دكوراسيون دلتا

نورپردازي سقف در دكوراسيون داخلي

انواع نورپردازي سقف منزل و چراغ هاي به كار رفته در سقف، يك درخشش مركزي به اتاق مي دهند كه به تنظيم فضا كمك كرده و به زيبايي طراحي و دكوراسيون داخلي مي افزايد.
نورپردازي سقف

انواع نورپردازي سقف منزل در طرح‌ها، اشكال و سبك هاي مختلف، موجود بوده و هر كدام از انواع نورپردازي منزل براي هدف خاصي به كار مي روند. همچنين اين انواع شدت‌هاي متنوعي از نور را ارائه مي دهند. براي به دست آوردن نور مناسب در سقف، لازم است كه وسايل مناسب را انتخاب كنيد كه براي ظاهر كلي اتاق و هدف آن مناسب باشد. در ادامه با مجله دلتا همراه باشيد.

لوسترها در انواع نورپردازي سقف منزل

لوسترها براي انواع نورپردازي سقف منزل بسيار اعجاب انگيز است. امروزه لوسترها در طرح‌هاي معاصر، كلاسيك و حتي مدرن ساخته مي‌شوند تا با هر نوعي از دكوراسيون مطابقت و هماهنگي داشته باشند. جزئيات تزئيني دقيق اين وسايل، باعث اضافه شدن درخشش به اتاق مي‌شود و به همين دليل به نقطه مركزي تمركز انواع نورپردازي سقف منزل نيز، تبديل مي‌شوند.

نورپردازي

آويزها در انواع نورپردازي سقف منزل

چراغ‌هاي آويز، لامپ‌هاي شيكي است كه هم به عنوان منبع نور و هم به صورت يك عنصر تزئيني براي اتاق و انواع نورپردازي سقف منزل، كار مي‌كنند. اين چراغ‌هاي سقفي مدرن، احساسي از پالايش را ايجاد كرده و به هر اتاقي زيبايي مي‌بخشند. اتاق‌هاي با سقف بلند با نياز به انواع نورپردازي سقف منزل، ايده آل اين نوع از لامپ‌ها است.

چراغ‌هاي آويز گزينه مناسبي براي نصب بالاي ميزهاي ناهارخوري، راه پله‌ها، آشپزخانه‌هايي به شكل جزيره و بخش‌هاي مخصوص مطالعه خواهند بود. اين چراغ‌ها بيشتر به عنوان روشنايي براي خواندن كتاب روي ميز يا كار كردن روي سنگ جزيره آشپزخانه، به كار مي‌روند. چراغ‌هاي آويز در طرح‌ها، رنگ‌ها و انواع مختلف به كار مي‌روند. همچنين اين چراغ‌ها مي‌توانند به صورت تكي يا تركيبي و چندتايي مورد استفاده قرار بگيرند.

لوستر

لامپ هاي شفاف در انواع نورپردازي سقف منزل

بر عكس لوستر و چراغ آويز، لامپ‌هاي شفاف در انواع نورپردازي‌سقف منزل كاملاً روي سقف منزل قرار مي‌گيرند. اين لامپ‌ها قابليت نصب در هر مكاني را دارند و براي اتاق‌هاي با سقف كوتاه (۸ فوت يا كمتر-۲متر) ايده آل است. اين لامپ‌هاي كم مصرف، در فضاي كم، از طراحي كاملي برخوردار است و جلوه‌اي تميز و براق به اتاق مي‌دهند. اين لامپ‌ها را مي توانيد درون حمام، راهرو، كمد و نمونه‌هاي بزرگتر آن را در اتاق كودك يا اتاق خواب آويزان كنيد تا خطري از آويزاني چراغ وجود نداشته باشد.

انواع لوستر

لامپ هاي نيمه شفاف در انواع نورپردازي سقف منزل

چراغ‌هاي نيمه شفاف، تركيبي از لامپ‌هاي شفاف و چراغ‌هاي آويز است. اين نوع از انواع نورپردازي سقف منزل، هم تزئيني و هم كاربردي است. به طور معمول اين لامپ‌ها از فاصله ۴ يا ۵ اينچي زير سقف آويزان مي‌شوند، اما فضاي عمودي كمتري نسبت به لامپ‌هاي شفاف اشغال مي‌كنند. اين مدل از انواع نورپردازي سقف منزل عموماً در آشپزخانه‌ها و اتاق‌هاي غذاخوري كوچك مورد استفاده قرار مي‌گيرند. مهم‌ترين نكته و بهترين بخش اين نوع از لامپ‌ها اين است كه شما مي‌توانيد به راحتي و به سرعت، چراغ هاي ledو حباب هاي اين مدل از لامپ ها را تغيير دهيد. با اين حال عموماً يك منبع نوري ديگر نيز در كنار لامپ نيمه شفاف به كار مي رود؛ چرا كه اين لامپ، به تنهايي نور كافي را براي يك منطقه ي بزرگ فراهم نمي كند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آبان ۱۳۹۹ساعت: ۰۳:۲۲:۲۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :