دكوراسيون دلتا

ويژگي هاي صندلي اپن مناسب چيست؟

صندلي اپن يكي از عناصر آشپزخانه است كه مقابل اپن يا كانتر قرار داده مي‌شود و تاثير زيادي در دكوراسيون داخلي دارد.
صندلي اپن

صندلي اپن يكي از اجزاي مهم در دكوراسيون داخلي آشپزخانه است. براي تهيه يك صندلي مناسب بايد با ويژگي هاي آن آشنا باشيد. در اين بخش از مجله دلتا، ويژگي هاي صندلي مناسب را به شما مي‌گوييم.

صندلي اپن

يكي از كاربردي ترين تجهيزات داخل آشپزخانه صندلي اپن است. براي خريد صندلي مناسب بايد نكاتي را رعايت كنيد تا بهترين انتخاب را داشته باشيد. اين صندلي نه فقط بر زيبايي آشپزخانه، بلكه بر سلامت جسم نيز تاثيرگذار است. در اين بخش از مجله دلتا ويژگي هاي يك صندلي مناسب را به شما يادآوري مي‌كنيم.

ارتفاع صندلي اپن

ارتفاع صندلي از اهميت بالايي برخوردار است. يك صندلي كوتاه، باعث مي‌شود دستان شما از سطح بدن فاصله زيادي پيدا كند و با زاويه اي باز روي ميز قرار گيرد. ارتفاع زياد صندلي باعث مي‌شود به هنگام صرف غذا يا انجام كار روي ميز خم شويد و در طولاني مدت آسيب هاي جدي به ستون فقرات شما وارد شود.

ارتفاع صندلي بايد با كانتر و اپن آشپزخانه در تناسب باشد. صندلي اپن بايد قابليت تنظيم ارتفاع داشته باشد و با توجه ابعاد اپن بتوان آن را تغيير داد. ارتفاع آن بايد از اپن يا كانتر كم تر باشد تا به راحتي جا شوند. به صندلي هايي كه اين قابليت را دارا مي‌باشند صندلي جك دار مي‌گويند. ارتفاع استاندارد براي صندلي هاي ثابت بين 65 تا 75 سانتي متر تخمين زده مي‌شود.

صندلي اپن

جنس صندلي اپن

توجه به جنس از عوامل مهمي است كه در خريد تمام لوازم خانگي مشترك است. با توجه به بودجه اي كه در نظر داريد مي‌توانيد انواع مختلفي از صندلي را خريداري كنيد. چوب و فلز با كيفيت ترين انواع صندلي اپن هستند. صندلي چوبي نسبت به فلز مرغوب تر و به علت هماهنگي بيش تر با ساير لوازم طرفداران آن زياد است. البته صندلي هاي پلاستيكي نيز به علت تنوع رنگ و قيمت پايين تر، كاربرد زيادي دارند.

روكش صندلي اپن

نكته بعدي كه بايد به آن توجه كنيد، جنس روكش صندلي است. صندلي اپن در معرض رطوبت و آلودگي توسط مايعات و چربي قرار دارد. روكشي را انتخاب كنيد كه در برابر شست و شو و مواد شيميايي مقاوم باشد. پارچه اي را تهيه كنيد كه هنگام نشستن سبب ليز خوردن شما نشود. روكش چرم باعث عرق كردن مي‌شود، اگر مي‌خواهيد از پارچه هاي چرم استفاده كنيد طرحي را در نظر بگيريد كه هوا بتواند به خوبي در جريان باشد.

رويه صندلي بيش از ساختار آن نقش دكوراتيو در دكوراسيون داخلي بازي مي‌كند. رنگ و طرح روكش نشيمن صندلي، به جنسي كه انتخاب مي‌كنيد بستگي دارد. با توجه به رنگ كابينت و ساير اجزاي خانه، طرح و رنگ مناسبي براي روكش صندلي در نظر بگيريد. هم چنين پس از مدتي مي‌توانيد با پرداخت هزينه كم، با تعويض روكش صندلي در دكوارسيون داخلي تغيير ايجاد كنيد.

صندلي اپن

تكيه گاه صندلي اپن

اين صندلي نسبت به ساير صندلي ها ارتفاع بيش تري دارد، بنابراين لازم است تكيه گاه آن به فرمي باشد كه بتواند به خوبي از بدن افراد محافظت كند و سبب سقوط آن ها نشود. ارتفاع تكيه گاه اين صندلي كم است، ولي در بيش تر مدل ها، به فرم نيم دايره طراحي مي‌شود.

در بعضي مدل ها تكيه گاه وجود ندارد و در واقع صندلي به شكل چهارپايه اي بلند است. اين مدل فضاي كم تري را اشغال مي‌كند و امكان تحرك بيش تري به كاربر مي‌دهد. در صورتي كه نمي‌خواهيد مدت زيادي از صندلي استفاده كنيد اين مدل براي شما مناسب است، زيرا به دليل عدم وجود تكيه گاه، خيلي زود باعث خستگي مي‌شود.

ثبات صندلي اپن

معمولا اين صندلي ها داراي طرحي تك پايه هستند كه در انتها پهن است. هنگام انتخاب صندلي مورد نظر، به ايستايي آن دقت كنيد. پايه صندلي نبايد لق باشد. اگر قسمت نشيمن بيش از حد سنگين و پايه ظريفي داشته باشد، اين عدم تناسب سبب مي‌شود صندلي ثبات بالايي نداشته باشد.

صندلي اپن

جاي پا

در انتخاب صندلي مناسب، فقط ظاهر اهميت ندارد، بلكه بايد به ايمني و سلامتي خود فكر كنيد. به علت ارتفاع زياد صندلي اپن، ممكن است پا ها در طولاني مدت در هوا معلق بماند. بنابراين بخشي را به عنوان جاي پا روي پايه قرار مي‌دهند.

سبك صندلي

اين صندلي را مقابل كانتر يا اپن قرار مي‌دهند. بنابراين بايد مدلي را در نظر بگيريد كه با دكوراسيون داخلي آشپزخانه و خانه هماهنگي داشته باشد. فضايي كه در دست داريد تعيين كننده اندازه مناسب صندلي است.

اميدواريم مطالب فوق براي شما مفيد بوده باشد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

كاغذ ديواري ضد آب چيست؟


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۳۱:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :