دكوراسيون دلتا

دكوراسيون اتاق خواب كم جا

مسلما فضاهاي خانه با ديگري تفاوت دارد، البته شايد در ظاهر همگي يك شكل باشند اما تفاوت در ماهيت‌شان است.

دكوراسيون اتاق خواب كمجا

اتاق خواب كم جا

فرار  از يك روز پرتنش و رسيدن به آرامش بايد يك اتفاق معمولي در اتاق خواب  باشد. اما آيا دكوراسيون اتاق خواب كم جا هم مي‌تواند زمينه را براي رسيدن  به اين آرامش فراهم كند؟ اتاق‌خواب كوچك شما مي‌تواند با كمك تنها چند ايده  ساده به اتاقي رويايي تبديل شود. شناخت بايد و نبايدهاي چيدمان، وسعت و آرامش بيش‌تر را به اتاق كوچك شما خواهد آورد. با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد.

حذف هر گونه شلوغي در دكوراسيون اتاق‌خواب كم جا

هر  چه تعداد وسايل موجود در دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك بيش‌تر باشد فضا تنگ‌تر  به نظر مي‌رسد. فضا را از  هرگونه وسيله بي‌استفاده خالي و آن را خلوت  كنيد. در اين صورت هنگام ورود به اتاق چشم به آساني مي‌توانيد اتاق را  برانداز كنيد و در نتيجه دكوراسيون اتاق‌خواب وسيع‌تر به نظر مي‌رسد. حتي  اگر ميز پاتختي يا هر ميز ديگري در اتاق خود داريد سعي كنيد هميشه روي آن  را خلوت نگه داشته و وسايل را در كمدها جاي دهيد. اگر سادگي بيش از اندازه  را دوست نداريد، نهايتا از چند وسيله دكوري يا گياهان استفاده كنيد.

 اتاق خواب كمجا

گوشه دنج مطالعه در دكوراسيون اتاق‌خواب كم جا

اين  كه دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك تنها جايي براي خوابيدن و لباس عوض كردن  باشد، باوري نادرست است. با قرار دادن يك صندلي كوچك و يك چراغ در گوشه‌اي  از اتاق به راحتي يك گوشه دنج و راحت براي مطالعه بسازيد. برخلاف تصور، يك  ميز حتما نبايد فرم مستطيل شكل و پايه‌هاي قطور داشته باشد، يك شلف ساده  نصب شده روي ديوار هم مي‌تواند همان نقش را براي شما بازي كند.

دكوراسيون اتاق خواب

فضاهاي ذخيره سازي در دكوراسيون اتاق خواب كم جا

براي  نجات اتاق از شلوغي و خلوت و منظم نگه داشتن فضا، استفاده از سبدهاي  تزييني و قفسه‌ها و طبقه‌هاي ديواري براي ذخيره سازي اشيا و عناصر مختلف كه  لازم نيست ديده شوند بسيار توصيه مي‌شود، در اين خصوص نوآور و مبتكر  باشيد. حتي از فضاي زير تخت نيز استفاده كنيد و با قراردادن سبد و جعبه‌ها  درآن فضا، فضاهاي ذخيره سازي نو به وجود آوريد. در اين صورت مي‌توانيد براي  قرار دادن كتاب‌ها، مجله‌ها و اسباب بازي‌هاي فرزندان نيز جاي مشخص تدارك  ببينيد.

دكوراسيون اتاق خواب

رنگ در دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك

رنگ‌هاي  تيره در يك اتاق‌خواب كوچك مي‌تواند باعث كوچك‌تر شدن آن شود. اگر به  استفاده از رنگ‌هاي تيره براي اتاق‌خواب كوچك خود علاقه زيادي داريد، براي  وسايل جانبي از قبيل كوسن‌ها، قاليچه‌ها و ملحفه تخت‌خواب از رنگ‌هاي تيره و  براي رنگ قسمت‌هاي اصلي دكوراسيون اتاق خواب كم جا از قبيل ديوارها و سقف  از رنگ روشن استفاده كنيد تا فضا باز و وسيع به نظر برسد. تا آن جا كه  مي‌شود نور طبيعي را به داخل دكوراسيون اتاق‌خواب خود راه دهيد، زيرا نور  طبيعي در بزرگ نمايي فضا بسيار خوب عمل مي‌كند. اگر تم رنگي اصلي دكوراسيون  اتاق خواب كم جا خود را روشن در نظر بگيريد، براي انتخاب رنگ ساير وسايل  با محدوديتي مواجه نخواهيد شد و به راحتي مي‌توانيد رنگ‌هاي تيره‌تر را با  آن تركيب نماييد.

اتاق خواب كمجا

تعيين مقياس دكور را با اندازه تخت

مسلما  شاخصه اول تخت‌خواب راحتي آن براي استراحت و خوابيدن است، اما در  دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك كمي انتخاب مشكل به نظر مي‌رسد. بسته به اندازه  اتاق‌خواب، تخت خواب مي‌تواند به نقطه كانوني در فضا تبديل شود. وجود يك  تخت خواب بزرگ در يك اتاق كوچك مي‌تواند سبب شود تا اتاق بسيار تنگ و  ناراحت به نظر برسد. براي اتاق‌خواب خود تخت خوابي كوچك‌تر و ظريف در نظر  بگيريد و از ميز كنار تختي مناسب با آن استفاده كنيد. البته تخت خواب تاشو  هم مي‌تواند گزينه مناسبي باشد.

اتاق خواب كمجا

جذابيت‌هاي ديداري سقف

در  يك دكوراسيون اتاق خواب كم جا به خاطر وضعيت قرارگيري براي خوابيدن،  ناخودآگاه سقف را زياد خواهيم ديد. در واقع مي‌توان گفت در سال‌هاي اخير، دكوراسيون سقف در اتاق خواب به كاري محبوب تبديل شده است. در حقيقت اين كار مي‌تواند يك  بعد پنجم را به اتاق بيفزايد، كه اغلب ناديده گرفته مي شود. اگر اتاقي با  سقف استاندارد داريد تو صيه مي‌كنيم سقف را با رنگي روشن رنگ آميزي كنيد.  اين كار سبب ايجاد خطاي ديد شده و اتاق را باز و وسيع نشان  مي‌دهد، برعكس  سقفي كه با رنگ تيره رنگ آميزي شود اتاق را تنگ و خفه مي‌كند. سقف شما هرچه  ساده تر باشد، از شلوغي اتاق جلوگيري مي‌كند. در صورتي كه به آويز و لوستر  علاقه داريد مدل هاي ساده و كوتاه آن را انتخاب نماييد.

دكوراسيون اتاق خواب كمجا

ايجاد يك نقطه كانوني براي دكوراسيون اتاق خواب كم جا

اگر  شما يك اثر هنري فوق العاده زيبا داريد، آن را بالاي تخت خود بياويزيد و  چشم‌ها را از قست‌هاي ديگر اتاق به سمت تخت خواب جذب كنيد. اگر تخت خواب  جذابي نداريد و به جاي آن ميز توالت به نظرتان زيبا و خاص مي‌آيد و علاقه  منديد در جايگاه نقطه كانوني قرار بگيرد، يك گلدان رنگي زينتي را روي آن قرار دهيد تا نظرها را به آن سمت بكشاند. در  دكوراسيون اتاق خوب كم جا خود ايجاد جذابيت و گيرايي كنيد تا كوچكي اتاق  خواب به چشم نيايد. اين نقطه كانوني مي‌تواند خيلي ساده ايجاد شود، مثلا  رنگ آميزي خاص يك ديوار يا حتي آينه‌اي قديمي در بالاي تخت.

دكوراسيون اتاق خواب كم جا

 

همچنين بخوانيد:

خانه خود را دلبازتر كنيد 

طراحي ديوار پشت تلويزيون 

ايده‌هايي براي كتابخانه ديواري 

فضاهاي پرت خانه را رها نكنيد! 

تخت خواب گرد، اتاقتان را با اين مدل تصور كنيد! 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۱۷:۳۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :