دكوراسيون دلتا

۵ نكته براي چيدمان كوسن فانتزي

كوسن فانتزي بالشت كوچكي است كه براي راحتي و زيبايي دكوراسيون روي تختخواب، مبل و صندلي قرار داده مي‌شود و روكش آن طرح هايي فانتزي دارد.
كوسن فانتزي

افزودن كوسن به دكوراسيون مي‌تواند به سرعت فضاي خانه را متحول كند. بنابراين با دانستن ۵ نكته ساده، كوسن فانتزي را مانند طراحان داخلي حرفه اي در خانه به كار ببريد و نمايي جذاب ايجاد كنيد. اين مطلب مجله دلتا شما را براي انجام تغييرات بزرگ ياري مي‌رساند. اگر بخواهيد جلوه اي جديد به نماي خانه ببخشيد، چيدمان خانه را با فصل سازگار كنيد، يا به طور كلي تغيير دكوراسيون دهيد، دانستن اين نكات به شما كمك خواهد كرد.

تعداد كوسن

كوسن را مي‌توانيد روي كاناپه، صندلي يا تختخواب قرار دهيد. اما اگر مي خواهد اين بالشت هاي دوست داشتني را روي كاناپه و سرويس مبلمان بگذاريد و انواع بزرگ را ترجيح مي‌دهيد، اولين قانون، قرار دادنِ يك كوسن بيش تر از تعداد نشيمن است. به اين معنا كه براي مثال دو كوسن روي مبل تك نفره بگذاريد. اگر كوسن فانتزي شما سايز مناسبي نداشته و بيش از حد بزرگ باشد، نمي‌توانيد حداقل كميت را در اصول چيدمان رعايت كنيد.

اگر كوسن فانتزي با ابعاد كوچك را دوست داريد، مي‌توانيد تعداد را افزايش دهيد تا جايي كه راحتي را از بين نبرد. بهتر است چند كوسن با كيفيت و اندازه مناسب داشته باشيد، تا تعداد زيادي كوسن كه به سختي آن ها را جاي داده ايد.

ابعاد مناسب كوسن

ابعاد مناسب كوسن

كوسن فانتزي فرم هاي متنوعي دارد. همان طور كه در نكته قبلي بيان شد، تعداد كوسن به ابعاد آن وابسته است. اما سوال اينجاست كه يك كوسن تا چه اندازه مي‌تواند بزرگ باشد؟ در جواب بايد بگوييم سايز كوسن، ارتباطي مستقيم با ابعاد مبلمان يا تختخواب دارد. به طور ميانگين كوسن هاي مربعي داراي طول و عرضي به ابعاد ۵۰ سانتي متر مربع هستند. البته مي‌توانيد بر اساس نياز خود، ساير اندازه ها را انتخاب كنيد.

كوسن فانتزي مبل

حالت ايده ئال استفاده از كوسن فانتزي، تركيب فرم هاي مختلف در كنار يكديگر است تا دكوراسيوني پويا داشته باشيد و نگاه افراد بين اشكال جذاب و متفاوت در حركت باشد. خود را با انواع كلاسيك محدود نكنيد. مي‌توانيد ابعاد مختلف را تركيب كنيد، مربع، مستطيل، گرد يا بيضي از محبوب ترين فرم ها هستند. بزرگ ترين كوسن را در پشت، و كوچك ترين را در جلو قرار دهيد تا عمق ايجاد شود.

كوسن فانتزي پارچه اي

كوسن فانتزي پارچه اي

براي ايجاد تنوع، علاوه بر استفاده از فرم هاي مختلف، مي‌توانيد از طرح و الگو هاي گوناگون كمك بگيريد. تعداد نا محدودي طرح و مدلِ كوسن فانتزي وجود دارد كه تقريبا براي هر سليقه اي مي‌توان طرح مناسب را پيدا كرد؛ خطوط راه راه، هندسي، گل گلي، تصاوير چاپ شده و ساير طرح هاي ديگر. آن ها را در كنار كوسن هاي ساده تركيب كنيد و رنگ هاي مشابه را براي آن ها در نظر بگيريد. گرچه الگوي كوسن ها مي‌تواند بسيار متفاوت باشد، يكپارچگي رنگ به ايجاد پيوستگي در دكوراسيون كمك خواهد كرد. پيشنهاد مي‌كنيم يك يا دو رنگ غالب انتخاب كنيد، و آن را روي ساير كوسن ها بازتاب دهيد. براي اينكه دچار سردرگمي نشويد، طرح يك كوسن را انتخاب، و ساير بالشت ها را با توجه به رنگ و الگوي آن تهيه كنيد.

رنگ كوسن

رنگ كوسن

رنگ هاي مختلف را براي كوسن فانتزي در نظر بگيريد، و چند قانون را رعايت كنيد. تركيب رنگ ها را از ميان حداكثر سه رنگ برگزينيد و فضا را با رنگ هاي بيش تر شلوغ نكنيد، مگر اينكه بخواهيد خانه را با سبكي خاص، مانند وينتج چيدمان كنيد. سه رنگ هم خانواده يا مكمل را در نظر بگيريد تا با هم هارموني داشته باشند و فضايي آرامش بخش تشكيل دهند.

موارد گفته شده به داشتن چيدماني جذاب كمك مي‌كنند اما الزامي براي پيروي از آن ها وجود ندارد. با دانستن اين نكات و تكيه بر خلاقيت و سليقه خود، دكوراسيون خانه خود را به گونه اي منحصر به فرد چيدمان كنيد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۰۳:۴۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :