دكوراسيون دلتا

۷ وسيله كه اتاق خواب شما كم دارد!

اتاق‌خواب در عين پرداختن به نيازهاي جسمي و رفع خستگي‌ها بايد از لحاظ روحي و ذهني نيز انسان را از خستگي خارج كند.
وسايل اتاق خواب

اتاق خواب

در ديد اكثر ما در نگاه اول اتاق‌خواب محدود به تخت‌خواب و كمد مي‌شود، اما شايد جزييات ريزي كنار اين دو عنصر اصلي و اوليه قرار مي‌گيرد كه نقش بيشتري در جلوه و زيبايي بصري دكوراسيون داخلي اتاق خواب داشته باشد، جزيياتي كه تاثيرگذاري آنها در برخي موارد بيشتر از داشتن يك تخت‌خواب نرم مي‌تواند در آرامش‌پذيري ما موثر باشد. با اين نوشتار از مجله دلتا همراه باشيد تا با هم به بررسي برخي از وسايل اتاق خواب ساده اما كاربردي بپردازيم.

آباژور

يك آباژور منحصر به فرد همان چيزي است كه در نگاه اول شما را جذب مي‌كند. اين آباژور حتي اگر در تركيب رنگي با ديگر عناصر اتاق نباشد به عنوان يك عنصر جذاب و منحصر به فرد مي‌تواند عمل كند. آباژور زيبا و جذاب از آن عناصر ويژه‌اي است كه نياز نيست فقط در زمان كاربرد حضورشان مفيد باشد. حتي زماني كه خاموش است و كاربردي ندارد مي‌تواند جذاب باشد و تاثير خود را در محيط ايجاد كند.

اباژور اتاق خواب

آينه

آينه الزاما نبايد با يك كنسول همراه باشد. خودتان را از قيد و بندهاي قوانين طراحي دكوراسيون رها كنيد. آنچه كه  بيشتر از همه براي شما با اهميت است حس فردي و دروني نسبت به وسايل اتاق خواب است. البته اين موضوع را نبايد ناديده گرفت كه هنجارشكني‌ها هم بايد روي قاعده و قانون باشند. به سادگي ديوار مقابل تخت را با يك آينه شيك و منحصربه‌فرد پر كنيد.

وسيله اتاق خواب

كتابخانه

كتابخانه‌ يكي ديگر از همان عنصرهاي دوست داشتني است كه كاربردي بيشتر از يك اكسسوري نظم دهنده دارد. مي‌توانيد اين طبقات را با كتاب‌هاي رنگارنگ يا حتي مجلات روزمره و لوازم دكوري جذاب كنيد. قطعا داشتن يك كتابخانه جذاب شما را بيشتر براي مطالعه ترغيب مي‌كند.

تابلو

تاثير چشم‌گير تابلو‌ها را در فضاي اتاق‌خواب جدي بگيريد. اين تابلوها مي‌تواند اثر هنري، منظره‌اي روح‌نواز يا حتي لحظات دوست‌داشتني و خصوصي شما باشند. حتي مي‌توانيد از قاب عكس‌هاي زيبا استفاده كنيد كه پس زمينه آن‌ها قابل تعويض است و هر از گاهي عكس پس‌زمينه را عوض كنيد و به سادگي يك تغيير دكوراسيون جذاب و بي‌دغدغه و مقرون به صرفه داشته باشيد.

اتاق خواب

پاف

پوف‌هاي جذاب همان دوست داشتني‌هاي خارق العاده‌اند كه به سادگي مي‌توانند با روح و روان ما بازي كنند. يكي از آن‌ها را تهيه كنيد و در اتاق خواب قرار دهيد و مطمئن باشيد كه همه شيفته‌اش مي‌شوند.

دكور اتاق خواب

فرش

از فرش غافل نشويد. فرش‌ عنصر كاربردي در فضا است كه مي‌تواند فضا را منحصربه‌فرد كند. حتي اگر فرش شما ابعاد كوچكي دارد بايد روي طرح و كيفيت آن تمركز كنيد. فرش مي‌تواند نقطه كانوني اتاق‌خواب و در زيبايي بصري اتاق‌خواب تاثير به‌سزايي داشته باشد.

سبد

اگر از آن دسته افراد پر مشغله هستيد كه فرصت شست و شو و اتو كشي لباس را نداريد و اين پروسه خطير را به آخر هفته‌ها موكول مي‌كنيد براي لباس‌هاي خود سبدي تهيه كنيد و در كمد قرار دهيد. طبقه‌بندي و نظم‌دهي كمدها به اندازه خود فضاي داخلي اتاق بااهميت است و در آرامش فكري  بسيار موثر خواهد بود.

دكوراسيون اتاق خواب

 

پيشنهاد مطالعه : براي مطالعه بيشتر نوشتار “دكوراسيون اتاق خواب بي نقص!” را بخوانيد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۱:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :