دكوراسيون دلتا

تميز كردن كابينت لمينت

كابينت‌ها به دليل اين كه با چربي مواد غذايي سر و كار دارند، به‌طور مرتب دچار جرم و آلودگي مي‌شوند. بهترين روش‌هاي تميز كردن كابينت لمينت را در اين مطلب بخوانيد.
تميز كردن كابينت لمينت

تميز كردن كابينت لمينت به عنوان يكي از محبوب‌ترين و ارزان‌ترين مدل‌هاي موجود در آشپزخانه‌هاي ايراني، دغدغه بسياري از خانواده‌ها است. در اين مطلب مجله دلتا قصد داريم روش اصولي تميز كردن كابينت لمينت را با شما به اشتراك بگذاريم. خوشبختانه كابينت‌هاي چند لايه لمينت يكي از ساده‌ترين انواع كابينت براي تميز كردن است، به شرطي كه بدانيد چگونه اين كار را به درستي انجام دهيد. نكات مفيد و مهم در مورد تميز كردن كابينت لمينت را در ادامه بخوانيد.

نظافت آشپزخانه

گردگيري كابينت

براي تميز كردن كابينت ابتدا بايد گرد و غبار را از سطح كابينت پاك كرد. از پارچه‌اي نرم مانند پارچه ميكروفايبر استفاده و حداقل هفته‌اي يك بار تمام سطح كابينت لمينت را گردگيري كنيد تا چربي و گرد و خاك روي هم انباشته نشوند.  بهترين راه براي جلوگيري از هرگونه دوباره‌كاري، تميز كردن كابينت‌ها حين گردگيري‌هاي روزمره است. هر هفته يا هر ماه يك بار آن‌ها را با يك پارچه نرم با ميزان رطوبت استاندارد گردگيري و سطح داخل و خارج آن را از غبار پاك كنيد.

تميز كردن كابينت لمينت با استفاده از آب و صابون

بهترين پاك كننده براي كابينت‌هاي چند لايه لمينت، استفاده از آب و صابون يا ديگر شوينده‌هاي ملايم است. تركيب آب و صابون يا آب و مقداري مايع ظرفشويي، يكي از بهترين مواد براي لكه‌بري كابينت است. اما حواستان باشد قرارگيري بيش از حد كابينت در معرض رطوبت مي‌تواند به بافت آن آسيب بزند. بنابراين بعد از تميزكاري، با يك پارچه مرطوب كابينت را پاك كرده و سپس آن را با پارچه‌اي نرم خشك كنيد.

از بين بردن لكه روي كابينت

 تميز كردن كابينت لمينت با سركه

اگر مي‌خواهيد از گزينه‌هاي طبيعي براي انجام اين كار استفاده كنيد، پيشنهاد ما به شما سركه است. تميز كردن كابينت لمينت با سركه، يكي از بهترين روش‌ها براي از بين بردن چربي از روي سطوح است. سركه را به يك اسفنج يا پارچه مرطوب اسپري كرده و آن را روي سطح كابينت لمينت بكشيد تا لكه‌هاي روغن و چربي از بين برود. همچنين مي‌توانيد براي لكه‌هاي قوي‌تر آن را روي سطح كابينت اسپري كرده و بگذاريد چند دقيقه روي سطح بماند؛ سپس با پارچه‌اي تميز لكه‌ها را از سطح كابينت پاك كنيد.

استفاده از جوش شيرين براي پاك كردن چربي

جوش شيرين مي‌تواند در رفع لكه‌هاي چربي روي كابينت لمينت موثر باشد و با خاصيت ساينده خود بدون آسيب رساندن به كابينت، آن را تميز كنيد. براي استفاده موثرتر مي‌توانيد كمي آب به آن اضافه كنيد تا به شكل خمير درآيد و آن را با برس يا مسواكي نرم روي كابينت‌ها بكشيد. بعد از چند دقيقه، خمير را با پارچه‌اي تميز و مرطوب از سطح كابينت پاك كنيد.

بهترين روش تميز كردن كابينت

تميز كردن كابينت با آبليمو

از آبليمو نيز مي‌توانيد براي تميز كردن كابينت لمينت استفاده كنيد. يك پارچه را به آبليمو آغشته كرده و آن را روي لكه چربي يا هر لكه ديگري كه روي كابينت وجود دارد بماليد. پس از پاك شدن لكه آن را با يك پارچه مرطوب تميز و سپس خشك كنيد.

استفاده از مواد شوينده

اگر هيچ كدام از روش‌هاي بالا موثر نيست و كثيفي و چربي روي كابينت شما بيش از اندازه شده، بهتر است كه از يكي از شوينده‌هاي شيميايي مخصوص مانند پاك كننده‌هاي چندمنظوره سطوح استفاده كنيد كه در اكثر فروشگاه‌ها يافت مي‌شوند. مطمئن شويد شوينده‌اي كه خريده‌ايد مناسب استفاده در نوع متريال مورد نظر كابينت‌هاي شماست. مي‌توانيد براي تميز كردن، آن را با آب رقيق كرده و با دستمال روي كابينت كشيده و بلافاصله خشك كنيد.

نحوه تميز كردن كابينت لمينت

از مواد ساينده استفاده نكنيد

حتي اگر جنس لمينت شما بسيار محكم است، بهتر است از روش‌هاي خشن براي تميزكاري اجتناب كنيد؛ چرا كه اين كار مي‌تواند به كابينت لمينت شما آسيب بزند و خرج روي دستتان بگذارد. از هرگونه ابزار ساينده مانند برس‌هاي آهني كه مي‌تواند رويه لمينت را خراش دهد خودداري كنيد. پاك كننده‌هاي قوي مانند وايتكس نيز مي‌توانند همان اثر مخرب را داشته باشند. اگر اصرار به انجام دادن اين كار داريد، ابتدا روي يك نقطه پنهان از كابينت تاثير آن را بررسي كنيد.

پيشنهاد مطالعه: براي آشنايي با مهم‌ترين نكات خريد كابينت، “نكاتي مهم براي خريد كابينت آشپزخانه” را مطالعه كنيد.

تميز كردن كابينت لمينت به علت بافت چند لايه آن كاري بسيار ساده است. در اغلب موارد با اندكي سركه يا آبليمو، جوش شيرين و يا يك پاك كننده چند منظوره، كابينت به راحتي تميز مي‌شود. تجربه شما از تميز كردن اين نوع كابينت در آشپزخانه چيست؟ آن را با مخاطبان ما در ميان بگذاريد.

 

براي مشاهده مطالب بيشتر از مجله دكوراسيون دلتا ديدن نماييد

 


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ساعت: ۱۱:۵۲:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :