دكوراسيون دلتا

خانه اي سبز با چمن مصنوعي

وجود چمن مصنوعي در فضاي سبز، بالكن و آكواريوم نماي شگفت انگيز به وجود مي‌آورد.
چمن مصنوعي

چمن مصنوعي كفپوشي شبيه به چمن طبيعي، با لطافت كم تر و ساخته شده از مواد غير طبيعي است. اين چمن، تراكم و استحكام بالايي دارد. نياز به آبياري و نور آفتاب ندارد، نگهداري و نصب آن راحت تر است. چمن مصنوعي در مناطقي كه رفت و آمد زياد سبب آسيب زدن به چمن طبيعي مي‌شود، زمين حاصل خيزي ندارد و يا آبياري ممكن نيست استفاده مي‌شود؛ مانند بالكن، حياط، فرودگاه، اماكن عمومي و زمين ورزشي. با مجله دلتا همراه شويد.

چرا چمن مصنوعي ؟

افزايش جمعيت باعث افزايش ميانگين دماي زمين شده است. هم چنين در پي توسعه شهر نشيني با كاهش منابع آبي روبرو هستيم، بنابراين استفاده از چمن مصنوعي به شدت توصيه مي‌شود. اين جايگزين، به كاهش هزينه هاي نگه داري چمن طبيعي و جلوگيري از به كار بردنِ سموم دفع آفات كمك مي‌كند. عمر مفيد چمن تا 10 سال تخمين زده مي‌شود. با استفاده از اين چمن در دكوراسيون خارجي منازل، مي‌توانيد به طور دائم از آن بهره ببريد.

چمن مصنوعي

نصب چمن مصنوعي

پيش از نصب چمن مصنوعي نياز است روي سطح مكان مورد نظر زيرسازي هاي لازم صورت بگيرد. زيرسازي مناسب، از مهم ترين فاكتورهايي است كه بر عمر مفيد چمن تاثير مي‌گذارد. در مرحله زيرسازي، كف زمين زهكشي و سپس صاف و هموار مي‌شود. در مرحله بعد مكان مد نظر را را با چسب هاي مخصوص مي‌پوشانند. رول هاي چمن با توجه به جهتِ خواب نخ ها، در لايه بالايي محكم مي‌شود.

چمن مصنوعي

چمن مصنوعي براي بالكن

يكي از روش هاي مدرن و دوست داشتني براي زيباسازي فضاي تراس خانه كفپوش هاي  چمني است. استفاده از اين كفپوشِ سبز رنگ در تناسب با فضاي بالكن و گياهان است. با انتخاب چمن با كيفيت و مرغوب، در مدت كوتاهي مي‌توانيد تغيير منحصر به فردي در نماي تراس به وجود آوريد. بهتر است چمن هايي با ارتفاع بلند، 1 تا 4 سانتي متر برگزينيد تا بتوانيد بدون نياز به پوشيدن كفش نيز روي آن راه برويد و حس خوبي را تجربه كنيد. علاوه بر اين، چمن نور خورشيد را بازتاب مي‌دهد و سبب بزرگ تر ديده شدن بالكن مي‌شود. هم چنين به علت عدم جذب دما، فضايي خنك به وجود مي‌آورد.

تزيين باغچه

چمن مصنوعي براي باغچه

پوشاندن زمين توسط چمن تزييني در باغچه بسيار رايج است. از آن جايي كه سختي آبياري، هرس كردن و كود دهي در اين محصول وجود ندارد، سبب مي‌شود تجربه اي لذت بخش داشته باشيد. ساختار نرم و لطيف اين محصول، مانند فرش سبزي پهن شده روي زمين است. براي نصب چمن مصنوعي در باغچه، بايد از قبل طرح آن را در نظر گرفت و سپس با تهيه چمن مرغوب و مراجعه به افراد ماهر، براي نصب آن اقدام كرد.

چمن مصنوعي در آكواريوم

نصب چمن در آكواريوم

آكواريوم از ديدني ترين وسايل تزييني است كه در خانه، محل كار و اماكن مختلف وجود دارد. زيبايي آكواريوم به دو عامل وابسته است: ماهي ها و گياهان تزييني. وجود چمن مصنوعي در كنار ساير دكوري ها مي‌تواند نمايي جذاب به آكواريوم ببخشد. گياهان طبيعي در معرض آسيب ديدن توسط ماهيان قرار دارند. اما چمن تزييني مقاومت بالاتري دارد، بنابراين نيازي نيست نگران آسيب ديدن آن باشيد. از ديگر مزيت هاي استفاده از اين محصول اين است كه آلودگي هاي ناشي از وجود گياهان را كاهش مي‌دهد و از بروز بيماري در ماهي ها جلوگيري مي‌شود.

فضاي سبز

همه طبيعت را دوست دارند و وجود عناصر طبيعي در محيط اطراف، به آن ها انرژي مي‌بخشد. استفاده از چمن مصنوعي در قسمت ورودي و حياط خانه، جلوه جذاب و چشمگيري به ساختمان مي‌دهد و با توجه به تاثير روانشناسي رنگ سبز، احساس سرزندگي، شادابي و نشاط خواهيد يافت. در طراحي فضاي سبز با استفاده از چمن مصنوعي، لازم است از افراد متخصص كمك بگيريد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۰۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :