دكوراسيون دلتا

وسايل دكوري منزل ؛ ۹ مدل از جذابترين تزيينات خانه

وسايل تزييني شامل موارد زيادي مي‌شود و از هرچيزي مي‌توانيد به عنوان دكوري منزل استفاده كنيد.
دكوري منزل

دكوري منزل

هيجان انگيز است كه چگونه كه چگونه وسايل  و لوازم تزييني كوچك مي‌توانند تاثير شگرفي در زيبايي چيدمان خانه داشته باشند. طراحان داخلي از تاثير لوازم دكوري منزل از جمله مجسمه، قالي، كوسن، هنرهاي دستي، تابلو هاي هنري، پادري و ساير دكوري ها آگاه هستند، و به خوبي از آن ها استفاده مي‌كنند. در اين مطلب مجله دلتا، به شما نكاتي را مي‌گوييم تا مانند يك طراح داخلي حرفه اي لوازم دكوري را استفاده كنيد و دكوراسيون داخلي جذابي داشته باشيد.

همانطور كه در مطلب “وسايل تزييني را چگونه در چيدمان منزل به كار ببريم؟” بيان كرديم، لوازم دكوري كه باعث شلوغي محيط مي شوند حتي اگر گران قيمت باشند ديگر در زيبايي منزل كمكي به شما نخواهند كرد. در انتخاب وسايل تزييني از سبك مينيمال پيروي كنيد. كيفيت را بر كميت ترجيح دهيد. در اين جا به چند مدل از استفاده از لوازم دكوري در خانه  اشاره مي كنيم.

دكوري چوبي

اگر محيط منزل سرد به نظر مي‌رسد و هويت ندارد، پيشنهاد مي‌كنيم، لوازم دكوري چوبي را انتخاب و فضاي خانه را گرم تر كنيد. رنگ قهوه اي چوب، رنگي گرم است كه در كنار سبز و زرد تركيب جذابي ايجاد مي‌كند. اين سه رنگ جلوه اي از طبيعت را در دكوراسيون تشكيل مي‌دهند. چوب در ساخت مبلمان به كار مي‌رود و ايجاد تناسب بين اجزا راحت است.

آينه دكوراتيو

آينه دكوراتيو

چندين آينه به فرم هاي مختلف، از جمله مربع، دايره و مثلث انتخاب و فرم را در بخش هاي مختلف خانه تكرار كنيد. به اين صورت هماهنگي در ذهن بيننده ايجاد مي‌شود. آينه ها نه فقط با فرم خود به فضا هويت مي‌بخشند، بلكه با بازتاب و انعكاس نور، فضا را درخشان نشان مي‌دهند.

نردبان چوبي

نردبان چوبي

نردبان قديمي را از انبار خارج و آن را رنگ آميزي كرده و با قرار دادن چند طبقه بين پله ها، آن را به وسيله اي كاربردي و تزييني تبديل كنيد. گلدان گل، مجله، كتاب يا مجسمه را روي طبقات قرار دهيد و در آخر با قرار دادن يك ريسه ال اي دي بين پله ها، كار را تمام كنيد.

گلدان

گلدان و گل هاي آپارتماني

گل هاي آپارتماني نمادي از حيات هستند. گل مصنوعي يا طبيعي خانه را جذاب مي‌سازد و وجود آن در دكوراسيون، سبب روح بخشيدن به محيط مي‌شود. گلدان هاي كوچك، رنگي و شيشه اي را روي ميز كنسول، كانتر آشپرخانه، ميز پاتختي و ناهارخوري قرار دهيد. براي قرار دادن گلدان هاي بزرگ، كنجِ خلوت، پشت پنجره يا بين دو صندلي را در نظر بگيريد.

ظروف تزييني

ظروف تزييني

بهترين مكان براي نگهداري بشقاب هاي گرد و رنگي كه ديگر از آن ها استفاده نمي‌كنيد اما ظاهر زيبايي دارند، ديوار خاليِ پذيرايي است. گلچيني از ظروف عتيقه، يادگاري و رنگارنگ را به صورت پراكنده روي ديوار نصب كنيد.

شمع

شمع و شمعدان

شمع يكي از ابزارهاي نورپردازي مصنوعي است. آن را درون شيشه هاي رنگي، شمعدان هاي بلند و يا مقابل آينه قرار دهيد. گذاشتن شمع جلوي آينه سبب مي‌شود نور بازتاب و نماي زيبايي درون آينه ايجاد شود.

كوسن

كوسن

بالشت هاي نرم و راحت را به چيدمان پذيرايي اضافه كنيد و فضايي صميمانه به وجود آوريد. راحت ترين و سريع ترين راه براي افزودن جذابيت به خانه استفاده از كوسن است. به كمك كوسن مي‌توانيد رنگ، طرح و بافت را به خانه بيفزاييد. اگر مبلماني به رنگ خنثي داريد، رنگ هاي برجسته و پر رنگ را در نظر بگيريد و براي ايجاد كنتراست از آن ها بهره بگيريد.

نورپردازي

لوازم نورپردازي

يكي ديگر از لوازم دكوري منزل كه بسيار كاربردي است و فضا را زيبا مي‌سازد لوستر و چراغ آويز است. اگر آشپزخانه شما به صورت جزيره است، از لامپ و چراغ آويزهاي فانتزي و چشمگير براي نورپردازي روي سطح آن استفاده كنيد.

ديواركوب

آويز ديواري

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد. ديواركوب هاي متنوع را روي آن آويزان كنيد. براي ايجاد جلوه اي برجسته و منحصر به فرد، رنگ هاي متضاد را در نظر بگيريد. مي‌توانيد يك ديواركوب بزرگ را وسط ديوار قرار دهيد يا براي بزرگ ديده شدن فضا از تركيب آويزهاي كوچك در كنار هم بهره ببريد.

اگرچه لوازم دكوري منزل فضا را اشغال مي‌كنند، اما نمايي فريبنده به چيدمان خانه مي‌بخشند. افزدون يك عنصر دكوري به منزل كم هزينه ترين تغيير دكوراسيوني است كه مي‌توانيد انجام دهيد و چشم اندازي جديد در خانه پديد آوريد. بنابراين با انتخاب مناسب ترين دكوري كه با ابعاد منزل و سبك دكوراسيون داخلي منزل شما هماهنگ است، مي‌توانيد يكنواختي را از بين ببريد.


برچسب: خريد آپارتمان در تهران، اجاره آپارتمان در تهران، دلتا، املاك دلتا، مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۹ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۸:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :