دكوراسيون دلتا

ويژگي هاي صندلي لهستاني

صندلي لهستاني داراي طراحي ارگونوميك است كه هنگام نشستن روي آن احساس راحتي خواهيد كرد.
صندلي لهستاني

صندلي لهستاني

صندلي لهستاني، يكي از انواع صندلي هاي چوبي است. اين صندلي را با نام “تونت” نيز مي‌شناسند. صندلي لهستاني توسط مايكل تونت، مهاجر لهستاني تبار طراحي شده است. ويژگي هاي ظاهري اين صندلي، چوب خميده و فرم هلالي تكيه گاه، دسته و پايه است. در اين بخش از مجله دلتا راجع به صندلي لهستاني بيش تر بخوانيد.

طراحي زيباي صندلي هاي لهستاني سبب مي‌شود نتوان از آن به راحتي گذشت. با ديدن صندلي تونت راغب خواهيد شد حتما يكي از اين صندلي ها را در خانه داشته باشيد.

احتمالا تا به حال صندلي لهستاني را زياد ديده ايد و يا شايد يكي از آن ها را در خانه داشته باشيد، اما نمي‌دانستيد به اين نام شناخته مي‌شود. در بسياري از مكان هاي تفريحي مانند رستوران و كافه، صندلي تونت به كار مي‌رود. انحناي به كار رفته در بخش هاي مختلفِ اسكلت، احساس آرامش و نرمي را تداعي مي‌كند.

صندلي لهستاني

روش ساخت مايكل تونت

“مايكل تونت” پس از تلاش هاي فراوان براي خم كردن چوب، روشي جديد به دست آورد. قطعات چوب توسط بخار بسيار داغ خميده و سپس در چسب جوشانده مي‌شوند. اين روش نوين كه نتيجه اي جذاب و دلنشين داشت، به سرعت در سراسر اروپا رواج يافت و طرفداران زيادي پيدا كرد. كم كم به تمام نقاط جهان انتقال پيدا كرد. اين روش از شيوه هاي پيشين ساده تر بود و نجاران زيادي را محبوب خود ساخت.

مايكل تونت عدد ۱۴ را به عنوان نام اولين مدل صندلي خود كه با اين روش ساخته بود، انتخاب كرد. بعدها نام “پادشاه صندلي ها” را  روي آن گذاشتند، كه هنوز از پر فروش ترين مدل هاي صندلي لهستاني است. صندلي تونت به سرعت به توليد انبوه رسيد. اين مدل اولين قدم براي ورود به دنياي طراحي هاي نوين بوده است. مايكل تونت توانست از اين طريق به ثروت زيادي دست يابد.

صندلي لهستاني

صندلي لهستاني در دكوراسيون

از ويژگي هاي منحصر به فرد اين مدل مي‌توان به وزن كم، طراحي مينيمال، سادگي و هزينه پايين تر نسبت به ساير مدل ها اشاره كرد. به همين دليل استفاده از صندلي لهستاني در خانه ها زياد به چشم مي‌خورد. در مدل كلاسيك فرم نشيمن به صورت دايره است كه با پيچيده شدن طراحي، سبك اين صندلي تغيير يافته و در حاليكه شكل منحني خود را حفظ كرده، تفاوت هاي زيادي يافته است. اين صندلي در كنار ميز ناهارخوري تلفيق جذابي را به وجود مي‌آورد. مي‌توانيد آن را جلوي كانتر يا جزيره آشپزخانه قرار دهيد.

صندلي لهستاني

صندلي راك لهستاني

توليد كنندگان خود را به صندلي هاي كلاسيك محدود نكرده اند و از اين روش در ساخت صندلي راك، نيمكت و حتي تختخواب بهره گرفته اند. مي‌توانيد براي ايجاد تناسب و تعادل در چيدمان، لوازم را با فرم هاي منحني و شبيه لهستاني تهيه كنيد.

صندلي راك با نام صندلي گهواره اي نيز شناخته مي‌شود. پايه هاي اين صندلي در قسمت پايين به يكديگر متصل شده اند. خط اتصال آن ها در تماس با زمين و به فرم منحني است. به گونه اي كه هنگام نشستن روي آن مي‌توان مانند گهواره تاب خورد. صندلي راك لهستاني داراي خميدگي هايي در ظاهر پايه و دسته است كه فرمي دلنشين و جذاب ايجاد مي‌كند.

رنگ گرم و قهوه اي چوب در كنار نارنجي، زرشكي، نباتي و سفيد نمايي جذاب ايجاد مي‌كند كه مي‌توانيد براي قرار دادن صندلي تونت در خانه از چنين تركيب رنگي استفاده كنيد.

صندلي تونت فلزي

گرچه اين صندلي از چوب ساخته مي‌شود و اين فرم بر اساس خميدگي هاي روي چوب شكل گرفت و معروف شد. اما به دليل جذابيت بصري زياد اين طرح انوا ع فلزي آن با الهام از طرح هاي صندلي لهستاني توليد مي‌شود كه براي استفاده در فضاي باز، تراس و حياط مناسب است.

نظر شما در مورد اين صندلي چيست؟ آيا آن را مي‌پسنديد؟ نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 10
+ نوشته شده: 1398/9/18 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

خواص وازلين براي زيبايي

وازلين يك پماد ارزان قيمت اما با ارزش است كه به شما در داشتن چهره اي زيبا و سالم كمك مي‌كند.
خواص وازلين

خواص وازلين

وازلين نام تجاري براي يك چربي معدني به اسم ژله پتروليوم است كه به عنوان مرطوب كننده براي نواحي مختلف پوست مورد استفاده قرار مي‌گيرد. وازلين از تصفيه روغن هاي نفتي به دست مي‌آيد. ماده اي بسيار غليظ و سفيد رنگ است. به خوبي روي سطح پوست پخش مي‌شود. حدود ۱۴۰ سال است كه استفاده از وازلين رونق دارد و به عنوان پماد (بالم) براي تقويت پوست به كار مي‌رود. در اين مطلب مجله دلتا در مورد خواص وازلين براي زيبايي بيش تر بخوانيد.

وازلين براي صورت

وازلين روطبت ايجاد نمي‌كند، بلكه منافذ باز پوست را مسدود و رطوبت پوست را حفظ مي‌كند. ژله پتروليوم، ماده اي بي بو و ضد آلرژي است، بنابراين با خيال راحت مي‌توانيد آن را روي پوست خود استعمال كنيد.

وازلين براي صورت

 • وازلين براي چروك دور چشم

استفاده از وازلين، چين و چروك را از بين نمي‌برد، اما از عميق شدن آن جلوگيري مي‌كند. چنانچه به طور مرتب پوست خود را با وازلين ماساژ دهيد، رطوبت و چربي طبيعي سطح پوست حفظ مي‌شود. زيرا وازلين منافذ پوست را پُر و آن را در برابر آلودگي حفظ مي‌كند. رطوبت را نگه مي‌دارد و مانند سپري محافظ براي پوست عمل مي‌كند. بنابراين به عنوان يكي از اعجاز وازلين، مي‌توان به جلوگيري از خشكي پوست و بروز چروك دور چشم اشاره كرد.

 • نرم كننده صورت

براي حفظ رطوب و شادابي پوست، پس از شستن صورت لايه نازكي از وازلين را روي پوست مرطوب خود بماليد. مي‌توانيد با استفاده از يك گوش پاك كن با زدن ضربه هاي آرام، تمام سطح پوست را بپوشانيد. وازلين را اطراف چشم و لب ها با انگشت ماساژ دهيد تا به طور كامل جذب پوست شود. وازلين پوست شما را لطيف مي‌سازد و آن را براق نشان مي‌دهد.

 • پاك كننده آرايش

از آنجا كه وازلين پايه چربي دارد، مي‌تواند هر گونه كرم و مواد آرايشي را به راحتي از روي پوست پاك كند. بر خلاف بسياري از پاك كننده ها، وازلين بدون الكل است. بنابراين آسيبي به پوست وارد نمي‌كند و مي‌توانيد آن را براي پاك كردن كرم پودر، آرايش چشم و لب نيز استفاده كنيد. حتي براي پاك كردن ريمل و رژ لبِ ضد آب نيز به كمك شما مي‌آيد.

 • وازلين براي ابرو

به جاي استفاده از ژل هاي مخصوص، براي مدل دادن به ابروها مي‌توانيد از لايه هاي نازك وازلين استفاده كنيد. سر انگشتان را به مقدار كمي وازلين آغشته كنيد و به ابرو ها حالت دهيد. به اين صورت مي‌توانيد ابروهايي طبيعي با قوس هاي زيبا داشته باشيد.

 • محافظت از لب

آلودگي هوا و آسيب هاي محيطي از جمله سردي هوا يا تابش شديد آفتاب پوست ظريف لب را خشك مي‌كند. مانند برق لب، وازلين را روي لب ها بزنيد، تا از پوست نازك اين ناحيه محافظت كنيد. وازلين عاري از بو و مزه است، پس نگران ايجاد آلرژي و التهاب نباشيد.

 • پاكسازي و تقويت مژه

استفاده از مژه هاي مصنوعي، به زيباتر ديده شدن چشم ها كمك مي‌كند و به عنوان يك مكمل در انواع سبك هاي آرايش به كار مي‌رود. اما يكي از اشكالات استفاده از آن، پاك كردن چسب مژه مصنوعي است. با استفاده از وازلين بدون آسيب زدن به پلك و چشم ها چسب را به طور كامل از روي مژه ها پاك و به حفظ رطوبت مژه كمك كنيد.

درمان موخوره

مقابله با موخوره

يكي از اصلي ترين عوامل بروز موخوره، خشكي مو است. چربي بالاي موجود در وازلين به پيشگيري از ايجاد موخوره و شكنندگي مو، كمك مي‌كند. براي اينكه ناچار به كوتاه كردن مو نشويد، پيش از آسيب ديدن آن، با استفاده از وازلين ساقه مو را تقويت كنيد. مقداري وازلين را با آب مخلوط كرده، انتهاي ساقه مو را به اندازه ۵ سانتي متر با آن ماساژ و اجازه دهيد يك شب تا صبح، روي مو بماند. سپس آن را با شامپو بشوييد.

سفيد كردن دندان

دندان ها به مرور زمان در اثر فعاليت هاي باكتري جرم مي‌گيرند و زرد مي‌شوند. براي از بين بردن تيرگي و سفيد كردن دندان لازم است از مواد شيميايي و دندان پزشكان كمك گرفت. اما براي جلوگيري از ايجاد پلاك و زرد شدن دندان، خواص وازلين به شما كمك مي‌كند. اين روغن مانند لايه اي محافظت كننده روي دندان قرار مي‌گيرد كه آسيبِ مواد غذايي و يا رژ لب را كاهش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود دندان ها براق ديده شوند.

وازلين را روي قسمتي از پوست دست بماليد، و اگر پس از گذشت نيم ساعت قرمزي يا خارش احساس نكرديد، با خيال راحت از آن براي محافظت از پوست و مو استفاده كنيد تا چهره اي زيبا داشته باشيد. نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 10
+ نوشته شده: 1398/9/17 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

نگهداري گياه نخل مرداب يا پنجه كلاغي

به دليل فرم پنجه مانندِ برگ هاي نخل مرداب آن را با نام پنجه كلاغي نيز مي‌شناسند.
نخل مرداب

نخل مرداب

نگهداري از گل هاي آپارتماني در خانه به تصفيه هوا كمك مي‌كند و جلوه اي سرزنده در خانه پديد مي‌آورد. گياهان مختلفي وجود دارند كه شرايط نگهداري داخل منزل، تراس يا حياط را دارند. در اين مطلب مجله دلتا سراغ گياه نخل مرداب رفته ايم كه گياهي هميشه سبز و مقاوم محسوب مي‌شود. نخل مرداب، گياهي از خانواده مردابي ها است، گياهي علفي كه زادگاه آن باتلاق هاي ماداگاسكار شناخته و معرفي شده است. نام ديگر اين گياه، پنجه كلاغي است.

گياه نخل مرداب داراي ريشه اي مقاوم كه ارتفاع ساقه هاي آن بين ۳۰ تا ۹۰ سانتي متر متغير است. چنانچه شرايط محيطي مناسبي داشته باشد تا ۱۵۰ سانتي متر رشد پيدا مي‌كند.

نخل مرداب ساقه هاي نازك سبز رنگ دارد كه فقط در قسمت بالايي شامل برگ مي‌شود. برگ هاي تيز و باريك به صورت دايره اي كنار هم چيده شده اند. در فصل تابستان گل هاي ريز و قهوه اي رنگ روي قسمت گره برگ ها جوانه مي‌زند. گره، به محل رويش برگ گفته مي‌شود.

نخل مرداب

شرايط نگهداري

 • آب

 • به طور روزانه اين گياه را آبياري كنيد. هرگز اجازه ندهيد خاك گلدان خشك شود. بهتر است ظرفي زير گلدان قرار دهيد و به طور منظم آن را پر از آب كنيد. به آبياري بسنده نكنيد و رطوبت كافي را با اسپري كردن آب روي برگ هاي نخل مرداب تامين كنيد. در فصل تابستان هر روز و در ماه هاي سرد هفته اي يك مرتبه اين كار را انجام دهيد.
 • مي‌توانيد اين گياه را درون آب نگهداري كنيد. در اين صورت لازم است هر هفته آب را تعويض كنيد تا از رشد قارچ و باكتري جلوگيري شود.

به خاطر داشته باشيد كه گرچه ريشه هاي گياه نخل مرداب بسيار مقاوم است، اما كم آبي سبب آسيب شديد به اين گياه مي‌شود.

 • دما

گياه نخل مرداب در تابستان به خوبي رشد مي‌كند و هواي گرم را دوست دارد. اما نمي‌تواند دماي كم تر از ۱۰ درجه سانتي گراد را تحمل كند. ريزش برگ هاي آن در فصل زمستان كه هوا سرد مي‌شود طبيعي است. نگران آن نباشيد، برگ ها دوباره در بهار سبز مي‌شوند. بهتر است ساقه هاي بالاتر از سطح خاك را هرس كنيد تا ساقه هاي تازه جوانه بزنند.

 • نور

شرايط مطلوب براي نخل مرداب اين است كه آن را در نور زياد و تابش غير مستقيم آفتاب بگذاريد و ريشه هاي آن را كاملا خيس نگه داريد. اگرچه در نور كم تر و نيم سايه نيز به حيات خود ادامه مي‌دهد و مشكلي با آن ندارد. نرسيدن نور كافي به گياه سبب كند شدن روند رشد و بلند شدن بيش از حد ساقه هاي آن، مانند علف، مي‌شود و تعداد برگ ها كاهش مي‌يابد.

 • خاك

گياه نخل مرداب نياز به خاك سنگين دارد. تركيبي از خاك برگ و حجم بيش تري از خاك رس كه آب و رطوبت را در خود نگه مي‌دارد. ريشه اين گياه هميشه بايد خيس  و حالتي مرداب مانند در گلدان آن وجود داشته باشد.

 • كود دهي

مي‌توانيد از كود هاي محلول در آب يا مايع براي تقويت گياه نخل مرداب استفاده كنيد. در زمستان ماهي يك مرتبه و در تابستان هر ۲ هفته يك بار به گياه كود بدهيد.

تكثير گل نخل مرداب

 تكثير گياه نخل مرداب

نخل مرداب گياهي منعطف است كه به سادگي مي‌توان آن را تكثير كرد. براي تكثير اين گياه مي‌توان در فصل بهار و تابستان، به روش تقسيم بوته عمل كرد. اين روش نياز به مهارت و دقت دارد. ريشه را به چند دسته تقسيم كنيد و آن را در خاك مرطوب قرار دهيد. گياه پنجه كلاغي عاشق آب است. بنابراين با قرار دادن آن در خاك مرطوب، سرحال مي‌ماند. مي‌تواند ريشه دهد و رشد كند.

براي قلمه گرفتن، ساقه را ۱۰ سانتي متر پايين تر از محل رويش برگ برش بزنيد و آن را به صورت برعكس، به گونه اي كه ساقه بالا باشد و برگ ها درون خاك، بگذاريد.

يكي ديگر از روش هاي تكثير گياه نخل مرداب، كاشت بذر درون بستر مناسب است.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 11
+ نوشته شده: 1398/9/17 ساعت: ۰۹ توسط:deltadecoration :

تميز كردن مبل با ترفندهاي ساده

تميز كردن مبل با گام هاي ساده و بدون نياز به خارج كردن مبل از منزل، خيال شما را راحت مي‌كند. ما به شما مي‌گوييم چگونه اين كار را انجام دهيد.
تميز كردن مبل

تميز كردن مبل

سرويس مبلمان هميشه در معرض كثيف و آلوده شدن قرار دارد. در اثر باز و بسته كردن در و پنجره گرد و خاك موجود در فضاي داخلي منزل افزايش مي‌يابد و روي لوازم مي‌نشيند. مايعات، خوراكي هاي رنگي، مواد چربي، آلودگي هايي كه به لباس يا دست و پاي كودكان چسبيده است مبلمان را آلوده مي‌كند. اين مورد سبب مي‌شود نماي ناخوشايندي در خانه پديد آيد و سلامتي شما را تهديد كند. نگران نباشيد. در اين مطلب مجله دلتا روش تميز كردن مبل را به شما خواهيم گفت.

 • جارو كشي سطح مبل

سطح مبل را با جارو كشيدن تميز كنيد تا ذرات درشت مانند خورده نان و دستمال برداشته شوند. از سري هاي مختلف براي جمع كردن تمام قطعات كوچك و بزرگ استفاده كنيد. اگر بالشت هاي قسمت نشيمن از مبل جدا مي‌شوند، آن ها را در فضاي باز تكان دهيد تا هر گونه آشغال و گرد و غبار از آن خارج شود و بيرون بريزد. كوسن مبل را نيز جارو بكشيد. به خصوص در قسمت درز و يا دكمه ها كه احتمال تجمع ذرات بيش تر است، فراموش نكنيد.

 • برس كشي مبلمان

بعضي از آلودگي ها مانند مايعات خشك شده، روي مبل مي‌مانند و با جارو رفع نمي‌شوند. از برس هاي نرم براي پاك كردن آن ها كمك بگيريد و آن را روي سطح بكشيد. فشار دست را كنترل كنيد تا سبب پاره شدن پارچه نشود.

پرزگير مبلمان

 • استفاده از پرزگير براي تميز كردن مبل

اگر در خانه از حيوانات خانگي مراقبت مي‌كنيد ممكن است موي آن ها روي مبل جمع شود و به آن بچسبد. كوسن، لباس و پتوهاي پشمي نيز پرز زيادي دارند كه به اطراف پراكنده مي‌شوند و روكش مبل را كثيف مي‌كنند. اين گونه كرك ها با جاروبرقي پاك نمي‌شوند. غلتطك هاي مخصوصي در بازار موجود است كه به آن ها پرزگير گفته مي‌شود. يك پرزگير تهيه كنيد و تمام سطح مبل را با آن تميز كنيد. شايد به نظر نرسد اما در آخر شاهد خواهيد بود كه چطور سطح مبلمان براق مي‌شود.

 • پايه و دستگيره غير پارچه اي

از مراحل مهم تميز كردن مبلمان ، زدودن آلايندگي ها از روي سطوح غير پارچه اي است. هيچ وقت از مواد شوينده براي تميز كردن اين بخش استفاده نكنيد، زيرا سبب آسيب ديدن، خوردگي و در مواردي حل شدن اسكلت مبلمان مي‌شود. از روغن و اسپري هاي مخصوص مبل و تميز كننده هاي استاندارد استفاده كنيد تا طول عمر مفيد سرويس مبلمان را افزايش دهيد. پارچه نخي و نرم را به مقداري از روغن يا محلول آغشته كنيد و به آرامي اقدام به تميز كردن كنيد.

شست و شوي روكش مبل

 • جنس پارچه

هر پارچه اي شيوه نگهداري مختص به خود را دارد. هنگام تهيه پارچه مبلي به برچسبي كه توسط توليد كننده روي پارچه زده شده است مطالعه كنيد. در اين جا چند مورد از علامت هاي اختصاري كه پشت پارچه زده مي‌شود به شما توضيح مي‌دهيم.

 1. S:  اين علامت به معناي آن است كه بايد از مواد شوينده خشك استفاده كنيد و به كار بردن آب ممنوع است.
 2. W: اين نشان به ما مي‌گويد كه استفاده از شوينده هاي مايع به همراه بخار آب مجاز است.
 3. WS: داشتن اين علامت يعني مي‌توانيد به هر يك از دو روش بالا پارچه مبل را شست و شو دهيد.
 4. X: اگر روكش مبل شما با اين حرف نشانه گذاري شده است بايد حسابي مراقب باشيد. استفاده از انواع شوينده هاي خشك و مرطوب براي تميز كردن آن ممنوع است و فقط بايد از جارو استفاده كنيد. ممكن است شوينده هايي مخصوص اين پارچه توليده شود كه از آن ها كمك بگيريد.
 5. O: پارچه اي كه داراي برچسبي است كه با اين علامت نشانه گذاري شده از مواد طبيعي ساخته شده است و براي شستن آن بايد از آب سرد استفاده كنيد تا به پارچه صدمه وارد نشود.

براي تميز كردن مبل حتما به جنس پارچه دقت كنيد و استانداردهاي گفته شده را رعايت كنيد تا از صدمه رسيدن به مبل جلوگيري كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 10
+ نوشته شده: 1398/9/16 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :

ويژگي هاي دكوراسيون فرانسوي

دكوراسيون فرانسوي يكي از سبك هاي اروپايي است كه در نقاط مختلف جغرافيايي محبوبيت دارد.
سبك فرانسوي

دكوراسيون فرانسوي

چيدمان خانه در سبك هاي مختلفي صورت مي‌گيرد. با توجه به رنگ هاي به كار رفته در چيدمان، لوازم تزييني، ابعاد اشيا، نوع چينش و طرح هاي موجود در كل خانه، هر يك از سبك هاي دكوراسيون را به مكاني جغرافيايي، بازه زماني خاص و استايلي مشخص نسبت مي‌دهند. مي‌توانيد براي دكوراسيون داخلي خانه خود، سبكي خاص داشته باشيد يا از سبك هاي معروف الهام بگيريد و با پيروي از قوانين آن ها منزل را چيدمان كنيد. در مجله دلتا دكوراسيون فرانسوي را بيش تر بشناسيد و از نكته هاي جذاب اين سبك در دكوراسيون داخلي خانه خود استفاده كنيد.

دكوراسيون فرانسوي

سبك فرانسوي چيست؟

از سبك هاي جذابي كه بر خلاف نام آن، در كشورهاي مختلفي مورد استقبال قرار گرفته است و ايرانيان نيز خانه خود را با توجه به قوانين آن دكور مي‌كنند سبك فرانسوي است. اين سبك نيز مانند تمام سبك هاي ديگر، ويژگي هاي خاص خود را دارد. اين سبك به استايل كلاسيك نزديك است و نمايي مجلل در خانه ايجاد مي‌كند. در سبك فرانسوي، زيبايي در اولويت قرار دارد. احترام به هنر، لوازم قديمي و اشيا عتيقه در اين سبك به چشم مي‌خورد. به همين دليل از مهم ترين شاخصه هاي سبك فرانسوي اصالت، لوكس گرايي و تجمل است. تابلوهاي هنري، لوازم چوبي كنده كاري شده و ظروف قيمتي در دكوراسيون فرانسوي جايگاه ويژه اي دارند. عناصر خاصي در دكوراسيون فرانسوي به كار مي‌روند كه در اين بخش به آن ها به طور خلاصه اشاره مي‌كنيم.

مبلمان

مبلمان مورد استفاده در دكوراسيون فرانسوي داراي چوب در نما، به رنگ سفيد، بژ يا طوسي روشن است. پارچه مبلي براق، كتان، ابريشم، مخملي يا چرم در مبل فرانسوي مورد استفاده قرار مي‌گيرد. معمولا در قسمت پايه و دسته مبل كنده كاري صورت گرفته است. بر خلاف تصورِ عموم، ابعاد مبل مورد استفاده در دكوراسيون فرانسوي بزرگ نيست و ظرافت در طراحي مبلمان وجود دارد. ظاهر آن داراي فرم منحني در قسمت تكيه گاه و پايه است. رنگ مبلمان را از پالت رنگ هاي پاستيلي، مانند آبي نوزادي، نباتي، ياسي، سبز روشن يا سفيد انتخاب كنيد.

دكوراسيون فرانسوي

رنگ در دكوراسيون فرانسوي

با نگاه كردن به خانه هاي مختلف با دكوراسيون فرانسوي متوجه خواهيد شد رنگ هاي تند و پر رنگ كم تر در اين سبك مورد استفاده قرار مي‌گيرند يا در ابعاد كوچكي ديده مي‌شوند. رنگ سفيد در سبك فرانسوي پادشاه است. هر وسيله اي كه مي‌خواهيد به دكوراسيون وارد كنيد، فقط لازم است مشخصه سفيد بودن را براي آن در نظر بگيريد. مي‌توانيد از سايه هاي سفيد مايل به رنگ هاي گرم، مانند نارنجي، صورتي و زرد بهره ببريد. نماي دكوراسيون فرانسوي به سمت ايجاد فضايي گرم گرايش دارد. براي ايجاد تنوع مي‌توانيد تا جايي كه تعادل از بين نرود از رنگ طلايي استفاده كنيد. اين رنگ با انعكاس نور فضا را براق و روشن نشان مي‌دهد. در نتيجه جلوه اي بزرگ تر به اتاق مي‌بخشد.

وسايل تزييني

همان طور كه اشاره كرديم در دكوراسيون فرانسوي اجسام قديمي و يادگاري ها اهميت بالايي دارند. با خواندن مطلب “وسايل تزييني را چگونه در چيدمان منزل به كار ببريم؟” جاي مناسب را براي هر كدام از لوازم دكوري منزل در نظر بگيريد و دكوراسيون فرانسوي خود را تكميل كنيد. نيازي نيست مانند سبك هاي كلاسيك و سنتي، قرينگي و توازن را در سبك فرانسوي به وجود آوريد. كافي است با انتخاب فرم و حجم هاي متفاوت و در نظر گرفتن رنگ هاي روشن، به اساسِ اين سبك وفادار بمانيد. روميزي هاي قلاب بافي، صندوقچه هاي فلزي مخصوص نگهداري اشيا، كوسن فانتزي، گلدان گل رز، چراغ خواب و آينه دكوراتيو از جمله وسايلي هستند كه شما را در رسيدن به دكوراسيون فرانسوي ياري مي‌رسانند.

دكوراسيون داخلي

نور در دكوراسيون فرانسوي

دكوراسيون فرانسوي سبكي پر نور است كه بر نورپردازي در اين سبك زياد تاكيد مي‌شود. تفاوتي بين استفاده از نورهاي طبيعي يا مصنوعي وجود ندارد. به تعداد كافي از لوسترهاي برنزي، طلايي يا نقره اي استفاده كنيد و براي روشن كردن كنج هاي خانه از آباژور يا چراغ خواب كمك بگيريد. از هيچ عنصري براي روشن شدن فضا غافل نشويد. مي‌توانيد از شمع هاي بلند و شمعدان هاي چند شعله استفاده و با قرار دادن آن ها روي ميز ناهار خوري يا كنسول بخش هاي مختلف خانه را روشن كنيد. لوازم شيشه اي از جمله ميز عسلي، بوفه و گلدان هاي بلوري با انعكاس نور، ميزان روشنايي را افزايش مي‌دهند و مي‌توانيد از وجود آن ها بهره ببريد.

ديوار پوش

در دكوراسيون فرانسوي نقش ديوار از نظر دور نمانده است. كاغذ ديواري هاي طرح دار و برجسته به داشتن جلوه اي براق و روشن كمك خواهند كرد. از كاغذ ديواري هايي با الگو و طرح هاي كلاسيك كمك بگيريد. نقاشي هاي معروف انواع ديوارپوش هاي مات و براق را مي‌توانيد در بخش هاي مختلف خانه به كار ببريد. سنگ هاي مرمر براي تزيين راه پله، سراميك ديواري، كاشي و سنگ در دكوراسيون آشپزخانه و سرويس بهداشتي با داشتن سطحي براق دكوراسيون فرانسوي را تكميل مي‌كنند.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/9/16 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :

راهنماي انتخاب پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه به اندازه رنگ كابينت، كاشي، كفپوش، نورپردازي و تمام عناصر موجود در دكوراسيون اهميت دارد.
پرده آشپزخانه

پرده آشپزخانه

آشپزخانه بخشي دوست داشتني از خانه است و طراحي دكوراسيون آن كاري لذت بخش محسوب مي‌شود. در چيدمان اين بخش چندين عامل تاثير گذار هستند؛ نورپردازي، رنگ كابينت، كفپوش، كاشي، مدل پرده و … . هر كدام از اين عناصر نقش ويژه اي در دكوراسيون بازي مي‌كنند. در مجله دلتا به دليل اهميت پرده آشپزخانه در نماي خانه، شما را راهنمايي مي‌كنيم تا پرده مناسب را انتخاب كنيد. با ما همراه شويد.

چنانچه مي‌خواهيد دكوراسيون آشپزخانه را تغيير دهيد، يا وارد خانه اي جديد شده ايد و تصميم داريد طراحي دكوراسيون را آغاز كنيد، مي‌دانيد كه مدل و جنس پرده از اهميت زيادي برخوردار است. يك انتخاب صحيح  به شما كمك مي‌كند كه هويت متفاوتي در فضا ايجاد كنيد. پرده اي را به پنجره آويزان كنيد كه نور كافي بتواند وارد محيط شود. به شما اجازه كنترل حريم شخصي را بدهد و در نهايت زيبا باشد.

جنس پرده

جنس پرده آشپزخانه

جنس پرده بايد به گونه اي باشد كه گرد و خاك را به خود جذب نكند و در برابر آب، رطوبت، چربي و آلودگي هاي موجود در آشپزخانه مقاوم باشد. از مهم ترين نكته هايي كه در مورد جنس پرده آشپزخانه وجود دارد امكان نظافت به شيوه اي ساده است. بالاي سينك و نزديك محل آشپزي، از پرده هاي ضد لك و آنتي باكتري استفاده كنيد. پرده هاي كركره اي، مدل رومي و توري از بهترين انتخاب ها هستند كه جنسي نرم دارند و جلوه اي ملايم به وجود مي‌آورند. علاوه بر اين هر گونه آلودگي را به سرعت مي‌توانيد تشخيص دهيد و با تميز كردن آن جلوي رشد باكتري و قارچ ها را بگيريد.

رنگ پرده

اگر بخواهيد درهاي بزرگ شيشه اي را بپوشانيد يا پرده اي براي پنجره و نورگير كوچك تهيه كنيد، رنگ آن، هويت كلي آشپزخانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد. رنگ پرده را با توجه به سبك دكوراسيون آشپزخانه و چيدمان كل خانه در نظر بگيريد، تا يكپارچگي در فضا حفظ شود و ذهن را آشفته نكند. تنظيم شدت نور ورودي با تغيير حالت پرده ممكن است. در آشپزخانه هايي كه پنجره، نور شديدي را به خانه وارد مي‌كند، امكان جمع كردن پرده بايد وجود داشته باشد. مدل پرده را از طرح هايي انتخاب كنيد كه بدون نياز به مراجعه به اشخاص خاص و به تنهايي بتوان آن را از چوب پرده جدا كرد و شست.

مدل پرده

مدل پرده

حفظ حريم شخصي اهميت زيادي دارد. شايد نماي آشپزخانه اي كه پنجره آن به حياط خلوت يا ديوار باز مي‌شود، نگران كننده نباشد، اما اگر پنجره به سمت خيابان يا ساختمان هاي روبرو باز شود، لازم است مدل پرده را از انواعي انتخاب كنيد كه بتواند به خوبي از حريم شخصي حفاظت كند. مي‌توانيد از پرده هاي كركره اي يا پنلي استفاده كنيد. مدل پرده براي آشپزخانه يا پنجره كوچك بهتر است ساده باشد؛ مانند پرده ها پانچ يا مدل هاي كم چين. دو مورد از پر طرفدارترين پرده هاي آشپزخانه، حرير و زبرا هستند.

 • پرده حرير

معمولا زمان زيادي از روز را در اين بخش از خانه مشغول فعاليت و صرف غذا هستيم. در كنار كابينت هاي جذاب، لوازم خاص و چيدمان منحصر به فرد، توجه به جزئيات و انتخاب پرده اي طرح دار و رنگي نماي آشپزخانه را زيبا مي‌كند. رنگ هاي گرم مانند قرمز، زرشكي، صورتي و نارنجي اشتها را افزايش مي‌دهند و با افزايش ضربان قلب، شادابي را در فضا به وجود مي‌آورند. با بهره گرفتن از اين رنگ ها روي پرده هاي حرير، نماي آشپزخانه را دلنشين سازيد. پارچه حرير نازك است و نور را به خوبي عبور مي‌دهد. به راحتي شسته مي‌شود و مي‌توان آلودگي ها را از روي آن زدود.

پرده زبرا

 • پرده زبرا

پنجره ها سطح وسيعي از فضاي آشپزخانه را مي‌پوشانند. مدل پرده مانند تابلويي هنري مي‌تواند به عنوان كانون توجه در دكوراسيون آشپزخانه محسوب شود. پرده هاي زبرا يكي از زيباترين مدل هاي پرده هستند كه با خطوط افقي جلوه اي كشيده به ديوارها مي‌بخشد. خطوط افقي ايستايي و آرامش را در ذهن پديد مي‌آورند. رنگِ اين مدل پرده تنوع زيادي دارد.

رنگي را انتخاب كنيد كه تناسب فضا را بر هم نزند و بتواند كنتراست ايجاد كند. اگر مي‌خواهيد در فضايي سرد و يكنواخت، جذابيت به وجود آوريد پرده هاي طرح دار و پر رنگ را به ديوار نصب كنيد. مي‌توانيد پرده را به دو بخش تقسيم كنيد؛ قسمتي براي نيمه پاييني قاب پنجره، و بخشي كوتاه تر براي ۳۰ سانتي متر از بالاي كادر پنجره.

بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 11
+ نوشته شده: 1398/9/16 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :

ديزاين پذيرايي به ۵ روش مدرن

براي ديزاين پذيرايي به روشي جذاب و شيك، نكات زير را در نظر بگيريد و خانه را چيدمان كنيد.
ديزاين پذيرايي

ديزاين پذيرايي

اتاق پذيرايي بخشي از خانه است كه در آن افراد زمان زيادي را براي صرف غذا، گفت و گو، استراحت و تماشاي تلويزيون مي‌گذرانند. ديزاين پذيرايي از اهميت ويژه اي برخوردار است. زيرا وجود افراد به مدت طولاني در اين قسمت، روي روحيه آن ها تاثير مي‌گذارد. قصد داريم در مجله دلتا چند مورد از ديزاين پذيرايي را به شما نشان دهيم.

اتاق پذيرايي مانند ويترين خانه است كه در نگاه اول احساس خاصي در ساكنان و مهمانان به وجود مي‌آورد. ديزاين پذيرايي بايد با تمام دكوراسيون داخلي منزل در تناسب باشد و هارموني را حفظ كند. در كنار زيبايي لازم است راحتي و ايمني را در نظر داشته باشيد و محيطي آرامش بخش براي افراد ايجاد كنيد. تكنيك هاي مختلف را به كار گيريد تا به نتيجه دلخواه خود دست يابيد.

ديزاين پذيرايي كلاسيك

ديزاين پذيرايي كلاسيك

اولين موردي كه در ديزاين پذيرايي با آن سر و كار داريد، ابعاد اتاق است. مساحت فضا را به دست آوريد. طرح كلي آن را روي كاغذ رسم كنيد. ايده هاي خود را با در نظر گرفتن مقياس روي آن بكشيد. با انجام اين كار، بدون نگراني مي‌توانيد لوازم مورد نياز را خريداري كنيد و مطمئن باشيد در فضاي اتاق جا مي‌گيرند. مبلمان استيل در بين ايرانيان طرفداران زيادي دارد و مناسب سبك دكوراسيون كلاسيك است. بايد در نظر داشته باشيد كه اين نوع، ابعاد بزرگي دارند. لازم است در ديزاين پذيرايي ابتدا جاي مبلمان را تعيين كنيد و سپس ساير اجزا را با توجه به آن ها در جاي مناسب قرار دهيد.

ديزاين پذيرايي مستطيل شكل

ديزاين پذيرايي مستطيل شكل

يكي از اشتباهاتي كه بيش تر افراد آن را تكرار مي‌كنند، خريد مبلمان و لوازم تزييني بدون در نظر گرفتن سبك دكوراسيون و نيازهاي محيط است. هر آنچه دوست دارند مي‌خرند و سپس به دنبال جايي مناسب براي آن مي‌گردند. اما اگر از قبل نواقص و نقاط قوت محيط را بشناسيد مي‌توانيد بهتر تصميم بگيريد. براي مثال اگر اتاق پذيرايي شما كوچك است، نياز به آينه هاي بزرگ و پرده هاي نازك داريد. چنانچه سقف بلندي داريد كه باعث شده فضا سرد به نظر برسد، مي‌توانيد كاغذ ديواري هايي به رنگ گرم انتخاب كنيد.

در خانه هايي كه فرم مستطيلي شكل دارند، با انتخاب ديوار آكسان به درستي، مي‌توانيد تعادل ايجاد كنيد. يكي از رنگ هاي گرم را روي ديوارهاي كوچك تر رنگ آميزي كنيد تا نماي آن نزديكتر به نظر برسد و حالت اتاق به فرم مربع و متعادل نزديك شود.

ديزاين پذيرايي مربع

ديزاين پذيرايي مربع

پذيرايي مربع يكي از ايده آل ترين فرم هاي پذيرايي است كه به راحتي مي‌توان آن را دكور كرد. براي حفظ تعادل در ديزاين پذيرايي مربع سعي كنيد فضا را شلوغ نكنيد. رنگ هاي خنثي، نماي ساده به وجود مي‌آورند و سادگي راحت به دست نمي‌آيد. رنگ ها طوسي، سفيد، ذغالي و بژ را به عنوان رنگ غالب در نظر بگيريد و براي ايجاد كنتراست ساير رنگ ها را روي لوازم دكوري مانند كوسن، شمعدان، آباژور و غيره بازتاب دهيد.

دكوراسيون خانه كوچك

ديزاين پذيرايي كوچك

رنگ هاي روشن را فراموش نكنيد. ديزاين پذيرايي با استفاده از اين رنگ ها مي‌تواند نماي خانه را دلباز جلوه دهد. رنگ هاي نباتي، سفيد، بژ، طلايي، صورتي و آبي نوزادي نور را به خود جذب نمي‌كنند و آن را بازتاب مي‌دهند، به همين دليل فضاي اتاق پذيرايي را روشن نشان مي‌دهند. با خواندن مطلب “روانشناسي رنگ در دكوراسيون” و شناخت صحيحِ ويژگي هاي هر يك از رنگ ها، آن ها را با هم تركيب كنيد تا ويژگي هاي يكديگر را تكميل سازند و تناسب را به وجود آورند.

دكوراسيون خانه ايراني

ديزاين پذيرايي ايراني

در خانه هاي ايراني معمولا تلويزيون، پنجره يا كاناپه به عنوان كانون توجه در نظر گرفته مي‌شود. يعني لوازم به گونه اي قرار مي‌گيرند كه نگاه به سمت اين نقاط جلب مي‌شود. بهتر است اجزاي دكوراسيون را به شكل حرف انگليسي U در اطراف اين عناصر چيدمان كنيد. مبلمان را در وسط قرار دهيد، يك فرش يا قاليچه كوچك مقابل مبلمان پهن كنيد، ميز جلو مبلي را روي آن قرار دهيد. فاصله مناسب را بين مبلمان رعايت و تعادل را حفظ كنيد.

با رعايت نكات كوچك و كمي سليقه مي‌توانيد دكوراسيون پذيرايي را به شيوه اي جذاب چيدمان كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 11
+ نوشته شده: 1398/9/16 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :

۷ مدل اپن آشپزخانه جذاب

اپن آشپزخانه در انواع مختلفي ساخته مي‌شود. مدل مناسب را براي خانه خود
اپن آشپزخانه

همان طور كه هميشه گفته ايم، آشپزخانه قلب خانه است كه دكوراسيون آن بر تمام بخش هاي خانه و روحيه افراد تاثير مستقيم مي‌گذارد. وجود اپن مي‌تواند نمايي جذاب در اين بخش ايجاد كند. با مجله دلتاهمراه شويد تا درباره انواع اپن آشپزخانه بيش تر بخوانيد.

اپن آشپزخانه

بر خلاف معماري قديمي كه آشپزخانه را به صورت اتاقي جداگانه مي‌ساختند، طراحي داخلي منازل دچار تغيير شده است. بيش تر خانه هاي امروزي آشپزخانه هاي باز يا اپن دارند. آشپزخانه اپن بدون در ساخته و با يك كانتر يا جزيره از ساير بخش هاي خانه جدا مي‌شود. اپن آشپزخانه از جنس گچ، ام دي اف، ممبران، هاي گلاس و كناف ساخته مي‌شوند.

اپن آشپزخانه گچي

اپن آشپزخانه گچي

هنر گچبري ميان ايرانيان محبوبيت زيادي دارد. به همين دليل اپن شگچي يكي از پركاربردترين مدل هاي اپن است. كنده كاري هاي گچبري اپن به صورت برجسته، نمايي مجلل در فضا ايجاد مي‌كند.

اپن آشپزخانه چوبي

سبك هاي روستيك و سنتي كه استفاده از چوب در آن ها رواج دارد، افزايش يافته است. ساخت اپن با چوب مي‌تواند نمايي گرم در چيدمان ايجاد كند و جلوه اي از طبيعت در خانه پديد آورد. نورپردازي در اين بخش از خانه مي‌تواند به داشتن جلوه اي چشم نواز و منحصر به فرد كمك كند.

جزيره اشپزخانه

اپن جزيره اي

جزيره آشپزخانه، كابينتي مدرن است كه به طور مستقل در وسط آشپزخانه يا به عنوان مرز بين پذيرايي و آشپزخانه قرار داده مي‌شود. با در نظر گرفتن هارموني و رنگ هاي موجود در چيدمان خانه، رنگ هاي مختلف را براي اپن جزيره اي انتخاب كنيد. براي به وجود آوردن مرزي فرضي مي‌توانيد كفپوش هاي هم رنگ كابينت را براي اين بخش در نظر بگيريد.

اپن پركاربرد دو طرفه

يكي ديگر از مدل هاي اپن، طراحي آن به شكل دو طرفه است. مي‌توانيد از اپن دو طرفه به عنوان ميز ناهارخوري استفاده كنيد و دو طرف آن را با صندلي اپن به ارتفاع مناسب پر كنيد. داخل اپن دو طرفه به صورت كشو يا كمد طراحي مي‌شود كه مي‌توانيد براي نگهداري از لوازم غير ضروري از آن بهره ببريد. داشتن فضايي خلوت و مرتب، سبب ايجاد آرامش مي‌شود. ظروف تزييني و لوازم دكوري را روي آن قرار دهيد و آن را تزيين كنيد.

مدل جديد اپن

مدل جديد اپن استيل

بيش تر اپن هايي كه تا كنون مشاهده كرده ايد، از جنس ام دي اف و چوب بوده است. جديدترين انواع اپن از جنس استيل است. استيل سطحي براق دارد كه نور را به خوبي بازتاب مي‌دهد و سبب بزرگ ديده شدن فضا مي‌شود. استيل به رنگ نقره اي و طوسي است كه از رنگ هاي خنثي محسوب مي‌شود. به همين دليل مي‌توانيد انواع رنگ هاي گرم يا سرد را با آن تركيب كنيد تا نتيجه دلخواه خود را به دست آوريد. ساير لوازم آشپزخانه از جمله گاز، يخچال، هود، فر و سينك ظرفشويي نيز از جنس استيل در بازار موجود هستند كه مي‌توانيد براي ايجاد هماهنگي و تناسب با آن ها اپن استيل را انتخاب كنيد.

اپن آشپزخانه ام دي اف

اپن آشپزخانه ام دي اف

در طراحي اپن آشپزخانه هاي مدرن از ام دي اف براي ساخت اپن استفاده مي‌شود. هزينه آن پايين است و امكان هماهنگي با كابينت و ساير لوازم موجود در دكوراسيون را به افراد مي‌دهد. مي‌توانيد براي ايجاد كانون توجه و جلب نگاه به سمت اين نقطه رنگ هاي تيره تر را براي اپن ام دي اف انتخاب كنيد و بازه هاي تيره تر را براي كابينت در نظر بگيريد.

اپن آشپزخانه مدل اِل

مدل ال در طراحي اپن مي‌تواند بسيار كاربردي باشد. دسترسي به آن هنگام كار راحت است و علاوه بر اينكه دو فضا را از هم جدا مي‌سازد، نمايي يكپارچه ايجاد مي‌كند. مي‌توانيد به عنوان ميز ناهارخوري يا ميز كار از آن استفاده كنيد. اپن مدل ال مي‌تواند از جنس گچ، ام دي اف، چوب يا سنگ باشد. مي‌توانيد براي زيبا سازي اين بخش از گل هاي آپارتمان كمك بگيريد و گلدان هاي مختلف را روي آن قرار دهيد.

آشپزخانه اپن مي‌تواند به شما كمك كند هنگام آشپزي با ساير اعضاي خانواده در ارتباط باشيد. انواع مختلف آن را بشناسيد و در طراحي داخلي منزل آن را در نظر بگيريد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 17
+ نوشته شده: 1398/9/13 ساعت: ۰۷ توسط:deltadecoration :

كفپوش اپوكسي ؛ مدرن ترين كفپوش خانه

كفپوش اپوكسي يكي از جديد ترين كفپوش هاي مورد استفاده در بخش هاي مختلف خانه است.
كفپوش اپوكسي

كفپوش اپوكسي

كفپوش اپوكسي يكي از مدرن ترين مصالحي است كه براي پوشاندن سطح زمين در مكان هاي مختلف به كار مي‌رود. در گذشته اين كفپوش، فقط براي پوشاندن كف بيمارستان ها به كار مي‌رفت. اما كم كم با پيشرفت فناوري و افزايش پيچيدگي در طراحي داخلي، استفاده از اين مواد در فضاهاي اداري، تفريحي، تجاري، مدارس و منازل نيز افزايش يافت. اين مطلب مجله دلتا را براي آشنايي بيش تر با محصول فوق، مطالعه كنيد.

كفپوش اپوكسي چيست؟

اپوكسي ماده اي پر كاربرد در صنعت ساخت و ساز كه نام ديگر آن، پولي پوكسايد است. طي فرآيند هاي صنعتي، با مواد خاصي از جمله رزين و هاردنر، تركيب و سفت مي‌شود. سطحي شفاف و براق دارد. در برابر اسيد، دما و ضربه بسيار مقاوم است. با افزودن رنگ هاي مخصوص مي‌توان آن را رنگ كرد.

اين ماده را پس از زير سازي مناسب روي سطح زمين پهن مي‌كنند. پوشاندن كف با استفاده از اين ماده نياز به تخصص دارد و لازم است از افراد متخصص كمك گرفته شود.

كفپوش اپوكسي در دكوراسيون مدرن جايگاه ويژه اي دارد و وجود آن سبب مي‌شود نمايي منحصر به فرد در خانه ايجاد شود. در واقع با استفاده از كفپوش هاي اپوكسي نماي كف مانند يك اثر هنري جلوه پيدا خواهد كرد. گرد و خاك را به خود جذب نمي‌كند و داراي سطحي لطيف است. كفپوشي همه كاره كه با ساير اجزاي داخلي خانه هارموني ايجاد مي‌كند. كفپوش اپوكسيِ خانگي در اتاق خواب، پذيرايي، آشپزخانه و حمام به كار مي‌رود.

كفپوش اپوكسي

چرا كفپوش اپوكسي را انتخاب كنيم؟

كفپوش تك رنگ و ساده، طرح هاي سه بعدي و متاليك يا طرح چوب و سنگ را مي‌توانيد انتخاب كنيد و به دكوراسيون هويت ببخشيد.

كفپوش هاي اپوكسي كاملا يكپارچه و غير قابل نفوذ هستند. بنابراين كوچك ترين ذره هاي آلودگي، آب و رطوبت وارد سطح زمين نمي‌شود و وجود آن، سلامت ساختمان را تضمين مي‌كند.

براي روشن شدن فضاي داخلي اتاق و بزرگ تر به نظر رسيدن خانه، كفپوش اپوكسي به كمك شما مي‌آيد. سطح يكپارچه آن، جلوه اي نرم ايجاد مي‌كند و محيطي آرامش بخش پديد مي‌آورد. همچنين مرزي بين بخش هاي مختلف خانه ايجاد نخواهد شد و مانند كفپوشي، عريض به نظر خواهد رسيد.

كفپوش اپوكسي

اپوكسي، به دليل داشتن سطحي براق، باعث مي‌شود حتي در صورت انتخاب رنگ هاي تيره، فضا بزرگ تر به نظر برسد. زيرا نور را بازتاب مي‌دهد و انعكاس نماي خانه روي سطح آن، عمق بصري پديد مي‌آورد.

در تنوع رنگ و طرح، نمي‌توان كفپوش اپوكسي را با هيچ يكي از كفپوش هاي موجود يا حتي سنگ هاي طبيعي قياس كرد. امكان تركيب چند رنگ در كنار هم نيز وجود دارد.

كفپوش اپوكسي را مي‌توان در كنار موزاييك و سراميك به طور تلفيقي كار كرد و طرحي شخصي سازي شده به دست آورد. براي زيباتر ديده شدن، مي‌توان اجزاي داخلي دكوراسيون را با آن هماهنگ كرد. گرچه هزينه مواد و اجراي اپوكسي نسبت به ساير كفپوش ها بيش تر است، به دليل عمر بالاي آن، انتخابي مقرون به صرفه محسوب مي‌شود.

معايب اپوكسي

معايب اپوكسي

در كنار تمام محاسن اين كفپوش بايد توجه داشته باشيد، پوشش كف با استفاده از اين ماده، مي‌تواند سطح زمين را لغزنده كند. اپوكسي آب را به خود جذب نمي‌كند و همين امر سبب مي‌شود قطرات آب روي سطح آن باقي بمانند. بنابراين اگر متوجه وجود مايعات، روي آن نشويد، ممكن است سبب سقوط افراد شود. البته روش هاي مختلفي وجود دارد كه مي‌توانيد با افزودن بافت هاي ريز، سطح آن را مات كنيد و خطر ليز خوردن را كاهش دهيد.

كفپوش اپوكسي براي محيط باز، مانند تراس، پاسيو و حياط مناسب نيست. زيرا علاوه بر اينكه احتمال خيس شدن سطح آن زياد است، اين ماده در برابر اشعه خورشيد مقاوم نيست. به همين دليل پس از مدتي رنگ و كيفيت خود را از دست مي‌دهد.

شما چه كفپوشي را براي كف خانه مي‌پسنديد؟


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 16
+ نوشته شده: 1398/9/12 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

مبل مدل چستر مناسب خانه هاي مدرن

مبل چستر، از طرفي زير دسته مبلمان راحتي است كه مي‌توان آن را در دكوراسيون مدرن به كار برد و از طرف ديگر از لحاظ اندازه مانند مبلمان سلطنتي است.
مبل مدل چستر

مبل مدل چستر

يكي از مدل هاي مبلمان، مبل چستر است. اين مدل نمايي خاص و مرموز به فضا مي‌بخشد. طراح آن مشخص نيست، اما مبل مدل چستر از زمان هاي گذشته تا كنون محبوب بوده و مشهورترين مدل مبلمان است. از دلايلِ ماندگاري اين مبل در دكوراسيون خانه ها، مي‌توان به راحتي و فرم جذاب آن اشاره كرد. درمجله دلتا بيش تر با اين مدل آشنا شويد.

مبل چستر در دكوراسيون

اگر تصميم داريد مبلمان خود را تعويض يا يك سرويس مبل جديد به خانه اضافه كنيد، خريد يك مبل مدل چستر را به شما توصيه مي‌كنيم. پرداخت هزينه براي مبل با كيفيت مانند يك سرمايه گذاري است، زيرا طول عمر طولاني دارد و نيازي به تعمير در فاصله هاي زماني كوتاه ندارد.

مبل مدل چستر در انواع تك، دو و سه نفره توليد مي‌شود. پارچه به كار رفته در اين مبل اكثرا از جنسمخمل يا چرم است. چرم حالت خود را حفظ مي‌كند و در گذر زمان افتاده نمي‌شود. مي‌توانيد بر اساس سبك چيدمان داخلي، به جاي چرم و مخمل از ساير پارچه ها استفاده كنيد.

كاناپه يكي از عناصري است كه در دكوراسيون داخلي به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شود. يك كاناپه مدل چستر مي‌تواند جذابيت را به محيط القا كند. بهتر است آن را وسط اتاق قرار دهيد و كنار آن يك ميز عسلي يا گلدان بگذاريد. حجمِ بزرگ مبل مدل چستر باعث مي‌شود ساير اجزا تحت تاثير قرار بگيرند و به چشم نيايند با استفاده از كوسن هاي فانتزي و رنگي، به ساير اجزاي مبلمان جلوه برجسته ببخشيد.

تطبيق پذيري مبل مدل چستر با ساير لوازم بسيار زياد است. به همين دليل مي‌توانيد در هر خانه اي، با خيالي راحت ساير اجزاي داخل دكوراسيون را با آن هماهنگ كنيد.

مبل مدل چستر

ويژگي مبل مدل چستر

مهم ترين ويژگي ظاهري مبل چستر تكيه گاه كوتاه و لمسه دوزي با استفاده از دكمه، در قسمت نشيمن، تكيه گاه و دسته است. مبل چستر علاوه بر زيبايي، راحتي افراد را تضمين مي‌كند. نشيمن عريض، بالشت هاي ابري، دسته و تكيه گاهي از جنس فوم، باعث مي‌شود هنگام نشستن روي اين مبل احساس آرامش داشته باشيد و ساعت ها بدون احساس خستگي روي آن بنشينيد.

مبل چستر مانند مبلمان استيل، ابعاد بزرگي دارد، بنابراين پيش از اقدام به خريد، سايز آن را در نظر بگيريد و با توجه به اندازه اتاق، جاي مناسب را براي آن انتخاب، و در صورتي كه فضاي كافي براي آن داريد، مبل چستر را خريداري كنيد.

مبل مدل چستر

رنگ مبل مدل چستر

رنگ هاي محبوب و كلاسيك براي مبل طرح چستر، قهوه اي، زرشكي و يشمي هستند. اين مبل با رنگ هاي مذكور، در دكوراسيون مدرن، كلاسيك و ويكتوريايي كاربرد بيش تري دارد. مدل مبل چستر در رستوران، اتاق كار، نشيمن و كتابخانه استفاده مي‌شود. نمايي مجلل ايجاد مي‌كند و به محيط وقار مي‌بخشد.

بر خلاف مدل هاي قديمي و كلاسيك، در مدل هاي مبل مدل چستر، در رنگ هاي سفيد، آبي و شيري مناسب دكوراسيون مدرن است. در بسياري از مدل هاي موجود در بازار، مي‌توانيد مبل را با صندلي ميز ناهارخوري ست كنيد.

مبل مدل چستر

نكات مهمي كه قبل از خريد بايد به آن دقت كنيد

قبل از خريد مبل چستر به اين نكات توجه كنيد:

 1. هنگام خريد مبل چستر روي آن بشينيد، راحتي آن را از لحاظ سفتي نشيمن و ارتفاع امتحان، سپس مدلي كه با ابعاد فيزيكي شما متناسب است تهيه كنيد.
 2. تكيه گاه مبل چستر بايد گودي كمر را پُر كند يا به گونه اي طراحي شده باشد كه بتوان با قرار دادن كوسن، راحتي را براي افراد تضمين كرد.
 3. به قسمت لمسه ها دقت و كيفيت دوخت را به خوبي بررسي كنيد. اگر لمسه دوزي به خوبي دوخته نشده باشد، استحكام خوبي نخواهد داشت و پس از مدت كوتاهي دوام خود را از دست مي‌دهد.
 4. در بعضي از مدل هاي مبل چستر ممكن است چوب به كار رفته باشد. در اين بخش ترك خوردگي و شكستگي نبايد وجود داشته باشد.

آيا مبل چستر را مي‌پسنديد؟ كدام رنگ را براي آن ترجيح مي‌دهيد؟ منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 17
+ نوشته شده: 1398/9/12 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

رنگ ديوار بخش وسيعي از نماي ظاهري را شامل مي‌شود به همين دليل انتخاب رنگ مناسب تاثير زيادي در جذابيت دكوراسيون دارد.
بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

در اين مطلب از مجله دلتا، بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي را شناسايي مي‌كنيم. دكوراسيون اين بخش مانند ساير بخش هاي خانه حاوي اهميت است. وقتي سراغ بازسازي ساختمان مي‌رويم يكي از گزينه هاي پيش رو، تعويض ديوارپوش هاي سرويس بهداشتي است. اگر به فكر تغيير دكوراسيونهستيد و يا تازه خانه را كاشي مي‌كنيد آشنايي با رنگ هاي گرم، سرد و خنثي در انتخاب كاشي به شما كمك خواهد كرد.

سبك دكوراسيون مورد نظر خود را انتخاب و كاشي مناسب سرويس بهداشتي را تهيه كنيد. ممكن است بخواهيد كاشي ساده و تك رنگ استفاده كنيد و انواع طرح دار را فقط براي ديوار آكسان در نظر بگيريد، يا به طور كل ديوار را با كاشي هاي طرح دار و پر رنگ بپوشانيد. در هر صورت، سليقه شما حرف اول را مي‌زند.

رنگ خنثي در سرويس بهداشتي

رنگ خنثي؛ بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي

رنگ هاي خنثي، مانند سفيد، استخواني و نقره اي با ساير رنگ ها به خوبي هماهنگ مي‌شوند. به همين دليل انتخاب مناسبي براي پوشش ديوار هستند. زيرا در اين بخش از خانه، لوازم محدودي به كار مي‌رود و رنگ هايي كه در دست داريد محدود است و فقط مي‌توانيد به رنگ عناصر ضروري داخلِ سرويس بهداشتي بسنده كنيد.

چه بخواهيد چه نخواهيد سفيد، به عنوان رنگي خنثي، در دكوراسيون سرويس بهداشتي جا دارد. اين رنگ نماد پاكي و آرامش است. با ساير رنگ ها تركيب مي‌شود و خصوصيات تند آن ها را متعادل مي‌سازد.

رنگ گرم در سرويس بهداشتي

رنگ گرم در سرويس بهداشتي

رنگ هاي گرم هيجان و شادابي را در فضا به وجود مي‌آورند. با وجود اين رنگ ها در سرويس بهداشتي مي‌توانيد روزي شاد و هيجان انگيز را آغاز كنيد. قرمز، سبز و قهوه اي رنگ هاي گرمي هستند كه مناسب اين بخش هستند. آن ها را با طوسي، سفيد و كرم تركيب كنيد تا تعادل بصري به وجود آيد.

سعي كنيد تركيب رنگ ها را از بين يك پالت رنگي سه تايي انتخاب و از افزودن رنگ هاي زيادتر از اين، جلوگيري كنيد. تعدد رنگ باعث مي‌شود فضا شلوغ به نظر برسد. بهترين رنگ كاشي براي سرويس بهداشتي را بايد با توجه به رنگ كفپوش انتخاب، و با در نظر داشتن رنگِ غالب در دكوراسيون داخلي سرويس بهداشتي، هارموني را رعايت كنيد.

سرويس بهداشتي مدرن

رنگ هاي سرد در دكوراسيون

رنگ هاي سرد، نقش تسكين دهنده بر روان افراد مي‌گذارند و فضاهاي بسته را دلباز جلوه مي‌دهند. از تركيب شيرآلات برنزي يا طلايي در كنار رنگ هاي سرد بهره بگيريد تا علاوه بر ايجاد كنتراست، سردي فضا را بشكند. براي اينكه فضا بيش از حد سرد به نظر نرسد، به شما پيشنهاد مي‌كنيم كاشي طرح دار مورد علاقه خود را انتخاب و رنگ پس زمينه آن را پيدا كنيد. ديوار ها را با رنگ زمينه بپوشانيد و كاشي هاي طرح دار را لابلاي آن ها بچسبانيد.

سرويس بهداشتي كوچك

كاشي براي سرويس بهداشتي كوچك

با انتخاب هوشمندانه، مي‌توانيد حس و حال متفاوتي در فضا ايجاد كنيد زيرا سطح وسيعي از نماي داخلي را پوشش مي‌دهد. براي داشتن سرويس بهداشتي لوكس و شيك مي‌توانيد كاشي هاي براق را انتخاب كنيد. معمولا اين بخش از خانه، فضاي كوچكي دارد كه انتخاب كاشي هاي براق به رنگ روشن مانند سفيد، كرم، طلايي و آبي نوزادي به بازتاب نور و بزرگ ديده شدن فضا كمك مي‌كند. علاوه بر اين، كاشي هاي براق به راحتي شسته مي‌شوند و لعاب روي آن ها، از نفوذ آب به ديوار جلوگيري مي‌كند.

تزيين دستشويي

كاشي مناسب سرويس بهداشتي بزرگ

كاشي هاي تيره رنگ مانند شكلاتي، ذغالي و سورمه اي براي سرويس بهداشتي هاي بزرگ توصيه مي‌شود. اين رنگ ها جلوه اي مجلل به فضا مي‌بخشند كه مي‌توانيد با نورپردازي مناسب جلوي تاريك ديده شدنِ محيط را بگيريد. از طرح هاي برجسته و خاص كمك بگيريد تا فضايي گرم و دلنشين ايجاد شود.

هنگام انتخاب و نصب كاشي به اين چند نكته دقت كنيد:

 1. بهتر است رنگ هاي تيره را در كل محيط به كار نبريد، بلكه بخشي از فضا را به شكل خطوط عمودي يا افقي كاشي كنيد. زيرا اين كاشي ها لكه هاي آب را نشان مي‌دهند.
 2. هنگام انتخاب كاشي، يك كاشي را به عنوان نمونه كنار شير آلات، پرده حمام، سنگ روشويي و وان قرار دهيد تا تركيب رنگ آن ها را به خوبي مشاهده كنيد.
 3. مي‌توانيد به جاي كاشي از سراميك ديواري استفاده و ديوارپوش را با كف ست كنيد.

رنگ هاي نا محدودي براي به كار بردن در دكوراسيون داخلي وجود دارد كه با توجه به سليقه و سبك مورد علاقه خود، مي‌توانيد چهارچوب ها را بشكنيد و هر يك از آن ها را انتخاب كنيد. نظرات خود را با ما در ميان گذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 15
+ نوشته شده: 1398/9/12 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

ديفن باخيا ؛ گياه سمي و بي خطر

 0
ديفن باخيا گياهي سمي است كه خطرناك نيست. به شرط آن كه مراقب باشيد آن را كجا قرار مي‌دهيد.
ديفن باخيا

ديفن باخيا

ديفن باخيا گلي از خانواده شيپوريان است كه زادگاهش به برزيل مي‌رسد. ديفن باخيا از گل هاي آپارتمانيِ مقاوم و هميشه سبز محسوب مي‌شود. شرايط نگهداري اين گياه بسيار ساده است، به همين دليل با وجود سمي بودن، محبوبيت بالايي دارد. در اين مطلب مجله دلتا اين گل را به شما معرفي مي‌كنيم.

چنان چه شرايط مطلوب را براي ادامه حيات ديفن باخيا تضمين كنيد، مي‌تواند به ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتي متر رشد كند. اما در محيط هاي آپارتماني و خانگي، رشد آن در حدود ۷۰ سانتي متر است.

ديفن باخيا، برگ هاي پهن و نازك دارد. برگ هاي آن به رنگ هاي سبز يا ابلق سبز و كرم رنگ است. ساقه هاي آن نرم و ضخيم هستند. برگ هاي اين گياه در شرايط مطلوب به طور مرتب رشد مي‌كنند و جوانه مي‌دهند. برگ هاي بالايي كه نور بيش تري دريافت مي‌كنند بزرگ تر و برگ هاي زيرين ريز تر هستند. معمولا روي هر ساقه يك برگ وجود دارد. ساقه ها در پايين به تنه اي سخت منتهي مي‌شوند.

ديفن باخيا سمي

ديفن باخيا سمي

وجود گياهان داخل منزل، سبب ايجاد شادابي و سرزندگي مي‌شود. استرس و اضطراب را كاهش مي‌دهد. رنگ برگ و گل ها نمايي منحصر به فرد ايجاد مي‌كند. اما ممكن است با شنيدنِ سمي بودن گل ديفن باخيا، از نگهداري آن در منزل خودداري كنيد. بايد به شما بگوييم كه اين گياه بي آزار است. برگ هاي سمي آن فقط در صورتي كه جويده يا بلعيده شوند سمي و بسيار خطرناك است. بنابراين اگر در خانه كودك داريد يا از حيوانات خانگي نگهداري مي‌كنيد بايد گلدان را دور از دسترس آن ها قرار دهيد.

شرايط نگهداري ديفن باخيا

شرايط نگهداري ديفن باخيا

ديفن باخيا به هواي تازه نياز دارد. هر دو هفته يك بار، براي دريافت اكسيژن، برگ هاي آن را با اسفنجِ مرطوب، تميز و گرد و خاك را از روي آن به آرامي پاك كنيد. مانند تمام گياهان، چهار عامل اصلي در سلامت و رشد گياه اهميت دارد.

 • نور

 • ديفن باخيا گياهي سايه دوست است كه نور مستقيم خورشيد به برگ هاي آن آسيب مي‌زند و در نهايت به خشك شدن گياه منجر مي‌شود. ديفن باخيا را دور تر از پنجره قرار دهيد، اما آن را در تاريكي مطلق قرار ندهيد. اگر نور كافي به گياه نرسد، براي رسيدن به نور و دريافت مواد مغذي ساقه هاي آن بيش از حد رشد مي‌كنند.
 • دما

 • ديفن باخيا سرما را ترجيح مي‌دهد و دماي ۱۳ تا ۱۸ درجه سانتي گراد را تحمل مي‌كند. ممكن است دماهاي كمي پايين تر را براي مدتي تحمل كند ولي برگ هاي آن دچار ريزش مي‌شوند. در فصل تابستان كه هوا گرم است، به صورت روزانه روي برگ ها را آبپاشي و رطوبت لازم را براي آن تامين كنيد.
 • آبياري

 • از آب بدون املاحي، آبي كه جوشيده شده و خنك شده، براي آبياري ديفن باخيا استفاده كنيد. در فصل هاي سرد، يك هفته در ميان و در شش ماه اول سال هفته اي دو مرتبه اين گياه را آبياري كنيد.
 • خاك

 • مخلوطي از كود حيواني، خاك برگ، كاه و ماسه براي خاك ديفن باخيا، مناسب است. آب بايد به خوبي از سطح خاك عبور كند تا ريشه گياه دچار پوسيدگي نشود.

ديفِن باخيا؛ تكثير

تكثير ديفن باخيا

گياه ديفن باخيا، به روش هاي مختلفي ازدياد پيدا مي‌كند. مي‌توانيد با گرفتن قلمه هاي ۵ سانتي متري كه حداقل يك جوانه دارند، اين گل را تكثير كنيد. قلمه را از ساقه جدا سازيد. آن را در سايه نگه داريد. پس از دو روز آن را درون كوكوپيت قرار دهيد.

علت زرد شدن ديفِن باخيا

علت زرد شدن ديفن باخيا

يكي از بيماري هاي شايع در اين گياه، زرد شدن ديفن باخيا و بستنِ تار عنكبوت زير برگ هاي آن است. علت اين بيماري، وجود كنه قرمز روي گياه است كه با سم پاشي برطرف مي‌شود. دماي زياد نيز برگ هاي اين گل را زرد مي‌كند و باعث ريزش آن مي‌شود. در چنين حالتي نياز است جاي آن را تغيير دهيد و به محلي خنك تر منتقل كنيد.

براي آشنايي بيش‌تر با گياهان خانگي مي‌توانيد مطلب “آشنايي با گل هاي آپارتماني ؛ معرفي ۳ گياه آپارتماني” را مطالعه كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 16
+ نوشته شده: 1398/9/12 ساعت: ۰۶ توسط:deltadecoration :

عناصر مهم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه به شيوه مدرن، خانه را زيبا مي‌سازد و فضايي كاربردي در اختيار شما قرار مي‌دهد.
چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه در سبك هاي مختلفي صورت مي‌گيرد. اين بخش پر اهميت ترين قسمت خانه است كه افراد زمان زيادي از روز را در آن سپري مي‌كنند. آشپزخانه بايد تميز باشد و بتوان به راحتي در آن كار كرد. بنابراين بايد به گونه اي طراحي شود كه فضاي داخلي آن كاربردي باشد. در اين مطلب مجله دلتا شيوه هاي چيدمان آشپزخانه را به شما مي‌گوييم.

 • نورپردازي

به طور كلي در چيدمان آشپزخانه هاي كوچك، استفاده از چند منبع نور براي روشن شدن فضا توصيه مي‌شود. زيرا وجود نور كافي، با حذف نقاط تاريك سبب مي‌شود فضاي داخلي بزرگ تر به نظر برسد. استفاده از نور مخفي سقف يا زير كابينت نيز به عنوان منابع نوريِ مكمل شما را در رسيدن به اين هدف ياري مي‌رسانند. با قرار دادن آينه در آشپزخانه، بازتاب نور را چند برابر كنيد.

مدل پرده آشپزخانه

 • مدل پرده آشپزخانه

به جاي پرده هاي تيره و ضخيم از پارچه هاي توري، سبك و نازك استفاه كنيد تا علاوه بر اين جلوي ورود نور را نگيرد، با رنگ هاي روشن فضاي چيدمان آشپزخانه را دلباز كند.

 • كفپوش آشپزخانه

كفپوش هاي مختلفي براي آشپزخانه وجود دارد. يك كفپوش مناسب بايد چند ويژگي خاص داشته باشد. ضد آب، مقاوم در برابر دما و فشار، سطح هموار و زيبايي از خصوصيات كفپوش مناسبِ آشپزخانه است. سراميك، پاركت، سنگ، وينيل، مشمع و غيره. رنگ كفپوش تاثير زيادي در نماي داخلي چيدمان آشپزخانه دارد. با توجه به رنگ سقف، ديوار ها و كابينت، كفپوش مناسبي تهيه كنيد.

كفپوش آشپزخانه

 • كابينت آشپزخانه

براي داشتن دكوراسيوني منحصر به فرد در آشپزخانه، نوع و رنگ كابينت اهميتي ويژه دارد. كابينت هاي شيشه اي و هاي گلاس سطحي براق دارند و با انعكاس پرتوهاي نور، سبب روشن شدن آشپزخانه مي‌شوند. كابينت مناسب بايد شامل كمد هاي عميق و چندين كشو باشد.

 • جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه در واقع نوعي كابينت مستقل است كه وسط آشپزخانه قرار مي‌گيرد، و نمايي مدرن به وجود مي‌آورد. معمولا جزيره به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شود. اگر از جزيره آشپزخانه در چيدمان اين بخش از خانه استفاده مي‌كنيد، و جاي كافي در اختيار داريد، مي‌توانيد به عنوان ميز غذاخوري از آن بهره ببريد. لوسترهاي مدرن را براي روشن كردن بخش بالايي ميز استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي

 • كاشي بين كابينتي

ديوار ها را با كاشي هاي بين كابينتي بپوشانيد. نيازي نيست تمام فضا را كاشي كنيد. فقط بخشي از ديوار كه قابل مشاهده است، يعني فضاي بين كابينت ها را با كاشي يا سراميك ديواري پوشش دهيد.

 • نظم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه بايد كاربردي باشد. اين ويژگي با قرار دادن وسايل در جاي مناسب پديد مي‌آيد. لوازم غير ضروري را داخل كابينت قرار دهيد و با ايجاد نظم و از بين بردن شلوغي، نمايي دلنشين و جذاب ايجاد كنيد. از تقسيم كننده هاي مخصوص داخل كشو و كابينت كمك بگيريد.

وسايل بزرگ را طوري داخل آشپزخانه قرار دهيد كه به راحتي بتوان در كابينت را باز كرد و به تمام بخش ها دسترسي داشت. نصب شلف هاي ديواري كمك مي‌كند علاوه بر داشتن نظم، نمايي زيبا داشته باشيد.

گل هاي آپارتماني

 • گل هاي آپارتماني

گياهان زيادي وجود دارند كه با توجه به شرايط منزل قابليت سازگاري و نگهداري را داخل خانه دارند. گل هاي آپارتماني را در بخش هاي مختلف خانه استفاده كنيد. وجود گياهان زنده، مانند سانسوريا و بامبو، در دكوراسيون به تصفيه هوا كمك مي‌كنند. علاوه بر اين رنگ سبزِ برگ گل ها آرامش بخش است. گلدان گل را روي اپن، يا پشت پنجره قرار دهيد.

رنگ كابينت

 • رنگ كابينت

با انتخاب رنگ ديوار به دكوراسيون هويت ببخشيد. رنگ هاي گرم جلوه اي دوستانه به فضا مي‌بخشد، اشتها و هيجان را افزايش مي‌دهند. در حالي كه رنگ هاي سرد به بزرگ ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كنند. انتخاب رنگ كابينت به سليقه شما بستگي دارد. كابينت هاي سفيد و چوبي در دكوراسيون خانه هاي ايراني از محبوبيت زيادي برخوردار است. با توجه به ويژگي روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، هر كدام از رنگ ها تاثير متفاوتي روي نماي اين بخش از خانه خواهند داشت.

براي چيدمان آشپزخانه مناسب، ابتدا روي كاغذ طرح مورد نظر را  طراحي و سپس آن را اجرا كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 18
+ نوشته شده: 1398/9/10 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

۵ نكته براي چيدمان كوسن فانتزي

كوسن فانتزي بالشت كوچكي است كه براي راحتي و زيبايي دكوراسيون روي تختخواب، مبل و صندلي قرار داده مي‌شود و روكش آن طرح هايي فانتزي دارد.
كوسن فانتزي

افزودن كوسن به دكوراسيون مي‌تواند به سرعت فضاي خانه را متحول كند. بنابراين با دانستن ۵ نكته ساده، كوسن فانتزي را مانند طراحان داخلي حرفه اي در خانه به كار ببريد و نمايي جذاب ايجاد كنيد. اين مطلب مجله دلتا شما را براي انجام تغييرات بزرگ ياري مي‌رساند. اگر بخواهيد جلوه اي جديد به نماي خانه ببخشيد، چيدمان خانه را با فصل سازگار كنيد، يا به طور كلي تغيير دكوراسيون دهيد، دانستن اين نكات به شما كمك خواهد كرد.

تعداد كوسن

كوسن را مي‌توانيد روي كاناپه، صندلي يا تختخواب قرار دهيد. اما اگر مي خواهد اين بالشت هاي دوست داشتني را روي كاناپه و سرويس مبلمان بگذاريد و انواع بزرگ را ترجيح مي‌دهيد، اولين قانون، قرار دادنِ يك كوسن بيش تر از تعداد نشيمن است. به اين معنا كه براي مثال دو كوسن روي مبل تك نفره بگذاريد. اگر كوسن فانتزي شما سايز مناسبي نداشته و بيش از حد بزرگ باشد، نمي‌توانيد حداقل كميت را در اصول چيدمان رعايت كنيد.

اگر كوسن فانتزي با ابعاد كوچك را دوست داريد، مي‌توانيد تعداد را افزايش دهيد تا جايي كه راحتي را از بين نبرد. بهتر است چند كوسن با كيفيت و اندازه مناسب داشته باشيد، تا تعداد زيادي كوسن كه به سختي آن ها را جاي داده ايد.

ابعاد مناسب كوسن

ابعاد مناسب كوسن

كوسن فانتزي فرم هاي متنوعي دارد. همان طور كه در نكته قبلي بيان شد، تعداد كوسن به ابعاد آن وابسته است. اما سوال اينجاست كه يك كوسن تا چه اندازه مي‌تواند بزرگ باشد؟ در جواب بايد بگوييم سايز كوسن، ارتباطي مستقيم با ابعاد مبلمان يا تختخواب دارد. به طور ميانگين كوسن هاي مربعي داراي طول و عرضي به ابعاد ۵۰ سانتي متر مربع هستند. البته مي‌توانيد بر اساس نياز خود، ساير اندازه ها را انتخاب كنيد.

كوسن فانتزي مبل

حالت ايده ئال استفاده از كوسن فانتزي، تركيب فرم هاي مختلف در كنار يكديگر است تا دكوراسيوني پويا داشته باشيد و نگاه افراد بين اشكال جذاب و متفاوت در حركت باشد. خود را با انواع كلاسيك محدود نكنيد. مي‌توانيد ابعاد مختلف را تركيب كنيد، مربع، مستطيل، گرد يا بيضي از محبوب ترين فرم ها هستند. بزرگ ترين كوسن را در پشت، و كوچك ترين را در جلو قرار دهيد تا عمق ايجاد شود.

كوسن فانتزي پارچه اي

كوسن فانتزي پارچه اي

براي ايجاد تنوع، علاوه بر استفاده از فرم هاي مختلف، مي‌توانيد از طرح و الگو هاي گوناگون كمك بگيريد. تعداد نا محدودي طرح و مدلِ كوسن فانتزي وجود دارد كه تقريبا براي هر سليقه اي مي‌توان طرح مناسب را پيدا كرد؛ خطوط راه راه، هندسي، گل گلي، تصاوير چاپ شده و ساير طرح هاي ديگر. آن ها را در كنار كوسن هاي ساده تركيب كنيد و رنگ هاي مشابه را براي آن ها در نظر بگيريد. گرچه الگوي كوسن ها مي‌تواند بسيار متفاوت باشد، يكپارچگي رنگ به ايجاد پيوستگي در دكوراسيون كمك خواهد كرد. پيشنهاد مي‌كنيم يك يا دو رنگ غالب انتخاب كنيد، و آن را روي ساير كوسن ها بازتاب دهيد. براي اينكه دچار سردرگمي نشويد، طرح يك كوسن را انتخاب، و ساير بالشت ها را با توجه به رنگ و الگوي آن تهيه كنيد.

رنگ كوسن

رنگ كوسن

رنگ هاي مختلف را براي كوسن فانتزي در نظر بگيريد، و چند قانون را رعايت كنيد. تركيب رنگ ها را از ميان حداكثر سه رنگ برگزينيد و فضا را با رنگ هاي بيش تر شلوغ نكنيد، مگر اينكه بخواهيد خانه را با سبكي خاص، مانند وينتج چيدمان كنيد. سه رنگ هم خانواده يا مكمل را در نظر بگيريد تا با هم هارموني داشته باشند و فضايي آرامش بخش تشكيل دهند.

موارد گفته شده به داشتن چيدماني جذاب كمك مي‌كنند اما الزامي براي پيروي از آن ها وجود ندارد. با دانستن اين نكات و تكيه بر خلاقيت و سليقه خود، دكوراسيون خانه خود را به گونه اي منحصر به فرد چيدمان كنيد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 14
+ نوشته شده: 1398/9/10 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

شمعدان را كجاي دكوراسيون داخلي قرار دهيم؟

آينه و شمعدان از گذشته تا كنون در دكوراسيون خانه هاي ايراني جا داشته اند. براي آگاهي از محل قرار دادن شمعدان در چيدمان خانه اين مطلب را از دست ندهيد.
شمعدان

شمعدان

شمعدان يكي از لوازم دكوري منزل محسوب مي‌شود كه مي‌توانيد در نقاط مختلف خانه از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، سرويس بهداشتي و پذيرايي از آن استفاده كنيد. با قرار دادن شمع هاي گوناگون و نورپردازي ملايم نمايي جذاب به وجود آوريد. اگر مي‌خواهيد براي تزيين خانه از شمعدان استفاده كنيد ولي نمي‌دانيد آن را كجاي منزل قرار دهيد تا به زيبايي چيدمان كمك كند با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

شمع ها عناصري كوچك هستند كه نوري ملايم و لطيف توليد مي‌كنند. اما ابعاد كوچك اين دكوري هاي دوست داشتني سبب نمي‌شود نقش آن ها در دكوراسيون كم رنگ شود. بلكه با انتخاب جا شمعي مناسب و قرار دادن آن در جاي صحيح، مي‌توانيد جلوه اي دلنشين به فضاهاي سرد بدهيد و به خانه روح ببخشيد.

شمعدان

تزيين ميز ناهارخوري

اولين و بهترين گزينه اي كه به شما پيشنهاد مي‌كنيم، تزيين ميز ناهارخوري با شمعدان است. شمعدان هاي چند شعله را براي ميزهاي بزرگ انتخاب كنيد. اگر ميز هشت يا دوازده نفره داريد، مي‌توانيد به صورت قرينه دو شمعدان همسان را در دو طرف ميز قرار دهيد يا از تركيب چندين شمعدان با اندازه هاي مختلف در كنار هم بهره ببريد.

اگر ميز ناهارخوري شما كوچك است، يك شمعدان چند شعله با ارتفاع بلند براي تزيين مناسب است. به اين صورت روي سطح ميز به خوبي روشن شده و مانع انجام فعاليت نمي‌شود.

تزيين شومينه با شمعدان

كانون توجه در دكوراسيون، بخشي است كه به طور ناخودآگاه نگاه افراد به سمت آن نقطه جلب مي‌شود. تزيين چنين جايي، تاثير اوليه را بر افراد مي‌گذارد و ساير بخش هاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار مي‌دهد. شومينه، يكي از كانون هاي توجه چيدمان است. شمعدان هاي پايه دار و افقي را بالاي شومينه قرار دهيد. مدل هاي افقي امكان استفاده از شمع هاي متعدد و در نتيجه نور بيش تر را به شما مي‌دهد. بهتر است شمعدان هاي بلند را در بخش هاي ديگر خانه به كار ببريد، و انواع كوتاه تر را براي اين قسمت استفاده كنيد.

فانوس تزييني

از جديدترين ترندهاي روز، شمعدان هايي به شكل فانوس است كه طرفداران زيادي دارد. از اين مدل شمعدان، به دليل طرح فانتزي آن در مراسم هاي مختلف و مهماني ها نيز استفاده مي‌شود. فانوس هاي كوتاه براي قرار گرفتن روي ميز جلومبلي و كنسول، كانتر آشپزخانه و شلف هاي ديواري مناسب است. فانوس هاي بلندتر تا ارتفاع ۸۰ سانتي متر نيز موجود است كه مي‌توانيد آن ها را در كنار چند فانوس كوتاه تر روي زمين قرار دهيد.

شمعدان چوبي

شمعدان در بوفه

بوفه معمولا در اتاق پذيرايي و نزديك ميز ناهارخوري قرار دارد. از تركيب چند شمعدان با سايز هاي مختلف در كنار هم استفاده كنيد و آن ها را در طبقات مياني بوفه قرار دهيد. براي داشتن سبكي مدرن و شيك شمعدان هاي برنزي، نقره اي و طلايي مناسبِ قرار گرفتن در بوفه هستند. رنگ هاي براق باعث جلب توجه مي‌شوند و فضاي داخلي بوفه را برجسته مي‌كنند.

ميز كنسول

شمعدان، هميشه با آينه در ذهن تداعي مي‌شود. يك جفت شمعدان، با فرم يكسان را روي ميز كنسول، مقابل آينه قرار دهيد و چيدماني قرينه به وجود آوريد. بازتاب آن ها در آينه، باعث مي‌شود دو جفت شمعدان ببينيد و انعكاس نور شمع نيز دو برابر مي‌شود و نماي خانه بزرگ تر به نظر مي‌رسد.

فراموش نكنيد كه بخشي از جذابيت شَمعدان ها به شمع هاي داخل آن است، پس با توجه به طرح و رنگ هاي موجود در چيدمان، شمعي مناسب تهيه كنيد و از زيباييِ پديد آمده لذت ببريد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 17
+ نوشته شده: 1398/9/9 ساعت: ۱۳ توسط:deltadecoration :

وسايل دكوري منزل ؛ ۹ مدل از جذابترين تزيينات خانه

وسايل تزييني شامل موارد زيادي مي‌شود و از هرچيزي مي‌توانيد به عنوان دكوري منزل استفاده كنيد.
دكوري منزل

دكوري منزل

هيجان انگيز است كه چگونه كه چگونه وسايل  و لوازم تزييني كوچك مي‌توانند تاثير شگرفي در زيبايي چيدمان خانه داشته باشند. طراحان داخلي از تاثير لوازم دكوري منزل از جمله مجسمه، قالي، كوسن، هنرهاي دستي، تابلو هاي هنري، پادري و ساير دكوري ها آگاه هستند، و به خوبي از آن ها استفاده مي‌كنند. در اين مطلب مجله دلتا، به شما نكاتي را مي‌گوييم تا مانند يك طراح داخلي حرفه اي لوازم دكوري را استفاده كنيد و دكوراسيون داخلي جذابي داشته باشيد.

همانطور كه در مطلب “وسايل تزييني را چگونه در چيدمان منزل به كار ببريم؟” بيان كرديم، لوازم دكوري كه باعث شلوغي محيط مي شوند حتي اگر گران قيمت باشند ديگر در زيبايي منزل كمكي به شما نخواهند كرد. در انتخاب وسايل تزييني از سبك مينيمال پيروي كنيد. كيفيت را بر كميت ترجيح دهيد. در اين جا به چند مدل از استفاده از لوازم دكوري در خانه  اشاره مي كنيم.

دكوري چوبي

اگر محيط منزل سرد به نظر مي‌رسد و هويت ندارد، پيشنهاد مي‌كنيم، لوازم دكوري چوبي را انتخاب و فضاي خانه را گرم تر كنيد. رنگ قهوه اي چوب، رنگي گرم است كه در كنار سبز و زرد تركيب جذابي ايجاد مي‌كند. اين سه رنگ جلوه اي از طبيعت را در دكوراسيون تشكيل مي‌دهند. چوب در ساخت مبلمان به كار مي‌رود و ايجاد تناسب بين اجزا راحت است.

آينه دكوراتيو

آينه دكوراتيو

چندين آينه به فرم هاي مختلف، از جمله مربع، دايره و مثلث انتخاب و فرم را در بخش هاي مختلف خانه تكرار كنيد. به اين صورت هماهنگي در ذهن بيننده ايجاد مي‌شود. آينه ها نه فقط با فرم خود به فضا هويت مي‌بخشند، بلكه با بازتاب و انعكاس نور، فضا را درخشان نشان مي‌دهند.

نردبان چوبي

نردبان چوبي

نردبان قديمي را از انبار خارج و آن را رنگ آميزي كرده و با قرار دادن چند طبقه بين پله ها، آن را به وسيله اي كاربردي و تزييني تبديل كنيد. گلدان گل، مجله، كتاب يا مجسمه را روي طبقات قرار دهيد و در آخر با قرار دادن يك ريسه ال اي دي بين پله ها، كار را تمام كنيد.

گلدان

گلدان و گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني نمادي از حيات هستند. گل مصنوعي يا طبيعي خانه را جذاب مي‌سازد و وجود آن در دكوراسيون، سبب روح بخشيدن به محيط مي‌شود. گلدان هاي كوچك، رنگي و شيشه اي را روي ميز كنسول، كانتر آشپرخانه، ميز پاتختي و ناهارخوري قرار دهيد. براي قرار دادن گلدان هاي بزرگ، كنجِ خلوت، پشت پنجره يا بين دو صندلي را در نظر بگيريد.

ظروف تزييني

ظروف تزييني

بهترين مكان براي نگهداري بشقاب هاي گرد و رنگي كه ديگر از آن ها استفاده نمي‌كنيد اما ظاهر زيبايي دارند، ديوار خاليِ پذيرايي است. گلچيني از ظروف عتيقه، يادگاري و رنگارنگ را به صورت پراكنده روي ديوار نصب كنيد.

شمع

شمع و شمعدان

شمع يكي از ابزارهاي نورپردازي مصنوعي است. آن را درون شيشه هاي رنگي، شمعدان هاي بلند و يا مقابل آينه قرار دهيد. گذاشتن شمع جلوي آينه سبب مي‌شود نور بازتاب و نماي زيبايي درون آينه ايجاد شود.

كوسن

كوسن

بالشت هاي نرم و راحت را به چيدمان پذيرايي اضافه كنيد و فضايي صميمانه به وجود آوريد. راحت ترين و سريع ترين راه براي افزودن جذابيت به خانه استفاده از كوسن است. به كمك كوسن مي‌توانيد رنگ، طرح و بافت را به خانه بيفزاييد. اگر مبلماني به رنگ خنثي داريد، رنگ هاي برجسته و پر رنگ را در نظر بگيريد و براي ايجاد كنتراست از آن ها بهره بگيريد.

نورپردازي

لوازم نورپردازي

يكي ديگر از لوازم دكوري منزل كه بسيار كاربردي است و فضا را زيبا مي‌سازد لوستر و چراغ آويز است. اگر آشپزخانه شما به صورت جزيره است، از لامپ و چراغ آويزهاي فانتزي و چشمگير براي نورپردازي روي سطح آن استفاده كنيد.

ديواركوب

آويز ديواري

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد. ديواركوب هاي متنوع را روي آن آويزان كنيد. براي ايجاد جلوه اي برجسته و منحصر به فرد، رنگ هاي متضاد را در نظر بگيريد. مي‌توانيد يك ديواركوب بزرگ را وسط ديوار قرار دهيد يا براي بزرگ ديده شدن فضا از تركيب آويزهاي كوچك در كنار هم بهره ببريد.

اگرچه لوازم دكوري منزل فضا را اشغال مي‌كنند، اما نمايي فريبنده به چيدمان خانه مي‌بخشند. افزدون يك عنصر دكوري به منزل كم هزينه ترين تغيير دكوراسيوني است كه مي‌توانيد انجام دهيد و چشم اندازي جديد در خانه پديد آوريد. بنابراين با انتخاب مناسب ترين دكوري كه با ابعاد منزل و سبك دكوراسيون داخلي منزل شما هماهنگ است، مي‌توانيد يكنواختي را از بين ببريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 19
+ نوشته شده: 1398/9/9 ساعت: ۱۳ توسط:deltadecoration :

سراميك طرح سنگ ؛ جديدترين كفپوش منزل

سراميك طرح سنگ در انواع كفپوش و ديواري توليد مي‌شود كه شما را با هر دو نوع آن آشنا مي‌كنيم.
سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ

انتخاب كفپوش مناسب اهميت زيادي دارد. سطح ناهموار موجب كاهش ايمني افراد در خانه مي‌شود. علاوه بر اين جلوه اي نامناسب در فضاي داخلي پديد مي‌آورد. سراميك كف در مدل هاي گوناگوني توليد مي‌شود. يكي از اين گونه ها، سراميك طرح سنگ است كه در اين مقاله مجله دلتا سراغ آن مي‌رويم و چند نكته درباره استفاده از آن در خانه به شما مي‌گوييم.

سراميك هاي طرح سنگ در ابعاد مختلفي توليد مي‌شوند اما براي ايجاد نمايي طبيعي، بهتر است ابعاد بزرگ تر را براي پوشاندن كف اتاق پذيرايي تهيه كنيد. اين كفپوش، علاوه بر اينكه جلوه اي طبيعي به سطح زمين مي‌بخشد، از نفوذ آب، چربي و ساير آلودگي هاي به كف جلوگيري مي‌كند. به راحتي ترَك نمي‌خورد و دوام بالايي دارد.

سراميك طرح سنگ

سراميك طرح سنگ در بيش تر مدل ها، رنگي تيره، از جمله قهوه اي، يشمي و مشكي دارد، كه براي استفاده در خانه هاي بزرگ، راه پله و مكان هاي اداري مناسب است.

سراميك هاي رنگ روشن باعث مي‌شوند فضا بازتر به نظر برسد. به همين دليل بهتر است براي پوشش كف اتاق پذيرايي هاي كوچك از رنگ هاي روشن كمك بگيريد. براي مثال سراميك طرح سنگ مرمر يكي از پر طرفدارترين نمونه هاي روشنِ اين كفپوش است كه در بين ايرانيان محبوبيت زيادي دارد.

سراميك طرح سنگ مرمر

سراميك طرح سنگ مرمر

پيشرفت تكنولوژي در صنعت توليد سراميك، به ساخت طرح هاي مختلف با ظاهري طبيعي كمك زيادي كرده است. از بزرگ ترين فوايد به كار بردنِ سراميك طرح سنگ مرمر در خانه، علاوه بر زيبايي محيط و پوششي مقاوم براي كف، مي‌توان به امكان ست كردن رنگ هاي مختلف با آن اشاره كرد. اين طرح در رنگ هاي سفيد، كرم، طوسي روشن و مشكي با رگه هاي قهوه اي، سفيد، طلايي و ذغالي يافت مي‌شود. طرح سنگ مرمر يكي از طرح هاي پر طرفدار است كه در بخش هاي مختلف خانه، از جمله پذيرايي، اتاق خواب و آشپزخانه به كار مي‌رود. استفاده از اين طرح، براي مكان هاي پر تردد، كاري پر هزينه محسوب مي‌شود. زيرا احتمال آسيب و فرسايش در آن افزايش مي‌يابد.

سراميك ديواري

سراميك طرح سنگ براي ديوار

گرچه استفاده از كاشي و كاغذ ديواري براي پوشش ديوار كاربرد بيش تري دارد اما سراميك طرح سنگ براي ديوار نيز توليد مي‌شود و از تنوع طرح و رنگ بالايي برخوردار است. سنگ مرمر درخشش خاصي دارد كه سبب مي‌شود نماي خانه مجلل و رسمي به نظر برسد. پوشاندن ديوار با سراميك طرح سنگ باعث مي‌شود خانه نمايي لوكس و براق پيدا كند. به دليل مقاومت بالا در برابر آب و رطوبت، هم چنين شست و شوي راحت، استفاده از سراميك ديواري درراهرو، آشپزخانه، سرويس بهداشتي و تراس خانه توصيه مي‌شود. يكي از مزاياي سراميك هاي ديواري، هماهنگي آن با سراميك كف است كه پيوستگي را در دكوراسيون داخلي حفظ مي‌كند.

سراميك

سراميك يا سنگ طبيعي؟

سنگ هاي طبيعي، مصالحي بسيار سخت هستند و گونه هاي بسيار زيادي از آن ها تا كنون كشف شده است. سنگ را در فرم هاي مربع، مستطيل و مثلث برش مي‌زنند و براي پوشش كف خانه ها از آن استفاده مي‌كنند. داشتنِ رنگ هاي منحصر به فرد و كيفيت عاليِ سنگ طبيعي، باعث مي‌شود بيش تر افراد به فكر استفاده از سنگ به جاي سراميك باشند.

اگرچه توليد كنندگان در تلاش براي ساخت سراميك هايي با كيفيت و طرح هاي جذاب هستند، اما خريد و هم چنين نصب سنگ طبيعي از قيمت بالاتري برخوردار است. سنگ و سراميك، نياز به مراقب و نگهداري دارند. سنگ طبيعي بايد، هر چند وقت يك بار، با دوغاب پوشانده شود. لكه ها را به خود جذب مي‌كند و تميز كردن آن نسبت به سراميك دشوارتر است.

البته در نظر داشته باشيد كه سراميك طرح سنگ نيز كفپوشي طبيعي است زيرا در روند ساخت آن از مصالح طبيعي مانند خاك رس، ماسه، شيشه و مواد غير فلزي استفاده و توسط دستگاه هاي بزرگ ريخته گري مي‌شود. نسبت به سنگ طبيعي طول عمر بيش تري دارند، و نگهداري آن ها راحت تر است. به دليل وجود لعاب روي سطح سراميك، نفوذ ناپذيري آن ها دائمي است و نيازي به استفاده از دوغاب ندارند. مقاومت بالاي سراميك در برابر آب سبب شده است در بخش هاي مختلفي از جمله سطح كابينت و كنار سينك، بتوان آن را به كار برد.

اين نوع كفپوش به شما امكان مي‌دهد كه با خيال راحت در منزل حركت كنيد و نگران آسيب ديدن نباشيد. با توجه به سليقه خود، ممكن است بخواهيد در بخش هايي از خانه روي سراميك را با فرش يا قاليچه بپوشانيد. نگران نباشيد. ايده هاي خود را جسورانه اجرا كنيد و تجربه خود را با ما در ميان بگذاريد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 8
+ نوشته شده: 1398/9/9 ساعت: ۱۲ توسط:deltadecoration :

5 نوع رنگ ديوار براي خانه هاي شيك

رنگ ديوار تعيين كننده ساير رنگ هاي موجود در چيدمان است. هم چنين يكي از كم هزينه ترين روش هاي تغيير دكوراسيون محسوب مي‌شود.
رنگ ديوار

رنگ ديوار

رنگ ديوار بيش ترين تاثير را در القاي حس به دكوراسيون داخلي دارد. ديوارها سطح وسيعي از محيط منزل را مي‌پوشانند. بنابراين با انتخاب صحيح، مي‌توانيد نماي منزل را به كلي دگرگون سازيد. با تكيه بر تاثير روانشناسي رنگ، مي‌شود يك خانه كوچك و تاريك را بزرگ، يا يك راهروي عريض را باريك تر جلوه داد. با مجله دلتا همراه شويد تا با هم انواع كاربرد رنگ هاي مختلف را مورد بررسي قرار دهيم.

رنگ ديوار خانه

رنگ ياسي

ياسي، رنگي بسيار روشن است كه از تركيب بنفش با حجم زيادي از سفيد به دست مي‌آيد. اين رنگ در سال 2018 به عنوان رنگِ سال برگزيده شد. راز تناسب در چيدمان، پايبندي به يك پالت رنگي مشخص است. چند رنگ را در نظر بگيريد، و از افزودن رنگ هاي مختلف بدون توجه به سبك دكوراسيون، خودداري كنيد. ياسي را در كنار درجه هاي مختلف رنگ بنفش به كار ببريد و كنتراست به وجود آوريد. سفيد و طلايي، تركيب جذابي را در كنار اين رنگ تشكيل مي‌دهند و نمايي گرم و صميمانه به منزل مي‌بخشند.

سبز آبي

سبز آبي؛ رنگ ديوار اتاق خواب

سبز آبي، يكي از رنگ هاي سرد به حساب مي‌آيد كه بهتر است آن را در محيط هاي روشن و بزرگ به كار ببريد تا از از دلگير و سرد ديده شدن محيط جلوگيري شود. بهتر است با نورهايي به رنگ گرم، مانند لامپ هاي خورشيدي و زرد، تعادل را در فضا حفظ كنيد. رنگ سبز آبي در اتاق خواب، سرويس بهداشتي و اتاق نوزادان كاربرد بيش تري دارد. با تركيب چند رنگ، هارموني به وجود آوريد. براي تكميل پالت رنگي دكوراسيون، لوازم داخل چيدمان را از رنگ هاي سفيد، صورتي، ياسي يا يشمي انتخاب كنيد.

رنگ ديوار اتاق خواب

رنگ هلويي

ديوار هلويي رنگ، باعث مي‌شود فضا گرم و آرام به نظر برسد. رنگ هاي هم خانواده هلويي را براي پرده، مبلمان يا فرش در نظر بگيريد و در فضا پيوستگي ايجاد كنيد. هلويي رنگي روشن است كه مي‌توانيد در كنار آن، از رنگ هاي تيره، مانند زرشكي و قهوه اي براي ايجاد كنتراست بهره ببريد. هلويي در كنار رنگ هاي ملايم، از جمله كرم، بژ، صورتي و نارنجي سبب مي‌شود حسي از هيجان و لطافت در دكوراسيون ايجاد شود. استفاده از اين رنگ براي ديوار اتاق خواب عروس يا كودك، پذيرايي و آشپزخانه توصيه شده است.

ديوار اتاق خواب

رنگ هاي تيره؛ رنگ ديوار پذيرايي

اگرچه بيش تر افراد از رنگ هاي روشن براي رنگ ديوار استفاده مي‌كنند، اما نبايد از رنگ هاي پر رنگ و تيره و نقش آن ها در دكوراسيون داخلي غافل شد. با كمي دقت و استفاده صحيح از عناصر طراحي داخليمي‌توانيد اين رنگ ها را با خيال راحت به چيدمان اضافه و با نورپردازي هوشمندانه و تركيب رنگ مناسب، تعادل و توازن در دكوراسيون منزل ايجاد كنيد. به شما پيشنهاد مي‌كنيم اگر از افرادي هستيد كه رنگ هاي تيره را دوست دارند، يشمي، زرشكي، قهوه اي و سورمه اي را در نظر داشته باشيد.

زرشكي

رنگ زرشكي

رنگ زرشكي، هيجانِ رنگ قرمز را با وقاري كه از رنگ مشكي به ارث برده است در كنار هم دارد. زرشكي، رنگِ طبيعت ناميده مي‌شود. طيف رنگ زرشكي از انواع پر رنگ تا قرمز روشن را شامل مي‌شود كه بسياري از گل ها در اين بازه رنگي قرار دارند. وجود اين رنگ با افزايش ضربان قلب باعث از بين رفتن افسردگي مي‌شود و فضا را آرامش بخش مي‌سازد. طلايي، قهوه اي و نارنجي در كنار رنگ زرشكي نمايي مجلل و شيك به خانه مي‌بخشند.

بهترين رنگِ ديوار

سورمه اي

مي‌توانيد در دكوراسيون كلاسيك و سنتي رنگ ديوار را از درجات مختلف سورمه اي برگزينيد و حتي آن را با كاغذ ديواري سورمه اي بپوشانيد. تمام ديوارها را سورمه اي رنگ آميزي كنيد. براي جبران سرديِ رنگ سورمه اي، كفپوش هاي چوبي يا پرده هاي قهوه اي رنگ به شما ياري مي‌رسانند. با افزودن لوازم و وسايل تزيينيِ سفيد رنگ، روشني را به خانه بازگردانيد و با ايجاد كنتراست، يكنواختي را از بين ببريد.

براي داشتن خانه اي آرامش بخش و دوست داشتني نياز به پيروي از هيچ قانوني نداريد. موارد گفته شده، تاثيراتي هستند كه هر كدام از اين رنگ ها در ناخودآگاه افراد به وجود مي‌آورند كه با دانستن آن ها مي‌توانيد رنگ ديوار منزل خود را به شكلي خلاقانه انتخاب كنيد. شما كدام يك از رنگ هاي معرفي شده را براي دكوراسيون خانه خود مي‌پسنديد؟


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/9/7 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :

چيدمان آشپزخانه عروس با 8 ايده جذاب

 4
چيدمان آشپزخانه عروس، كاري لذت بخش است كه با در نظر گرفتن چند نكته مي‌توانيد دكوراسيون زيبا داشته باشيد.

آشپزخانه عروس

براي داشتن دكوراسيون زيبا، هميشه فضاهاي بزرگ تر بهتر از خانه هاي كوچك نيستند. به خصوص در مورد آشپزخانه عروس كه معمولا خانه هايي نو ساز هستند. با توجه به افزايش جمعيت و كوچك شدن فضاي منازل، خانه هاي جديد و مدرن در متراژ هاي پايين تري ساخته مي‌شوند.  چيزي كه نياز داريد تا بتوانيد به زيبايي آشپزخانه عروس را تزيين كنيد، چند ايده جذاب براي الهام گرفتن است. نمونه هايي از چيدمان آشپزخانه عروس را براي شما جمع آوري كرده ايم تا با به كارگيري اين ايده ها نماي دل‌نشيني به آشپزخانه هاي كوچك، تاريك و نا متقارن ببخشيد. با مجله دلتا همراه شويد.

كاشي بين كابينتي

كاشي بين كابينتي

از سراميك ديواري يا كاشي هاي بين كابينتي براي تزيين ديوار آشپزخانه عروس استفاده كنيد. چنين دكوري با هزينه كم نيز صورت مي‌گيرد. زيرا نياز نيست كل ديوار را با كاشي بپوشانيد. همان طور كه در مطلب ” انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه” اشاره كرديم، فقط بخشي از ديوار را كاشي و تاثير آن را مشاهده كنيد.

 

رنگ كابينت آشپزخانه

رنگ كابينت آشپزخانه

عروس هميشه با رنگ سفيد در ذهن تداعي مي‌شود. رنگ سفيد نمادي از پاكي، صلح و امنيت است. اين رنگ را براي چيدمان آشپزخانه و هم چنين كابينت ها در نظر بگيريد تا علاوه بر اينكه با توجه به ويژگي هاي روانشناختي رنگ، سفيد به ايجاد احساس آرامش و امنيت در زوج جوان كمك مي‌كند، و نماي خانه را بزرگ تر و روشن تر نمايش مي‌دهد.

از تركيب رنگ هاي گرم در كنار اين رنگ استفاده كنيد تا هيجان به دكوراسيون اضافه شود. سفيد جزيي از دسته رنگ هاي خنثي محسوب مي‌شود. اين دسته، با ساير رنگ ها هماهنگي دارند و مي‌توانند به عنوان مكمل در كنار يكديگر قرار بگيرند. براي مثال يكي از بهترين تركيب ها، افزودن رنگ قرمز يا صورتي، به عنوان نمادي از عشق و هيجان، به دكوراسيون سفيد آشپزخانه عروس است. فضاي آشپزخانه را گرم مي‌سازد و در كنار كابينت هاي سفيد، نمايي رمانتيك به محيط القا مي‌كند.

شلف ديواري

براي داشتن چيدماني منظم و جذاب، شلف هاي ديواري را نصب كنيد. ظروف تزييني يا لوازم مورد نياز را روي آن قرار دهيد. هر چه نظم در آشپزخانه بيش تر برقرار باشد و لوازم غير ضروري دور از دسترس گذاشته شود، نما بزرگ تر به نظر خواهد رسيد. ظروف عتيقه و يادگاري را روي شلف قرار دهيد تا احساس تعلق به محيط به وجود آيد.

 

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي زير كابينت و شلف، به ايجاد جلوه اي زيبا و برجسته كردن اين بخش از آشپزخانه كمك خواهد كرد. نور مخفي سقف، ريسه هاي ال اي دي، چراغ آويزهاي روي كانتر يا اپن، نور كافي را براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه تامين مي‌كنند. علاوه بر آن، با انتخاب لوستر يا چراغ هايي به فرم هاي مدرن، آشپزخانه عروس زيباتر به نظر مي‌رسد.

 

گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني

وجود گل هاي آپارتماني در آشپزخانه عروس، حيات و سر زندگي را به زوج جوان هديه مي‌دهد و باعث مي‌شود با ديدن آن ها لبخند به لب بياورند. گلدان هاي سراميكي و جذاب را به فرم هاي مختلف تهيه كنيد و گل ها را درون آن بكاريد. سانسوريا، كاكتوس و ديفن باخيا، از جمله گل هايي هستند كه داخل خانه به خوبي سازگاري پيدا مي‎كنند و نياز به مراقبت هاي خاصي ندارند. اگر شرايط مناسب براي نگهداري از گياهان را نداريد، پيشنهاد بعدي ما به شما، به كار بردن گل مصنوعي در گوشه اي از آشپزخانه يا روي اپن است.

 

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم آشپزخانه عروس

لوازم مورد استفاده مانند قابلمه، دستگيره، چاقو را در مكاني قرار دهيد كه به راحتي قابل دسترسي باشد. در اين صورت مي‌توانيد علاوه بر مرتب كردن فضا، از زيبايي و فرم هر يك از اجزا در دكوراسيون آشپزخانه عروس لذت ببريد.

دستگيره كابينت

دستگيره كابينت

جزئيات را فراموش نكنيد. جسارت به خرج دهيد و به جاي انتخاب دستگيره هاي كلاسيك و قديمي، از سنگ هاي فانتزي و اشكال خاص براي دستگيره هاي كابينت كمك بگيريد.

 

ميز چند منظوره

ميز چند منظوره

ميز هاي چند منظوره را به چيدمان آشپزخانه عروس اضافه كنيد. اين ميز تاشو و بسيار كاربردي است. مي‌توانيد از ميزهاي چند منظوره به عنوان ميز كار يا ناهارخوري استفاده كنيد.

با الهام از ايده هاي بيان شده آشپزخانه را دكور كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذرايد.


برچسب:
امتیاز:
 
بازدید: 9
+ نوشته شده: 1398/9/7 ساعت: ۱۰ توسط:deltadecoration :