دكوراسيون دلتا

نكاتي درباره دكوراسيون آشپزخانه كوچك

آشپزخانه قلب خانه است و چيدمان آن به بهترين شكل ممكن سبب مي‌شود بر دكوراسيون كل فضا تاثير مثبتي بگذارد.
دكوراسيون آشپزخانه كوچك

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

دكوراسيون داخلي آشپزخانه از جمله مهم‌ترين دغدغه‌هاي طراحان داخلي است ‌به خصوص كه در سال‌هاي اخير عموما متراژ آشپزخانه‌ها در سرتاسر دنيا كوچك و نقلي شده است. اگرچه در گذشته هم اغلب آشپزخانه‌ها كوچك و نقلي بودند اما امروزه آشپزخانه كوچك در خانه‌هاي آپارتماني بيشتر خودنمايي مي‎كند و به‌همين سبب دكوراسيون آشپزخانه كوچك تبديل به يك چالش شده است. در اين مطلب مجله دلتا چند ايده كاربردي به شما پيشنهاد مي‌دهيم.

نورپردازي در آشپزخانه

نورپردازي آشپزخانه

نور‌پردازي مناسب يكي از ترفندهاي هوشمندانه و اساسي براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه‌ كوچك است. هر چه آشپزخانه شما نور كمتري داشته باشد دلگير و كوچك‌تر به نظر مي‌رسد. از لامپ‌هاي هالوژن در سقف بالاي كابينت‌ استفاده كنيد تا آشپزخانه‌ نور بيشتري پيدا كند. به كار بردن لوسترهاي بلند و پر نور يك ترفند ساده ديگر براي نورپردازي مناسب آشپزخانه است. از سوي ديگر با انتخاب پرده سبك و نازك، نور طبيعي بيشتري را وارد آشپزخانه كنيد. هر چه آشپزخانه با نور طبيعي روشن‌تر شود فضا بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد.

كابينت هايگلاس

كابينت آشپزخانه كوچك هايگلاس

يكي ديگر از روش‌هاي زيركانه براي دكوراسيون داخلي آشپزخانه كوچك استفاده از كابينت‌هاي بلند و البته براقِ هايگلاس است. براي آشپزخانه حداقل دو كابينت سرتاسري و بلند به ارتفاع سقف آشپزخانه در نظر بگيريد. به اين ترتيب هم جاي بيشتري براي وسايل باز مي‌شود و هم رنگ براق كابينت‌ها با ايجاد خطاي ديد، آشپزخانه را بزرگ‌تر و دلبازتر از آن‌چه هست نشان مي‌دهد. از سوي ديگر اگر درهاي بالايي كابينت‌ها شيشه‌اي و البته داخل كابينت‌ها مرتب و خلوت باشد فضا بزرگ‌تر به نظر مي‌رسد. سعي كنيد تفاوت زيادي ميان رنگ ديوار و كابينت‌ نباشد.

پيشنهاد مطالعه: يكي از جديدترين انواع كابينت، مدل جزيره است كه در صورت تمايل مي‌توانيد مطلب “جزيره آشپزخانه در فضاهاي كوچك” را مطالعه كنيد.

آشپزخانه بدون اپن

دكوراسيون آشپزخانه كوچك بدون اپن

در آشپزخانه‌هاي بدون اپن براي جا دادن وسايلي مثل قوطي چاي، ظرف قهوه، ادويه و لوازم دكوري مناسب آشپزخانه مي‌‎توانيد از شلف چوبي يا شلف‌هايي به رنگ كابينت‌ آشپزخانه بدون اپن استفاده كنيد. به اين ترتيب هم وسايل مورد نياز خود را در آن‌ها جا مي‌دهيد، هم جلوه‌اي شيك و كلاسيك به آشپزخانه مي‌بخشيد. علاوه بر اين، جلوي بي‌نظمي آشپزخانه را مي‌گيريد.

دكوراسيون آشپزخانه مدرن

دكوراسيون آشپزخانه مدرن

يكي از مدرن‌ترين روش‌هاي چيدمان آشپزخانه كوچك و ايراني، استفاده از كانتر در محيط است. براي دكور اين مكان، به جاي استفاده از كانترهاي ضخيم و زمخت بهتر است از كانترهاي چوبي نازك استفاده كنيد تا هم فضاي كمتري را اشغال كند و هم فضا را بزرگ‌تر نشان دهد. حتي اگر مي‌خواهيد چيدمان اين بخش را به سبك آشپزخانه جزيره‌اي بچينيد، بهتر است از كانترهاي كم حجم و نازك استفاده كنيد. به كار بردن كانترهاي متحرك يك ايده فوق‌العاده ديگر براي دكوراسيون آشپزخانه كوچك است.

نقشه آشپزخانه كوچك

نقشه آشپزخانه كوچك

ايراني‌ها علاقه زيادي به آشپزي دارند و دورهم غذا خوردن يكي از جذاب‌ترين كارهاي روزانه است. به همين دليل وجود لوازم پخت و پز از جمله فر و مايكرويو در بيش‌تر آشپزخانه‌ها ضروري است. اگر هنوز در مرحله طراحي و ساخت منزل‌ خود هستيد و براي آشپزخانه متراژ زيادي در نظر نگرفته‌ايد به ياد داشته باشيد كه دستگاه فر و مايكرويو را داخل كابينت‌هاي ديواري تعبيه كنيد. چيدمان اين وسايل، روي كانتر يا كابينت‌ها در آشپزخانه‌هاي كوچك هم فضاي زيادي را اشغال مي‌كند و هم آشپزخانه را شلوغ و در نتيجه كوچك‌تر نشان مي‌دهد. يك راه‌حل ديگر، طراحي محفظه مخصوص، براي جا دادن يخچال، فريزر، ماشين لباسشويي و ظرفشويي است كه در اكثر آشپزخانه‌هاي ايراني جايي براي آن‌ها در نظر گرفته شده است.

دكوراسيون آشپزخانه كوچك

چيدمان آشپزخانه كوچك ايراني

در دكوراسيون آشپزخانه كوچك گاهي چاره‌اي جز در نظر گرفتن فضاي خالي بالاي كابينت‌ها براي جا دادن وسايل باقي نمي‌ماند. البته لازم است اين كار با نهايت دقت، سليقه و نظم انجام شود. اگر ظروف چوبي يا عتيقه و زيبا داريد آن‌ها را بالاي كابينت‌ جا بدهيد. به اين ترتيب محيط را چشم‌نواز و از فضاي آشپزخانه به خوبي استفاده مي‎كنيد. علاوه بر اين مي‌توانيد با قرار دادن شلف‌هاي متعدد روي ديوار كمبود جا را جبران و به داشتن نمايي جذاب كمك كنيد.


برچسب: دكوراسيون، دلتا، مجله دلتا، مجله دكوراسيون،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ بهمن ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۱۰:۲۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :