دكوراسيون دلتا

آكواريوم ؛ اقيانوسي در خانه

آكواريوم محفظه اي شيشه اي، مناسب نگهداري ماهي و گياهان آبزي است. وجود عنصرِ اصلي حيات در كنار ماهي هاي رنگارنگ و گياهان زنده، حس سرزندگي را در خانه بيدار مي‌كند.
آكواريوم

آكواريوم هميشه يك عنصر دكوري در دكوراسيون داخلي بوده است. زيرا مي‌تواند به فضايي خنثي، رنگ و لعاب اضافه كند و تماشاي آن بسيار لذت بخش است. هم چنين در كنار زيبايي، به سلامت روحي شما نيز كمك مي‌كند. بر اساس مطالعات، وجود اين وسيله در محيط سبب كاهش استرس، درد و اضطراب مي‌شود. مي‌تواند در بهتر خوابيدن و رشد خلاقيت به شما كمك كند. در اين بخش از مجله دلتا با ما همراه باشيد تا با آكواريوم آشنا شويم.

آكواريوم

آكواريوم

آكواريوم اثري هنري است كه تماشاي آن بيش از چند دقيقه طول مي‌كشد و در ابعاد بزرگ، محبوبيت زيادي پيدا كرده است. در خانه هاي مدرن، طراحان داخلي بخشي از فضاي داخلي منزل را به آكواريوم اختصاص مي‌دهند. اگر مي‌خواهيد آن را در محيط رستوران، دفتر كار يا خانه هاي بزرگ به كار ببريد، بايد انواع بزرگ تر آن را تهيه كنيد. براي خانه هاي نقلي و كم جا، آكواريوم كوچك كه به اسم خانگي شناخته مي‌شود، مناسب هستند.

ابعاد و سايز آكواريوم بر اساس اتاقي كه آن را قرار مي‌دهيد، تعيين مي‌شود. در هر حال، اين وسيله چيزي بيش از سرگرمي و در واقع براي تزريق حيات، به خانه آورده شده است.

آكواريوم

ماهي آكواريوم

وقتي صحبت از آكواريوم خانگي با ابعاد كوچك مي‌شود، يكي از مهم ترين فوايدي كه در ذهن تداعي مي‌شود، امكان استفاده از اين وسيله در تمام خانه ها است. حتي در آپارتمان هاي كوچك نيز مي‌توان يك اقيانوس كوچك و زيبا داشت. ماهي ساكت ترين حيوان خانگي محسوب مي‌شود. ماهي ها نمي‌توانند مشكلات شما را حل كنند، اما مي‌توانند انرژي مثبتي به شما انتقال دهند. البته توجه داشته باشيد كه داشتن آن، نياز به زمان براي تميز كردن محفظه و مراقبت از ماهي ها دارد.

دنياي درون آب تنوع زيادي دارد. ماهي هاي مختلف با شرايط زيستي متفاوت مي‌توانند در اين محيط به حيات خود ادامه دهند. به طور كلي ماهي هاي مناسب به دو گروه دسته بندي مي‌شوند: ماهي گياه خوار و گوشت خوار. ماهي هاي گياه خوار معروف از جمله ماهي گوپي، گورامي و كوي فيش از گياهان تغذيه، و در جيره غذايي خود حجم بسيار پاييني گوشت مصرف مي‌كنند. ماهي هاي گوشت خوار همان طور كه از نام آن ها مشخص است در هرم غذايي خود به سهم بيش تري از گوشت نياز دارند. از محبوب ترين ماهي هاي گوشت خوار مي‌توان به پرِت، اُسكار و نايف اشاره كرد.

گياه زينتي

آكواريوم پلنت

آكواريوم پلنت يا آكواريوم گياهي، مناسب ماهي ها و گياهانِ آب شيرين است. درون آن علاوه بر ماهي با گياهان آبزي مختلف پر مي‌شود. تركيب رنگ سبز گياهان و ماهي هاي جذاب، نمايي لذت بخش در خانه به وجود مي‌آورد. راه اندازي آكواريوم گياهي سخت است. اما اگر براي اولين بار از آكواريوم در داخل خانه استفاده مي‌كنيد، پيشنهاد مي‌كنيم آكواريوم پلنت تهيه كنيد. نگهداري آسان، هزينه پايين تهيه بي مهرگان و تنوع گياهان از مزاياي اين نوع است. با تغيير مكانِ سنگ يا گياه مي‌توانيد نمايي جديد در دنياي زير آب به وجود آوريد و نياز به پرداخت هزينه هاي سنگين نداريد.

ماهي آكواريومي

گياهان آكواريوم

براي انتخاب گياهان، انتخاب هاي متعددي مقابل شما است. گل هايي با ريشه هاي كوتاه كه به راحتي و بدون نياز به حفر گودال مي‌توانيد آن ها را ميان سنگ بكاريد. گياهاني از جمله نيلوفر آبي، خزه، شت قرمزي، سرخس آبي و علف بلوري در آب شيرين به خوبي رشد مي‌كنند و ظاهري زيبا به وجود مي‌آورند.

آكواريوم خانگي

آكواريوم در دكوراسيون داخلي

استفاده از اين اقيانوس كوچك در دكوراسيون داخلي خانه، به ايده اي شيك و جذاب تبديل شده است. عده اي از اين عنصر به شكل وسيله اي مستقل استفاده مي‌كنند و عده اي آن را در كنار ساير وسايل و روي ميز قرار مي‌دهند. با استفاده از نورپردازي هاي داخلي، حس و حال متفاوتي در آن به وجود آوريد. با قرار دادن لوازم تزييني، فضاي داخل آن را زيباتر سازيد. مي‌توانيد آكواريوم را در گوشه پذيرايي، اتاق خواب، راهرو و اتاق مطالعه قرار دهيد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد بوده باشد. در بخش هاي آينده به چگونگيِ استفاده از آكواريوم در دركوراسيون داخلي خانه خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

ويژگي تختخواب مناسب چيست؟

اصول نورپردازي در آشپزخانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۹:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :