دكوراسيون دلتا

عناصر مهم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه به شيوه مدرن، خانه را زيبا مي‌سازد و فضايي كاربردي در اختيار شما قرار مي‌دهد.
چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه در سبك هاي مختلفي صورت مي‌گيرد. اين بخش پر اهميت ترين قسمت خانه است كه افراد زمان زيادي از روز را در آن سپري مي‌كنند. آشپزخانه بايد تميز باشد و بتوان به راحتي در آن كار كرد. بنابراين بايد به گونه اي طراحي شود كه فضاي داخلي آن كاربردي باشد. در اين مطلب مجله دلتا شيوه هاي چيدمان آشپزخانه را به شما مي‌گوييم.

  • نورپردازي

به طور كلي در چيدمان آشپزخانه هاي كوچك، استفاده از چند منبع نور براي روشن شدن فضا توصيه مي‌شود. زيرا وجود نور كافي، با حذف نقاط تاريك سبب مي‌شود فضاي داخلي بزرگ تر به نظر برسد. استفاده از نور مخفي سقف يا زير كابينت نيز به عنوان منابع نوريِ مكمل شما را در رسيدن به اين هدف ياري مي‌رسانند. با قرار دادن آينه در آشپزخانه، بازتاب نور را چند برابر كنيد.

مدل پرده آشپزخانه

  • مدل پرده آشپزخانه

به جاي پرده هاي تيره و ضخيم از پارچه هاي توري، سبك و نازك استفاه كنيد تا علاوه بر اين جلوي ورود نور را نگيرد، با رنگ هاي روشن فضاي چيدمان آشپزخانه را دلباز كند.

  • كفپوش آشپزخانه

كفپوش هاي مختلفي براي آشپزخانه وجود دارد. يك كفپوش مناسب بايد چند ويژگي خاص داشته باشد. ضد آب، مقاوم در برابر دما و فشار، سطح هموار و زيبايي از خصوصيات كفپوش مناسبِ آشپزخانه است. سراميك، پاركت، سنگ، وينيل، مشمع و غيره. رنگ كفپوش تاثير زيادي در نماي داخلي چيدمان آشپزخانه دارد. با توجه به رنگ سقف، ديوار ها و كابينت، كفپوش مناسبي تهيه كنيد.

كفپوش آشپزخانه

  • كابينت آشپزخانه

براي داشتن دكوراسيوني منحصر به فرد در آشپزخانه، نوع و رنگ كابينت اهميتي ويژه دارد. كابينت هاي شيشه اي و هاي گلاس سطحي براق دارند و با انعكاس پرتوهاي نور، سبب روشن شدن آشپزخانه مي‌شوند. كابينت مناسب بايد شامل كمد هاي عميق و چندين كشو باشد.

  • جزيره آشپزخانه

جزيره آشپزخانه در واقع نوعي كابينت مستقل است كه وسط آشپزخانه قرار مي‌گيرد، و نمايي مدرن به وجود مي‌آورد. معمولا جزيره به عنوان كانون توجه شناخته مي‌شود. اگر از جزيره آشپزخانه در چيدمان اين بخش از خانه استفاده مي‌كنيد، و جاي كافي در اختيار داريد، مي‌توانيد به عنوان ميز غذاخوري از آن بهره ببريد. لوسترهاي مدرن را براي روشن كردن بخش بالايي ميز استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي

  • كاشي بين كابينتي

ديوار ها را با كاشي هاي بين كابينتي بپوشانيد. نيازي نيست تمام فضا را كاشي كنيد. فقط بخشي از ديوار كه قابل مشاهده است، يعني فضاي بين كابينت ها را با كاشي يا سراميك ديواري پوشش دهيد.

  • نظم در چيدمان آشپزخانه

چيدمان آشپزخانه بايد كاربردي باشد. اين ويژگي با قرار دادن وسايل در جاي مناسب پديد مي‌آيد. لوازم غير ضروري را داخل كابينت قرار دهيد و با ايجاد نظم و از بين بردن شلوغي، نمايي دلنشين و جذاب ايجاد كنيد. از تقسيم كننده هاي مخصوص داخل كشو و كابينت كمك بگيريد.

وسايل بزرگ را طوري داخل آشپزخانه قرار دهيد كه به راحتي بتوان در كابينت را باز كرد و به تمام بخش ها دسترسي داشت. نصب شلف هاي ديواري كمك مي‌كند علاوه بر داشتن نظم، نمايي زيبا داشته باشيد.

گل هاي آپارتماني

  • گل هاي آپارتماني

گياهان زيادي وجود دارند كه با توجه به شرايط منزل قابليت سازگاري و نگهداري را داخل خانه دارند. گل هاي آپارتماني را در بخش هاي مختلف خانه استفاده كنيد. وجود گياهان زنده، مانند سانسوريا و بامبو، در دكوراسيون به تصفيه هوا كمك مي‌كنند. علاوه بر اين رنگ سبزِ برگ گل ها آرامش بخش است. گلدان گل را روي اپن، يا پشت پنجره قرار دهيد.

رنگ كابينت

  • رنگ كابينت

با انتخاب رنگ ديوار به دكوراسيون هويت ببخشيد. رنگ هاي گرم جلوه اي دوستانه به فضا مي‌بخشد، اشتها و هيجان را افزايش مي‌دهند. در حالي كه رنگ هاي سرد به بزرگ ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كنند. انتخاب رنگ كابينت به سليقه شما بستگي دارد. كابينت هاي سفيد و چوبي در دكوراسيون خانه هاي ايراني از محبوبيت زيادي برخوردار است. با توجه به ويژگي روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، هر كدام از رنگ ها تاثير متفاوتي روي نماي اين بخش از خانه خواهند داشت.

براي چيدمان آشپزخانه مناسب، ابتدا روي كاغذ طرح مورد نظر را  طراحي و سپس آن را اجرا كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۰:۳۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :