دكوراسيون دلتا

نماي جذاب ساختمان با نرده بالكن

نرده بالكن تاثير بسزايي در زيبايي تراس خانه دارد.
نرده بالكن

نرده بالكن

يكي از بخش هاي خانه كه در نگاه اول افراد را به خود جذب مي‌كند، بالكن است. اين بخش از منزل كم تر مورد توجه قرار گرفته است. بيش تر مواقع به جاي تزيين تراس از آن به عنوان انباري استفاده مي‌شود. نصب نرده سبب ايجاد امنيت مي‌شود. نرده ها از مصالح مختلفي از جمله آلومينيوم، سنگ، فلز، فرفوژه و چوب ساخته مي‌شوند. هم زمان با تغيير سبك زندگي و نيازهاي افراد، نرده بالكن نيز از لحاظ جنس و طرح متغير بوده است. در اين بخش از مجله دلتا چند مدل از نرده هاي فلزي بالكن را به شما معرفي مي‌كنيم.

نرده بالكن

نرده استيل

از مهم ترين انواع نرده مي‌توان به نرده استيل اشاره كرد. اين نوع در آلياژهاي متنوعي عرضه مي‌شود كه از لحاظ كيفيت با يكديگر تفاوت دارند. نرده استيل در دو رنگ نقره اي و طلايي توليد مي‌شود. در برابر زنگ زدگي مقاوم است و ظاهري براق دارد. هم چنين در بخش هاي مختلف نما، از جمله بالكن يا تراس، راه پله، پشت بام و حفاظ امنيتي به كار مي‌رود.

براي اينكه ظاهر بالكن هميشه زيبا به نظر برسد نياز است هر 6 تا 12 ماه نرده ها را تميز كنيد. لكه هاي باران، اثر انگشت و آلودگي هاي محيطي را با استفاده از دستمال هاي مرطوب پاك كنيد و براي خشك كردن آن از چند تكه روزنامه كمك بگيريد.

نرده بالكن

نرده فرفوژه

نرده فرفورژه كه به صورت فرفوژه نيز تلفظ مي‌شود به نام گل نَرده معروف است. اين واژه ريشه در زبان فرانسوي دارد. فر به معناي فلز و فوژه به عمل كوبيده شدن آهن گفته مي‌شود. در فرآيند ساخت اين مدل نرده، فلز در كوره با دماي 220 درجه سانتي گراد ذوب مي‌شود. پس از تغيير حالت آن به فرم هاي دايره، گل، برگ، خطوط حلزوني و منحني تبديل به فرفوژه مي‌شود. نرده فرفوژه براي ايجاد جان پناه، درهاي ورودي باغ  و خانه، راه پله و نرده بالكن به كار برده مي‌شود.

نرده بالكن

نرده فلزي بالكن

علاوه بر اينكه نصبِ نرده بالكن از سقوط ساكنان جلوگيري مي‌كند و به عنوان حفاظ مورد استفاده قرار مي‌گيرد، مي‌توان با انتخاب نرده مناسب جلوه منحصر به فردي به نماي ساختمان بخشيد. جنس نرده، فرم، ضخامت، رنگ و طرح آن نقش پر رنگي در دكوراسيون خارجي منزل دارد. با پيشرفت دنياي تكنولوژي و تنوع در طراحي، گونه هاي مختلفي از نرده بالكن قابل تهيه است.

براي انتخاب نرده بايد استانداردهاي مشخصي را رعايت كنيد. به طور كل براي بيش تر خانه ها حداقل ارتفاع نرده بايد 110 سانتي متر باشد. به گونه اي كه از جان كودكان محافظت كند و منجر به سقوط آن ها نشود.

نرده بالكن

نرده هاي عمودي نماي بالكن را كشيده تر و سقف را بلندتر نشان ميدهد. فاصله ميله هاي عمودي را به گونه اي در نظر مي‌گيرند كه از خطر افتادن كودكان يا اجسامي مانند گلدان جلوگيري شود.

نرده بالكن

استفاده از نرده هاي افقي در حال افزايش است و نمايي مدرن به خانه مي‌دهد. در ساخت نرده هاي ساده از نرده استيل استفاده مي‌شود. خطوط افقي ميله ها تراس خانه را عريض تر نشان مي‌دهد. بهتر است حداقل فاصله بين ميله ها 20 سانتي متر باشد.

نرده بالكن

با استفاده از گلدان آويزهاي رنگارنگ بر روي نرده بالكن، اين بخش از ساختمان را تزيين كنيد. گل شمعداني، پيچك و پتوس مقاومت بالايي دارند و يكي از بهترين گزينه ها براي قرار دادن در فضاي بالكن هستند.

براي الهام گرفتن از ايده هاي بيش تر، مطالب بعدي ما را در بخش دكوراسيون دنبال كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

در بازسازي خانه از گچ بري غافل نشويد!


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۳۹:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :