دكوراسيون دلتا

بوفه و نقش آن در زيبايي دكوراسيون داخلي

بوفه محفظه اي شيشه اي براي به نمايش گذاشتن ظروف و لوازم دكوري است.
بوفه چوبي

در دكوراسيون بيش تر خانه هاي ايراني بوفه نقش پر رنگي دارد. با انتخاب بوفه زيبا و مناسب دكوراسيون داخلي خانه را جذاب كنيد. ما در اين بخش از مجله دلتا به شما كمك مي‌كنيم با بوفه چوبي آشنا شويد تا انتخاب بهتري داشته باشيد.

بوفه چوبي

بوفه يكي از اجزاي دكوري است كه بدنه آن از جنس چوب، فلز و ام دي اف، و در آن از جنس شيشه توليد مي‌شود. بوفه به عنوان ويتريني براي گذاشتن ظروف و نگهداري وسايل تزييني است. در گذشته بوفه درهاي چوبي داشت و بيش تر به كمد شبيه بود. با تغيير در سبك هاي دكوراسيون، بوفه ها نيز متحول شدند و نماي مدرن پيدا كردند. با توجه به نماي داخلي خانه و نياز هر خانواده، مدل هاي مختلف بوفه توليد و خريداري مي‌شوند.

اگر از بوفه چوبي براي نمايش ظروف دكوري استفاده مي‌كنيد بخشي را به ليوان و فنجان اختصاص و ظروف دكوراتيو را در وسط طبقات قرار دهيد. قاشق و چنگال را داخل كشو نگه داريد. براي اين مورد، بوفه بلند را انتخاب و اگر مي‌خواهيد بوفه چوبي را براي نگهداري لوازم به كار گيريد، بوفه كوتاه را تهيه كنيد.

مدل بوفه شيك

بوفه دكوري

همان طور كه اشاره شد درِ بوفه چوبي از جنس شيشه و در قسمت بالايي داراي دو تا سه طبقه است. در بعضي از مدل ها براي نگهداري اشيا، قسمت پاييني به شكل كمد طراحي مي‌شود. علاوه بر اينكه با گذاشتن ظروف دكوري داخلي بوفه مي‌توان نماي زيبايي به وجود آورد، كنده كاري هاي روي بوفه چوبي و ساختار كلي آن جذابيت بصري زيادي ايجاد مي‌كند. در بعضي از مدل ها، نماي پشتي بوفه آينه كاري شده است كه با بازتاب نور فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد.

بوفه برنز

جاي مناسب بوفه چوبي

مناسب ترين مكاني كه مي‌توان از وجود بوفه چوبي بهره برد، اتاق پذيرايي، نزديك به ميز ناهارخوري است. كنج اتاق را انتخاب كنيد و ظروف يك رنگ را در بوفه قرار دهيد. بهتر است از ظروف شيشه اي كم تر استفاده كنيد. تجمع آن ها در كنار يكديگر به دليل شفافيتِ شيشه باعث ايجاد شلوغي مي‌شود و فرم ظرف ها به خوبي نمايش داده نمي‌شود. علاوه بر اينكه به ظروف غذاخوري دسترسي داريد فضاي اتاق را دلنشين مي‌سازيد.

بوفه آشپزخانه

همچنين اگر آشپزخانه بزرگي داريد، مي‌توانيد با بهره گيري از خلاقيت خود آن را در آشپزخانه نيز به كار گيريد. مي‌توانيد از بوفه چوبي به عنوان يك مرز فرضي استفاده كنيد و آن را بين پذيرايي، راهرو و آشپزخانه قرار دهيد.

جاي ديگري كه مي‌توان بوفه را قرار داد، مقابل ديوار آكسان است. ديواري خالي كه بيش ترين توجه را به خود جلب مي‌كند در نظر بگيريد و بوفه را مقابل آن قرار دهيد. بهتر است اطراف بوفه را شلوغ نكنيد و اجازه دهيد بوفه چوبي و لوازم داخل آن جلوه خود را دكوراسيون به نمايش بگذارند.

بوفه كوتاه

مدل بوفه چوبي

بوفه چوبي را از لحاظ مدل به دو دسته تقسيم مي‌كنند؛ بوفه هاي مدرن و كلاسيك. در طرح هاي كلاسيك يا سنتي روي پايه ها و نماي بوفه كنده كاري و منبت كاري زيادي وجود دارد. در قسمت بالايي و تاج بوفه اندكي برجستگي وجود دارد. وجود بوفه كلاسيك نمايي رسمي به خانه مي‌بخشد و مناسب خانه هاي بزرگ است. اما در مدل هاي مدرن و جديد، فرم هاي فانتزي، بدون كنده كاري پيچيده، گسترش يافته است. استفاده از اشكال هندسي يا نامتقارن در مدل هاي مدرن رواج دارد.

دكوراسيون مدرن

چيدمان بوفه دكوري در دكوراسيون منزل ايراني

اگر خانه را با مبل استيل يا مبلمان كلاسيك چيدمان كرده ايد و مي‌خواهيد با افزودن يك بوفه چوبي دكوراسيون داخلي منزل را تكميل كنيد، بوفه كلاسيك در تناسب با چيدمان خانه شما است. بشقاب هاي دكوراتيو، يادگاري هاي با ارزش، مجسمه هاي برنزي و ظروف شيشه اي، مناسب بوفه كلاسيك هستند.

اگر خانه شما با سبك هايي از جمله مينيمال، بوهمي، مدرن يا وينتج دكور شده، و از سرويس مبلمان راحتي استفاده مي‌كنيد، پيشنهاد ما به شما انتخاب بوفه هاي مدرن است. با توجه به رنگ و طرحِ غالب اتاق، مي‌توانيد فرم و رنگ بوفه چوبي را انتخاب كنيد. براي پر كردن بوفه مدرن، اجسام دكوراتيو، گلدان و حتي چندين كتاب را به كار ببريد.

دكوراسيون كلاسيك

بوفه و ويترين

شايد اين سوال براي شما پيش بيايد كه آيا بوفه همان ويترين است؟ بوفه و ويترين، كاربرد يكسان اما در ظاهر كمي با هم تفاوت دارند. نسبت ابعاد بوفه به ويترين بزرگ تر است. هر دو نقش تزييني در خانه دارند و براي قرار دادن لوازم دكوري از آن ها استفاده مي‌شود. بيش تر بوفه ها درهاي شيشه اي دارند ولي ويترين در انواع بدون در نيز وجود دارد. ويترين، مناسب خانه هاي كوچك و بوفه براي خانه هاي بزرگ تر مناسب است.

اميدواريم اين مطلب مورد توجه شما قرار گرفته باشد. با بخش هاي بعدي دكوراسيون مجله دلتا همراه باشيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي

رنگ سفيد در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۱:۲۶:۴۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :