دكوراسيون دلتا

پادري نمدي

پادري هاي جذاب دوست داشتني را در خانه پهن و دكوراسيون را غرق در رنگ كنيد.

كف‌پوش هاي متنوعي در دكوراسيون داخلي خانه مورد استفاده قرار مي‌گيرند. يكي از اين كف‌پوش ها پادري است كه از جنس هاي مختلفي از جمله پلاستيك، پليمر، پلي استر، پشم و نمد توليد مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا به پادري نمدي مي‌پردازيم.

نمد

پارچه اي از جنس پشم كه به روش سنتي توليد مي‌شود. در فرآيند ساخت اين بافته سه عامل رطوبت، فشار و حرارت نقش دارند. هنر نمدمالي از صنايع دستي استان هاي سمنان، گلستان، مازندران، خراسان و ساير مناطق ايران به شمار مي‎رود. براي داشتن كيفيت بهتر در بافته هاي نمدي از زرده تخم مرغ و صابون استفاده مي‌شود. نمد قيمت پايين و رنگ پذيري بالايي دارد.

پادري نمدي

پادري نمدي

فرش، قاليچه، موكت، گليم و به طور كلي كف‌پوش هايي با ابعاد كوچك كه مقابلِ در پهن مي‌شوند، پادري نام دارند. پادري براي جلوگيري از ورود آلودگي هاي بيروني به داخل و حفظ نظافت در بخش هاي مختلف خانه از جمله مقابل در ورودي، سرويس بهداشتي و … استفاده مي‌شود. از نمد در دوخت عروسك و وسايل تزييني مختلف نيز استفاده مي‌شود. علاوه بر اين، در توليد پادري نيز كاربرد زيادي دارد. پادري نمدي به دليل هزينه پايين و طرح هاي گوناگون بسيار پر طرفدار است.

پادري نمدي

خواص نمد

براي نمد چند خاصيتِ تجربي كشف شده است. استفاده مكرر از نمد، به عنوان پادري، در درمان رماتيسم، كمرد درد و كاهش درد مفاصل موثر است. پادري هاي نمدي داراي نقش هاي سنتي و رنگ هاي متنوعي هستند. نرم و راحتي اين پارچه احساس آرامش را به وجود مي‌آورد و حال روحي را بهبود مي‌بخشد.

نمد گرما را در خود حفظ مي‌كند و هنگامي كه پاي خود را روي آن مي‌گذاريد يا راه مي‌رويد باعث افزايش دماي كف پا و افزايش گردش خون مي‌شود. بنابراين گرفتگي عضلات را رفع مي‌كند و حس خوبي در افراد ايجاد مي‌كند.

باكتري و قارچ در نمد رشد نمي‌كند. به همين دليل پادري نمدي بوي بدي نمي‌گيرد.

پادري نمدي

پادري نمدي در اتاق خواب

اگر اتاق خواب به بالكن راه داشته باشد، پادري نمدي مقابل در تراس گذاشته مي‌شود تا از ورود گرد و خاك به داخل اتاق جلوگيري شود. بافت نمد به گونه اي است كه گرد و خاك به خوبي روي آن مي‌نشيند و وارد اتاق خواب نمي‌شود. تنوع رنگ در پارچه هاي نمدي به شما اين امكان را مي‌دهد كه بتوانيد با توجه به دكوراسيون داخلي، پادري مورد علاقه خود را تهيه كنيد.

پادري حمام

براي سرويس هاي بهداشتي دو پادري در نظر گرفته مي‌شود. يك پادري در داخل حمام يا دستشويي و ديگري را بيرون در مي‌گذارند. نمد به دليل قدرت جذب بالاي رطوبت، انتخاب خوبي براي قرار گرفتن مقابل در دستشويي و حمام است. پادري پلاستيكي را براي داخل و پادري نمدي را بيرون سرويس بهداشتي قرار دهيد تا رطوبت پا را به خود جذب كند.

پادري نمدي

پادري نمدي در ورودي خانه

پادري در بخش بيروني خانه پهن مي‌شود تا هنگام خارج شدن از خانه، پا روي زمين قرار نگيرد. قرار دادن آن در بخش داخلي براي جلوگيري از ورود آلودگي به خانه است. بهتر است پادري تيره رنگ را براي اين بخش از خانه در نظر بگيريد.

اميدواريم اين مطلب براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۳:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :