دكوراسيون دلتا

۳ پارك آبي برتر دنيا

در  دنياي شلوغ و مدرن امروزي، سرگرمي‌هاي مختلف و تفريحاتي كه از پارك‌هاي آبي  نشات مي گيرند، بيشتر از قبل مورد توجه قرار گرفته‌اند.

پارك هاي آبي

در  ليست زير تعدادي از برترين پارك هاي آبي دنيا را در سال‌هاي اخير  مي‌توانيد ببينيد. اين پارك‌ها فقط به خاطر سرسره‌هاي متفاوتشان انتخاب  نشده‌اند بلكه تجربه‌هاي خانوادگي، مورد علاقه بودن بچه‌ها و بالاتر از همه  فعاليت‌هاي متنوعي كه در اين پارك‌ها مي‌توان انجام داد، معيارهاي اصلي  انتخاب آنها بوده است. بياييد ببينيم كه مجله دلتا چه پارك آبي‌هايي را براي رقم زدن يك خاطره‌ي فراموش نشدني در سفر برايتان در نظر گرفته است.

مكعب آبي، چين

اين  پارك كه در سال ۲۰۰۸ براي بازي‌هاي المپيك ساخته شد، در شهر بيجينگ چين  قرار دارد و به “مكعب آبي خوشحال جادويي” معروف است. بهترين تفريحي كه در  اين پارك آبي وجود دارد و باعث معروف شدن آن شده است، AquaLoop(حلقه ي آبي)  است كه بعد از قدم گذاشتن به داخل آن وارد تونل آهني عظيم و مرتفعي  مي‌شويد كه نفستان را در طول سواري در سينه‌تان حبس مي‌كند. داخل اين مكعب  آبي، نور آبي شفافي در تمام طول مسير ساطع مي‌شود و باعث مي‌شود كه احساس  كنيد وارد يك كارتون شده‌ايد!

مكعب آبي، چين پارك هاي آبي

پارك آبي جهاني، كانادا

بعد از جزاير استوايي در كانادا، پارك آبي جهاني كانادا، بزرگترين پارك آبي سربسته در دنياست كه بزرگترين موج آبي را  در جهان با بيشتر از ۲٫۷ ميليون گالن آب دارد. طوفان آبي، معروفترين  جاذبه‌ي اين پارك آبي است كه در آن هر ۵ دقيقه يكبار، موج‌هاي ۵ تا ۶ متري  رها مي شوند و افرادي كه در آب هستند را كاملا روي آب شناور مي كنند و  منظره‌ي بامزه‌اي را به‌ وجود مي‌آورند. سرسره‌هاي مرتفع و مارپيچ يكي ديگر  از دلايل معروف شدن اين پارك آبي است. پارك آبي جهاني از مكان‌هايي است كه  وقتي پايتان را در خاك كانادا گذاشتيد بايد به آن سر بزنيد.

پارك آبي جهاني، كانادا

پارك آبي آكواتيكا اورلاندو، فلوريدا 

آكواتيكا  اورلاندو بزرگترين ساحل شني دست‌ساز را در بين پارك‌هاي آبي ديگر دارد.  جاذبه‌ي اصلي اين پارك آبي، شيرجه در بين دلفين‌هاست. افرادي كه در پارك  هستند در طول آكواريومي كه پر از دلفين است شيرجه مي‌زنند. نزديك به ۶۰۰۰۰  گونه گياه مختلف در اين پارك آبي كاشت شده است. اگر دوست داريد همزمان هم  از طبيعت و هم از شگفتي‌هاي ساخت بشر لذت ببريد، پارك آبي آكواتيكا  اورلاندو يكي از بهترين‌هاست.

پارك آبي آكواتيكا اورلاندو، فلوريدا

پيشنهاد مطالعه: “پارك آبي دبي ، شهر موج هاي هيجان انگيز” را در مجله دلتا بخوانيد.

همچنين بخوانيد:

گنبد قابوس؛ بلندترين برج آجري جهان 

۵ پل معلق و ترسناك جهان را بشناسيد 

طبيعت بكر در اطراف شيراز 

سيشل؛ بهشت استوايي 

جنگل هاي انجيلي؛ طبيعت سوادكوه 

با مجله گردشگري دلتا همراه باشيد .


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۵ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۵۱:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :