دكوراسيون دلتا

چراغ خواب هاي جذاب در اتاق هاي رويايي

چراغ خواب وسيله اي كاربردي و دكوري است كه سبب داشتن اتاقي رمانتيك و جذاب مي‌شود.
چراغ خواب

چراغ خواب

نور، كليدي ترين عنصر طراحي داخلي است كه وجود آن ضروري و بدون آن، تمام لوازم موجود در دكوراسيون داخلي، هويت خود را از دست مي‌دهند. هم چنين در صورت عدم وجود نور كافي، توان انجام فعاليت هاي روزمره از بين مي‌رود. از جذاب ترين ابزارهاي نورپردازي در اتاق، چراغ خواب است كه علاوه بر تامين نور مصنوعي مورد نياز، نماي اتاق خواب را زيبا مي‌سازد. چراغ خواب در كنار تخت و روي ميز پاتختي قرار داده مي‌شود. معمولا براي مصارف خاصي استفاده مي‌شود. بنابراين نبايد انتظار داشت نورِ كل فضا توسط اين المان تامين شود. اين بخش از مجله دلتا را مطالعه كنيد و با ويژگي هاي يك چراغ خواب مناسب آشنا شويد.

چراغ خواب در دكوراسيون اتاق خواب

چيزي كه در دكوراسيون داخلي منزل بايد رعايت شود، توجه به امكانات فضا است؛ يعني وجود نور طبيعي، ابعاد محيط و كاربري مكان. سپس با توجه به اين موارد تصميم بگيريد بهترين انتخاب براي خانه شما چه چيزي است. هنگام خريد اين وسيله نيز توجه به متراژ اتاق و ابعاد ساير لوازم اهميت دارد. با افزودن چراغي بيش از اندازه بزرگ يا خيلي كوچك، توازن و تناسب را در محيط بر هم مي‌زنيد. در اين صورت دكوراسيون داخلي خانه شما جذابيت خود را از دست مي‌دهد و شايد متوجه نشويد كه مشكل كار كجاست.

بهتر است اندازه كلاهك هاي چراغ خواب، از اندازه يك سوم تختخواب بزرگ تر نباشد و ارتفاع پايه آن كمي بالاتر از محل قرار گرفتن سر، به هنگام خوابيدن باشد. به گونه اي كه چشم را اذيت نكند و صفحه كتاب يا روي ميز را روشن كند. محل قرار گيري كليد چراغ خواب، بايد به گونه اي طراحي شود كه از ديد پنهان و دسترسي به آن براي افراد آسان باشد.

در اتاق خواب هاي يك نفره، وجود يك عدد چراغ خواب كافي است. اما در اتاق هاي دو نفره براي تامين نياز هر دو نفر، بهتر است در صورت امكان و داشتن فضاي كافي، از دو چراغ خواب استفاده كنيد تا نياز هر شخص به خوبي رفع شود. وجود دو چراغ خواب، سبب قرينه بودن دكوراسيون مي‌شود. مي‌توانيد ساير اجزاي داخل چيدمان، از جمله ميز پاتختي، كنسول يا دراور را نيز با توجه به چراغ خواب به شكلي همسان و قرينه قرار دهيد. البته اگر نمي‌خواهيد چيدماني كلاسيك و قرينه داشته باشيد، با استفاده از خلاقيت خود مي‌توانيد چراغ هايي متفاوت تهيه كنيد و چيدماني نامتقارن به وجود آوريد. مهم ترين نكته در چينش چراغ خواب، دسترسي آسان و كاربردي بودن است.

مكمل رنگ آبي در دكوراسيون

چراغ خواب روميزي

چراغ خواب هاي روميزي طرفداران بيش تري نسبت به انواع ديگر دارند. چراغ روميزي، نياز به سوراخ كردن ديوار ندارد و روي ميز قرار مي‌گيرد. بنابراين به ديوار آسيب نمي‌زند. پايه هاي كوتاه آن اين امكان را فراهم مي‌كند كه از آن روي ميز پاتختي استفاده شود و نيازي به ايجاد فضاي اضافي ندارد. براي تشكيل خطي فرضي و تناسب در محيط، مي‌توانيد فرم لوستر و چراغ آويزها را همانند چراغ خواب انتخاب كنيد. به اين صورت به نگاه جهت مي‌دهيد تا در فضاي بين سقف و ميز در حركت باشد. چراغ خواب، نور را به صورت مستقيم به بالا و پايين، و هم چنين نوري ملايم را از پشت كلاهك به طور غير مستقيم به داخل اتاق مي‌تاباند. بنابراين بايد از جنسي ساخته شده باشد كه اجاره عبور نور را بدهد و مانع آن نشود.

آباژور ايستاده

چراغ خواب ايستاده

ارتفاع اين چراغ ها بلند است و مستقيما روي زمين قرار داده مي‌شود. پايه اين مدل، اشكال مختلف و مدرني دارد و كلاهك هاي رنگي به شما اجازه مي‌دهند با توجه به دكوراسيون داخلي رنگ مناسب و متناسب با چيدمان را انتخاب كنيد. از اين مدل مي‌توانيد در دكوراسيون اتاق مطالعه و پذيرايي نيز بهره ببريد.

اگر مي‌خواهيد چراغ خواب، نقش دكوري در دكوراسيون داشته باشد، مدل هاي فانتزي و خاص مناسب شما هستند. اين گونه چراغ ها معمولا نور كمي توليد مي‌كنند و فرم منحصر به فرد آن ها جذابيت را در فضا به وجود مي‌آورد.

نور عنصري گرما بخش است كه محيط خانه را دگرگون مي‌كند. با انتخاب چراغ خوابِ مناسب و زيبا، حس و حال صميمانه اي در چيدمان خانه ايجاد كنيد. منتظر خواندن نظرات شما هستيم.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۵:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :