دكوراسيون دلتا

نورپردازي سالن پذيرايي

ميزان نور موجود در هر فضايي روي بينايي، روحيه و هيجانات افراد و ساعات بيولوژيك بدن تاثيرگذار است.
نورپردازي سالن پذيرايي

نورپردازي پذيرايي

نورپردازي يكي از مهم‌ترين اركان در طراحي دكوراسيون‌ پذيرايي است. بنابراين اگر نورپردازي در سالن پذيرايي به درستي انجام شود همه اجزاي دكوراسيون به چشم مي‌آيند و فضاي پذيرايي زيباتر به نظر مي‌رسد. در اين نوشتار از مجله دلتا ايده‌هايي براي طراحي نورپردازي پذيرايي را بيان خواهيم كرد.

نور سالن پذيرايي

نكاتي براي طراحي نورپردازي پذيرايي

اگر به دكوراسيون سالن پذيرايي خود اهميت مي‌دهيد و تمايل داريد رنگ و طرح وسايل در دكوراسيون پذيرايي جلب توجه كند، بهتر است در طراحي نورپردازي پذيرايي دقت لازم را به خرج دهيد تا به كمك نور فضاي پذيرايي جلوه زيباتري پيدا كند.
توجه داشته باشيد كه براي طراحي نورپردازي در سالن‌پذيرايي بايد منابع نور متعدد در سطوح مختلف وجود داشته باشد تا نورپردازي دلپذيرتر به نظر برسد. اغلب افراد تصور مي‌كنند كه سالن‌پذيرايي بايد كاملا روشن باشد در صورتي كه اين تصور نادرست است و نور زياد باعث‌ مي‌شود تا در سالن‌پذيرايي احساس راحتي و آرامش نداشته باشيد.

طراحي نورپردازي پذيرايي
بهتر است كانون تمركز نور در سالن‌پذيرايي روي ميز پذيرايي در نظر گرفته شود تا توجه مهمان‌ها به مركز اتاق‌پذيرايي جلب شود. مناسب‌ترين منبع نور براي ميز پذيرايي لوسترهاي كلاسيك پر زرق و برق اند و مي‌توانيد اين مدل لوسترها را در بالاي ميز پذيرايي نصب كنيد. از لامپ‌هاي قوي براي اين مدل لوسترها استفاده نكنيد زيرا شدت نور آزاردهنده مي‌شود و جذابيت لوستر نيز كمتر به نظر مي‌رسد. در سالن‌هاي پذيرايي بزرگ اغلب از چند لوستر با نور كمتر براي طراحي نورپردازي مناسب و كاربردي استفاده مي‌شود.

 

سالن پذيرايي

در ساير قسمت‌هاي سالن‌پذيرايي بهتر است از نورپردازي غيرمستقيم استفاده كنيد. نصب ديواركوب‌هايي كه نور را به سمت سقف پذيرايي مي‌تابانند مي‌تواند ايده مناسبي براي نورپردازي غيرمستقيم باشد. همچنين شما مي‌توانيد براي اين مدل نورپردازي از آباژورهايي كه پوشش‌هاي مات دارند استفاده كنيد. چراغ‌هاي باتري‌دار كه در ميان ظرف‌هاي چيني و سنگ‌هاي تزييني نيز كار گذاشته شده‌اند مي‌توانند ايده مناسبي براي ايجاد نورپردازي غيرمستقيم باشند.

نورپردازي
اگر در فضاي سالن‌پذيرايي بوفه وجود دارد مي‌توانيد لامپ‌هاي هالوژني با نور ملايم را درون بوفه قرار دهيد و از نور اين لامپ‌ها به عنوان نورپردازي غيرمستقيم استفاده كنيد.
يكي ديگر از ايده‌هاي جالب براي طراحي نورپردازي پذيرايي روشنايي دور تا دور سقف كاذب است توجه داشته باشيد كه نورپردازي در سقف مي‌تواند نشان‌دهنده جزئيات بيشتر كار معمار باشد.

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “انواع لوستر، كدام مناسب منزل شماست؟” را بخوانيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۷ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۷:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :