دكوراسيون دلتا

كفپوش اپوكسي ؛ مدرن ترين كفپوش خانه

كفپوش اپوكسي يكي از جديد ترين كفپوش هاي مورد استفاده در بخش هاي مختلف خانه است.
كفپوش اپوكسي

كفپوش اپوكسي

كفپوش اپوكسي يكي از مدرن ترين مصالحي است كه براي پوشاندن سطح زمين در مكان هاي مختلف به كار مي‌رود. در گذشته اين كفپوش، فقط براي پوشاندن كف بيمارستان ها به كار مي‌رفت. اما كم كم با پيشرفت فناوري و افزايش پيچيدگي در طراحي داخلي، استفاده از اين مواد در فضاهاي اداري، تفريحي، تجاري، مدارس و منازل نيز افزايش يافت. اين مطلب مجله دلتا را براي آشنايي بيش تر با محصول فوق، مطالعه كنيد.

كفپوش اپوكسي چيست؟

اپوكسي ماده اي پر كاربرد در صنعت ساخت و ساز كه نام ديگر آن، پولي پوكسايد است. طي فرآيند هاي صنعتي، با مواد خاصي از جمله رزين و هاردنر، تركيب و سفت مي‌شود. سطحي شفاف و براق دارد. در برابر اسيد، دما و ضربه بسيار مقاوم است. با افزودن رنگ هاي مخصوص مي‌توان آن را رنگ كرد.

اين ماده را پس از زير سازي مناسب روي سطح زمين پهن مي‌كنند. پوشاندن كف با استفاده از اين ماده نياز به تخصص دارد و لازم است از افراد متخصص كمك گرفته شود.

كفپوش اپوكسي در دكوراسيون مدرن جايگاه ويژه اي دارد و وجود آن سبب مي‌شود نمايي منحصر به فرد در خانه ايجاد شود. در واقع با استفاده از كفپوش هاي اپوكسي نماي كف مانند يك اثر هنري جلوه پيدا خواهد كرد. گرد و خاك را به خود جذب نمي‌كند و داراي سطحي لطيف است. كفپوشي همه كاره كه با ساير اجزاي داخلي خانه هارموني ايجاد مي‌كند. كفپوش اپوكسيِ خانگي در اتاق خواب، پذيرايي، آشپزخانه و حمام به كار مي‌رود.

كفپوش اپوكسي

چرا كفپوش اپوكسي را انتخاب كنيم؟

كفپوش تك رنگ و ساده، طرح هاي سه بعدي و متاليك يا طرح چوب و سنگ را مي‌توانيد انتخاب كنيد و به دكوراسيون هويت ببخشيد.

كفپوش هاي اپوكسي كاملا يكپارچه و غير قابل نفوذ هستند. بنابراين كوچك ترين ذره هاي آلودگي، آب و رطوبت وارد سطح زمين نمي‌شود و وجود آن، سلامت ساختمان را تضمين مي‌كند.

براي روشن شدن فضاي داخلي اتاق و بزرگ تر به نظر رسيدن خانه، كفپوش اپوكسي به كمك شما مي‌آيد. سطح يكپارچه آن، جلوه اي نرم ايجاد مي‌كند و محيطي آرامش بخش پديد مي‌آورد. همچنين مرزي بين بخش هاي مختلف خانه ايجاد نخواهد شد و مانند كفپوشي، عريض به نظر خواهد رسيد.

كفپوش اپوكسي

اپوكسي، به دليل داشتن سطحي براق، باعث مي‌شود حتي در صورت انتخاب رنگ هاي تيره، فضا بزرگ تر به نظر برسد. زيرا نور را بازتاب مي‌دهد و انعكاس نماي خانه روي سطح آن، عمق بصري پديد مي‌آورد.

در تنوع رنگ و طرح، نمي‌توان كفپوش اپوكسي را با هيچ يكي از كفپوش هاي موجود يا حتي سنگ هاي طبيعي قياس كرد. امكان تركيب چند رنگ در كنار هم نيز وجود دارد.

كفپوش اپوكسي را مي‌توان در كنار موزاييك و سراميك به طور تلفيقي كار كرد و طرحي شخصي سازي شده به دست آورد. براي زيباتر ديده شدن، مي‌توان اجزاي داخلي دكوراسيون را با آن هماهنگ كرد. گرچه هزينه مواد و اجراي اپوكسي نسبت به ساير كفپوش ها بيش تر است، به دليل عمر بالاي آن، انتخابي مقرون به صرفه محسوب مي‌شود.

معايب اپوكسي

معايب اپوكسي

در كنار تمام محاسن اين كفپوش بايد توجه داشته باشيد، پوشش كف با استفاده از اين ماده، مي‌تواند سطح زمين را لغزنده كند. اپوكسي آب را به خود جذب نمي‌كند و همين امر سبب مي‌شود قطرات آب روي سطح آن باقي بمانند. بنابراين اگر متوجه وجود مايعات، روي آن نشويد، ممكن است سبب سقوط افراد شود. البته روش هاي مختلفي وجود دارد كه مي‌توانيد با افزودن بافت هاي ريز، سطح آن را مات كنيد و خطر ليز خوردن را كاهش دهيد.

كفپوش اپوكسي براي محيط باز، مانند تراس، پاسيو و حياط مناسب نيست. زيرا علاوه بر اينكه احتمال خيس شدن سطح آن زياد است، اين ماده در برابر اشعه خورشيد مقاوم نيست. به همين دليل پس از مدتي رنگ و كيفيت خود را از دست مي‌دهد.

شما چه كفپوشي را براي كف خانه مي‌پسنديد؟


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۲۹:۵۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :