دكوراسيون دلتا

كوسن مبل ؛ جلوه گر مبلمان

كوسن يكي از وسايل تزييني است كه نقش مهمي در دكوراسيون داخلي بازي مي‌كند. كوسن هاي رنگارنگ را در خانه استفاده و نمايي جذاب در اتاق ايجاد كنيد.
كوسن مبل

استفاده از وسايل تزييني در دكوراسيون داخلي، هويت جديدي به فضا مي‌بخشد. يكي از اين لوازم، كوسن مبل است. با به كار بردن كوسن در اتاق پذيرايي مي‌توان سرزندگي را به اتاق اضافه كرد. ممكن است ابعاد كوچكي داشته باشند اما نقش بزرگي دارند. كوسن جزييات ظريف و دوست داشتني را كه در خانه كم داريد به شما مي‌دهد. يك كوسن رنگي در اتاقي سفيد، به تنهايي حال شما را خوب مي‌كند و فضا را از يكنواختي خارج مي‌كند. براي الهام گرفتن از ايده هاي ما، اين بخش از مجله دلتا را مطالعه بفرماييد تا بتوانيد به زيبايي، كوسن را در دكوراسيون منزل خود چيدمان كنيد.

كوسن مبل

كوسن ها راحتي را به شما هديه مي‌دهند. اگر بودجه محدودي داريد و مي‌خواهيد تعداد كمي كوسن خريداري كنيد، آن ها را از ميان رنگ هاي جسورانه و طرح هاي داراي كنتراست برگزينيد. درون اين كوسن را با الياف مختلفي مانند پنبه، پر، پشم شيشه يا اسفنج پر مي‌كنند. از آن هاي براي پر كردن گودي كمر و ايجاد تكيه گاهي نرم بهره ببريد. علاوه بر اين با استفاده از عناصر طراحي داخلي، از جمله رنگ و طرح، به شما قدرت مانور مي‌دهد تا هويت منحصر به فردي به دكوراسيون داخلي ببخشيد. براي مثال تركيبي از رنگ هاي پر رنگ مانند مشكي و ارغواني در نظر بگيريد كه طرحي برجسته دارد. آن را روي مبلي با رنگ خنثي قرار دهيد و فضا را تازه كنيد.

كوسن مبل راحتي

كوسن مبل راحتي

پارچه كوسن از تنوع زيادي برخوردار است. با توجه به جنس پارچه مي‌توان نمايي جذاب و دل‌نشين در خانه به وجود آورد. در بيش تر موارد كوسن فرم مربعي دارد. با توجه به سرويس مبلمان، مي‌توانيد گونه هاي مختلفي از كوسن را تهيه كنيد. كوسنِ مناسب مبلمان راحتي، داراي جنسي لطيف، با طرح و نقش هاي رنگارنگ است. مي‌توانيد از كوسن هايي با ابعاد مختلف در كنار يكديگر استفاده كنيد و به يك سايز و طرح بسنده نكنيد.

در مورد مبلمان چرم قضيه فرق مي‌كند. اگر روكش مبل راحتي شما چرم است، كوسن هايي بزرگ و مربعي انتخاب و براي ايجاد تناسب و دوري از شلوغي، كوسن چرمي تهيه كنيد. معمولا كوسن هاي مبل چرم هم جنس با پارچه روكش مبل است.

كوسن مبل سلطنتي

مبل سلطنتي داراي طرحي پيچيده و كنده كاري هاي زياد در قسمت دسته و پايه است. بنابراين پيشنهاد مي‌شود كوسنِ مبل سلطنتي رنگي خنثي و پارچه به كار برده شده در آن ساده باشد. تا برجستگي ظاهري مبل سلطنتي حفظ شود و نگاه به سمت كوسن هاي رنگارنگ منحرف نشود.

عكس كوسن مبل

كوسن مبل استيل

مبل استيل در چيدمان به سبك سنتي و كلاسيك قرار مي‌گيرد. كوسن مناسب مبل استيل از جنس پارچه هاي مقاوم و هم رنگ با روكش مبل است. معمولا فرمي گرد دارد و داراي ابعاد كوچكي است. پارچه هاي جير و براق مناسب اين نوع هستند.

كوسن سنتي

پارچه كوسن مبل

بهتر است پارچه مناسبِ كوسن پرز نداشته باشد. به دليل استفاده زياد و احتمال آلودگي، لازم است داراي قابليت شست و شو و مقاومت بالا در برابر مواد شيميايي باشد. بايد پارچه اي با بافت متراكم باشد تا الياف درون كوسن ثابت بماند و با گذشت زمان در اثر استفاده مكرر از ميان بافت هاي كوسن خارج نشود.

دكوراسيون داخلي

كوسن فانتزي

بيش تر كوسن ها فرمي مربعي دارند و داراي ابعاد كوچكي هستند. اما با پيشرفت طراحي، طرح هاي مختلفي از كوسن به بازار عرضه شده است. از جمله شكل حيوانات، وسايل نقليه، گل، درخت و … . در ساخت كوسن هاي فانتزي از فنر، پشم شيشه و پلي فيبر استفاده مي‌شود. بدون نگراني، با تكيه بر سليقه و خلاقيت خود از انواع كوسن هاي فانتزي در داخل خانه استفاده كنيد.

اميدواريم مطالب گفته شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در بخش هاي بعدي نمونه هاي مختلفي از كاربرد كوسن در دكوراسيون داخلي را مورد بررسي قرار مي‌دهيم. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

دكوراسيون اتاق خواب دانش آموزان


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۳۲:۵۶ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :