دكوراسيون دلتا

زيبايي دكوراسيون خانه با آباژور ايستاده

آباژور ايستاده نمايي جذاب به خانه مي‌دهد و به عنوان منبع نورِ ملايم شناخته مي‌شود.
آباژور ايستاده

يكي از ابزارهاي نورپردازي در طراحي داخلي، آباژور ايستاده است. مي‌توانيد از اين عنصر به تنهايي يا در كنار چندين منبع نور استفاده كنيد. به عناصر طراحي داخلي توجه و متناسب با فرم و رنگِ ساير اجزاي خانه آباژور را انتخاب كنيد. آباژور به دو گروه دسته بندي مي‌شود. آباژور روميزي و ايستاده. در اين بخش از مجله دلتا وجود آباژور ايستاده در دكوراسيون داخلي منزل را مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

آباژور ايستاده

آباژور ايستاده ارتفاع بيش تري نسبت به آباژور روميزي دارد و بدون نياز به ميز، روي زمين قرار مي‌گيرد. آباژور ايستاده نور ملايمي در فضا ايجاد مي‌كند و نور را به بالا و پايين بازتاب مي‌دهد. آباژورها مكمل لوستر و چراغ آويزها هستند. اين وسيله در بخش هاي مختلف خانه به كمك شما مي‌آيد. علاوه بر كارايي، آباژور ايستاده نقش مكمل كننده دكوراسيون را نيز بر عهده دارد. انتخاب آباژور مناسب براي خانه كاري لذت بخش است كه نياز به رعايت چند نكته دارد. آن نكات را با هم مرور مي‌كنيم.

آباژور ايستاده

ظاهر آباژور

براي داشتن دكوراسيوني منحصر به فرد بايد اتاق نشيمن، اتاق خواب و كل خانه را به عنوان يك بخش واحد در نظر گرفت و هنگام انتخاب آباژور ايستاده فرمي را انتخاب كنيد كه در كل فضا غالب است، تا با انتخاب اشكال متفاوت بي نظمي و شلوغي را در فضا القا نكنيد. اگر مي‌خواهيد آباژور را در مركز توجه قرار دهيد از رنگ هاي تند و پر رنگ روي آن بهره بگيريد. اما اگر نمي‌خواهيد آباژور نقش يك وسيله تزييني داشته باشد و بُعد نورپردازي آن براي شما مهم است، رنگ كلاهك آباژور را از ميان رنگ هاي خنثي انتخاب كنيد. بهتر است آباژور ايستاده را در اتاق خواب، پذيرايي و نشيمن قرار دهيد و براي اتاق خواب آباژور روميزي را به كار ببريد.

با توجه به پيشرفت تكنولوژي و افزايش تمايلِ افراد به داشتم دكوراسيون داخلي جذاب در سبك هاي متنوع، آباژورهاي ايستاده در اشكال مدرن و متنوعي توليد مي‌شوند. سبك دكوراسيون خود را مد نظر داشته باشيد و آباژور را متناسب با سبك دكور خانه خريداري كنيد.

آباژور ايستاده

ميزان نوردهي

با توجه به مكاني كه آباژور ايستاده را در آن جا قرار مي‌دهيد، ميزان نور را انتخاب و تعادل را در فضا برقرار كنيد. اگر در اتاق پذيرايي از اين وسيله استفاده مي‌كنيد، بهتر است لامپ هايي با توان بالاتر به كار گيريد. اما اگر آباژور ايستاده را در اتاق خواب قرار مي‌دهيد، نور ملايم تر و آباژور كوچك تر انتخاب كنيد. براي تامين نور كافي و روشن تر شدن فضا مي‌توانيد از آباژور هاي روميزي هماهنگ با فرم و طرح آباژور ايستاده كمك بگيريد.

آباژور ايستاده

اندازه مناسب آباژور ايستاده

قانون مشخصي وجود ندارد اما چندين نكته وجود دارد كه به شما كمك مي‌كند انتخاب بهتري داشته باشيد.

  • طول سيم بايد به اندازه اي باشد كه بتوان آن را به كليد برق متصل كرد.
  • كابل برق و كليد روشن و خاموش كردن آباژور ايستاده نبايد در هوا معلق بمانند. طراحي آباژور بايد به گونه اي باشد كه آن ها را پوشش دهد.
  • ابعاد كلاهك با توجه به طول پايه طراحي مي‌شود و معمولا يك چهارم طول كل آباژور است.
  • لبه پاييني كلاهك بايد لامپ را بپوشاند. هم چنين اگر كليد روشن و خاموش در قسمت بالايي آباژور قرار دارد، بهتر است كليد از ديد پنهان شده باشد.
  • در هر خانه اي، توجه به ايمني اولويت دارد. در يك آباژور مناسب براي داشتن ثبات كافي، قسمت پاييني پايه از قسمت بالايي پهن تر و سنگين تر است.

موارد فوق فقط براي راهنمايي شما براي انتخابي راحت تر است. مي‌توانيد با توجه به سليقه خود و مكاني كه آباژور را به كار مي‌بريد اين قوانين را بشكنيد. به چشم هاي خود اطمينان كنيد و آنچه در چيدمان به نظر زيبا مي‌رسد انجام دهيد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۶:۳۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :