنيد. اگر خارج كردن، تخت، مبلمان، ميز ناهاخوري و لوازم بزرگ ممكن نيست، با كاور، ملحفه هاي كهنه و يا پلاستيك ضخيم و بزرگ روي وسايل را بپوشانيد تا از پاشيدن رنگ روي آن ها جلوگيري شود.
  • غلتك مورد نظر را خريداري كنيد يا آن را قرض بگيريد. غلتك ها از لحاظ اندازه و طرح تنوع زيادي دارند. اگر مي‌خواهيد سقفي با رنگ يكدست داشته باشيد، غلتك هاي نخي انتخاب مناسبي است. سَري هايي با طرح برجسته وجود دارد كه مي‌توانيد براي داشتن سقف يا ديوار طرح دار و يا پتينه شده، آن ها را تهيه كنيد.
  • غلتك از اسپري، شُت و قلم‌مو سبك تر است و به دليل ارتفاع بلندِ دسته مي‌توانيد در ارتفاع پايين‌تري به رنگ آميزي مشغول شويد و مجبور به خم كردن سر و گردن نيستيد.
  • اگر مي‌خواهيد رنگ كل اتاق را تغيير دهيد اول از رنگ آميزي سقف شروع كنيد، زيرا ممكن است رنگ به ديوار بپاشد. براي داشتن خطي صاف مرز ديوار و سقف را با چسب بپوشانيد.

رنگ آميزي سقف منزل

انتخاب رنگ

ويژگي بصري رنگ سفيد سبب مي‌شود خانه بزرگ تر و روشن تر ديده شود. به همين دليل انتخاب اول افراد رنگ سفيد است. رنگ هاي كرم، نباتي، نخودي، سبز-آبي روشن، ياسي، آبي كم رنگ، طوسي مايل به سفيد و طلايي را براي رنگ آميزي سقف منزل در نظر داشته باشيد. رنگ ها در دسته هاي مات، براق و ساده و همچنين انواع روغني و پلاستيكي موجود هستند.

رنگ آميزي سقف منزل

 از تركيب رنگ هاي روشن بهره بگيريد. در اين اتاق سقف به رنگ ذغالي است ولي لوازم و ديوارها سفيد هستند. علاوه بر جبران وزن رنگ، با روشن كردن ديوارهاي اطراف، از تاريك شدن اتاق جلوگيري شده است.

به غير از مواردي خاص كه در نظر داريد خانه را به سبكي خاص چيدمان كنيد از رنگ هاي تيره مانند سياه، قهوه اي و سرمه اي استفاده نكنيد. اين رنگ ها سقف را كوتاه و اتاق را تاريك تر نشان مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد سقفي تيره داشته باشيد براي جبران كمبودِ بازتاب نور از نورپردازي هاي مخفي در سقف غافل نشويد. اگر سقف خانه را با رنگ تيره رنگ آميزي كرديد، انتخاب كف‌پوشي هم رنگ با سقف، نماي جذاب تري به اتاق مي‌بخشد.

اگر نور طبيعي به اندازه كافي وارد اتاق مي‌شود يا نورپردازي در آن به خوبي صورت گرفته است، بدون نگراني از كوچك و تاريك به نظر رسيدن اتاق، رنگ هاي پر رنگ تر مثل بژ، بنفش و نارنجي را انتخاب و از رنگ مكمل يا خنثي براي ديوارها استفاده كنيد.

رنگ آميزي سقف منزل

طرح

عناصر طراحي داخلي را در نظر بگيريد. الگو و طرح هاي مورد علاقه خود را انتخاب و با مداد هاي كم رنگ فرم اشكال را روي سقف رسم و سپس با چند رنگ دلخواه آن را رنگ آميزي كنيد. سقف هاي طرح دار براي اتاق خواب و اتاق كودك توصيه مي‌شوند.

ترفند جذابي كه مي‌توانيد از آن استفاده كنيد انعكاس بخشي از رنگ يا طرحِ سقف روي لوازم موجود در اتاق است كه نشان دهنده خلاقيت و طراحي هوشمندانه شماست.

رنگ آميزي سقف منزل

توجه

  • اگر سقف اتاق خيلي كوتاه است از رنگ سفيد يا سايه هاي آن استفاده كنيد.
  • در تركيب رنگ سقف و ديوار رنگ هاي سرد و گرم را در كنار هم به كار گيريد تا تعادل دماي بصري حفظ شود؛ براي مثال اگر اتاق كوچكي داريد، مي‌توانيد براي ديوار و سقف رنگ سرد و رنگ گرم را براي لوازم موجود در اتاق انتخاب كنيد.

از خلاقيت و سليقه خود كمك بگيريد و هر طور كه دوست داريد سقف را رنگ آميزي كنيد. قرار است در خانه خود احساس راحتي داشته باشيد و محيطي دلنشين براي افراد خانواده خود بسازيد، انتخاب با شماست.
رنگ آميزي سقف منزل

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/8/1 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

نكات مهم در خريد ميز ناهارخوري

براي خريد يك ميز ناهارخوري كه علاوه بر زيبايي بتواند رضايت شما را پس از خريد جلب كند، نياز است به چند نكته توجه كنيد و ميز ناهارخوري دلخواه تان را به خانه بياوريد.
خريد ميز ناهارخوري

در گذشته ميزناهارخوري يك كالاي لوكس و غيرضروري شناخته مي‌شد. گرچه نشستن پاي سفره هايي كه روي زمين پهن مي‌شود صفاي خاصي دارد اما نمي‌توان لزوم وجود ميز ناهارخوري و رفاهي كه به زندگي ما افزوده را ناديده گرفت، بنابراين نياز به وجود ميز ناهارخوري در هر خانه اي حس مي‌شود. با نبود ميز ناهارخوري، گويي چيزي در خانه كم است. در اين بخش از مجله دلتا هر آن چه را براي خريد ميز ناهارخوري مناسب نياز داريد به شما مي‌گوييم.

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري در ابعاد و اشكال مختلفي توليد مي‌شود و مي‌توان در هر خانه اي هرچند كوچك يك ميز ناهارخوري داشت. طراحي هاي خلاقانه و مينيماليستي امكان انتخاب ميزهاي تاشو و ديواري را نيز براي ما فراهم كرده اند تا  در آشپزخانه هاي كوچك نيز يك ميز ناهارخوري داشته باشيم. براي خريد ميز ناهارخوري نكاتي وجود دارد كه با دانستن آن ها مي‌توانيد بهتر انتخاب كنيد و از خريد خود رضايت داشته باشيد. ميز ناهارخوري از جمله لوازمي نيست كه هرروز نياز به خريد آن داشته باشيد و فقط يك بار براي آن هزينه پرداخت مي‌كنيد.

خريد ميز ناهارخوري پلاستيكي

چند نكته

براي خريد ميز استاندارد اولين چيزي كه اولويت دارد راحتي افراد است. مشخصات فيزيكي ساكنان خانه را در نظر بگيريد. براي مثال اگر متوسط قدتان بلند است مي‎توانيد ميزهايي بلندتر و براي بچه ها چارپايه هاي كوچك تهيه كنيد تا  هنگام نشستن آن را زير پاي خود قرار دهند.

ويژگي ميز استاندارد

يك ميز خوب يعني ميزي كه استاندارد هاي تعريف شده از لحاظ جنس، ارتفاع، فرم و اسكلت را داشته باشد. براي اينكه از خريد خود پشيمان نشويد و علاوه بر داشتن ميز مورد علاقه خود بتوانيد از آن به راحتي استفاده كنيد چند نكته را به شما يادآور مي‌شويم.

خريد ميز ناهارخوري كم جا

ارتفاع

همان طور كه بالاتر اشاره شد ميز ناهارخوري شما بايد راحتي را تضمين كند. با قرار دادن دست ها روي ميز حداكثر فاصله آرنج تا بدن از چهل سانتي متر بيش‎تر نشود تا از بروز آسيب هاي جدي در طولاني مدت جلوگيري شود. ارتفاع ميز بايد تا زير قفسه سينه باشد، به گونه اي كه بتوانيد به راحتي به محتويات روي ميز دسترسي و آزادي حركت داشته باشيد. اگر ميزي با ارتفاع كم تر از استاندارد انتخاب كنيد، به هنگام صرف غذا بايد خم شويد كه سبب آسيب رسيدن به ستون فقرات خواهد شد.

خريد ميز ناهارخوري مدرن

صندلي

يك صندلي با ارتفاع مناسب انتخاب كنيد كه هنگام نشستن پاها روي زمين قرار بگيرد و نشيمن نرم و راحتي داشته باشد. زاويه تكيه گاه نسبت به زمين نود درجه باشد تا بتوان به راحتي به آن تكيه داد و در زمان استفاده صاف پشت ميز نشست.

تعداد نفرات

تعداد ساكنان و مهمانان خانه در انتخاب تعداد مبلمان و ميز ناهارخوري موثر است. پر طرفدار ترين ميز ناهارخوري، نوع شش و هشت نفره است. مي توانيد يك ميز جمع و جور و كوچك براي صرف چاي و صبحانه در آشپزخانه قرار دهيد و با توجه به نياز، ميز ناهارخوري بزرگ‎تر را گوشه پذيرايي بگذاريد.

خريد ميز ناهارخوري كلاسيك

پايه ها

ممكن است ميزي در نگاه اول زيبا به نظر برسد اما اگر پشت آن بنشينيد متوجه خواهيد شد كه ميز ايستايي بالايي ندارد. ميزي انتخاب كنيد كه داراي چهار پايه با ارتفاع مساوي باشد. اگر ميز مورد علاقه تان تك پايه است، ميزي كه پايه پهن تري دارد يا در انتها به چند شاخه تبديل شده است خريداري كنيد. در حالتي كه پايه هاي ميز ثابت نيست، مطمئن شويد كه  هنگام نصب پايه هاي به درستي در جاي خود قرار بگيرند و ميز واژگون نشود. اگر پايه ها به سمت بيرون متمايل باشند ممكن است مانع رفت و آمد شده و مشكل ساز شود.

خريد ميز ناهارخوري چوبي

سبك

با سليقه هاي مختلف، سبك هاي مختلف نيز به وجود آمده است. توليد كنندگان ميز ناهارخوري نيز در اين مسير با نياز و خواست مشتري همراه شده اند. با توجه به سبك دكوراسيون داخلي خانه مي‌توانيد ميز و صندلي هايي با فرم ها مختلف تهيه كنيد. اگر به چوب علاقه داريد ميزهاي چوبي را انتخاب و براي تكميل آن صندلي هايي با روكش هاي رنگي تهيه كنيد. اگر نمي‌دانيد چه ميزي را با چه صندلي هايي خريداري كنيد، بيش تر فروشندگان ميزناهارخوري را با صندلي مناسب ست مي‌كنند و سرويس كامل را به شما پيشنهاد مي‌دهند.

خريد ميز ناهارخوري كم جا

فرم

ميزهاي ناهارخوري به اشكال مختلفي توليد مي‌شوند؛ گرد، مربع، انواع اشكال هندسي و مدرن. با پيچيده شدن طراحي و پيشرفت نرم افزارهاي طراحي، ميزهايي طراحي و ساخته شده اند كه به هنگام نياز مي‌توان آن ها را باز و سپس آن را جمع كرد، بنابراين فضاي زيادي را اشغال نمي‌كند.

خريد ميز ناهارخوري خاص

جنس

ميزهايي به جنس چوب بامبو و درخت سياه از مرغوب ترين ميزها به حساب مي‌آيند. چوب سياه در برابر رطوبت، سرما و گرما مقاوم است. بعد از ساخت اين ميز آن را در دماي بالا و پايين مورد آزمايش قرار مي‌دهند. اين چوب استحكام زيادي دارد، بنابراين گران قيمت است.

چوب راش نيز استفاده زيادي در صنعت مبلمان دارد، قيمت آن به نسبت چوب سياه كم تر و كيفيت مناسب تري از چوب هاي ديگر دارد. رنگ اين چوب از كرم تا قهوه اي مايل به قرمز متغيير است. به دليل تراكم بالاي بافت چوب راش، مقاومت اين چوب در برابر قارچ و حشرات زياد است. در ساخت ميز ناهارخوري علاوه بر چوب از متريال هاي مختلفي از جمله پلاستيك، شيشه و فلز نيز استفاده مي‌شود.

با توجه به نياز خود، ساير لوازم موجود در خانه و سبك چيدمان مي‌توانيد ميز خود را از ميان جنس هاي مختلف انتخاب كنيد. براي مثال يك ميز ناهارخوري چوبي در سبك دكوراسيون وينتج تركيب جذابي تشكيل مي‌دهد، و يا انتخاب ميز شيشه اي مي‌تواند در بزرگ تر ديده شدن خانه كمك كند. اميدواريم مطالب گفته شده مفيد باشد و سعي خواهيم كرد در مطالب بعدي به چيدمان ميز ناهارخوري در دكوراسيون منزل بپردازيم.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد

روانشناسي رنگ در دكوراسيون


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/7/30 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

مبل استيل در دكوراسيون داخلي منزل

مبل استيل يا همان سلطنتي در ميان ايرانيان طرفداران زيادي دارد. ابعاد اين مبل نسبت به ساير انواع مبلمان بزرگ‎تر و چيدمان آن در منزل سخت تر است. اما با در نظر گرفتن چند نكته مي‌توان دكوراسيون داخلي زيبايي داشت.
مبلمان استيل

از مبل استيل در دكوراسيون پذيرايي و خانه هاي بزرگ استفاده مي‌شود. اتاق پذيرايي در اغلب خانه هاي ايراني به فرم مستطيل است و مبلمان دور تا دور اتاق چيده مي‌شود. مبل استيل ابعاد بزرگ تري از ساير انواع مبلمان دارد با كم شدن فضاي خانه ها ديگر نمي‌توان مبلمان استيل را به صورت رديفي كنار هم قرار داد. اما همچنان گرايش و علاقه به مبل استيل در بين ايرانيان وجود دارد. در سبك هاي جديد دكوراسيون، چيدمان مبلمان به فرم منحني و روبروي هم پيشنهاد مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا شما را با مبل استيل آشنا مي‌كنيم و در مقالات بعدي توصيه هايي براي استفاده از مبلمان استيل در چيدمان خواهيم نوشت.

مبل استيل

اين مبل با نام مبل سلطنتي نيز شناخته مي‌شود. در واقع  مبل استيل شباهت زيادي به مبلمان كلاسيك دارد. با اين تفاوت كه ارتفاع آن بيش تر است. در ساخت مبل استيل از چوب هاي مرغوب تري استفاده مي‌شود بنابراين عمر و قيمت آن نسبت به مبل كلاسيك بيش‎تر است. معمولا قسمت تكيه گاه مبل استيل داراي يك تاج بلند با كنده كاري زيبا است. در اكثر مدل ها قسمت چوبي پايه و دسته با رنگ طلايي رنگ آميزي مي‌شود. تعداد نشيمن در مبلمان سلطنتي به نه نفر مي‌رسد؛ كاناپه سه نفره، دو مبل دو نفره و دو صندلي ميزبان يا تك نفره.

مبلمان استيل در دكوراسيون داخلي

مبلمان استيل در دكوراسيون داخلي

 مبلمان استيل داراي طراحي خاص و چشم نواز است، بنابراين مي‌توانيد آن را با تركيب رنگهاي مختلف در دكوراسيون داخلي استفاده كنيد. اين مبل از غرب به  كشور ما آمده و با استفاده از هنر دست ايراني روي پارچه و كنده كاري هاي چوبي به محصولي مطابق سليقه خانواده هاي ايراني تبديل شده است. استفاده از مبل استيل يا سلطنتي در دكوراسيون رسمي و تشريفاتي توصيه مي‌شود.

خريد

پيش از خريد، نمونه هاي مختلف چيدمان مبل استيل در اتاق پذيرايي را نگاه كنيد و الهام بگيريد. در ذهن تان جاي هر يك از اجزا را تصور كنيد. ميز جلو مبلي، آباژور و ساير لوازم را از قلم نيندازيد. سپس با توجه به فضاي منزل، سرويس نه يا هفت نفره را انتخاب كنيد. مي‌توانيد بسته به دكوراسيون خانه و نياز خود تعداد كاناپه، مبل و صندلي را تغيير دهيد. همانطور كه گفته شد در حالت استاندارد و معمول تعداد نشيمن در مبل سلطنتي به نه نفر مي‌رسد اما اگر خانه كوچكي داريد، مي‌توانيد مبل استيل مورد علاقه خود را از انواع هفت نفره خريداري كنيد. چيدمان مبل استيل دشوار است از همين رو چندين توصيه براي شما داريم تا بتوانيد مبل استيل مورد نظرتان را به خانه بياوريد و آن را در فضاي اتاق جاي دهيد.

نكات خريد مبلمان استيل

سبك كلاسيك

مبلمان استيل انتخاب مناسبي براي دكوراسيون كلاسيك به حساب مي‌آيد. هنگام انتخاب مبل، به قرينگي چيدمان توجه داشته باشيد و تعداد نشيمن را به گونه اي انتخاب كنيد كه بتوانيد آن گونه كه تمايل داريد آن را چيدمان كنيد. به دليل كنده كاري روي نماي مبل و هم چنين به كار بردن پارچه هاي طرح دار در مبلمان استيل سعي كنيد از لوازم تزييني كم‎تري استفاده كنيد تا دچار شلوغي فضا نشويد.

نقطه كانوني

براي چيدمان مبل استيل، وسط اتاق پذيرايي را در نظر بگيريد، كاناپه سه نفره را با فاصله يكسان از ديوار هاي اطراف قرار دهيد و ساير اجزا را به صورت قرينه در اطراف كاناپه بگذاريد. چيدمان متقارن به القاي تم رسمي و سلطنتي كمك مي‌كند. به اين صورت نقطه اي كانوني ايجاد و دكوراسيون را با توجه به مكان قرارگيري كاناپه تكميل كرده ايد. سعي كنيد مبل و صندلي ها را روي يك خط فرضي منحني قرار دهيد. به گونه اي كه افراد هنگام نشستن روبروي هم و رو به مركز كانوني قرار گيرند.

چيدمان مبلمان استيل

فاصله

همانطور كه در اصول چيدمان مبلمان اشاره كرديم براي دسترسي افراد محل رفت و آمد مشخصي به صورت فرضي در نظر داشته باشيد و در آن مسير لوازم اضافه و بزرگ قرار ندهيد.

مبلمان را به ديوار تكيه ندهيد و فاصله كمي بين ديوار و تكيه گاه مبلمان ايجاد كنيد. مبلمان را با فاصله اي يكسان و نزديك به هم در اتاق پذيرايي بگذاريد. به گونه اي كه هنگام نشستن دست و پاي افراد آزاد باشد ولي آن قدر دور نباشد كه براي ارتباط برقرار كردن دچار مشكل شوند. اگر فضاي بزرگي در اختيار داريد فاصله بين مبل ها را زياد نكنيد. بخشي از اتاق را به محل چيدمان مبلمان اختصاص دهيد و فضاي خالي را با گلدان، كنسول و وسايل تزييني پر كنيد.

فاصله مبلمان تا تلويزيون به اندازه اي باشد كه مشاهده آن راحت بوده و به چشم آسيب نزند. در مورد تمام سبك هاي دكوراسيون، و انواع مبلمان رعايت اين نكته ضروري است. اگر در پذيرايي شومينه يا بخاري داريد، مبلمان را با فاصله از آن ها قرار دهيد، زيرا در فصل زمستان، مجاورت مبل در كنار اين لوازم گرمايشي از عمر آن مي‌كاهد.

فاصله مبلمان استيل در چيدمان

خانه ايراني

فرش در دكوراسيون خانه هاي ايراني نقش پررنگي بازي مي‌كند. حتي اگر كفپوش هاي سراميكي، سنگي يا لمينيت را انتخاب كرده باشيد، باز هم انداختن فرش روي سطح زمين فضا را دلنشين تر مي‌كند. از فرش هايي هم رنگ با طرح مبل در وسط چيدمان استفاده و فرشي انتخاب كنيد كه پايه هاي جلويي كاناپه روي آن قرار گيرد و ميز جلومبلي را در وسط سرويس مبلمان قرار دهيد.

مبلمان استيل در خانه ايراني

ميز عسلي و جلو مبلي

ميزهاي چوبي و كنده كاري شده، با صفحه شيشه اي و به فرم مربع يا بيضي در كنار مبلمان استيل نقش تكميل كننده دكوراسيون را دارند. ميز را با روميزي نپوشانيد. يادتان نرود تقارن بايد در فضا جريان داشته باشد، ميز هاي عسلي را به شكلي متقارن بين مبل ها قرار دهيد و روي ميز جلومبلي را با چيدن ظروف پذيرايي كلاسيك و يا سيني قديمي تزيين كنيد. طرز چينش را به گونه اي انتخاب كنيد كه ظروف بزرگ‎تر در وسط و ظروف كوچك‎تر در گوشه هاي ميز قرار گيرند.

انواع مبل

در دنياي دكوراسيون و به ويژه مبلمان، نمي‌توان دسته بندي خاصي براي وسايل تعريف كرد. اما در حالت كلي مي‌توان گفت مبلمان به سه دسته تقسيم مي‌شوند: مبل استيل، مبلمان كلاسيك و مبل راحتي. در مطالب بعدي به مبلمان راحتي، كلاسيك و زير دسته هاي آن ها مي‌پردازيم. در اين جا شرحي مختصري از مبل راحتي و كلاسيك را مطالعه بفرماييد.

مبل راحتي

تقريبا در هر خانه اي يافت مي‌شود. مبلي با دسته هاي پهن و پايه هاي كوتاه كه در اسكلت آن از چوب استفاده نشده اما ممكن است چوب در نماي مبل به كار رفته باشد. در ساخت مبلمان راحتي از پارچه، چرم و فوم استفاده مي‌شود. مبل راحتي از لحاظ اندازه كوچك تر از مبلمان استيل است. مبل راحتي به انواع مختلفي از جمله ال، ال‌يو و شانو تقسيم و معمولا در قالب دو نفره و سه نفره توليد مي‌شود.

مبلمان استيل و مبل راحتي

مبل كلاسيك

در قسمت هاي چوبي دسته و پايه هاي مبل كلاسيك كنده كاري هاي ظريف، منبت كاري و هنر دست ديده مي‌شود. در ساخت اسكلت مبلمان از چوب هاي راش، روس، گردو، بلوط و يا چنار استفاده مي‌شود. چوب به كار رفته در مبل كلاسيك از مبلمان استيل كم‎تر، در نتيجه وزن آن سبك تر است.

مبلمان استيل و مبل كلاسيك

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/7/30 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

اصول چيدمان مبلمان در دكوراسيون داخلي

ممكن است مبلي بسيار گران قيمت خريداري كنيد و آن را به منزل بياوريد، اما وقتي به چيدمان خانه نگاه مي‌كنيد زيبا به نظر نرسد. در حاليكه دكوراسيون داخلي خانه اي با مبلي ارزان تر بسيار دلنشين است. نكته كليدي رعايت اصول چيدمان مبلمان است كه بايد به آن دقت كنيد.
اصول چيدمان مبلمان

رعايت اصول چيدمان مبلمان در دكوراسيون داخلي خانه تاثير مهمي در بزرگ تر يا كوچك تر ديده شدن اتاق دارد. در مجله دلتا نكات مهم و اصول چيدمان مبلمان را به شما مي‌گوييم. با ما همراه باشيد.

قدم اول در اصول چيدمان مبلمان

سرويس مبلمان شامل مبل تكنفره، مبل دو نفره، كاناپه، ميز جلومبلي و ميز عسلي است. هر كدام از اين تكه ها، در راحتي و جلوه اتاق نقش مهمي ايفا مي‎كند. در اصول چيدمان مبلمان، نكاتي براي طرز قرارگيري تمام اين اجزا در كنار هم بيان مي‌كنيم. در آينده به بررسي جداگانه هريك از اين المان ها خواهيم پرداخت.

به امكاناتي كه در دست داريد توجه كنيد. مبلمان شما چند نفره است؟ چه تعداد صندلي داريد؟ ميز جلومبلي شما چه ابعادي دارد؟ از فضاي مورد نظر به چه قصدي استفاده مي‌كنيد؟ در نظر داريد افراد رو به روي تلويزيون باشند يا مقابل هم قرار گيرند؟

انواع مبلمان

در انتخاب نوع چيدمان توجه به نوع مبلماني كه در دكوراسيون قرار مي‌دهيد اهميت ويژه اي دارد. در واقع نمي‌توانيد در يك پذيرايي كوچك با مبلمان مدل ال چينشي پراكنده در نظر داشته باشيد. مبل ها بر اساس اندازه، رنگ و متريالي كه در ساخت آن ها به كار رفته است سبك هاي مختلفي دارند. براي مثال مبل راحتي با نشيمن عريض براي جمع دوستانه و استراحت كردن مناسب است، پس اين مبلمان در اتاق پذيرايي قرار مي‌گيرد. اما مبل كلاسيك ارتفاعي بيشتر دارند و داراي نشيمن سخت تري هستند، در چيدمان دفاتر رسمي و اتاق مهمان از اين مبل استفاده كنيد. براي مبل هاي دسته دار در اتاق هاي كوچك به سختي تركيب چيدمان مناسب ميتوان در نظر گرفت، از مبل هاي دسته دار در فضاهاي باز تر استفاده كنيد. در آينده انواع مبلمان را به شما معرفي خواهيم كرد.

مسير رفت و آمد

يك مسير مشخص را در قسمت از خانه براي رفت و آمد مشخص كنيد. اين مسير را به گونه اي انتخاب كنيد كه به هنگام عبور مزاحمتي براي افرادي كه روي مبلمان نشسته اند، نباشد. از قرار دادن گلدان هاي بزرگ، ميز و آباژور در اين مسير خودداري كنيد.

اصول چيدمان مبلمان

فاصله

كانون توجه

تابلويي هنري، تلويزيون و يا پنجره را به عنوان مركز توجه انتخاب و طبق آن تركيب مبلمان را تنظيم كنيد. اگر مي‌خواهيد رو به تلويزيون بنشينيد، فاصله مناسب را در نظر بگيريد.

اصول چيدمان مبلمان

محيط دوستانه

چنانچه مي‌خواهيد محيطي دوستانه و دنج داشته باشيد، بايد مبلمان را روبروي يكديگر قرار دهيد. حواستان باشد فاصله از دو متر بيش تر نشود تا براي گفتگو و ارتباط، مجبور به بلند شدن از جا يا فرياد زدن نشويد.

تنوع

ممكن است دل تان بخواهد مبلماني با اندازه هاي متفاوت داشته باشيد. مبل بزرگ را در يك ضلع گذاشته و چندين مبل ديگر را در جاهاي ديگر بگذاريد. به اين شكل هم تنوع ايجاد كرده‌ايد و هم تناسب در فضا جريان يافته است.

اصول چيدمان مبلمان

كنتراست

توجه به نقش عناصر طراحي داخلي در چيدمان كمك زيادي به ما مي‌كند. براي جلوگيري از به وجود آمدن نمايي كسل كننده و يكنواخت از كنتراست و خطوط در چيدمان بهره گيريد. مبلمان مربعي شكل را به دور ميزي به فرم دايره قرار دهيد يا ميز جلومبلي مثلثي را براي مبلمان منحني انتخاب كنيد.

تقارن

حفظ تقارن در چيدمان خانه به كلاسيك و مكان هاي رسمي اهميت ويژه اي داريد. كاناپه را در وسط و مبل هاي تكنفره را در كنار آن قرار دهيد. بر هم زدن تقارن ايرادي ندارد، به شرطي كه محيط غير رسمي باشد و به سبكي كه براي دكوراسيون داخلي استفاده مي‌كنيد بستگي دارد.

اصول چيدمان مبلمان

كاربرد

مهم ترين اصل در طراحي داخلي در نظر گرفتن راحتي و كاربردپذيري است. ارتفاع مبلمان، ميز جلومبلي و ميز عسلي را متناسب با فيزيك بدني افراد خانواده انتخاب كنيد. اگر فرزند كوچك داريد، يك ميز با ارتفاع كم براي او در كنار مبل قرار دهيد. فاصله ي ميز عسلي و مبل را به اندازه اي تنظيم كنيد كه بتوانيد به راحتي پاهاي خود را روي زمين بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/7/28 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

ديوار آكسان ديواري است كه با توجه به سليقه و آن چه از چيدمان اتاق مي‌خواهيد مي‌توانيد آن را انتخاب كنيد. فرق ديوار آكسان با ساير ديوار ها در رنگ، طرح و يا متريال مورد استفاده در ظاهر است.
ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

براي ايجاد زيبايي در چيدمان داخلي خانه بايد از تنوع و خلاقيت استفاده كرد. وسيله اي را با طرحي غير از الگوي غالب در دكوراسيون به اتاق اضافه كرد يا رنگي متفاوت با رنگ هاي موجود به دكوراسيون افزود. يكي از اين تغييرات در رنگ آميزي ديوارها صورت مي‌پذيرد. يك ديوار را انتخاب و آن را دگرگون كنيد. ديوار منتخب شما ديوار آكسان در دكوراسيون منزل نام دارد. براي اينكه بدانيد كدام ديوار را انتخاب و با آن چه كنيد تا به خوبي توجه را جلب كند براي شما چندين توصيه داريم. در مورد ديوار آكسان در مجله دلتا بيشتر بخوانيد.

ديوار آكسان

ديوار آكسان، ديواري است كه رنگ يا طرح آن با ساير ديوارهاي خانه فرق دارد و توسط شما يا طراح داخلي انتخاب مي‌شود. حتي مي‌توان در طراحي آن از مواد متمايزي استفاده كرد. براي ايجاد جلوه بصري زيبا در دكوراسيون داخلي، ديوار آكسان را مي‌توان با كاغذ ديواري، سنگ، كاشي، چوب و غيره پوشش داد. اين ديوار براي ايجاد تضاد بصري در ميان ساير ديوارها با ظاهر يكسان مناسب است، براي مثال يك ديوارِ تك رنگ، ميان ديوارهاي كاغذ ديواري شده به عنوان ديوار آكسان شناخته مي‌شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

رنگ

ديوار آكسان مانند نقطه كانوني و نبض فضا به حساب مي‌آيد. به دليل انعطاف بالا در طراحي هاي مدرن، توجه به ديوار آكسان افزايش يافته است. بي نهايت رنگ، طرح و مواد در دست داريد. انتخاب جاي اين ديوار نيز سليقه اي است. در تمام اتاق ها و حتي آشپزخانه مي‌توان ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزيد. با رعايت بايدها و نبايدها در انتخاب ديوار آكسان، مي‌توانيد بدون نگراني نمايي جذاب در طراحي داخلي منزل ايجاد كنيد. در اين جا به ديوارهاي آكسان در دكوراسيون پذيرايي مي‌پردازيم. از انتخاب رنگ هاي پر رنگ و جيغ نترسيد. در مرحله اول ديوار را به درستي شناسايي ، تا بتوانيد هر رنگي كه تمايل داريد براي آن انتخاب كنيد.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

رنگ هاي گرم

نارنجي، زرد و قرمز تمايل دارند ديوار را به سوي چشم بكشانند، اين موضوع سبب مي‌شود فضا كوچكتر به نظر برسد. اگر انتخابتان رنگ گرم باشد، بايد ديواري را انتخاب كنيد كه حجم فضا را آن گونه كه مي‌خواهيد نشان دهد. اتاق هاي دراز و باريك جاي خوبي براي ديوارهاي آكسان به رنگ گرم هستند. ديوار انتهايي را رنگ كنيد تا تعادل در فضا بر قرار شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون پذيرايي

رنگ هاي سرد

ديوارهاي به رنگ سبز، آبي و بنفش در چشم دورتر به نظر مي‌رسند، كه طبيعتا فضا را بزرگ تر نشان خواهند داد. ديوار هاي كناري يا ديوارهاي كوچك را به رنگ سرد درآوريد تا فضا در نظرتان بزرگ تر شود. ديوار آكسان مي‌تواند سقف باشد؛ سقف هاي كوتاه را با رنگ سرد نقاشي كنيد تا حس بلندتر بودن را به محيط القا كنيد. براي عريض تر نشان دادن فضاهاي باريك مثل راهرو نيز استفاده از رنگ هاي سرد توصيه مي‌شود. در اين اتاق علاوه بر استفاده از رنگ آبي، خطوط عمودي به عريض بودن و بزرگ تر ديده شدن كمك كرده اند.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

دماي بصري

نكته ديگري كه بايد در انتخاب ديوار آكسان و رنگ مطلوب آن توجه كنيد تنظيم دماي بصري دكوراسيون منزل است. منظور از دماي بصري، درجه حرارت هواي اتاق نيست، بلكه تاثير نور طبيعي در دكوراسيون منزل مد نظر است.

اگر نمي‌دانيد دكوراسيون منزل شما فضايي سرد را تداعي مي‌كند يا گرم، راهنمايي هاي زير را در ذهن داشته باشيد.

اتاق پذيرايي شرقي يا شمالي

اتاقي كه پنجره هايي به سمت شمال يا شرق داشته باشد خنك تر به نظر مي‌رسد؛ بنابراين استفاده از رنگ هاي گرم، به محيط گرما خواهد بخشيد.

اتاق پذيرايي غربي يا جنوبي

استفاده از رنگ سرد در دكوراسيون داخليِ خانه هايي كه پنجره اي به جنوب يا غرب دارند، دماي بصري را متعادل مي‌سازد. به دليل موقعيت چنين منازلي دماي رنگ اين خانه ها گرم است.

دو مورد بالا در مورد نيمكره شمالي زمين صادق است و اين قوانين در نيمكره جنوبي برعكس خواهد بود.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل

ديوار برجسته

برجسته ترين ديوار، بهترين گزينه براي انتخاب ديوار آكسان است. معمولا در اتاق خواب، ديوار بالاي تخت، ديوار آكسان است. ديواري كه هنگام ورود نگاه تان به سمت آن كشيده مي‌شود.

ديوار آكسان در دكوراسيون پذيرايي

ديوارهاي پنهان و پيدا

براي داشتن فضايي متعادل بايد مبلمان را اطراف ديوار آكسان قرار دهيد. در اكثر مواقع تاج تخت را به ديوار آكسان تكيه مي‌دهند، اما اگر جز اين بود مراقب باشيد ديواري را انتخاب كنيد كه با لوازم پر حجم مانند كتابخانه هاي بلند، ديوار را به طور كامل پنهان نكنيد. در آخر نيز حواس تان باشد فقط تغيير رنگ و طرح ديوار آكسان كافي نيست، آن را زيادي خالي و در معرض ديد نگذاريد، چرا كه تعادل بصري را از بين مي‌برد.

ديوار آكسان در دكوراسيون منزل


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 6
+ نوشته شده: 1398/7/28 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

هفت مدل لوستر در دكوراسيون داخلي

لوسترها علاوه بر نقش نورپردازي در دكوراسيون داخلي ساختمان، با فرم و رنگ خاص در زيبايي و سبك چيدمان منزل نيز تاثير بسزايي دارند. لوستر ها در انواع مختلفي توليد مي‌شوند.
لوستر در دكوراسيون داخلي

از عناصر طراحي داخلي مي‌توان به نقش نورپردازي اشاره كرد. علاوه بر بعد زيباشناسي، نورپردازي بر جلوه لوازم و ديد كلي افراد تاثيرگذار است. لوستر از مهم ترين ابزارهاي نورپردازي به حساب مي‌آيد. در انتخاب آن بايد بسيار دقت كرد زيرا تنها يك بار خريده مي‌شود. نكات مختلفي از جمله توان مصرفي، رنگ، فرم، مواد و اندازه در خريد لوستر اهميت دارد. براي آشنايي با چند مدل لوستر در دكوراسيون داخلي با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

لوستر برنز

لوستر كلاسيك چند شعله با لامپ هاي شمعي انتخابي مناسب براي خانه هايي با دكوراسيون رسمي و كلاسيك است. انحناي شاخه هاي لوستر نگاه را به رقص مي‌آورد. رنگ براق و طلايي اين لوستر توجه را به خود جلب كرده و نور را در كانون توجه قرار مي‌دهد.

لوستر برنز در دكوراسيون داخلي

لوستر مستطيلي

لوسترهاي سقفي مدرن و امروزي از فرم ثابت و كلاسيك فاصله گرفته و اشكال متنوعي را شامل مي‌شوند. به كار گيري فلز در لوازم دكوري به دليل مقاومت زياد و تنوع در رنگ رو به فزوني است. لوستر مينيمال و مستطيلي زير با داشتن پنج شعله و فرمي تو خالي مي‌تواند فضا را كاملا روشن سازد. اين لوستر در دكوراسيون مدرن و اسپرت تركيب زيبايي خواهد ساخت. از مدل هاي مستطيلي با شعله كمتر براي نورپردازي اتاق و راهرو استفاده كنيد.

لوستر مستطيل در دكوراسيون داخلي

لوستر مدرن

به دليل بي رنگ بودن حباب ها مي‌توان از اين لوستر مدرن در انواع دكوراسيون استفاده كرد. انتخاب آن براي روشن كردن ميز ناهارخوري، به دليل عرض زياد و داشتن هشت شعله بسيار مناسب است. داشتن فرم دايره اي جذابيت خاصي به اين لوستر بخشيده است. به دليل شيشه اي بودن حباب مي‌توان آن را در دكوراسيون هاي با رنگ تيره و يا روشن هماهنگ كرد.

لوستر مدرن در دكوراسيون داخلي

لوستر چوبي

لوستر چوبي به فرم كندو بيشتر براي نصب در بالاي ميزناهارخوري، كانتر آشپزخانه و رستوران ها مناسب است. استفاده از چوب در نماي اين لوستر حسي از وجود طبيعت در دكوراسيون داخلي خانه به وجود مي‌آورد. جاي خالي در بعضي از خانه هاي اين كندو سبب ايجاد تنوع بصري شده است. مي‌توانيد يكي در ميان از نور سفيد و زرد براي ايجاد تعادل دماي بصري به كار گيريد.

لوستر چوبي در طراحي داخلي

لوستر كنفي

چوب و كنف در كنار يكديگر با رنگ هاي گرم تركيب زيبايي را مي‌سازند. با استفاده از لامپ زرد رنگ، گرماي ديداري را به نماي اتاق بيافزاييد. توجه داشته باشيد اين لوستر با ساير اجزاي دكوراسيون هم خواني داشته باشد. لوستر كنفي براي اتاق خواب، كافي شاپ، آشپزخانه و راهرو مناسب است.

لوستر منفي در دكوراسيون داخلي

چراغ آويز

استفاده از چراغ آويزهاي ساده ولي جذاب كه به چراغ آويز اديسوني هم معروف هستند، به تازگي رواج پيدا كرده است. طول سيم اين چراغ آويزها معمولا طول زياد و قابليت تنظيم دارند. به دليل داشتن سرپيچ هاي متعدد روشنايي خانه را به خوبي تامين مي‌كند. براي فضاي اتاق پذيرايي، آشپزخانه و سالن هاي انتظار مناسب است.

لوستر آويز در دكوراسيون داخلي

لوستر شيشه اي

اين لوستر شيشه اي كوچك براي استفاده در اتاق خواب، آشپزخانه و ورودي منازل مناسب است. براي بزرگ تر نشان دادن اتاق هاي كوچك مي‌توانيد آن را به چيدمان اضافه كنيد. به دليل بازتاب نور به جهت هاي مختلف از لابلاي گوي هاي شيشه اي، به بزرگ تر ديدن شدن فضا كمك مي‌كند. تركيب فرم لوزي و دايروي گوي ها كنتراست جذابي در ظاهر اين لوستر به وجود آورده است.

لوستر شيشه اي در دكوراسيون داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 11
+ نوشته شده: 1398/7/28 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك

با ايده هايي از جمله استفاده از سبك مونوكروم در دكوراسيون داخلي و استفاده از لوازم تك رنگ مي‌توانيد خانه هاي كوچك را بزرگ تر نشان دهيد.
دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

در قرن حاضر با افزايش روز افزون جمعيت و نياز به مسكن‌هاي بيشتر، ابعاد خانه‌ها كوچك‌تر شده است. يكي از مشكلات سر راه طراحان داخلي و هم‌چنين ساكنان، چيدمان خانه به شكلي زيبا و كاربردي است. با در نظر گرفتن چندين عامل و تغييرات هوشمندانه در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك مي‌توان اتاق را به مكاني دل‌نشين و دوست‌داشتني تبديل كرد. با مجله دلتا همراه شما هستيم.

انباري جاي لوازم اضافه است

حتي يك پذيرايي بزرگ كه با وسايل زياد و غيرضروري پرشده باشد بي‌نظم و كوچك به چشم مي‌آيد. در اتاق شلوغ نقش عناصر طراحي داخلي تحت تأثير به‌ هم‌ ريختگي قرار خواهد گرفت. اتاق پذيرايي مكاني براي استراحت، تماشاي تلويزيون و گفتگوهاي دوستانه است، براي نگهداري لوازم اضافي از انباري استفاده كنيد. اگر وسايلي داريد كه ممكن است هرچند وقت يكبار به آن‌ها نياز پيدا كنيد از فضاهاي پنهاني مثل كاناپه صندوقي، كابينت، كشو، كمد و يا كنسول در دار استفاده كنيد. استفاده از شلف و كتابخانه  فضا را زيبا مي‌كند، و براي قرار دادن لوازم تزييني  مختلف و وسايل، مناسب است. با انجام اين كار بدون صرف هزينه فضا را بزرگ تر كرده ايد.

الگوهاي سرگرم كننده

پس از اينكه لوازم غيرضروري را كه سهمي در زيبايي پذيرايي نداشته‎اند كاهش داديد، لوازم تزييني و وسايل دلخواه را با الگوهاي جذاب و چشمگير به دكوراسيون پذيرايي اضافه كنيد. الگوهاي ريز فضا را كوچك تر نشان مي‌دهد و چشم ها را به گردش وامي‌دارند. ديواري را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و آن را با كاغذ ديواري طرح دار بپوشانيد.

خطوط

براي مانور دادن روي خط، جايي بهتر از اتاق هاي كوچك نيست. با توجه به ويژگي خط در عناصر طراحي داخلي، هر جا كه نياز بود كشيده تر شود از خطوط عمودي استفاده كنيد. در مقابل نيز خط افقي براي ايجاد تعادل و عريض تر كردن به كمك شما مي‌آيد.

مبلمان

از مبلمان ال و بزرگ بهره ببريد، در اين صورت جاي كافي براي نشستن افراد ايجاد مي‌كنيد. سعي كنيد به هنگام چيدمان آن را به ديوار بچسبانيد تا حداكثر استفاده را از فضا ببريد. رنگ هاي سفيد و خنثي، به ويژه رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي فضا را بزرگ تر از آن چه هست جلو مي‌دهند، مبلمان طوسي يا آبي روشن با كوسن هاي سفيد و سايه هاي آن را انتخاب كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

پايه را حذف كنيد

در نگاهي كلي به اتاق، لبه هاي ديوار و اشيا در بزگ يا كوچك ديده شدن فضا نقش مهمي دارد. به همين دليل توجه به نور پردازي روي لبه ها توصيه مي‌شود. از ميزهاي ديواري بدون پايه استفاده كنيد، با نوار ال اي دي از نور سرد زير ميز استفاده كنيد و با روشن كردن فضاي خالي زير ميز فضا را بزرگتر نشان دهيد. اين توصيه را در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك خود عملي كنيد.

سبك مونوكروم

از وسايل تك در فرم هاي واحد استفاده كنيد. بازيِ نگاه در اين فضاي هماهنگ و چرخش بين لوازم دكوري، باعث مي‌شود كوچك بودن پذيرايي را حتي خودتان هم فراموش كنيد.

زاويه هاي تند

ديوارهايي با عرض بسيار كم يا نامتقارن معمولا بي استفاده مي‌مانند و ايده اي براي زيبا شدن آن به ذهن‎مان نمي‌رسد. با استفاده از نورپردازي تاكيدي، انتخاب رنگي گرم روي يك ديوار يا نصب آثار هنري زيبا در بخشي ديگر از اتاق پذيرايي توجه را از آن ديوار برداشته و به نقطه اي ديگر معطوف كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 7
+ نوشته شده: 1398/7/25 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

روانشناسي رنگ در دكوراسيون

وجود انواع رنگ در دكوراسيون احساسات مختلفي را به وجود مي‌آورد. معماران داخلي، طراحان دكوراسيون و حتي ساكنان هر ساختمان براي طراحي و داشتن فضايي مطلوب نياز به دانش كافي و به روز در زمينه رنگ ها دارند.
رنگ در دكوراسيون

آشنايي با نقش رنگ در دكوراسيون، به عنوان يكي از عناصر طراحي داخلي، از اهميت ويژه اي برخوردار است. در اين بخش از مجله دلتا به تاثير رنگ و معرفي سه رنگ اصلي پرداخته ايم. با ما همراه باشيد.

رنگ ها در زندگي واقعي وجود ندارند و فقط همان چيزي است كه مغز و چشم در اثر حركت امواج الكترومغناطيس ثبت مي‌كنند. با اين وجود نمي‌توان از نقش پر اهميت آن در زندگي روزانه چشم پوشي كرد. وجود انواع رنگ در دكوراسيون احساسات مختلفي را به وجود مي‌آورد. معماران داخلي، طراحان دكوراسيون و حتي ساكنان هر ساختمان براي طراحي و داشتن فضايي مطلوب نياز به دانش كافي و به روز در زمينه رنگ ها دارند.

تاثيرات رنگ بر ذهن بيننده

رنگ يكي از عناصر مرتبط با نور است. رنگ هاي مختلف حس و حال متفاوتي از جمله شادي، شور و هيجان، آرامش و … در خانه ايجاد خواهند كرد. با شناخت رنگ فضاي مطلوب و مورد نظرتان را به خانه اضافه كنيد. عوامل متعددي مانند سن، نژاد و تجربيات زندگي در افراد مختلف تاثير متفاوتي ايجاد مي‌كند. در هر صورت افراد به هر رنگ در دكوراسيون واكنش نشان مي‌دهند. براي مثال رنگ خاصي براي شما يادآور خاطره اي نشاط برانگيز است در حاليكه همان رنگ چنين حسي را براي شخص ديگري نخواهد داشت.

انتخاب رنگ

هنگام انتخاب رنگ به اين سه توصيه توجه كنيد:

  • مدت زماني كه افراد (با در نظر گرفتن سن، موقعيت شغلي، نژاد و… ) در آن مكان حضور خواهند داشت. بخش مورد نظر چه زماني از روز پذيراي ساكنان است. فعاليت هايي كه در آن اتاق رخ خواهد داد. حالي كه مي‌خواهيم به افراد منتقل كنيم.
  • آيا نور خورشيد به درون مي‌تابد؟ از كدام جهت و چه ساعتي از روز؟ با توجه به موقعيت اتاق تمام مدت روز نور طبيعي را در فضا داريم يا اصلا نور وارد مكان نمي‌شود؟
  • براي انتخاب رنگ، ابعاد فضا و سطح روشنايي سنجيده شود. رنگ روشن فضا را بزرگ تر و رنگ هاي گرم يا تيره فضا را تاريك و كوچك تر نشان مي‌دهند.

براي آشنايي بيشتر، به بررسي اجمالي سه رنگ اصلي در تئوري سنتي و رنگ هاي سفيد و سياه مي‌پردازيم. در بخش هاي آينده در مورد رنگ هاي فرعي، مكمل و چرخه رنگ خواهيم نوشت.

سفيد

سفيد مقابل سياهي و تاريكي قرار دارد، بنابراين به عنوان رنگ صلح شناخته مي‎شود. اين رنگِ خنثي به طور گسترده در طراحي هاي داخلي مورد استفاده قرار گرفته است. سفيد در القاي حس جواني، معصوميت، پاكي، اعتماد به نفس بالا و امنيت به خوبي عمل مي‌كند. براي روشن تر و بزرگ تر ديده شدن فضا اين رنگ به كار گرفته مي‌شود. حسي كه افراد از سفيد دريافت مي‌كنند، حس سرزندگي، نشاط، خنكي و شيريني است. چون ممكن است فضاي سفيد بي روح به نظر برسد با بكار بردن الگوهايي به رنگ گرم، كنتراست و جذابيت به دكوراسيون اضافه مي‌شود.

رنگ سفيد در دكوراسيون و طراحي

مشكي

مشكي، رنگي است كه هيچ طيفي را بازتاب نمي‌كند و نور را به خود جذب مي‌كند، در نتيجه فضا كوچك تر به نظر خواهد رسيد. سياه يا مشكي با غم، فقدان و اندوه درآميخته است. اين رنگ دراماتيك از اولين رنگ هايي بود كه در نقاشي هاي داخل غار ها يافت شد. از طرفي ديگر به عنوان رنگ خِرد و معرفت نيز شناخته مي‌شود. در تئوري طراحي داخلي از مشكي به همراه رنگ هاي مكمل براي ايجاد تضاد روي لوازم دكوري با ابعاد كوچك استفاده مي‌شود. استفاده از مشكي، نمايي لوكس به دكوراسيون مي‌بخشد. براي ايجاد عمق ميدان در محيط بايد از اين رنگ در جاي مناسب استفاده شود. به كار بردن مشكي در ابعاد بزرگ، حس غم را در ناخودآگاه توليد مي‌كند.

رنگ مشكي در دكوراسيون

زرد

زرد يكي از رنگ هاي اصلي و گرم در چرخه رنگ است . گرما، كاميابي، دلسوزي، علاقه، همدردي و ترس احساساتي هستند كه با قرار گرفتن در دكوراسيون به رنگ زرد در فرد به وجود مي‌آيد. در گذشته دريانوردان براي ارسال پيام كمك و به نشانه بيماري از پرچم زرد استفاده مي‌كردند. اتاق زرد رنگ فضايي مسرت بخش، با روح و دوستانه خواهد بود. به كاربردن اين رنگ در ابعاد بزرگ بايد با احتياط و درايت استفاده شود، زيرا اين رنگ تحريك كننده است.

نقش رنگ زرد در دكوراسيون

قرمز

 در كنار آبي و زرد، سه عنصر تركيب اصلي رنگ هاي اصلي را تشكيل مي‌دهد. قرمز رنگ آتش، پويايي، عشق، شجاعت، خطر و قدرت است. اين رنگ خشن و سرزنده احساسات را برانگيخته، توجه بيننده ها را جلب مي‌كند. قرمز از دسته رنگ هاي گرم بوده، اشتها و  تپش قلب را افزايش مي‌دهد. قرمز در آشپزخانه و رستوران ها كاربرد گسترده اي دارد. به دليل ويژگي محرك آميز اين رنگ در طراحي خانه و به خصوص اتاق خواب كم تر استفاده مي‌شود.

رنگ قرمز در دكوراسيون

آبي

يكي ديگر از رنگ هاي تاثيرگذار در طراحي داخلي آبي است. آبي با يادآوري آسمان و دريا تاثيري عميق در ذهن مي‌گذارد. به همين سبب رنگ آبي كه از رنگ هاي سرد محسوب مي‌شود، انتخاب مناسبي براي دكوراسيون اتاق خواب است. به نظر مي‌رسد صلح و آرامش درون رنگ آبي حل شده اند. در طراحي سرويس بهداشتي، حمام و استخر، آبي انتخاب معقولي براي ايجاد احساس آسودگي و سكون خواهد بود. استفاده از اين رنگ سرد در مكان هاي رسمي و تشريفاتي توصيه مي‌شود. رنگ هاي مكمل، زرد و سفيد در تركيب با اين رنگ جلوه اي جذاب خواهد داشت. استفاده بيش از حدِ رنگ آبي باعث ايجاد افسردگي مي‌شود.

رنگ آبي در طراحي داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/7/23 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

عناصر طراحي داخلي منزل

طراحي داخلي به عنوان يك علم شناخته مي‌شود و قواعد خاصي دارد. در اين بخش از مجله دلتا عناصر طراحي داخلي را به همراه عكس مورد بررسي قرار داده ايم.
عناصر طراحي داخلي

دكوراسيون داخلي چينش و گزينش تصادفي المان ها كنار يكديگر نيست. طراحي داخلي به عنوان يك علم معرفي مي‌شود كه اصول مشخصي دارد. در اين مقاله از مجله دلتا، عناصر طراحي داخلي را كه شامل هفت مورد است همراه عكس مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

1. فضا

فضا يكي از مهم ترين المان هاي طراحي داخلي به حساب مي‌آيد. فضا به عنوان يك پي عمل مي‌كند كه تمام طراحي هاي داخلي روي آن ساخته مي‌شوند. از اين نظر يك طراح بايد با مساحت، ابعاد زير بنا و كاربرد آن به طور كامل آشنا باشد. فضا به دو نوع بخش تقسيم مي‌شود. يك بخش فضاي دو بعدي كه سطح زمين را مي‌پوشاند؛ طول و عرض. بخش ديگر فضاي سه بعدي كه محل سكونت را شكل مي‌دهد؛ طول، عرض و ارتفاع. مكاني كه با مبلمان و لوازم تزييني پر شده، فضاي مثبت و جاهاي خالي به عنوان فضاي منفي شناخته مي‌شوند. در طراحي داخلي بايد تعادل بين اين دو فضاي مثبت و منفي حفظ شود. شلوغي بيش ازحد يا خالي گذاشتن بخش بزرگي از فضا اين موازنه را برهم خواهد زد.

فضا در طراحي داخلي

2. خطوط

خط به فرم و اشكال جان مي‌دهد. ايجاد هارموني، كنتراست و هم چنين تعادل در طراحي داخلي از جمله وظايف خطوط به شمار مي‎رود. خط معرف اشكال است و به عنوان راهنماي بصري عمل مي‌كند. خطوط به سه دسته تقسيم مي‌شوند، افقي، عمودي و مورب. خط افقي ساختار اجسامي از جمله ميز، صندلي و تختخواب را تشكيل مي‌دهد. خط عمودي نيز پنجره، در ورودي و كمد را در ذهن تداعي مي‌كند. خطوط مورب كه در پله ها ديده مي‌شوند نشاني از تحرك و پويايي است. در طراحي داخلي تركيب و توجه به مفاهيم پنهان خطوط اهميت ويژه اي دارد.

خط در طراحي داخلي

خط افقي

اگر بخواهيد دريا، غروب خورشيد، دشت، تختخواب و يا انساني در حالت استراحت را نقاشي كنيد از خط افقي استفاده خواهيد كرد. بنابراين خط افقي، با توجه به تجربه بصري نسل بشر بيان كننده پايداري و آرامش است.

 خط عمودي

خط هاي عمودي به سادگي رشد و ثبات را در ذهن يادآور مي‌شوند. براي مثال در ترسيم ساده  درخت و انسان از خطوط عمودي استفاده مي‌كنيم و براي بيان رشد خطوط عمودي را كشيده تر انتخاب مي‌كنيم.

خطوط مورب

در نگاه اول به نظر مي‌رسد اين خط در حال حركت به سمت افقي يا عمودي شدن است. نيروي گرانش زمين و قوانين فيزيكي در كنار دانشي كه داريم حسي از تعليق به ما مي‌دهد. خطوط مورب جنبش و حركت را در ناخودآگاه افراد به تصوير مي‌كشند.

3. فرم

فرم به معناي شكل است. طرح بيروني كه مساحت اجسام را در فضاي سه بعدي احاطه كرده است، فرم ناميده مي‌‌شود. با استفاده از دو يا چند خط فرم ساخته و با استفاده از ساير المان ها مانند بافت، نقش و رنگ برجسته مي‌شود. فرمي كه به خوبي شكل گرفته باشد هارموني و تعادل را در فضا ايجاد مي‌كند. فرم به دو نوع تقسيم مي‌شود؛ فرم هندسي كه ساخته دست بشر است و فرم طبيعي، كه در طبيعت يافت مي‌شود. دسته بندي ديگري كه براي فرم ها وجود دارد شامل اشكال بسته و باز مي‌شود. امكان نگاه كردن به درون اشكال باز وجود دارد، در حاليكه اشكال بسته توسط يك سطح محصور شده اند. براي داشتن فرم مناسب، نياز به تسلط كامل بر خط و فضا داريم.

فرم در طراحي داخلي

4. نور

نور يكي از مهم ترين عناصر طراحي داخلي است. بدون وجود نور، طبيعي يا مصنوعي، ساير المان ها اهميتي ندارند و آن طور كه بايد به چشم نخواهند آمد. طرح، فرم و بافت لوازم دكوري، با تاثير پذيري از نور جلوه خواهند داشت. وجود نور فضا را به مكاني دلچسب براي زندگي تبديل و ساير عناصر طراحي را برجسته مي‌كند. در حاليكه معماران داخلي مكان قرار گرفتن در و پنجره ها را با توجه به جهت تابش نور خورشيد هوشمندانه انتخاب مي‌كنند، استفاده از نورهاي مصنوعي نيز بايد در نظر گرفته شود. نورپردازي به سه نوع دسته بندي مي‌شود؛ عمومي، تاكيدي و وظيفه اي.

روشنايي كلي فضا

معمول ترين نوع نورپردازي، نور عمومي است. اين نور با تابش غيرمستقيم، يكسان و ملايم كل فضا را پوشش مي‌دهد. پراكندگي اين نور در تمام فضا به يك اندازه است. وجود اين نور براي انجام فعاليت و حركت ضروري است. انواع لوستر، چلچراغ و لامپ هاي رشته اي براي نورپردازي عمومي استفاده مي‌شود.

نورپردازي تاكيدي

همان طور كه از نام اين نوع نور مشخص است، اين نور براي تاكيد روي شي يا موردي خاص در طراحي اضافه مي‌شود. نور تاكيدي، نگاه را به نقطه كانوني هدايت مي‌كند. نور تاكيدي را در تقابل با نقاط تاريك تر قرار مي‌دهند. ابزار نورپردازي تاكيدي، چراغ هاي هالوژن، نورپردازي هاي توكار، چراغ هاي سقفي يا پنل هاي روشنايي هستند.

نورپردازي وظيفه اي

نوعي از نورپردازي كه براي نياز مشخصي تعبيه مي‌شود و با ايجاد تضاد بصري و روشن كردن سطح كار توجه اشخاص را به نقطه اي خاص جلب مي‌كند. نمونه بارز اين نور در گالري و موزه كه نور را بر جزئيات متمركز مي‌كند ديده مي‌شود. نورافكن، لوسترهايي با طول زياد، چراغ مطالعه، چراغ ديواركوب و يا لامپ هاي رنگي با توان پايين نمونه هايي از ابزارهاي مختص نورپردازي تاكيدي هستند.

نورپردازي در طراحي داخلي

5. رنگ

رنگ ها به تعريف خاصي نياز ندارند. رنگ ها ارتباطي زيباشناسانه بين اشيا ايجاد مي‌كنند. با وجود رنگ فضا حس و حالي معنادار پيدا مي‌كند. رنگ ها بايد بر اساس تاثيرات روانشناسي و طرز فكر ساكنان انتخاب شوند. براي مثال، قرمز اشتها را تحريك مي‌كند، بنابراين يكي از بهترين انتخاب ها براي اتاق ناهارخوري است. سبز سمبلي از سلامتي و سكون است، پس براي اتاق خواب مناسب است. هر رنگ سه مشخصه مجزا دارد؛ فام، روشنايي و اشباع رنگ. اين سه ويژگي، عامل تمايز رنگ ها هستند. در طراحي داخلي بايد با اين مشخصات به طور كامل آشنا بود. رنگ ها به سه دسته تقسيم مي‌شوند؛ اوليه، ثانويه و فرعي. همچنين در سه زير شاخه مكمل، مشابه و مونوكروم (تك رنگ) قرار مي‌گيرند.

رنگ در طراحي داخلي

6. بافت

به طور عمده بافت با سطوح سر و كار دارد. بافت چگونگي به نظر رسيدن و حس اشيا را مشخص مي‌كند. بافت به فضا عمق و جذابيت مي‌بخشد. استحكام و احساسي كه سطوح در ذهن تداعي مي‌كنند با مفهوم بافت تعريف و به دو دسته تقسيم مي‌شود؛ بافت بصري كه فقط قابل ديدن است، و بافت لامسه اي كه ديده و قابل لمس است. از چيزهايي كه به بافت ارتباط پيدا مي‌كنند مي‌توان به كوسن، روتختي، پرده، كاغذديواري و هرچيز پوششي اشاره كرد. در طراحي بايد از يك بافت غالب استفاده كرد. در انتخاب بافت بايد تضاد را در نظر گرفت تا دچار يكنواختي و عدم توازن نشويم.

بافت در طراحي داخلي

7. الگو

الگوها به طراحي داخلي روح و جذابيت مي‌دهند. جلوه الگو در كنار رنگ ها نمايان مي‌شود. در واقع نمي‌توان عناصر طراحي داخلي را جدا از يكديگر به كار برد. الگوها، داستان هاي خود را بيان و اصل پيوستگي را وارد طراحي مي‌كنند. الگو مي‌تواند هر شكلي به خود بگيرد و شامل طرح هاي تكراري و جذاب باشند. براي مثل طرح بته جقه يكي از نمونه هاي معروف الگو  روي كوسن، سطوح لوازم دكوري و ديوارپوش ها هستند.

الگو در طراحي داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/7/23 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد

اگر مي‌خواهيد با استفاده از رنگ هاي گرم و طرح هاي پاييزي دكوراسيون منزل تان را به سبك پاييز درآوريد، اين بخش از مجله دلتا را مطالعه بفرماييد.
پاييز

با استفاده از عناصر پاييزي و رنگ هاي گرم، پاييز را به خانه بياوريد. ايده هاي ما را در مجله دلتا بخوانيد و الهام بگيريد.

رنگ هاي پاييزي

زرد، طلايي، كرم، نارنجي، سايه هاي نارنجي و تناژهاي قهوه اي، پالت رنگي پاييزي را تشكيل مي‌دهند. با استفاده از اين رنگ ها پاييز را به خانه بياوريد. طرح روكش مبلمان، نقاشي يك ديوار از اتاق، به كار بردن كاغذديواري و كفپوش چوبي المان هايي هستند كه مي‌توانند شما را در رسيدن به مقصودتان ياري كنند.

در دكوراسيون اتاق از مبلمان چوبي و اشيائي كه در طبيعت پيدا مي‌كنيد استفاده كنيد. ديوارها را با رنگ هاي گرم نقاشي كنيد. كرم و زرد روشن كه يادآور روزهاي تابستان هستند، انتخابي مناسب براي اتاق پذيرايي محسوب مي‎شوند. اگر فعلا” نمي توانيد مبلمان خود را تعويض كنيد، كاناپه را با روكش هايي به رنگ پاييزي بپوشانيد. با الهام از برگ هاي پاييزي كه رنگ هاي مختلفي دارند، از پارچه هاي چهل تكه استفاده و كوسن هايي با رگه هاي طلايي و آجري را به مبلمان اضافه كنيد.

رنگ هاي پاييزي در دكوراسيون منزل

تغييرات كوچك

اگر نمي‌خواهيد تغيير بزرگي در طراحي داخلي ايجاد كنيد، از طبيعت كمك بخواهيد. پاييز با برگ هاي خشك و نارنجي رنگ در ذهن تداعي مي‌شود. از برگ هاي خشك، چوب هاي دارچين و ميوه درخت كاج در دكوراسيون خانه خود استفاده كنيد. روي قفسه هاي ديواري و كتابخانه ها جايي مناسب براي قرار دادن ميوه كاج و بلوط است.

رنگ هاي پاييزي در دكوراسيون داخلي

افزودن فقط يك المان با رنگ هاي پاييزي كافي است. يك نقاشي زيبا از درختان و نقش هاي پاييزي به ديوار بياويزيد. يك ظرف سفالي قهوه اي رنگ را با ميوه هاي اين فصل در كنار كدو تنبل هايي با سايزهاي مختلف پر كنيد. ظرف را در كنار چندين شمع روي ميز ناهارخوري قرار دهيد. برگ هاي خشك را به خانه بياوريد. براي تزيين قاب و شومينه از آن ها استفاده كنيد. لوازم تزييني مختلف را با توجه به رنگ هاي موجود در پالت پاييزي انتخاب و از سبدهاي حصيري بافته به عنوان گلدان استفاده كنيد. گل خشك شده، ساقه هاي طلايي گندم و شاخه هاي ظريف درخت را درون گلدان قرار دهيد.

استفاده از رنگ هاي پاييزي

پاييز را به درون بياوريد

به زودي زمستان فرا خواهد رسيد. با سرد شدن هوا و ماندن در منزل با طبيعت ارتباط كم تري خواهيد داشت. از پاييز بهره ببريد و المان هاي چوبي را در دكوراسيون اضافه كنيد. سايه هاي قهوه اي حسي از خانه هاي چوبي به شما خواهد داد. از پارتيشن هاي قهوه اي براي جدا كردن بخشي از اتاق استفاده كنيد. با سرد شدن تدريجي هوا، بايد به فكر گرم كردن خودتان باشيد. پتوهاي پشمي به رنگ بادمجاني و زرشكي را روي دسته هاي مبل قرار دهيد. با ايده گرفتن از توصيه هاي ما و كمي خلاقيت، خانه خود را به سبك پاييزي درآوريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/7/21 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

شش توصيه براي تزيين اتاق خواب

خانه هاي كوچك روز به روز طرفداران بيشتري پيدا ميكنند. در اين بخش از مجله دلتا شش توصيه مفيد و كاربردي در تزيين اتاق خواب كوچك را مطالعه بفرماييد.
تزيين

در اين مطلب با شش توصيه كاربردي براي تزيين اتاق خواب آشنا مي‎شويد.تمايل به داشتن خانه هاي بزرگ رو به كاهش است. تعداد زيادي از افراد در سراسر جهان به جاي بناهاي بزرگ، سكونت در خانه هاي جمع و جور را ترجيح مي‌دهند. نگه داري، گرمايش و سرمايش خانه هاي كوچك راحت تر است. گرچه مساحت كمتر به معناي فضاي كمتر براي زندگي نيز مي‌باشد. اگر شما هم از آن دسته اشخاصي هستيد كه اتاق خواب كوچكي داريد اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد.

افزايش نور

اتاق هاي تاريك، كوچك تر به نظر مي‌رسند. در مقابل نيز فضاهاي نوراني بزرگ به چشم مي‌آيند. هر گونه پوششي روي پنجره ها هست را حذف كنيد. شيشه ها را مات نكنيد، پرده هاي ضخيم استفاده نكنيد و به هنگام روز پرده ها را كنار بزنيد. اجازه دهيد نور داخل اتاق شود. به جاي استفاده از آباژورهاي روميزي روي ميز و كنار تخت، از چراغ هاي ديواري استفاده كنيد. هم فضاي كمتر اشغال مي‌شود و هم نور مانند پنجره از پهلو مي‌تابد. براي داشتن نور بيشتر از لوزام صيقلي و براق استفاده كنيد. براي مثال آينه با بازتاب نور فضا را بزرگ تر نشان خواهد داد.

تزيين اتاق كوچك

حذف درهم ريختگي

بزرگ ترين و راحت ترين كاري كه مي‌توانيد انجام دهيد تا اتاق تان بزرگ به نظر برسد حذف آشفتگي ها و بي نظمي ها است. هرچه اقلام بيش تري در فضا وجود داشته باشد، احساس خفه گي بيش تري به شما دست مي‌دهد. فقط لوازم ضروري را نگه داريد. كلكسيون كتاب هاي مورد علاقه تان را جاي ديگري از خانه قرار دهيد. ميز آرايش را به حمام انتقال دهيد. ارزان ترين تغيير در تزيين اتاق خواب، كم كردن وسيله هاي اضافي است.

تزيين اتاق كوچك

استفاده از ديوار

از آنجايي كه فضاي افقي محدود است، ناچار هستيد از فضاي عمودي استفاده كنيد. در اكثر مواقع افراد ديوار را به محل نصب آثار هنري اختصاص مي‌دهند. ديوار را براي جاي دادن قفسه هاي بلندي كه از زمين تا سقف ارتفاع دارند خالي بگذاريد. كمدهاي بلند و در بسته انتخاب مناسبي براي نگهداري لباس ها هستند. علاوه بر تميز ماندن لباس ها، ظاهر مرتب تري به اتاق بخشيده ايد. طبقات و كمدهاي بدون در براي اتاق كودكان مناسب است تا هر زمان به لوازم تحرير و اسباب بازي هايشان دسترسي داشته باشند. ميتوانيد براي تزيين اتاق از اكسسوري هاي جذاب در طبقات استفاده نماييد.

تزيين اتاق كوچك

استفاده خلاقانه از فضاي خالي

بعد از اينكه لوازم غير ضروري را از اتاق خارج كرديد به فكر راهي خلاقانه براي نگهداري وسايل مورد نيازتان باشد. قسمت پشتي كمد ها و در اتاق جاي خوبي براي نصب اورگانايزرهاي كم عمق است. آويزهاي مختلفي براي آويختن كمربند، شال، كلاه و حتي جواهرات در نظر بگيريد. درون كمد از نگهدارنده هاي طبقاتي براي قرار دادن وسيله هاي كوچك استفاده كنيد.

تزيين اتاق كوچك

تخت دو طبقه

چنانچه ارتفاع كف تا سقف خانه زياد باشد، تخت دو طبقه انتخاب مناسبي براي اتاق هاي كوچك است. با انتقال تخت به بالا، يك فضاي آزاددر اختيار قرار مي‌دهد. با توجه به نياز خودتان مي‌توانيد از اين جاي خالي براي قرار دادن ميز مطالعه، كاناپه و يا ميز تلويزيون استفاده كنيد. اگر ارتفاع كافي را براي استفاده از تخت هاي دو طبقه نداريد، از تخت هايي با فاصله كم تر استفاده كنيد. در قسمت پاييني براي نگهداري لوازم و كمد هاي كوچك استفاده كنيد. همچنين تخت هايي با قابليت تنظيم ارتفاع موجود هستند كه ميتوانند جوابگوي نياز شما باشند.

تزيين اتاق كوچك

انتخاب هوشمندانه رنگ

در هنگام تزيين اتاق، به رنگ هاي روشن و محدود بسنده كنيد. بهتر است يك يا دو رنگ را براي تركيب استفاده كنيد. براي شروع سفيد مي‌تواند انتخاب به جايي باشد. اگر سفيد را دوست نداريد از رنگ هاي روشن و سرد استفاده كنيد. رنگ سرد فاصله ديوار ها از يكديگر را بيش تر نشان مي‌دهد. با انتخاب رنگ هاي گرم اتاق، راحت تر و كوچك تر به نظر مي‌رسد.

تزيين اتاق كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 10
+ نوشته شده: 1398/7/20 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

خانه قيفي در توكيو

گرايش معماران به طراحي خانه هاي كوچك در حال افزايش است. خانه قيفي در توكيو، داراي معماري خاص و جذابي است كه در اين بخش از مجله دلتا به آن پرداخته ايم.
توكيو

ژاپن پر از ساختمان هايي با معماري خاص است. افزايش جمعيت و شهرنشيني نياز به آپارتمان نشيني را در مناطق شهري افزايش مي‌دهد. به دليل محدوديت فضا، معماران به سمت طراحي خانه هاي كوچك گرايش پيدا كردند. اين بار در مجله دلتا به خانه قيفي در شهر توكيو مي‌پردازيم.

خانه عشق شماره دو

“خانه عشق شماره دو”، اسم كلبه اي جمع و جور به مساحت 19 متر مربع است. اين خانه توسط تاكشي هوساكا طراحي شد. به دليل فرم قيف مانند سقف بنا، آن را به نام “خانه قيفي” نيز مي‌شناسند. اين ساختمان متناسب با نيازهاي يك زوج طراحي شده است. اين محل اقامتي بتوني شامل يك چارچوب اصلي است كه به نورگير گرد متصل شده است. نورگير تعبيه شده در تمام طول سال نور خانه  را تامين مي‌كند. به بيان تاكشي هوساكا، در طراحي اين خانه اصول پنج گانه رومي كه براي زندگي ايده‌آل در ويلا لازم است، بهره گرفته شده: اتاق مطالعه، سرويس بهداشتي، تماشاخانه، مكان سرو  و پخت و پز غذا و جايي براي گوش دادن به موسيقي.

خانه كوچك در توكيو

خانه عشق در توكيو

هوساكا 10 سال در خانه ي قبلي خود به اسم “خانه عشق” زندگي كرد. در سال 2015، استاد دانشگاه هنر و معماري واسدا شد. مسافت چهل كيلومتري را از خانه تا دانشكده هر روز با قطار، حدود سه ساعت، سفر مي‌كرد. بنابراين به فكر ساخت “خانه عشق شماره دو” در توكيو افتاد. وي صاحب زميني كوچك در توكيو بود، لذا فورا دست به كار شد و طراحي خانه اي دو طبقه را آغاز كرد.

 “همسرم در آن زمان مشغول خواندن كتابي پيرامون “دوران ادو” بود. در اين كتاب به خانواده اي اشاره مي‌شود كه در خانه اي 9.6 متر مربعي به نام “ناگايا” زندگي مي‌كنند. بعد از خواندن كتاب، همسرم معتقد بود 18 متر مربع براي ما دو نفر فضاي زيادي است. بنابراين نظرم عوض شد، و خانه اي يك طبقه طراحي كردم.” تمام اجزاي كره زمين ، براي مثال نور خورشيد، باران، برف، حيوانات، گياهان و انسان ها در اين خانه جايي دارند. سكونت در چنين منزلي به معناي تمركز بر اشغال فضاي كم اما ارتباط ابدي با تمام دنيا در درون خانه است.

خانه كوچك در توكيو

لذت 19 متري

هوساكا اين خانه را براي خود و همسرش ساخته است. او ميگويد هرروز به حمام در فضاي باز مي‌رود، با كيفيت بالايي به موسيقي مورد علاقه ش گوش مي‌دهد، در ظروف سفالي غذا مي‌خورد و كتاب مي‌خواند. تمامي لذت هاي زندگي روزمره را در اين خانه تجربه مي‌كند. در شبيه سازي ها مشخص شد كه سه ماه زمستان خورشيد به صورت مستقيم به درون اين خانه نمي‌تابد. هوساكا در ابتدا نا اميد شد. اما اندكي بعد با دقت به بناهاي مناطق اسكانديناوي تلاش كرد تا ديوارهاي منحني براي سقف طراحي كند و پنجره هاي سقفي در آن جاي دهد. در طرح نهايي سقف به فرم قيفي شكل با منفذي دايروي و متحرك طراحي شد. بخش متحرك تعبيه شده در قسمت نورگير نور كافي را به داخل هدايت مي‌كند. در فصل تابستان، نور خورشيد به طور مستقيم به دورن مي‌تابد و حس دلپذيري در ساكنين ايجاد مي‌كند.

خانه كوچك در توكيو

خانه كوچك در توكيو

فرم در خدمت نياز

ديوارهايي كه به سقف مي‌رسند، شامل دو بدنه به شكل هايپربوليك هستند. اين ديوارها در اندازه هاي متفاوت توليد شده اند و فرم سهموي آن ها كمتر شده است. بيش تر قوس ديوارها در قسمت هاي بالايي، نزديك به سقف وجود دارد. برآمدگي هاي سقف، تا حد ممكن هموار شده است تا ظاهر خانه به يك ساختمان معمولي  شبيه شود و ناهماهنگي در نماي ساختمان هاي منطقه ايجاد نشود.  هفت ديوار كوتاه در اسكلت اصلي ضد زلزله، وجود دارد كه خانه را به سه قسمت تقسيم مي‌كند.

بخش هاي خانه شامل اتاق پذيرايي، آشپزخانه و اتاق خواب هستند. ضخامت ديوارهاي بتي در نواحي انتهايي و پاييني ديوار تا پانزده ميلي متر مربع كاهش داده شدند. اين كاهش ضخامت صورت گرفته است تا بتوان در آشپزخانه قفسه و كانتر قرار داد. اسكلت خانه در كنار كاركرد خود، به شكل نيمكت فرم دهي شده است.

خانه كوچك در توكيو

ارتباط مستقيم با توكيو و طبيعت

“وقتي پنجره جلويي را باز مي‌كنيم با خيابان روبرو مي‌شويم. رهگذران با ما صحبت مي‌كنند. كودكان دست هايشان را روي زمين مي‌گذارند و داخل را نگاه مي‌كنند. سر ميز شام سگ هايي كه در حال رد شدن هستند را نوازش مي‌كنيم. با نگاه به پياده روي سرسبز و پر گل روبرويي، تصور مي‌كنيم يه باغچه در حياط خانه داريم. در اين خانه قيفي، توكيو را از نزديك لمس مي‌كنيم.” زماني كه اين ساختمان احداث شد، خانه عشق قبلي به آتليه طراحي و ويلاي تفريحي اين زوج تبديل شد. خانه عشق مسكني دوست داشتني براي هوساكا و همسرش بود. در ابتدا از نقل مكان احساس ناراحتي مي‌كردند، اما پس از گذراندن وقت در خانه قيفي، شادي و لذت جاي دلتنگي را پر كرد.

خانه كوچك در توكيو

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 5
+ نوشته شده: 1398/7/20 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج

دكوراسيون داخلي در سبك هاي مختلفي وجود كه هر شخص با توجه به روحيات و علايقش يك سبك را انتخاب مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج را براي شما شرح مي‌دهيم.
دكوراسيون داخلي منزل

براي داشتن دكوراسيون داخلي زيبا كه احساس خوبي به شما بدهد بايد با يك سري از اصول طراحي داخلي آشنا باشيد. مثلا آشنايي با هارموني رنگ ها، چگونگي قرار گيري مبلمان و يا زواياي مناسب براي استفاده از ظروف تزئيني ضروري است. اجراي هر يك از اين اصول و ايجاد محيط گرم و صميمي با المان هاي خاص ، فضايي دلنشين را ايجاد مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا با  دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج آشنا مي‎شويد.

قانون بي قانوني

يكي از مواردي كه در مورد سبك وينتج به عنوان نقطه قوت محسوب ميشود نداشتن قانون خاص براي انتخاب طرح و يا رنگ است. هر چيزي را كه فكر مي‎كنيد حس خوبي به شما مي‌دهد و از ديدتان زيباست انتخاب كنيد. سراغ طرح هالي اسليمي، گلدار و هندسي برويد. لوازم قديمي و نوستالوژيك، هنرهاي دستي ايراني و حتي لوازم دست دوم كنار يكديگر نقشي پررنگ در طراحي به سبك وينتيج ايفا مي‌كنند. رنگ هاي سبز تيره، نارنجي مايل به قهوه اي، زرشكي، سفيد و كرم در اين سبك بيشتر استفاده مي‌شوند، زيرا بر حس نوستالژيك فضا تاكيد مي‌كنند. همان‎طور كه در عكس هاي زير مي‌بينيد.

دكوراسيون منزل

دكوراسيون منزل

راحت باشيد

اينجا خانه ي شماست، جايي كه بايد در آن احساس آرامش كنيد. از افزودن كوسن و بالش هاي نرم به مبلمان نترسيد. تعدادي پتو در رنگ و طرح دلخواه‎تان در گوشه و كنا صندلي هاي اتاق قرار دهيد. پتو و بالش با راحتي گره خورده‎اند. هرچه ست نشيمن نرم تر باشد بهتر است. براي راحتي بيشتر يك يا چند فرش با طرح هاي دلخواه خريداري و به محيط داخلي اضافه كنيد.

دكوراسيون منزل

مبل راحتي

تناسب را فراموش نكنيد

هر چند كه مي‎توانيد هر چه را كه بخواهيد به فضا اضافه كنيد، اما قرار نيست با افزايش المان ها ذهن را مشغول كنيد. رعايت تناسب لازم است  ، يعني سعي كنيد لوازم تزئيني را در نقاط مختلف خانه به طور پراكنده بچينيد. زيبايي را حفظ كنيد. از گلدان، نورپردازي هاي غير مستقيم، كنسول، تابلوهاي هنري قديمي و قاب عكس هاي خانوادگي سياه و سفيد غافل نشويد.

قاب عكس

قاب عكس

كفپوش هاي رنگي

از سراميك هاي سفيد و تك رنگ فاصله بگيريد، سنگ هاي رنگي، قهوه اي، كرم و انواع چوب ها را امتحان و از كفپوش چوبي استفاده كنيد. رنگ ها را درهم بياميزيد، مثلا كفپوش قهوه اي، ديوار زرشكي و پرده اي يشمي نماي حيرت انگيزي به اتاق پذيرايي مي‌دهد.

كفپوش

وسايل رنگ و رو رفته ؛ مناسب دكوراسيون داخلي به سبك وينتج

اگر وسيله‎اي ارزشمند داريد اما زنگ زده يا رنگ‎و‎رو رفته است، آن را در دكوراسيون خود به كار ببريد. مثلا كمد قديمي مادربزرگ را از انباري بيرون بياوريد، آن را رنگ كنيد و در گوشه نشمين جاي دهيد. گرامافون زنگ زده را گردگيري كنيد و روي ميز كنسول بگذاريد.

كنسول

گرامافون

مبلمان وينتج

 در بسياري از دكوراسيون هاي داخلي به سبك وينتج مبلمان راحتي قرار داده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بخشي از اتاق پذيرايي را كمي رسمي تر چيدمان كنيد از مبلمان هايي كه در نماي آنها چوب هايي به رنگ سفيد و يا قهوه اي سوخته به كار رفته بهره بگيريد. مبلمان وينتج معمولا در قسمت چوبي دسته، پايه و تاج مبل داراي كنده كاري هاي ظريف هستند. روكش صندلي ها داراي طرح هاي برجسته و يا گلدار است.

دكوراسيون داخلي

طبيعت را به خانه بياوريد

از انواع متريال طبيعي در دكوراسيون داخلي منزل خود استفاده كنيد. گلدان هاي زياد، قاب هاي چوبي، آينه هاي دوركاري شده، ميزهاي چوبي رنگ نخورده، درختچه هاي كوچك خشك شده نمونه هايي از مواد طبيعي هستند.

دكوراسيون منزل

پرده هاي نوستالژيك

پرده هاي بلند و طرح دار يا پارچه هاي توري گلدار به سبك قديمي انتخابي مناسب است.

پرده

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 3
+ نوشته شده: 1398/7/17 ساعت: ۱۴ توسط:deltadecoration :