دكوراسيون دلتا

شمعدان را كجاي دكوراسيون داخلي قرار دهيم؟

آينه و شمعدان از گذشته تا كنون در دكوراسيون خانه هاي ايراني جا داشته اند. براي آگاهي از محل قرار دادن شمعدان در چيدمان خانه اين مطلب را از دست ندهيد.
شمعدان

شمعدان

شمعدان يكي از لوازم دكوري منزل محسوب مي‌شود كه مي‌توانيد در نقاط مختلف خانه از جمله آشپزخانه، اتاق خواب، سرويس بهداشتي و پذيرايي از آن استفاده كنيد. با قرار دادن شمع هاي گوناگون و نورپردازي ملايم نمايي جذاب به وجود آوريد. اگر مي‌خواهيد براي تزيين خانه از شمعدان استفاده كنيد ولي نمي‌دانيد آن را كجاي منزل قرار دهيد تا به زيبايي چيدمان كمك كند با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

شمع ها عناصري كوچك هستند كه نوري ملايم و لطيف توليد مي‌كنند. اما ابعاد كوچك اين دكوري هاي دوست داشتني سبب نمي‌شود نقش آن ها در دكوراسيون كم رنگ شود. بلكه با انتخاب جا شمعي مناسب و قرار دادن آن در جاي صحيح، مي‌توانيد جلوه اي دلنشين به فضاهاي سرد بدهيد و به خانه روح ببخشيد.

شمعدان

تزيين ميز ناهارخوري

اولين و بهترين گزينه اي كه به شما پيشنهاد مي‌كنيم، تزيين ميز ناهارخوري با شمعدان است. شمعدان هاي چند شعله را براي ميزهاي بزرگ انتخاب كنيد. اگر ميز هشت يا دوازده نفره داريد، مي‌توانيد به صورت قرينه دو شمعدان همسان را در دو طرف ميز قرار دهيد يا از تركيب چندين شمعدان با اندازه هاي مختلف در كنار هم بهره ببريد.

اگر ميز ناهارخوري شما كوچك است، يك شمعدان چند شعله با ارتفاع بلند براي تزيين مناسب است. به اين صورت روي سطح ميز به خوبي روشن شده و مانع انجام فعاليت نمي‌شود.

تزيين شومينه با شمعدان

كانون توجه در دكوراسيون، بخشي است كه به طور ناخودآگاه نگاه افراد به سمت آن نقطه جلب مي‌شود. تزيين چنين جايي، تاثير اوليه را بر افراد مي‌گذارد و ساير بخش هاي دكوراسيون را تحت تاثير قرار مي‌دهد. شومينه، يكي از كانون هاي توجه چيدمان است. شمعدان هاي پايه دار و افقي را بالاي شومينه قرار دهيد. مدل هاي افقي امكان استفاده از شمع هاي متعدد و در نتيجه نور بيش تر را به شما مي‌دهد. بهتر است شمعدان هاي بلند را در بخش هاي ديگر خانه به كار ببريد، و انواع كوتاه تر را براي اين قسمت استفاده كنيد.

فانوس تزييني

از جديدترين ترندهاي روز، شمعدان هايي به شكل فانوس است كه طرفداران زيادي دارد. از اين مدل شمعدان، به دليل طرح فانتزي آن در مراسم هاي مختلف و مهماني ها نيز استفاده مي‌شود. فانوس هاي كوتاه براي قرار گرفتن روي ميز جلومبلي و كنسول، كانتر آشپزخانه و شلف هاي ديواري مناسب است. فانوس هاي بلندتر تا ارتفاع ۸۰ سانتي متر نيز موجود است كه مي‌توانيد آن ها را در كنار چند فانوس كوتاه تر روي زمين قرار دهيد.

شمعدان چوبي

شمعدان در بوفه

بوفه معمولا در اتاق پذيرايي و نزديك ميز ناهارخوري قرار دارد. از تركيب چند شمعدان با سايز هاي مختلف در كنار هم استفاده كنيد و آن ها را در طبقات مياني بوفه قرار دهيد. براي داشتن سبكي مدرن و شيك شمعدان هاي برنزي، نقره اي و طلايي مناسبِ قرار گرفتن در بوفه هستند. رنگ هاي براق باعث جلب توجه مي‌شوند و فضاي داخلي بوفه را برجسته مي‌كنند.

ميز كنسول

شمعدان، هميشه با آينه در ذهن تداعي مي‌شود. يك جفت شمعدان، با فرم يكسان را روي ميز كنسول، مقابل آينه قرار دهيد و چيدماني قرينه به وجود آوريد. بازتاب آن ها در آينه، باعث مي‌شود دو جفت شمعدان ببينيد و انعكاس نور شمع نيز دو برابر مي‌شود و نماي خانه بزرگ تر به نظر مي‌رسد.

فراموش نكنيد كه بخشي از جذابيت شَمعدان ها به شمع هاي داخل آن است، پس با توجه به طرح و رنگ هاي موجود در چيدمان، شمعي مناسب تهيه كنيد و از زيباييِ پديد آمده لذت ببريد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۴۳:۴۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :