دكوراسيون دلتا

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك

با ايده هايي از جمله استفاده از سبك مونوكروم در دكوراسيون داخلي و استفاده از لوازم تك رنگ مي‌توانيد خانه هاي كوچك را بزرگ تر نشان دهيد.
دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

در قرن حاضر با افزايش روز افزون جمعيت و نياز به مسكن‌هاي بيشتر، ابعاد خانه‌ها كوچك‌تر شده است. يكي از مشكلات سر راه طراحان داخلي و هم‌چنين ساكنان، چيدمان خانه به شكلي زيبا و كاربردي است. با در نظر گرفتن چندين عامل و تغييرات هوشمندانه در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك مي‌توان اتاق را به مكاني دل‌نشين و دوست‌داشتني تبديل كرد. با مجله دلتا همراه شما هستيم.

انباري جاي لوازم اضافه است

حتي يك پذيرايي بزرگ كه با وسايل زياد و غيرضروري پرشده باشد بي‌نظم و كوچك به چشم مي‌آيد. در اتاق شلوغ نقش عناصر طراحي داخلي تحت تأثير به‌ هم‌ ريختگي قرار خواهد گرفت. اتاق پذيرايي مكاني براي استراحت، تماشاي تلويزيون و گفتگوهاي دوستانه است، براي نگهداري لوازم اضافي از انباري استفاده كنيد. اگر وسايلي داريد كه ممكن است هرچند وقت يكبار به آن‌ها نياز پيدا كنيد از فضاهاي پنهاني مثل كاناپه صندوقي، كابينت، كشو، كمد و يا كنسول در دار استفاده كنيد. استفاده از شلف و كتابخانه  فضا را زيبا مي‌كند، و براي قرار دادن لوازم تزييني  مختلف و وسايل، مناسب است. با انجام اين كار بدون صرف هزينه فضا را بزرگ تر كرده ايد.

الگوهاي سرگرم كننده

پس از اينكه لوازم غيرضروري را كه سهمي در زيبايي پذيرايي نداشته‎اند كاهش داديد، لوازم تزييني و وسايل دلخواه را با الگوهاي جذاب و چشمگير به دكوراسيون پذيرايي اضافه كنيد. الگوهاي ريز فضا را كوچك تر نشان مي‌دهد و چشم ها را به گردش وامي‌دارند. ديواري را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و آن را با كاغذ ديواري طرح دار بپوشانيد.

خطوط

براي مانور دادن روي خط، جايي بهتر از اتاق هاي كوچك نيست. با توجه به ويژگي خط در عناصر طراحي داخلي، هر جا كه نياز بود كشيده تر شود از خطوط عمودي استفاده كنيد. در مقابل نيز خط افقي براي ايجاد تعادل و عريض تر كردن به كمك شما مي‌آيد.

مبلمان

از مبلمان ال و بزرگ بهره ببريد، در اين صورت جاي كافي براي نشستن افراد ايجاد مي‌كنيد. سعي كنيد به هنگام چيدمان آن را به ديوار بچسبانيد تا حداكثر استفاده را از فضا ببريد. رنگ هاي سفيد و خنثي، به ويژه رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي فضا را بزرگ تر از آن چه هست جلو مي‌دهند، مبلمان طوسي يا آبي روشن با كوسن هاي سفيد و سايه هاي آن را انتخاب كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك

پايه را حذف كنيد

در نگاهي كلي به اتاق، لبه هاي ديوار و اشيا در بزگ يا كوچك ديده شدن فضا نقش مهمي دارد. به همين دليل توجه به نور پردازي روي لبه ها توصيه مي‌شود. از ميزهاي ديواري بدون پايه استفاده كنيد، با نوار ال اي دي از نور سرد زير ميز استفاده كنيد و با روشن كردن فضاي خالي زير ميز فضا را بزرگتر نشان دهيد. اين توصيه را در دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك خود عملي كنيد.

سبك مونوكروم

از وسايل تك در فرم هاي واحد استفاده كنيد. بازيِ نگاه در اين فضاي هماهنگ و چرخش بين لوازم دكوري، باعث مي‌شود كوچك بودن پذيرايي را حتي خودتان هم فراموش كنيد.

زاويه هاي تند

ديوارهايي با عرض بسيار كم يا نامتقارن معمولا بي استفاده مي‌مانند و ايده اي براي زيبا شدن آن به ذهن‎مان نمي‌رسد. با استفاده از نورپردازي تاكيدي، انتخاب رنگي گرم روي يك ديوار يا نصب آثار هنري زيبا در بخشي ديگر از اتاق پذيرايي توجه را از آن ديوار برداشته و به نقطه اي ديگر معطوف كنيد.

دكوراسيون داخلي پذيرايي كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1
+ نوشته شده: 1398/7/25 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

روانشناسي رنگ در دكوراسيون

وجود انواع رنگ در دكوراسيون احساسات مختلفي را به وجود مي‌آورد. معماران داخلي، طراحان دكوراسيون و حتي ساكنان هر ساختمان براي طراحي و داشتن فضايي مطلوب نياز به دانش كافي و به روز در زمينه رنگ ها دارند.
رنگ در دكوراسيون

آشنايي با نقش رنگ در دكوراسيون، به عنوان يكي از عناصر طراحي داخلي، از اهميت ويژه اي برخوردار است. در اين بخش از مجله دلتا به تاثير رنگ و معرفي سه رنگ اصلي پرداخته ايم. با ما همراه باشيد.

رنگ ها در زندگي واقعي وجود ندارند و فقط همان چيزي است كه مغز و چشم در اثر حركت امواج الكترومغناطيس ثبت مي‌كنند. با اين وجود نمي‌توان از نقش پر اهميت آن در زندگي روزانه چشم پوشي كرد. وجود انواع رنگ در دكوراسيون احساسات مختلفي را به وجود مي‌آورد. معماران داخلي، طراحان دكوراسيون و حتي ساكنان هر ساختمان براي طراحي و داشتن فضايي مطلوب نياز به دانش كافي و به روز در زمينه رنگ ها دارند.

تاثيرات رنگ بر ذهن بيننده

رنگ يكي از عناصر مرتبط با نور است. رنگ هاي مختلف حس و حال متفاوتي از جمله شادي، شور و هيجان، آرامش و … در خانه ايجاد خواهند كرد. با شناخت رنگ فضاي مطلوب و مورد نظرتان را به خانه اضافه كنيد. عوامل متعددي مانند سن، نژاد و تجربيات زندگي در افراد مختلف تاثير متفاوتي ايجاد مي‌كند. در هر صورت افراد به هر رنگ در دكوراسيون واكنش نشان مي‌دهند. براي مثال رنگ خاصي براي شما يادآور خاطره اي نشاط برانگيز است در حاليكه همان رنگ چنين حسي را براي شخص ديگري نخواهد داشت.

انتخاب رنگ

هنگام انتخاب رنگ به اين سه توصيه توجه كنيد:

  • مدت زماني كه افراد (با در نظر گرفتن سن، موقعيت شغلي، نژاد و… ) در آن مكان حضور خواهند داشت. بخش مورد نظر چه زماني از روز پذيراي ساكنان است. فعاليت هايي كه در آن اتاق رخ خواهد داد. حالي كه مي‌خواهيم به افراد منتقل كنيم.
  • آيا نور خورشيد به درون مي‌تابد؟ از كدام جهت و چه ساعتي از روز؟ با توجه به موقعيت اتاق تمام مدت روز نور طبيعي را در فضا داريم يا اصلا نور وارد مكان نمي‌شود؟
  • براي انتخاب رنگ، ابعاد فضا و سطح روشنايي سنجيده شود. رنگ روشن فضا را بزرگ تر و رنگ هاي گرم يا تيره فضا را تاريك و كوچك تر نشان مي‌دهند.

براي آشنايي بيشتر، به بررسي اجمالي سه رنگ اصلي در تئوري سنتي و رنگ هاي سفيد و سياه مي‌پردازيم. در بخش هاي آينده در مورد رنگ هاي فرعي، مكمل و چرخه رنگ خواهيم نوشت.

سفيد

سفيد مقابل سياهي و تاريكي قرار دارد، بنابراين به عنوان رنگ صلح شناخته مي‎شود. اين رنگِ خنثي به طور گسترده در طراحي هاي داخلي مورد استفاده قرار گرفته است. سفيد در القاي حس جواني، معصوميت، پاكي، اعتماد به نفس بالا و امنيت به خوبي عمل مي‌كند. براي روشن تر و بزرگ تر ديده شدن فضا اين رنگ به كار گرفته مي‌شود. حسي كه افراد از سفيد دريافت مي‌كنند، حس سرزندگي، نشاط، خنكي و شيريني است. چون ممكن است فضاي سفيد بي روح به نظر برسد با بكار بردن الگوهايي به رنگ گرم، كنتراست و جذابيت به دكوراسيون اضافه مي‌شود.

رنگ سفيد در دكوراسيون و طراحي

مشكي

مشكي، رنگي است كه هيچ طيفي را بازتاب نمي‌كند و نور را به خود جذب مي‌كند، در نتيجه فضا كوچك تر به نظر خواهد رسيد. سياه يا مشكي با غم، فقدان و اندوه درآميخته است. اين رنگ دراماتيك از اولين رنگ هايي بود كه در نقاشي هاي داخل غار ها يافت شد. از طرفي ديگر به عنوان رنگ خِرد و معرفت نيز شناخته مي‌شود. در تئوري طراحي داخلي از مشكي به همراه رنگ هاي مكمل براي ايجاد تضاد روي لوازم دكوري با ابعاد كوچك استفاده مي‌شود. استفاده از مشكي، نمايي لوكس به دكوراسيون مي‌بخشد. براي ايجاد عمق ميدان در محيط بايد از اين رنگ در جاي مناسب استفاده شود. به كار بردن مشكي در ابعاد بزرگ، حس غم را در ناخودآگاه توليد مي‌كند.

رنگ مشكي در دكوراسيون

زرد

زرد يكي از رنگ هاي اصلي و گرم در چرخه رنگ است . گرما، كاميابي، دلسوزي، علاقه، همدردي و ترس احساساتي هستند كه با قرار گرفتن در دكوراسيون به رنگ زرد در فرد به وجود مي‌آيد. در گذشته دريانوردان براي ارسال پيام كمك و به نشانه بيماري از پرچم زرد استفاده مي‌كردند. اتاق زرد رنگ فضايي مسرت بخش، با روح و دوستانه خواهد بود. به كاربردن اين رنگ در ابعاد بزرگ بايد با احتياط و درايت استفاده شود، زيرا اين رنگ تحريك كننده است.

نقش رنگ زرد در دكوراسيون

قرمز

 در كنار آبي و زرد، سه عنصر تركيب اصلي رنگ هاي اصلي را تشكيل مي‌دهد. قرمز رنگ آتش، پويايي، عشق، شجاعت، خطر و قدرت است. اين رنگ خشن و سرزنده احساسات را برانگيخته، توجه بيننده ها را جلب مي‌كند. قرمز از دسته رنگ هاي گرم بوده، اشتها و  تپش قلب را افزايش مي‌دهد. قرمز در آشپزخانه و رستوران ها كاربرد گسترده اي دارد. به دليل ويژگي محرك آميز اين رنگ در طراحي خانه و به خصوص اتاق خواب كم تر استفاده مي‌شود.

رنگ قرمز در دكوراسيون

آبي

يكي ديگر از رنگ هاي تاثيرگذار در طراحي داخلي آبي است. آبي با يادآوري آسمان و دريا تاثيري عميق در ذهن مي‌گذارد. به همين سبب رنگ آبي كه از رنگ هاي سرد محسوب مي‌شود، انتخاب مناسبي براي دكوراسيون اتاق خواب است. به نظر مي‌رسد صلح و آرامش درون رنگ آبي حل شده اند. در طراحي سرويس بهداشتي، حمام و استخر، آبي انتخاب معقولي براي ايجاد احساس آسودگي و سكون خواهد بود. استفاده از اين رنگ سرد در مكان هاي رسمي و تشريفاتي توصيه مي‌شود. رنگ هاي مكمل، زرد و سفيد در تركيب با اين رنگ جلوه اي جذاب خواهد داشت. استفاده بيش از حدِ رنگ آبي باعث ايجاد افسردگي مي‌شود.

رنگ آبي در طراحي داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1
+ نوشته شده: 1398/7/23 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

عناصر طراحي داخلي منزل

طراحي داخلي به عنوان يك علم شناخته مي‌شود و قواعد خاصي دارد. در اين بخش از مجله دلتا عناصر طراحي داخلي را به همراه عكس مورد بررسي قرار داده ايم.
عناصر طراحي داخلي

دكوراسيون داخلي چينش و گزينش تصادفي المان ها كنار يكديگر نيست. طراحي داخلي به عنوان يك علم معرفي مي‌شود كه اصول مشخصي دارد. در اين مقاله از مجله دلتا، عناصر طراحي داخلي را كه شامل هفت مورد است همراه عكس مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

1. فضا

فضا يكي از مهم ترين المان هاي طراحي داخلي به حساب مي‌آيد. فضا به عنوان يك پي عمل مي‌كند كه تمام طراحي هاي داخلي روي آن ساخته مي‌شوند. از اين نظر يك طراح بايد با مساحت، ابعاد زير بنا و كاربرد آن به طور كامل آشنا باشد. فضا به دو نوع بخش تقسيم مي‌شود. يك بخش فضاي دو بعدي كه سطح زمين را مي‌پوشاند؛ طول و عرض. بخش ديگر فضاي سه بعدي كه محل سكونت را شكل مي‌دهد؛ طول، عرض و ارتفاع. مكاني كه با مبلمان و لوازم تزييني پر شده، فضاي مثبت و جاهاي خالي به عنوان فضاي منفي شناخته مي‌شوند. در طراحي داخلي بايد تعادل بين اين دو فضاي مثبت و منفي حفظ شود. شلوغي بيش ازحد يا خالي گذاشتن بخش بزرگي از فضا اين موازنه را برهم خواهد زد.

فضا در طراحي داخلي

2. خطوط

خط به فرم و اشكال جان مي‌دهد. ايجاد هارموني، كنتراست و هم چنين تعادل در طراحي داخلي از جمله وظايف خطوط به شمار مي‎رود. خط معرف اشكال است و به عنوان راهنماي بصري عمل مي‌كند. خطوط به سه دسته تقسيم مي‌شوند، افقي، عمودي و مورب. خط افقي ساختار اجسامي از جمله ميز، صندلي و تختخواب را تشكيل مي‌دهد. خط عمودي نيز پنجره، در ورودي و كمد را در ذهن تداعي مي‌كند. خطوط مورب كه در پله ها ديده مي‌شوند نشاني از تحرك و پويايي است. در طراحي داخلي تركيب و توجه به مفاهيم پنهان خطوط اهميت ويژه اي دارد.

خط در طراحي داخلي

خط افقي

اگر بخواهيد دريا، غروب خورشيد، دشت، تختخواب و يا انساني در حالت استراحت را نقاشي كنيد از خط افقي استفاده خواهيد كرد. بنابراين خط افقي، با توجه به تجربه بصري نسل بشر بيان كننده پايداري و آرامش است.

 خط عمودي

خط هاي عمودي به سادگي رشد و ثبات را در ذهن يادآور مي‌شوند. براي مثال در ترسيم ساده  درخت و انسان از خطوط عمودي استفاده مي‌كنيم و براي بيان رشد خطوط عمودي را كشيده تر انتخاب مي‌كنيم.

خطوط مورب

در نگاه اول به نظر مي‌رسد اين خط در حال حركت به سمت افقي يا عمودي شدن است. نيروي گرانش زمين و قوانين فيزيكي در كنار دانشي كه داريم حسي از تعليق به ما مي‌دهد. خطوط مورب جنبش و حركت را در ناخودآگاه افراد به تصوير مي‌كشند.

3. فرم

فرم به معناي شكل است. طرح بيروني كه مساحت اجسام را در فضاي سه بعدي احاطه كرده است، فرم ناميده مي‌‌شود. با استفاده از دو يا چند خط فرم ساخته و با استفاده از ساير المان ها مانند بافت، نقش و رنگ برجسته مي‌شود. فرمي كه به خوبي شكل گرفته باشد هارموني و تعادل را در فضا ايجاد مي‌كند. فرم به دو نوع تقسيم مي‌شود؛ فرم هندسي كه ساخته دست بشر است و فرم طبيعي، كه در طبيعت يافت مي‌شود. دسته بندي ديگري كه براي فرم ها وجود دارد شامل اشكال بسته و باز مي‌شود. امكان نگاه كردن به درون اشكال باز وجود دارد، در حاليكه اشكال بسته توسط يك سطح محصور شده اند. براي داشتن فرم مناسب، نياز به تسلط كامل بر خط و فضا داريم.

فرم در طراحي داخلي

4. نور

نور يكي از مهم ترين عناصر طراحي داخلي است. بدون وجود نور، طبيعي يا مصنوعي، ساير المان ها اهميتي ندارند و آن طور كه بايد به چشم نخواهند آمد. طرح، فرم و بافت لوازم دكوري، با تاثير پذيري از نور جلوه خواهند داشت. وجود نور فضا را به مكاني دلچسب براي زندگي تبديل و ساير عناصر طراحي را برجسته مي‌كند. در حاليكه معماران داخلي مكان قرار گرفتن در و پنجره ها را با توجه به جهت تابش نور خورشيد هوشمندانه انتخاب مي‌كنند، استفاده از نورهاي مصنوعي نيز بايد در نظر گرفته شود. نورپردازي به سه نوع دسته بندي مي‌شود؛ عمومي، تاكيدي و وظيفه اي.

روشنايي كلي فضا

معمول ترين نوع نورپردازي، نور عمومي است. اين نور با تابش غيرمستقيم، يكسان و ملايم كل فضا را پوشش مي‌دهد. پراكندگي اين نور در تمام فضا به يك اندازه است. وجود اين نور براي انجام فعاليت و حركت ضروري است. انواع لوستر، چلچراغ و لامپ هاي رشته اي براي نورپردازي عمومي استفاده مي‌شود.

نورپردازي تاكيدي

همان طور كه از نام اين نوع نور مشخص است، اين نور براي تاكيد روي شي يا موردي خاص در طراحي اضافه مي‌شود. نور تاكيدي، نگاه را به نقطه كانوني هدايت مي‌كند. نور تاكيدي را در تقابل با نقاط تاريك تر قرار مي‌دهند. ابزار نورپردازي تاكيدي، چراغ هاي هالوژن، نورپردازي هاي توكار، چراغ هاي سقفي يا پنل هاي روشنايي هستند.

نورپردازي وظيفه اي

نوعي از نورپردازي كه براي نياز مشخصي تعبيه مي‌شود و با ايجاد تضاد بصري و روشن كردن سطح كار توجه اشخاص را به نقطه اي خاص جلب مي‌كند. نمونه بارز اين نور در گالري و موزه كه نور را بر جزئيات متمركز مي‌كند ديده مي‌شود. نورافكن، لوسترهايي با طول زياد، چراغ مطالعه، چراغ ديواركوب و يا لامپ هاي رنگي با توان پايين نمونه هايي از ابزارهاي مختص نورپردازي تاكيدي هستند.

نورپردازي در طراحي داخلي

5. رنگ

رنگ ها به تعريف خاصي نياز ندارند. رنگ ها ارتباطي زيباشناسانه بين اشيا ايجاد مي‌كنند. با وجود رنگ فضا حس و حالي معنادار پيدا مي‌كند. رنگ ها بايد بر اساس تاثيرات روانشناسي و طرز فكر ساكنان انتخاب شوند. براي مثال، قرمز اشتها را تحريك مي‌كند، بنابراين يكي از بهترين انتخاب ها براي اتاق ناهارخوري است. سبز سمبلي از سلامتي و سكون است، پس براي اتاق خواب مناسب است. هر رنگ سه مشخصه مجزا دارد؛ فام، روشنايي و اشباع رنگ. اين سه ويژگي، عامل تمايز رنگ ها هستند. در طراحي داخلي بايد با اين مشخصات به طور كامل آشنا بود. رنگ ها به سه دسته تقسيم مي‌شوند؛ اوليه، ثانويه و فرعي. همچنين در سه زير شاخه مكمل، مشابه و مونوكروم (تك رنگ) قرار مي‌گيرند.

رنگ در طراحي داخلي

6. بافت

به طور عمده بافت با سطوح سر و كار دارد. بافت چگونگي به نظر رسيدن و حس اشيا را مشخص مي‌كند. بافت به فضا عمق و جذابيت مي‌بخشد. استحكام و احساسي كه سطوح در ذهن تداعي مي‌كنند با مفهوم بافت تعريف و به دو دسته تقسيم مي‌شود؛ بافت بصري كه فقط قابل ديدن است، و بافت لامسه اي كه ديده و قابل لمس است. از چيزهايي كه به بافت ارتباط پيدا مي‌كنند مي‌توان به كوسن، روتختي، پرده، كاغذديواري و هرچيز پوششي اشاره كرد. در طراحي بايد از يك بافت غالب استفاده كرد. در انتخاب بافت بايد تضاد را در نظر گرفت تا دچار يكنواختي و عدم توازن نشويم.

بافت در طراحي داخلي

7. الگو

الگوها به طراحي داخلي روح و جذابيت مي‌دهند. جلوه الگو در كنار رنگ ها نمايان مي‌شود. در واقع نمي‌توان عناصر طراحي داخلي را جدا از يكديگر به كار برد. الگوها، داستان هاي خود را بيان و اصل پيوستگي را وارد طراحي مي‌كنند. الگو مي‌تواند هر شكلي به خود بگيرد و شامل طرح هاي تكراري و جذاب باشند. براي مثل طرح بته جقه يكي از نمونه هاي معروف الگو  روي كوسن، سطوح لوازم دكوري و ديوارپوش ها هستند.

الگو در طراحي داخلي


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1398/7/23 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون پاييزي را به خانه خود مهمان كنيد

اگر مي‌خواهيد با استفاده از رنگ هاي گرم و طرح هاي پاييزي دكوراسيون منزل تان را به سبك پاييز درآوريد، اين بخش از مجله دلتا را مطالعه بفرماييد.
پاييز

با استفاده از عناصر پاييزي و رنگ هاي گرم، پاييز را به خانه بياوريد. ايده هاي ما را در مجله دلتا بخوانيد و الهام بگيريد.

رنگ هاي پاييزي

زرد، طلايي، كرم، نارنجي، سايه هاي نارنجي و تناژهاي قهوه اي، پالت رنگي پاييزي را تشكيل مي‌دهند. با استفاده از اين رنگ ها پاييز را به خانه بياوريد. طرح روكش مبلمان، نقاشي يك ديوار از اتاق، به كار بردن كاغذديواري و كفپوش چوبي المان هايي هستند كه مي‌توانند شما را در رسيدن به مقصودتان ياري كنند.

در دكوراسيون اتاق از مبلمان چوبي و اشيائي كه در طبيعت پيدا مي‌كنيد استفاده كنيد. ديوارها را با رنگ هاي گرم نقاشي كنيد. كرم و زرد روشن كه يادآور روزهاي تابستان هستند، انتخابي مناسب براي اتاق پذيرايي محسوب مي‎شوند. اگر فعلا” نمي توانيد مبلمان خود را تعويض كنيد، كاناپه را با روكش هايي به رنگ پاييزي بپوشانيد. با الهام از برگ هاي پاييزي كه رنگ هاي مختلفي دارند، از پارچه هاي چهل تكه استفاده و كوسن هايي با رگه هاي طلايي و آجري را به مبلمان اضافه كنيد.

رنگ هاي پاييزي در دكوراسيون منزل

تغييرات كوچك

اگر نمي‌خواهيد تغيير بزرگي در طراحي داخلي ايجاد كنيد، از طبيعت كمك بخواهيد. پاييز با برگ هاي خشك و نارنجي رنگ در ذهن تداعي مي‌شود. از برگ هاي خشك، چوب هاي دارچين و ميوه درخت كاج در دكوراسيون خانه خود استفاده كنيد. روي قفسه هاي ديواري و كتابخانه ها جايي مناسب براي قرار دادن ميوه كاج و بلوط است.

رنگ هاي پاييزي در دكوراسيون داخلي

افزودن فقط يك المان با رنگ هاي پاييزي كافي است. يك نقاشي زيبا از درختان و نقش هاي پاييزي به ديوار بياويزيد. يك ظرف سفالي قهوه اي رنگ را با ميوه هاي اين فصل در كنار كدو تنبل هايي با سايزهاي مختلف پر كنيد. ظرف را در كنار چندين شمع روي ميز ناهارخوري قرار دهيد. برگ هاي خشك را به خانه بياوريد. براي تزيين قاب و شومينه از آن ها استفاده كنيد. لوازم تزييني مختلف را با توجه به رنگ هاي موجود در پالت پاييزي انتخاب و از سبدهاي حصيري بافته به عنوان گلدان استفاده كنيد. گل خشك شده، ساقه هاي طلايي گندم و شاخه هاي ظريف درخت را درون گلدان قرار دهيد.

استفاده از رنگ هاي پاييزي

پاييز را به درون بياوريد

به زودي زمستان فرا خواهد رسيد. با سرد شدن هوا و ماندن در منزل با طبيعت ارتباط كم تري خواهيد داشت. از پاييز بهره ببريد و المان هاي چوبي را در دكوراسيون اضافه كنيد. سايه هاي قهوه اي حسي از خانه هاي چوبي به شما خواهد داد. از پارتيشن هاي قهوه اي براي جدا كردن بخشي از اتاق استفاده كنيد. با سرد شدن تدريجي هوا، بايد به فكر گرم كردن خودتان باشيد. پتوهاي پشمي به رنگ بادمجاني و زرشكي را روي دسته هاي مبل قرار دهيد. با ايده گرفتن از توصيه هاي ما و كمي خلاقيت، خانه خود را به سبك پاييزي درآوريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1398/7/21 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

شش توصيه براي تزيين اتاق خواب

خانه هاي كوچك روز به روز طرفداران بيشتري پيدا ميكنند. در اين بخش از مجله دلتا شش توصيه مفيد و كاربردي در تزيين اتاق خواب كوچك را مطالعه بفرماييد.
تزيين

در اين مطلب با شش توصيه كاربردي براي تزيين اتاق خواب آشنا مي‎شويد.تمايل به داشتن خانه هاي بزرگ رو به كاهش است. تعداد زيادي از افراد در سراسر جهان به جاي بناهاي بزرگ، سكونت در خانه هاي جمع و جور را ترجيح مي‌دهند. نگه داري، گرمايش و سرمايش خانه هاي كوچك راحت تر است. گرچه مساحت كمتر به معناي فضاي كمتر براي زندگي نيز مي‌باشد. اگر شما هم از آن دسته اشخاصي هستيد كه اتاق خواب كوچكي داريد اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد.

افزايش نور

اتاق هاي تاريك، كوچك تر به نظر مي‌رسند. در مقابل نيز فضاهاي نوراني بزرگ به چشم مي‌آيند. هر گونه پوششي روي پنجره ها هست را حذف كنيد. شيشه ها را مات نكنيد، پرده هاي ضخيم استفاده نكنيد و به هنگام روز پرده ها را كنار بزنيد. اجازه دهيد نور داخل اتاق شود. به جاي استفاده از آباژورهاي روميزي روي ميز و كنار تخت، از چراغ هاي ديواري استفاده كنيد. هم فضاي كمتر اشغال مي‌شود و هم نور مانند پنجره از پهلو مي‌تابد. براي داشتن نور بيشتر از لوزام صيقلي و براق استفاده كنيد. براي مثال آينه با بازتاب نور فضا را بزرگ تر نشان خواهد داد.

تزيين اتاق كوچك

حذف درهم ريختگي

بزرگ ترين و راحت ترين كاري كه مي‌توانيد انجام دهيد تا اتاق تان بزرگ به نظر برسد حذف آشفتگي ها و بي نظمي ها است. هرچه اقلام بيش تري در فضا وجود داشته باشد، احساس خفه گي بيش تري به شما دست مي‌دهد. فقط لوازم ضروري را نگه داريد. كلكسيون كتاب هاي مورد علاقه تان را جاي ديگري از خانه قرار دهيد. ميز آرايش را به حمام انتقال دهيد. ارزان ترين تغيير در تزيين اتاق خواب، كم كردن وسيله هاي اضافي است.

تزيين اتاق كوچك

استفاده از ديوار

از آنجايي كه فضاي افقي محدود است، ناچار هستيد از فضاي عمودي استفاده كنيد. در اكثر مواقع افراد ديوار را به محل نصب آثار هنري اختصاص مي‌دهند. ديوار را براي جاي دادن قفسه هاي بلندي كه از زمين تا سقف ارتفاع دارند خالي بگذاريد. كمدهاي بلند و در بسته انتخاب مناسبي براي نگهداري لباس ها هستند. علاوه بر تميز ماندن لباس ها، ظاهر مرتب تري به اتاق بخشيده ايد. طبقات و كمدهاي بدون در براي اتاق كودكان مناسب است تا هر زمان به لوازم تحرير و اسباب بازي هايشان دسترسي داشته باشند. ميتوانيد براي تزيين اتاق از اكسسوري هاي جذاب در طبقات استفاده نماييد.

تزيين اتاق كوچك

استفاده خلاقانه از فضاي خالي

بعد از اينكه لوازم غير ضروري را از اتاق خارج كرديد به فكر راهي خلاقانه براي نگهداري وسايل مورد نيازتان باشد. قسمت پشتي كمد ها و در اتاق جاي خوبي براي نصب اورگانايزرهاي كم عمق است. آويزهاي مختلفي براي آويختن كمربند، شال، كلاه و حتي جواهرات در نظر بگيريد. درون كمد از نگهدارنده هاي طبقاتي براي قرار دادن وسيله هاي كوچك استفاده كنيد.

تزيين اتاق كوچك

تخت دو طبقه

چنانچه ارتفاع كف تا سقف خانه زياد باشد، تخت دو طبقه انتخاب مناسبي براي اتاق هاي كوچك است. با انتقال تخت به بالا، يك فضاي آزاددر اختيار قرار مي‌دهد. با توجه به نياز خودتان مي‌توانيد از اين جاي خالي براي قرار دادن ميز مطالعه، كاناپه و يا ميز تلويزيون استفاده كنيد. اگر ارتفاع كافي را براي استفاده از تخت هاي دو طبقه نداريد، از تخت هايي با فاصله كم تر استفاده كنيد. در قسمت پاييني براي نگهداري لوازم و كمد هاي كوچك استفاده كنيد. همچنين تخت هايي با قابليت تنظيم ارتفاع موجود هستند كه ميتوانند جوابگوي نياز شما باشند.

تزيين اتاق كوچك

انتخاب هوشمندانه رنگ

در هنگام تزيين اتاق، به رنگ هاي روشن و محدود بسنده كنيد. بهتر است يك يا دو رنگ را براي تركيب استفاده كنيد. براي شروع سفيد مي‌تواند انتخاب به جايي باشد. اگر سفيد را دوست نداريد از رنگ هاي روشن و سرد استفاده كنيد. رنگ سرد فاصله ديوار ها از يكديگر را بيش تر نشان مي‌دهد. با انتخاب رنگ هاي گرم اتاق، راحت تر و كوچك تر به نظر مي‌رسد.

تزيين اتاق كوچك


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1
+ نوشته شده: 1398/7/20 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

خانه قيفي در توكيو

گرايش معماران به طراحي خانه هاي كوچك در حال افزايش است. خانه قيفي در توكيو، داراي معماري خاص و جذابي است كه در اين بخش از مجله دلتا به آن پرداخته ايم.
توكيو

ژاپن پر از ساختمان هايي با معماري خاص است. افزايش جمعيت و شهرنشيني نياز به آپارتمان نشيني را در مناطق شهري افزايش مي‌دهد. به دليل محدوديت فضا، معماران به سمت طراحي خانه هاي كوچك گرايش پيدا كردند. اين بار در مجله دلتا به خانه قيفي در شهر توكيو مي‌پردازيم.

خانه عشق شماره دو

“خانه عشق شماره دو”، اسم كلبه اي جمع و جور به مساحت 19 متر مربع است. اين خانه توسط تاكشي هوساكا طراحي شد. به دليل فرم قيف مانند سقف بنا، آن را به نام “خانه قيفي” نيز مي‌شناسند. اين ساختمان متناسب با نيازهاي يك زوج طراحي شده است. اين محل اقامتي بتوني شامل يك چارچوب اصلي است كه به نورگير گرد متصل شده است. نورگير تعبيه شده در تمام طول سال نور خانه  را تامين مي‌كند. به بيان تاكشي هوساكا، در طراحي اين خانه اصول پنج گانه رومي كه براي زندگي ايده‌آل در ويلا لازم است، بهره گرفته شده: اتاق مطالعه، سرويس بهداشتي، تماشاخانه، مكان سرو  و پخت و پز غذا و جايي براي گوش دادن به موسيقي.

خانه كوچك در توكيو

خانه عشق در توكيو

هوساكا 10 سال در خانه ي قبلي خود به اسم “خانه عشق” زندگي كرد. در سال 2015، استاد دانشگاه هنر و معماري واسدا شد. مسافت چهل كيلومتري را از خانه تا دانشكده هر روز با قطار، حدود سه ساعت، سفر مي‌كرد. بنابراين به فكر ساخت “خانه عشق شماره دو” در توكيو افتاد. وي صاحب زميني كوچك در توكيو بود، لذا فورا دست به كار شد و طراحي خانه اي دو طبقه را آغاز كرد.

 “همسرم در آن زمان مشغول خواندن كتابي پيرامون “دوران ادو” بود. در اين كتاب به خانواده اي اشاره مي‌شود كه در خانه اي 9.6 متر مربعي به نام “ناگايا” زندگي مي‌كنند. بعد از خواندن كتاب، همسرم معتقد بود 18 متر مربع براي ما دو نفر فضاي زيادي است. بنابراين نظرم عوض شد، و خانه اي يك طبقه طراحي كردم.” تمام اجزاي كره زمين ، براي مثال نور خورشيد، باران، برف، حيوانات، گياهان و انسان ها در اين خانه جايي دارند. سكونت در چنين منزلي به معناي تمركز بر اشغال فضاي كم اما ارتباط ابدي با تمام دنيا در درون خانه است.

خانه كوچك در توكيو

لذت 19 متري

هوساكا اين خانه را براي خود و همسرش ساخته است. او ميگويد هرروز به حمام در فضاي باز مي‌رود، با كيفيت بالايي به موسيقي مورد علاقه ش گوش مي‌دهد، در ظروف سفالي غذا مي‌خورد و كتاب مي‌خواند. تمامي لذت هاي زندگي روزمره را در اين خانه تجربه مي‌كند. در شبيه سازي ها مشخص شد كه سه ماه زمستان خورشيد به صورت مستقيم به درون اين خانه نمي‌تابد. هوساكا در ابتدا نا اميد شد. اما اندكي بعد با دقت به بناهاي مناطق اسكانديناوي تلاش كرد تا ديوارهاي منحني براي سقف طراحي كند و پنجره هاي سقفي در آن جاي دهد. در طرح نهايي سقف به فرم قيفي شكل با منفذي دايروي و متحرك طراحي شد. بخش متحرك تعبيه شده در قسمت نورگير نور كافي را به داخل هدايت مي‌كند. در فصل تابستان، نور خورشيد به طور مستقيم به دورن مي‌تابد و حس دلپذيري در ساكنين ايجاد مي‌كند.

خانه كوچك در توكيو

خانه كوچك در توكيو

فرم در خدمت نياز

ديوارهايي كه به سقف مي‌رسند، شامل دو بدنه به شكل هايپربوليك هستند. اين ديوارها در اندازه هاي متفاوت توليد شده اند و فرم سهموي آن ها كمتر شده است. بيش تر قوس ديوارها در قسمت هاي بالايي، نزديك به سقف وجود دارد. برآمدگي هاي سقف، تا حد ممكن هموار شده است تا ظاهر خانه به يك ساختمان معمولي  شبيه شود و ناهماهنگي در نماي ساختمان هاي منطقه ايجاد نشود.  هفت ديوار كوتاه در اسكلت اصلي ضد زلزله، وجود دارد كه خانه را به سه قسمت تقسيم مي‌كند.

بخش هاي خانه شامل اتاق پذيرايي، آشپزخانه و اتاق خواب هستند. ضخامت ديوارهاي بتي در نواحي انتهايي و پاييني ديوار تا پانزده ميلي متر مربع كاهش داده شدند. اين كاهش ضخامت صورت گرفته است تا بتوان در آشپزخانه قفسه و كانتر قرار داد. اسكلت خانه در كنار كاركرد خود، به شكل نيمكت فرم دهي شده است.

خانه كوچك در توكيو

ارتباط مستقيم با توكيو و طبيعت

“وقتي پنجره جلويي را باز مي‌كنيم با خيابان روبرو مي‌شويم. رهگذران با ما صحبت مي‌كنند. كودكان دست هايشان را روي زمين مي‌گذارند و داخل را نگاه مي‌كنند. سر ميز شام سگ هايي كه در حال رد شدن هستند را نوازش مي‌كنيم. با نگاه به پياده روي سرسبز و پر گل روبرويي، تصور مي‌كنيم يه باغچه در حياط خانه داريم. در اين خانه قيفي، توكيو را از نزديك لمس مي‌كنيم.” زماني كه اين ساختمان احداث شد، خانه عشق قبلي به آتليه طراحي و ويلاي تفريحي اين زوج تبديل شد. خانه عشق مسكني دوست داشتني براي هوساكا و همسرش بود. در ابتدا از نقل مكان احساس ناراحتي مي‌كردند، اما پس از گذراندن وقت در خانه قيفي، شادي و لذت جاي دلتنگي را پر كرد.

خانه كوچك در توكيو

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 1
+ نوشته شده: 1398/7/20 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج

دكوراسيون داخلي در سبك هاي مختلفي وجود كه هر شخص با توجه به روحيات و علايقش يك سبك را انتخاب مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج را براي شما شرح مي‌دهيم.
دكوراسيون داخلي منزل

براي داشتن دكوراسيون داخلي زيبا كه احساس خوبي به شما بدهد بايد با يك سري از اصول طراحي داخلي آشنا باشيد. مثلا آشنايي با هارموني رنگ ها، چگونگي قرار گيري مبلمان و يا زواياي مناسب براي استفاده از ظروف تزئيني ضروري است. اجراي هر يك از اين اصول و ايجاد محيط گرم و صميمي با المان هاي خاص ، فضايي دلنشين را ايجاد مي‌كند. در اين بخش از مجله دلتا با  دكوراسيون داخلي منزل به سبك وينتج آشنا مي‎شويد.

قانون بي قانوني

يكي از مواردي كه در مورد سبك وينتج به عنوان نقطه قوت محسوب ميشود نداشتن قانون خاص براي انتخاب طرح و يا رنگ است. هر چيزي را كه فكر مي‎كنيد حس خوبي به شما مي‌دهد و از ديدتان زيباست انتخاب كنيد. سراغ طرح هالي اسليمي، گلدار و هندسي برويد. لوازم قديمي و نوستالوژيك، هنرهاي دستي ايراني و حتي لوازم دست دوم كنار يكديگر نقشي پررنگ در طراحي به سبك وينتيج ايفا مي‌كنند. رنگ هاي سبز تيره، نارنجي مايل به قهوه اي، زرشكي، سفيد و كرم در اين سبك بيشتر استفاده مي‌شوند، زيرا بر حس نوستالژيك فضا تاكيد مي‌كنند. همان‎طور كه در عكس هاي زير مي‌بينيد.

دكوراسيون منزل

دكوراسيون منزل

راحت باشيد

اينجا خانه ي شماست، جايي كه بايد در آن احساس آرامش كنيد. از افزودن كوسن و بالش هاي نرم به مبلمان نترسيد. تعدادي پتو در رنگ و طرح دلخواه‎تان در گوشه و كنا صندلي هاي اتاق قرار دهيد. پتو و بالش با راحتي گره خورده‎اند. هرچه ست نشيمن نرم تر باشد بهتر است. براي راحتي بيشتر يك يا چند فرش با طرح هاي دلخواه خريداري و به محيط داخلي اضافه كنيد.

دكوراسيون منزل

مبل راحتي

تناسب را فراموش نكنيد

هر چند كه مي‎توانيد هر چه را كه بخواهيد به فضا اضافه كنيد، اما قرار نيست با افزايش المان ها ذهن را مشغول كنيد. رعايت تناسب لازم است  ، يعني سعي كنيد لوازم تزئيني را در نقاط مختلف خانه به طور پراكنده بچينيد. زيبايي را حفظ كنيد. از گلدان، نورپردازي هاي غير مستقيم، كنسول، تابلوهاي هنري قديمي و قاب عكس هاي خانوادگي سياه و سفيد غافل نشويد.

قاب عكس

قاب عكس

كفپوش هاي رنگي

از سراميك هاي سفيد و تك رنگ فاصله بگيريد، سنگ هاي رنگي، قهوه اي، كرم و انواع چوب ها را امتحان و از كفپوش چوبي استفاده كنيد. رنگ ها را درهم بياميزيد، مثلا كفپوش قهوه اي، ديوار زرشكي و پرده اي يشمي نماي حيرت انگيزي به اتاق پذيرايي مي‌دهد.

كفپوش

وسايل رنگ و رو رفته ؛ مناسب دكوراسيون داخلي به سبك وينتج

اگر وسيله‎اي ارزشمند داريد اما زنگ زده يا رنگ‎و‎رو رفته است، آن را در دكوراسيون خود به كار ببريد. مثلا كمد قديمي مادربزرگ را از انباري بيرون بياوريد، آن را رنگ كنيد و در گوشه نشمين جاي دهيد. گرامافون زنگ زده را گردگيري كنيد و روي ميز كنسول بگذاريد.

كنسول

گرامافون

مبلمان وينتج

 در بسياري از دكوراسيون هاي داخلي به سبك وينتج مبلمان راحتي قرار داده مي‌شود. اگر مي‌خواهيد بخشي از اتاق پذيرايي را كمي رسمي تر چيدمان كنيد از مبلمان هايي كه در نماي آنها چوب هايي به رنگ سفيد و يا قهوه اي سوخته به كار رفته بهره بگيريد. مبلمان وينتج معمولا در قسمت چوبي دسته، پايه و تاج مبل داراي كنده كاري هاي ظريف هستند. روكش صندلي ها داراي طرح هاي برجسته و يا گلدار است.

دكوراسيون داخلي

طبيعت را به خانه بياوريد

از انواع متريال طبيعي در دكوراسيون داخلي منزل خود استفاده كنيد. گلدان هاي زياد، قاب هاي چوبي، آينه هاي دوركاري شده، ميزهاي چوبي رنگ نخورده، درختچه هاي كوچك خشك شده نمونه هايي از مواد طبيعي هستند.

دكوراسيون منزل

پرده هاي نوستالژيك

پرده هاي بلند و طرح دار يا پارچه هاي توري گلدار به سبك قديمي انتخابي مناسب است.

پرده

 


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 0
+ نوشته شده: 1398/7/17 ساعت: ۱۴ توسط:deltadecoration :