دكوراسيون دلتا

دكور منزل با گل مصنوعي

استفاده از گل هاي مصنوعي در تزيين خانه روز به روز در حال افزايش است. شما هم به جمع ما بپيونديد و اين مطلب را مطالعه كنيد.
گل مصنوعي

بسياري از افراد به وجود گل در دكوراسيون منزل علاقه دارند، اما هر روز نمي‌توانند به دنبال گل بروند و براي آن هزينه كنند. بنابراين استفاده از گل مصنوعي براي تزيين خانه جايگزين مناسبي براي اين مشكل است. در گذشته كيفيت توليد گل مصنوعي بسيار پايين بود و گل ها جلوه طبيعي نداشتند. اما امروزه با پيشرفت تكنولوژي و طراحي، گل هاي مصنوعي مرغوب با ظاهري طبيعي توليد مي‌شوند. در اين بخش از مجله دلتا چند توصيه را با شما به اشتراك مي‌گذاريم.

گل مصنوعي براي تزيين خانه

معمولا قسمت ساقه در گل هاي مصنوعي، به خصوص گل هاي بي كيفيت فرم نامناسب و غير طبيعي دارد. براي پوشاندن شاخه ها از گلدان هاي غير شفاف يا سراميكي به جاي شيشه اي استفاده كنيد. اما اگر به ظروف شيشه اي علاقه اي داريد، ساقه ها را با برگ بپوشانيد.

گل هاي رنگارنگ

گل مصنوعي به رنگ طبيعي

كليد زيبايي گل مصنوعي براي تزيين خانه در انتخاب رنگ مناسب و با كيفيت است. هنگام خريد گل از رنگ هاي سرمه اي، نارنجي تند و بنفش پر رنگ خودداري كنيد. رنگ هاي روشن و ملايم كه به رنگ واقعي گل نزديك است نمايي طبيعي به گل ها مي‌بخشد. تركيب رنگ ها متعدد را كنار بگذاريد و سعي كنيد انتخابي تك رنگ داشته باشيد. گل هايي كه با اكليل و مواد براق تزيين شده اند طبيعي به نظر نمي‌رسند، از آن ها دوري كنيد.

گل و گلدان

كيفيت بالا در گلهاي مصنوعي

شايد تا به حال به داشتن گل مصنوعي براي تزيين خانه فكر نكرده ايد، زيرا با ديدن رنگ هاي غير طبيعي علاقه اي به داشتن آن ها در شما به وجود نيامده است. اما اگر كمي حوصله به خرج دهيد و به دنبال گل مناسب بگرديد، خواهيد ديد هر چه كيفيت گل مصنوعي براي تزيين خانه بيش تر باشد، ظاهر و رنگي طبيعي تر دارد. هم چنين با پرداخت هزينه بالاتر گل هاي با كيفيت تري خريداري كنيد تا بعد از چند وقت ناچار به تعويض آن ها و خريد گل هاي جديد نشويد. دسته گل هاي تهيه شده كلكسيون شما هستند كه هر چند وقت يك بار مي‌توانيد با افزودن شاخه گلي جديد آن را به روز كنيد و سال ها براي شما باقي بماند.

گل مصنوعي براي ديزاين خانه

تركيب گل مصنوعي با گل طبيعي

براي اينكه هميشه نمايي جذاب و تازه داشته باشيد از تركيب گل هاي مصنوعي در كنار چند شاخه گل تازه استفاده كنيد. به اين صورت با هزينه كم تري هر چند وقت يك بار دسته گل ها را تغيير مي‌دهيد. گل هايي با كيفيت مناسب خريداري و آن ها را زود به زود تميز كنيد تا جلوه طبيعي خود را از دست ندهند. گرد و خاك روي گل سبب مي‌شود عمر آن كوتاه شود و جلوه نامناسبي در دكور به وجود آورد. با استفاده از بادِ خنك سشوار خاك روي گل ها را تميز كنيد. براي شست و شوي دسته گل مواد شيميايي را به كار نبريد.

گل هاي مصنوعي متناسب با فصل

يكي از قديمي ترين نكاتي كه در استفاده از گل هاي مصنوعي هميشه تذكر داده مي‌شود، تزيين كردن خانه از ميان گل هاي فصلي است كه در ناخودآگاه حسي از طبيعت را به وجود مي‌آورد. گل هاي بهاري را نمي‌توانيد در اواسط زمستان خريداري كنيد. با داشتن گل هاي ويژه فصل در فصول مختلف دسته گل را تعويض كنيد و به اين صورت يك تغيير كوچك در دكوراسيون داخلي به وجود آوريد.

گل مصنوعي براي تزيين دكوراسيون پذيرايي

نكات كوچك و مهم

  • براي اينكه گل مصنوعيِ شما كلاملا طبيعي به نظر برسد داخل گلدان ها را با آب پر كنيد.
  • اگر مي‌خواهيد تركيبي از چند رنگ داشته باشيد، از يك يا دو رنگ هم خانواده در كنار گل هاي سفيد استفاده كنيد.
  • شاخه ها را از هم جدا كنيد و با قرار دادن ساقه هاي مختلف لابلاي آن، دسته گلي جذاب بسازيد.
  • گل هايي كه شبنم مصنوعي دارند خريداري نكنيد. اين مورد نمايي كاملا مصنوعي به وجود مي‌آورد.

اميدواريم نكات گفته شده مورد توجه شما قرار گرفته باشد. در مطالب بعدي به دكور منزل با گل طبيعي خواهيم پرداخت. بخش دكوراسيون مجله دلتا را همراهي كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

 


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۱۶:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :