دكوراسيون دلتا

4 مدل از تزيين كاغذ ديواري پشت تلويزيون

از آن جا كه تلويزيون به عنوان كانون توجه دكوراسيون در نظر گرفته مي‌شود، زيبايي اين مكان بر نماي كل چيدمان داخلي تاثير گذار است. بنابراين زيبايي ديوار پشت تلويزيون، نياز به دقت و توجه دارد.
كاغذ ديواري پشت تلويزيون

تلويزيون، شومينه، آينه هاي دكوراتيو بزرگ يا پنجره، در بيش تر خانه ها به عنوان كانون توجه دكوراسيون داخلي شناخته مي‌شوند. بنابراين تزيين اين بخش از خانه، بسيار اهميت دارد. پس از پرداختن به تزيين ديوار بالاي شومينه و استفاده از آينه هاي دكوراتيو، در اين بخش از مجله دلتا به سراغ دكور تلويزيون روي ديوار رفته ايم و به شما توصيه مي‌كنيم از كاغذ ديواري پشت ديوار تلويزيون استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

راحت ترين راه براي تزيين ديوار پشت تلويزيون، استفاده از كاغذ ديواري هاي مختلف است. طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه با سبك دكوراسيون شما تناسب دارد. كاغذ ديواري تيره با الگوهاي بزرگ براي دكوراسيون مينيمال و در تركيب با رنگ هاي خنثي مناسب است.

هنگام انتخاب رنگ و مدل كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون توجه به سبك دكوراسيون خانه الزامي است. از آن جا كه نگاه ها زمان زيادي به سمت ديوار پشت تلويزيون است، بايد طرح و رنگي را انتخاب كنيد كه زود از آن خسته نشويد و با توجه به نقش رنگ در مدل كاغذ ديواري، تاثيرات بلند مدت هر رنگ را در نظر بگيريد.

كاغذ ديواري سه بعدي

ديوار پشت تلويزيون مي‌تواند به عنوان ديوار آكسان انتخاب شود. بنابراين مي‌توانيد از ميان رنگ هاي تيره و طرح هاي خاص كاغذ ديواري مورد علاقه خود را انتخاب كنيد. طرح اين ديوار پوش ها به دو دسته، از جمله دو بعدي و سه بعدي تقسيم مي‌شوند. سبك طرح هاي سه بعدي به گونه اي هستند كه به دليل نوع سايه و روشن، از نماي دور به شكل برجسته يا فرورفته به نظر مي‌رسند.

كاغذ ديواري هاي سه بعدي در بيش تر مواقع، تصوير منظره طبيعي، گياهان و حجم هاي هندسي را نمايش مي‌دهند. استفاده از اين نوع ديوار پوش براي دكور ديوار پشت تلويزيون، يعني با يك تير چند نشان را زده ايد. از تماشاي تلويزيون لذت ببريد، كانون توجه دكوراسيون را زيبا سازيد و علاوه بر اين شاهد يك منظره طبيعي باشيد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري سنگي

نكته اي كه در مورد سبك هاي چيدمان مدرن وجود دارد اين است كه از هر رنگ و طرحي مي‌توانيد استفاده و با روش هاي گوناگوني آن ها را به خانه اضافه كنيد. براي مثال يك ديوار فلزي، چرمي يا آجري در پشت تلويزيون مي‌تواند نمايي جذاب به وجود آورد.

در خانه هاي سنتي، روستيك و كلاسيك، كاغذ ديواري براي ديوار پشت تلويزيون را با طرح هاي سنگ يا آجر انتخاب كنيد. براي جلوگيري از شلوغي و حواس پرتي مي‌توانيد كاغذ ديواري هاي ساده را براي ساير ديوارها انتخاب يا ديوار را با رنگ، نقاشي كنيد. براي ايجاد تناسب و هارموني، رنگ هاي نخودي، كرم، طوسي و نباتي را به كار ببريد.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري رنگي

اگر مي‌خواهيد فضاي خانه را براي كودكان و نوجوانان مهيج سازيد، از كاغذ ديواري هاي تك رنگ، به رنگ هاي گرم، مانند بنفش، قرمز و نارنجي كمك بگيريد. تلويزيون مستطيلي و تيره رنگ، ميان ديوار، در كنار رنگ كاغذ ديواري، كنتراست جذابي به وجود خواهد آورد. در اين حالت، ديگر نياز به نصب ساير ديوار آويز هاي تزييني نخواهيد داشت.

كاغذ ديواري پشت تلويزيون

كاغذ ديواري فانتزي

اگر تلويزيون در اتاق خواب يا اتاق كودكان قرار دارد، كاغذ ديواري براي پشت ديوار تلويزيون را از رنگ هاي روشن با طرح فانتزي انتخاب كنيد تا به اتاق هويت ببخشيد. پس زمينه صورتي، آبي روشن، سفيد و نباتي انتخاب هاي بهتري هستند. بهتر است روي ديوار چيزي آويزان نكنيد، زيرا در كنار كاغذ ديواري طرح دار بر شلوغي محيط مي‌افزايد مي‌توانيد يك ميز تلويزيون يا كتابخانه به رنگ سفيد مقابل ديوار قرار دهيد تا نماي ديوار بيش از حد خلوت نباشد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

جالباسي هاي خلاقانه ؛عنصري زيبا در دكوراسيون منزل

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

ايده هاي باورنكردني براي دكوراسيون پذيرايي كوچك


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۵:۰۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :