دكوراسيون دلتا

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

بطري، پارچه، چوب و پلاستيك به زمان زيادي براي تجزيه شدن نياز دارند. اين لوازم را دور نريزيد و از آن ها بهتر استفاده كنيد.
با وسايل دور ريختني چه بسازيم

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

اكنون، بيش از هر زماني در طول تاريخ، توجه به كاهش توليد زباله و مصرف بهينه منابع انرژي ضروري است. براي تسهيل اين موضوع، چند ايده هيجان انگيز براي شما داريم. با استفاده از وسايل بازيافتي و هنر دست، وسايل دكوري بسازيد. وجود صنايع دستي و لوازمي كه براي ساخت آن ها زحمت كشيده ايد، در دكوراسيون داخلي خانه، اعتماد به نفس شما را افزايش مي‌دهد. هم چنين سبب مي‌شود از بودن در آن مكان احساس رضايت بيش تري داشته باشيد. صدها گزينه ديگر براي افزودن به فهرست زير وجود دارد. اما در اين مطلب از مجله دلتا فقط به چند مورد مي‌پردازيم تا بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. بياييد ببينيم با وسايل دور ريختني چه بسازيم تا خانه را زيبا كنيم.

بطري شيشه اي

بطري شيشه اي

بطري هاي شيشه اي را دور نريزيد. آن ها را شسته هر گونه برچسب را جدا و به فرم زيباي آن ها نگاه كنيد. اين شيشه ها را به عنوان گلدان گل مصنوعي به كار ببريد. اگر با هنر ويتراي آشنا هستيد، مي‌توانيد شيشه ها را با رنگ هاي مورد علاقه خود رنگ كنيد، يا روي آن ها نقاشي بكشيد.

بطري هاي شفاف و بزرگ را براي نگهداري گل خشك، صدف و تيله هاي رنگي استفاده كنيد. براي زيبايي نماي آشپزخانه، شكلات هاي رنگي، كوكي، عناب و انواع خوراكي هاي رنگارنگ را درون بطري بريزيد و آن را روي ميز آشپزخانه، كانتر يا شلف قرار دهيد.

راه ديگري كه مي‌توانيد از بطري شيشه اي استفاده كنيد، ساخت شمع شناور است. اين شمع براي استفاده در نقاط مختلف دكوراسيون از جمله روي ميز كنسول، تزيين ميز ناهارخوري، سرويس بهداشتي و اتاق خواب مناسب است. علاوه بر زيبايي و افزودن رنگ به فضا، به عنوان عنصري براي نورپردازي غير مستقيم در نظر گرفته مي‌شود.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

قوطي فلزي

يكي از وسايل بازيافتي و پر مصرف كه روزانه دور ريخته مي‌شود قوطي هاي كنسروِ فلزي است. اين قوطي هاي فلزي را رنگ آميزي و در جا هاي مختلف استفاده كنيد. به عنوان شمعدان، جامدادي روي ميز كار و حتي گلدان گل آن را به كار ببريد. اگر كمي بيش تر حوصله به خرج دهيد، مي‌توانيد به پوشاندن سطح بيروني قوطي با استفاده از گوني و ربان، آن را از حالت قوطي خارج كنيد و جلوه اي جذاب به آن ببخشيد. قوطي هاي فلزي در برابر رطوبت مقاوم هستند. بنابراين حتي اگر مي‌خواهيد تحولي در دكوراسيون تراس خانه ايجاد كنيد، از شمعدان هاي فلزي دست ساز كمك بگيريد. كافي است چند سوراخ در بدنه قوطي ايجاد و يك شمع درون آن روشن كنيد. به همين راحتي وسيله اي كاربردي و جذاب ساخته ايد.

قاب عكس چوبي

قاب هاي قديمي و تكراري را دور نريزيد. آن را تغيير كاربري بدهيد. با استفاده از چند ميخ و كاموا آن ها را به پايه نگهداره عينك و زيورآلات تبديل و به جاي اينكه عينك هاي آفتابي خود را درون كشو، روي هم انبار كنيد، آن ها را به صورت منظم و مرتب در استند دست ساز خود قرار دهيد. براي تنوع در دكوراسيون از رنگ هاي چندمنظوره كمك بگيريد و قاب را رنگ بزنيد. مي‌توانيد در هر قسمت از خانه كه به رنگ و طرح نياز داريد، اين استند را به عنوان دكوري به كار بگيريد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

نگهدارنده كتاب

مجسمه هاي قديمي، اسباب بازي قديمي كودكان، دكوري هاي كوچكي كه از آن ها خسته شده ايد يا حتي فنجان ترك خورده را نگه داريد. از اين لوازم به عنوان نگهدارنده كتاب استفاده كنيد و به كتابخانه روح ببخشيد. اگر ظاهر آن ها تكراري و يكنواخت شده است، با استفاده از رنگ يا كاغذ كادو، ظاهري متفاوت به اين وسايل بدهيد و يك دكوري جديد براي خود بسازيد.

با وسايل دور ريختني چه بسازيم

ساخت پاف

مي‌رسيم به آخرين گزينه از اين فهرست؛ پاف. پاف وسيله اي دوست داشتني و كاربردي است كه انواع مختلفي از آن را مي‌توانيد درست كنيد. پارچه هاي اضافي، لباس هاي كهنه و دستمال هاي قديمي به همراه يك چرخ خياطي و روكش پارچه اي، وسايل لازم براي ساخت يه پاف جذاب را تشكيل مي‌دهند. كاري ساده كه نتيجه اي دوست داشتني دارد. پاف را در هر گوشه از خانه بگذاريد و از وجود آن لذت ببريد.

اميدواريم توانسته باشيم نظر شما را جلب كنيم. نظرات خود را در مورد استفاده از وسايل دور ريختني با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

دكور منزل با گل مصنوعي


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۸:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :