دكوراسيون دلتا

رنگ هاي گرم در دكوراسيون داخلي

رنگ‌هايي  مانند قرمز، زرد و نارنجي محيط خانه را گرم‌تر نشان مي‌دهند. اگر  مي‌خواهيد شيوه درست استفاده از رنگ‌هاي گرم در دكوراسيون منزل را بدانيد،  اين مطلب را بخوانيد.

رنگ هاي گرم در دكوراسيون

رنگ‌هاي  گرم به آن بخشي از گردونه رنگ اطلاق مي‌شود كه متشكل از طيف‌هاي قرمز،  زرد، نارنجي و تركيبات مختلف اين رنگ‌هاست. اين رنگ‌ها به خانه شما گرما  مي‌بخشند. رنگ‌هاي گرم هر قدر پر رنگ‌تر باشند، شدت گرما بخشي آن‌ها بيشتر  خواهد بود. در اين مطلب مجله دلتا مي‌خواهيم نكاتي مهم درباره استفاده از رنگ هاي گرم در دكوراسيون را با شما در ميان بگذاريم. با ما همراه باشيد.

دكوراسيون با رنگ هاي گرم

گرماي طبيعت در خانه شما

رنگ  هاي گرم در دكوراسيون تداعي‌گر نور خورشيد، شن، آتش و حرارت هستند. اين  رنگ‌ها به دليل ويژگي‌هاي خاصي كه به محيط مي‌افزايند، براي ايجاد جذابيت و  انرژي در فضا‌هاي بي‌روح و همچنين ايجاد تعادل در تركيب با رنگ‌هاي خنثي  بسيار مناسبند. رنگ‌هاي گرم در يك فضا اغلب نزديك‌تر به نظر مي‌آيند؛ به  همين دليل است كه اين رنگ‌ها اتاق‌هاي بزرگ را دنج‌تر و صميمانه‌تر مي‌كنند  و در اتاق‌هاي شمالي يا تاريك باعث روشنايي و گرماي بيشتر مي‌شوند.

دكوراسيون داخلي پذيرايي

نكته: با توجه به انرژي‌بخش بودن رنگ‌هاي گرم، بعضي از افراد مايل نيستند از يك  رنگ گرم و برجسته به عنوان رنگ غالب در اتاق خواب يا هر نقطه ديگري از خانه  كه در آن به دنبال آرامش هستند، استفاده كنند.

رنگ هاي گرم در دكوراسيون سنتي

رنگ‌هاي گرم اغلب با سبك‌هاي قديمي و سنتي در طراحي دكوراسيون، تركيبي مناسب ايجاد  مي‌كنند. اگر اين سبك‌ها را مي‌پسنديد، از طيف‌هاي گرم به عنوان رنگ غالب  در فضا استفاده كنيد.

در صورتي كه  بيشتر تركيب رنگ شما از رنگ‌هاي گرم تشكيل شده، با اضافه كردن يك يا دو رنگ  سرد به اين تركيب در آن تعادل ايجاد كنيد. براي آن كه بهترين انتخاب را  داشته باشيد، از رنگ‌هاي مخالف طيف‌هاي گرم در چرخه رنگ استفاده كنيد. براي  مثال، مي‌توانيد يك زرد آفتابي را با يك رنگ ياسي ملايم يا بنفش پررنگ  تركيب كنيد.

رنگ مناسب مبل راحتي

رنگ هاي گرم يا سرد براي درونگراها؟

اگرچه  اغلب در خانه‌هايمان در پي احساس هيجان و انرژي هستيم؛ اما اگر شخصيتي  آرام و درونگرا داريد، احتمالا يك تركيب رنگ گرم و برجسته براي شما مناسب  نخواهد بود. اگر چنين ويژگي‌هايي داريد، رنگ هاي گرم در دكوراسيون را فقط  براي تاكيد در فضا به كار ببريد و از طيف‌هاي سردتر و ملايم‌تر به عنوان  رنگ غالب فضا استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق خواب

انتخاب رنگ ديوار

طيف‌هاي  سفيد، سياه، خاكستري و ديگر رنگ‌هاي خنثي در تركيب با رنگ‌هاي گرم بسيار  مناسب خواهند بود و اين رنگ‌هاي خنثي بسته به ته رنگشان سرد يا گرم به نظر  مي‌رسند. يك رنگ خنثي و گرم مي‌تواند رنگ بسيار مناسبي براي ديوار باشد و  با رنگ‌هاي سردتري مثل انواع آبي، سبز يا طيف‌هاي سرد رنگ قرمز ايجاد تعادل  كند.

روانشناسي رنگ هاي گرم

در  زمان انتخاب اين رنگ‌ها براي ديوارها، بايد توجه داشته باشيد كه به دليل  تفاوت‌هايي كه در رنگدانه‌هاي آن‌ها وجود دارد، ممكن است رنگ مورد نظر روي  ديوار خانه‌ شما با آن چه در فروشگاه ديده‌ايد متفاوت باشد. رنگ‌هايي كه ته  رنگي زرد يا ديگر رنگ‌هاي كمرنگ دارند معمولا گرمند؛ اما با خريد يك نمونه  رنگ و امتحان كردن آن  روي ديوار مي‌توانيد از مناسب بودن اين رنگ براي  خانه خود مطمئن شويد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با رنگ‌هاي مناسب ديوار، “۵ نوع رنگ ديوار براي خانه‌هاي شيك” را مطالعه كنيد.

بهترين رنگ براي ديوار خانه

هنگام  استفاده از رنگ‌هاي گرم به خاطر داشته باشيد كه قواعد مربوط به استفاده از  رنگ هاي گرم در دكوراسيون در واقع فقط براي راهنمايي شماست و اين قواعد  مي‌توانند بسته به عوامل مختلفي مثل نورپردازي يا چيدمان محيط متغير باشند.

همچنين بخوانيد:

نكات مهم براي انتخاب رنگ ديوار 

نكات دكوراسيون رنگي 

استفاده از تركيب رنگ و كاغذديواري در خانه 

دكوراسيون سبز رنگ 

چگونه از تابلوهاي بزرگ ديواري در دكوراسيون استفاده كنيم؟ 

با مجله دكوراسيون دلتا همراه باشيد. 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۹:۳۱:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :