دكوراسيون دلتا

ميسور؛ شهر قصرهاي باشكوه!

در شهر ميسور هند قصري وجود دارد كه از نظر معماري و زيبايي اگر از تاج محل بهتر نباشد دست كمي هم از آن ندارد.

قصر ميسور

هندوستان سرزمين قصرهاي زيبا، ‌شهرهاي پرازدحام و طبيعت خيره‌كننده و سحرانگيز مملو  از كوه، درياچه و حيوانات عجيب است. طراحي پيچيده و نفس‌گير قصرها و معابد  اين كشور و همين‌طور مناظر طبيعي بديع و منحصربه‌فرد آن باعث بهت و تحسين  بيننده مي‌شوند و به‌ ندرت مشابه آن‌ها را مي‌توان در كشورهاي غربي ديد. در  مجله دلتا به آشنايي با قصر ميسور هند ، قصري تاريخي در شهر ميسور كارناتاكا مي‌پردازيم.

آشنايي با قصر ميسور در هند 

شهر  ميسور در ايالت كارناتاكا قرار دارد و به شهر قصرها مشهور است. در واقع،  در ميسور ۷ قصر وجود دارد كه قصر ميسور بي‌نظيرترين و باشكوه‌ترين آن‌ها به  شمار مي‌رود. اين قصر كه به نام قصر آمبا هم شناخته مي‌شود محل اقامت  پادشاه و خانواده‌اش بوده است و هنوز هم اقامتگاه رسمي آن‌ها به شمار  مي‌رود. قصر فعلي در سال ۱۹۱۲ و براي بيست و چهارمين پادشاه دودمان واديار  ساخته شده است و يكي از زيباترين و بزرگ‌ترين قصرهاي هند به حساب مي‌آيد.

آشنايي با قصر ميسور در هند قصر ميسور

تاريخچه قصر 

اين  قصر تاريخي بسيار غني و پرفراز و نشيب دارد. اين مكان از سال ۱۳۵۰ تا ۱۹۵۰  و به مدت ۶۰۰ سال محل اقامت و زندگي خاندان سلطنتي بوده است. در اين دوران  قصر ميسور ساخته شد و بارها مورد بازسازي قرار گرفت. در سال ۱۸۹۷ پادشاه  آن زمان ميسور به نام كريشنا راجندرا واديار چهارم تصميم گرفت قصري جديد در  اين مكان بسازد. چون قصر قديمي كه از چوب ساخته شده بود در آتش سوزي مهيبي  از بين رفته بود. يك معمار انگليسي به نام لرد هنري اروين مسئوليت ساخت و  جايگزين كردن قصر جديد را بر عهده گرفت. ساخت قصر جديد در سال ۱۹۱۲ كامل شد  و در آن زمان هزينه‌اي بالغ بر ۴۱ ميليون روپيه صرف تكميل آن شد.

قصر ميسور تاريخچه قصر ميسور

معماري قصر ميسور

معماري  قصر به دليل سبك ايندو ساراسنيك زيبايي كه دارد مشهور است. اين سبك تركيبي  از سبك‌هاي معماري هندي، اسلامي، راجپوت و گوتيك است. سبك معماري ايندو  ساراسنيك جنبشي نوآورانه در معماري بود كه توسط معماران بريتانيايي در قرن  نوزدهم به وجود آمد. در اين سبك، المان‌هاي هندي و اسلامي با سبك‌هاي  معماري نئوكلاسيك و گوتيك در هم آميخته مي‌شوند.

معماري قصر ميسور

نمايش تماشايي نور و صدا

اين  بنا به خودي خود آنقدر جذابيت دارد كه سالانه ميليون‌ها گردشگر را به سمت  خود جذب مي‌كند. با اين حال، نمايشي تماشايي هم چند سالي است در اين قصر  برگزار مي‌شود كه باعث جذابيت بيشتر اين قصر شده است. نورپردازي‌هاي زيبايي  در قصر كار شده و اين نورپردازي‌ها همراه با موسيقي‌هاي هيجان انگيز  نمايشي جالب براي بازديدكنندگان به وجود مي‌آورد. نمايش نور و صدا هر روز  عصر به جز يكشنبه‌ها و تعطيلات رسمي در محل قصر ميسور برگزار مي‌شود.

نمايش تماشايي نور و صدا

 

بيشتر بدانيد: براي آشنايي بيشتر با مطالب گردشگري “معبد ميناكشي هند” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

جشن رنگ ها ؛ دليلي براي سفر به هند جادويي 

۷ مقصد امن براي جهانگردان زن 

۵ شهر فنلاند كه بايد ديد 

ديدني هاي بانه؛ بازار مرزي ايران 

۵ پل معلق و ترسناك جهان را بشناسيد 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۴۱:۵۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :