دكوراسيون دلتا

كدام تابلو براي پذيرايي مناسب است

تابلو يكي از مهم‌ترين عناصر دكوراسيون داخلي است و اگر مناسب و متناسب با فضا نباشد از جلوه دكوراسيون منزل به شدت مي‌كاهد.
تابلو براي پذيرايي

به گزارش مجله دلتا، تابلوها را مي‌توان يكي از عناصر تكميل‌كننده دكوراسيون خانه به شمار آورد. اما آيا هر تابلويي مناسب هر اتاقي است؟ قطعاً معيار انتخاب تابلو براي پذيرايي با تابلو براي اتاق‌خواب متفاوت است. اگر تمايل داريد بدانيد كدام تابلو مناسب پذيرايي است، همراه ما باشيد.

راهنماي انتخاب تابلو براي پذيرايي

هماهنگي ميان رنگ و مدل تابلوها با زمينه رنگي به كار رفته در چيدمان باعث ايجاد هماهنگي تمامي عناصر با هم مي‌شود.

مكان نصب تابلو

تابلو براي پذيرايي

هنگام خريد تابلو براي پذيرايي به جايي كه مي‌خواهيد آن‌را نصب كنيد، فكر كنيد. بهتر است تابلوهاي بزرگ را بر روي ديوارهاي اصلي پذيرايي نصب كنيد.

همچنين، ديوار پشت كاناپه معمولاً بهترين مكان براي نصب تابلو است. اما بايد در نظر داشته باشيد كه طول تابلوها نبايد از طول كاناپه بيشتر باشد.

تابلوهاي كوچك‌تر را گاهي به جاي نصب بر روي ديوار مي‌توان بر روي ميز و يا شلف قرار داد.

براي نصب تابلوهاي مدرن در اتاق پذيرايي يا اتاق نشيمن بهتر است كه آنها را پشت سر كاناپه اصلي يا روي ديوار كانوني نصب كنيد.

عرض تابلوي شما نبايد بيشتر از عرض كاناپه باشد. اندازه ايده‌آل اين است كه عرض آن، حداكثر دو سوم ديوار بالاي مبل، پيش برود. در مورد نصب گروهي تابلوها هم اين نكته را رعايت كنيد.

هميشه تابلوها را طوري نصب كنيد كه با سطح ديد شما هم تراز باشند. تابلوهاي خيلي بالاتر يا پايين‌تر از خط ديد، فضا را بي‌تناسب نشان مي‌دهند.

تابلو براي پذيرايي

اگر مي‌خواهيد چند تابلوي نقاشي را كنار هم در چند رديف قرار دهيد بهتر است تابلوهاي روشن را بالاتر و آنهايي را كه رنگ تيره‌تري دارند در رديف‌هاي پايين‌تر نصب كنيد.

موضوع تابلوهاي كنار هم را يكسان در نظر بگيريد. به طور مثال، اگر به تابلوهايي با موضوع دريا و اقيانوس علاقه‌مند هستيد، تصاويري از خانه‌هاي ساحلي، ماهيگيري، قايقراني و … را كنار هم قرار دهيد.

بعد از خريد تابلوهاي جديد، بلافاصله سراغ ميخ و چكش نرويد. درباره اينكه مي‌خواهد تابلوها را چطور كنار هم قرار دهيد خوب فكر كنيد. مي‌توانيد يك دايره، مستطيل يا حتي مثلث فرضي را در ذهن‌تان مجسم كنيد و تابلوها را طوري كنار هم بچينيد تا فرم نهايي آنها كنار هم تعريف شده باشد.

براي راحتي كار، تابلوهاي مورد نظرتان را روي يك مقوا يا كاغذ بزرگ روي زمين بچينيد و بعد از هر كدام الگويي تهيه كنيد. حالا اين الگوها را روي ديوار كنار هم بچسبانيد و بعد جاي ميخ را مشخص كنيد. به اين ترتيب، ديوارهاي شما به دليل آزمون و خطاهاي مختلف هنگام نصب، سوراخ‌سوراخ نمي‌شود.

تابلو براي پذيرايي

اگر تصوير مورد نظر شما كوچك است اما مي‌خواهيد آن‌را داخل يك قاب بزرگ بگذاريد بايد به سراغ تهيه پاسپارتو برويد. پاسپارتو يك مقواي ساده است كه به عنوان يك حاشيه بزرگ يا كوچك دور نقاشي يا تصوير مورد نظرتان قرار مي‌گيرد. رنگ آن بايد با يكي از رنگ‌هاي اصلي نقاشي هماهنگ اما با رنگ قاب تضاد داشته باشد. گاهي اوقات مي‌توانيد از قاب‌هاي حاشيه‌دار هم براي بزرگ‌تر كردن اندازه ابعاد تصوير استفاده كنيد.

اگر مي‌خواهيد تابلوي شما بيشتر به چشم بيايد، در بخش بالايي آن چراغي براي نورپردازي نصب كنيد كه شاخه آن قابليت تنظيم شدن را داشته باشد و نور را روي سطح تابلو بتاباند. در اين صورت تابلوي شما جلوه بيشتري خواهد داشت.

اگر مي‌خواهيد ديوار شما بلندتر به نظر برسد از چيدمان عمودي استفاده كنيد اما اگر مي‌خواهيد ديوار پهن‌‌تر شود، تابلوها را به صورت افقي كنار هم قرار دهيد.

گاهي اوقات مي‌توانيد از تابلوها براي پوشاندن نقص‌هاي ديوارها استفاده كنيد اما يادتان باشد كه در اين صورت هم بايد ارتباط مشخصي بين اين قاب با ساير تابلوها وجود داشته باشد تا تابلويي كه براي اين منظور در نظر گرفته‌ايد ناموزون و بي‌ربط به نظر نرسد.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ساعت: ۰۱:۴۰:۲۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :