دكوراسيون دلتا

طراحي دكوراسيون اتاق خواب با كمترين هزينه

براي طراحي و تغيير دكوراسيون اتاق خواب بايد به نورپردازي فضا اهميت دهيد و وسايلي مانند لوستر، صندلي و آينه را به اتاق اضافه كنيد. استفاده از موارد گفته شده نقش مهمي در لوكس شدن فضاي داخلي اتاق خواب دارد.
طراحي دكوراسيون اتاق خواب

تزيين اتاق خواب لوكس شايد در نگاه اول كمي پرهزينه به نظر برسد و نيازمند خريد لوازم و وسايلي گران قيمت با طرح‌هاي خاص باشد، اما بايد بدانيد كه تمام طراحي‌هاي ژورنالي و خاص هم لزوما پر هزينه نيست و با كمي دانش در رابطه با چگونگي انتخاب وسايل مناسب و ست كردن جزييات موجود در فضاي خود مي‌توانيد اصول طراحي دكوراسيون اتاق خواب را رعايت كرده و آن را به يكي از لوكس‌ترين اتاق خواب‌ها تبديل كنيد. با صفحه دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد.

به نورپردازي ديوار‌ها اهميت دهيد

يكي از راه‌هاي ايجاد ظاهري لوكس براي فضاي داخلي طراحي نورپردازي مناسب است. با انتخاب منابع نور نقطه‌اي و يا استفاده از نورپردازي‌هاي مخفي كه معمولا در سقف هاي  كاذب‌ ايجاد مي‌شوند، مي‌توانيد علاوه بر نورپردازي سقف و ايجاد فضايي روشن‌تر، اتاق خواب را گرم‌تر و زيبا‌تر نشان دهيد.

سرتخت مناسبي انتخاب كنيد

انتخاب يك سر تخت جذاب براي تخت خواب مي‌تواند دكوراسيون اتاق خواب را تا حد زيادي از حالت معمولي خارج كند و شخصيت ويژه‌اي به آن ببخشد. مي‌توانيد با توجه به لوازم و وسايل موجود در اتاق خواب، جنس سر تخت را انتخاب كنيد و يا از سر تخت‌هايي با پارچه‌هاي فاخر مثل مخمل و چرم كمك بگيريد.

طراحي دكواسيون

از طراحي دكوراسيون اتاق خواب از لوستر‌هاي پر زرق و برق استفاده كنيد

يكي از راه‌هاي لوكس نمايي فضاي داخلي استفاده از مبلمان پر زرق و برق است! لوستر‌ها يكي از پر زرق و برق‌ترين وسايل فضاي داخلي است كه مي‌توانيد براي اتاق خواب تهيه كنيد. هنگام انتخاب لوستر حتما به ارتفاع سقف توجه كنيد، اگر سقف كوتاهي داريد از انتخاب لوستر‌هاي پر شاخه بپرهيزيد چرا كه فضاي شما را گرفته خواهد كرد.

در اتاق خواب‌هاي كوچك جايگزين لوستر‌هاي بزرگ و پر شاخه مي‌توانيد از چراغ خواب‌ها و يا آباژور‌هاي ايستاده با ظاهري براق استفاده كنيد، آباژور‌هايي با بدنه‌هاي رزگلد و يا نقره‌اي براي اين منظور بسيار مناسب است.

اتاق خواب لوكس

به اتاق خواب صندلي اضافه كنيد

انتخاب يك صندلي شيك مثل صندلي راك يا مبل تابي، هر چند كوچك براي فضاي اتاق خواب تا حد زيادي در ايجاد ظاهري منحصر فرد و لوكس موثر است. شما مي‌توانيد اين صندلي را در كنار پنجره و يا در نزديكي تخت قرار دهيد و از آن براي مطالعه و يا حتي قرار دادن موقت لباس هاي خود استفاده كنيد.
اگر فضاي اتاق خواب نسبتا بزرگ است، استفاده از مبل‌هاي پاي تختي را فراموش نكنيد. اين نوع از مبلمان در دكوراسيون‌هاي اشرافي گذشته به وفور يافت مي‌شوند و مي‌توانند در لوكس نمايي فضاي اتاق خواب شما نيز موثر باشند.
توجه داشته باشيد كه اين نوع از مبلمان را با شزلون‌ها اشتباه نگيريد. شزلون‌ها به گونه‌اي از مبلمان گفته مي‌شود كه به صورت مبل تك در فضاي دكوراسيون داخلي قرار مي‌گيرد و معمولا داراي يك دسته قوس دار است، اما مبلمان پاي تختي صرفا پاي تخت قرار مي‌گيرند و الزاما دسته دار نيستند.

از آينه‌ها استفاده كنيد

استفاده از آينه‌هايي با قاب‌هايي پر زرق و برق يكي از ساده‌ترين و البته موثرترين روش براي ايجاد فضايي لوكس است.  مي‌توانيد با كمك آينه‌ها فضاي داخلي را هم بزرگتر نشان دهيد، پس اگر قصد داريد دكوراسيون اتاق خواب كوچك خود را لوكس جلوه دهيد حتما آينه‌هايي با قاب‌هاي خاص و رنگ‌هايي مثل طلايي را در فضاي اتاق قرار دهيد، حتي اگر آينه  موجود رنگ دلچسبي ندارد خودتان دست به كار شويد و با يك اسپري رنگ آن را لوكس كنيد!

دكوراسيون اتاق خواب

 تخت خواب مناسب بخريد

اولين و مهمترين عنصر موجود در دكوراسيون اتاق خواب شما تخت خواب است، پس در انتخاب تخت مناسب بايد بيشتر دقت كنيد. حتي اگر تخت انتخابي شما ظاهر چندان لوكسي نداشت با انتخاب يك رو تختي طرح دار و كوسن‌هاي متنوع مي‌توانيد به سادگي ظاهر تخت خواب را باشكوه‌تر جلوه دهيد.

همچنين بخوانيد:

اتاق خواب مدرن

نكات كاربردي در دكوراسيون اتاق‌خواب كوچك

چراغ‌خواب مناسب براي اتاق‌خواب

استفاده از كمد‌هاي مخفي در اتاق‌خواب


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۱۰:۰۲:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :