دكوراسيون دلتا

نيو كمپ بارسلونا؛ بزرگ‌ترين استاديوم اروپا

اروپا قاره‌اي است كه در آن تعداد كساني كه به ورزش و مسائل حاشيه‌اي آن علاقه فراواني دارند، آمار كمي ندارد.

نيو كمپ

فوتبال  طرفداران زيادي در همه جاي دنيا دارد، اما ورزش تنها در فوتبال خلاصه نمي  شود. براي آنكه بتوان هم طرفداران فوتبال را راضي كرد و هم محيطي مناسب  براي ديگر ورزش‌ها فراهم كرد و امكانات خوبي به آن‌ها ارائه داد،  استاديوم‌هاي ورزشي مختلفي در قاره اروپا ساخته شده است. اين استاديوم‌ها  از نظر كيفيت، نحوه ساخت و رعايت استانداردهاي جهاني حرف اول در دنيا را  مي‌زنند و به همين دليل بسيار مورد توجه قرار دارند. ما در مجله دلتا قصد داريم استاديوم نيو كمپ بارسلون را به شما معرفي كنيم.

ورزشگاه نيوكمپ

ورزشگاه  نيو كمپ در شهر بارسلون كشور اسپانيا قرار دارد و از جمله ورزشگاه‌هاي ۵  ستاره يوفا به حساب مي‌آيد. بازي‌هاي كه جزء مسابقات رده بالا محسوب  مي‌شوند در اين ورزشگاه انجام مي‌شود.

گنجايش اين ورزشگاه حدود صد هزار نفر بوده و از نظر بزرگي، رتبه اول در اروپا و رتبه يازدهم  در دنيا را دارد. از زماني كه اين ورزشگاه افتتاح شده است، بازي‌هاي خانگي  تيم بارسلونا در آن انجام مي‌شود.

نيو كمپ ورزشگاه نيوكمپ

شايد  جالب باشد كه بدانيد در اين ورزشگاه يك موزه نيز قرار دارد و برخي اشياي  قديمي در آن نگهداري مي‌شوند. جداي از مراسم‌هاي ورزشي كه در اين ورزشگاه  انجام مي‌شود، نيوكمپ محل برگزاري رويدادهاي غير فوتبالي نيز هست.

مسئولان  اين ورزشگاه براي آينده آن برنامه‌اي را تدوين كرده‌اند تا بتوانند نيوكمپ  را به امكانات بسيار عالي مجهز كنند. از جمله اين تغييرات مي‌توان به قرار  گرفتن تمام صندلي‌هاي اين ورزشگاه زير سقف اشاره كرد.

ورزشگاه نيوكمپ

سقفي  كه تمام اين صندلي‌ها را زير پوشش قرار مي‌دهد، ۴۷ هزار متر مربع مساحت  خواهد داشت و شرايط بسيار خوبي را براي تماشاچيان فراهم مي‌كند تا بدون  آنكه نگران تغييرات آب و هوايي و بارش باران و يا وزش باد باشند، بازي‌هاي  مورد علاقه‌شان را تماشا كنند.

در مرمت  جديد ورزشگاه، براي آنكه تماشاچيان بتوانند تسلط بهتري بر روي بازي در حال  برگزاري داشته باشند، صندلي‌ها به گونه‌اي قرار گرفته‌اند كه شيبشان به  سمت محل برگزاري بازي باشد.

قرار است  يك مانيتور نيز در پشت تمام صندلي‌ها قرار داده شود تا تماشاي بازي از اين  طريق نيز فراهم باشد. قرار است اين ورزشگاه به محيطي بسيار خوب براي  تماشاچيان تبديل شود.

ورزشگاه نيوكمپ

پيشنهاد مطالعه : براي آشنايي با جاذبه هاي گردشگري “بارسلوناي اسپانيا؛ يك اروپاي تمام عيار” را مطالعه كنيد.

همچنين بخوانيد:

گردشگري در ايلام 

جنگل هاي انجيلي؛ طبيعت سوادكوه 

يانگسي چين؛ شهر كوتوله‌ها 

جاذبه هاي سردشت؛ بهشت آذربايجان 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۱۸:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :