دكوراسيون دلتا

دكوراسيون اطراف شومينه با الهام از چند ترفند ساده

شومينه كانون توجه در نماي خانه شناخته مي‌شود و با تزيين آن مي‌توانيد به دكوراسيون داخلي خانه هويت ببخشيد.
شومينه

شومينه وسيله اي گرمايشي است كه در گذشته داخل آن هيزم مي‌ريختند و آتش روشن مي‌كردند. با گذشت زمان كاربرد آن تغيير يافت. انواع مدرن و بدون دودكش آن در خانه هاي امروزي به عنوان مركز توجه شناخته و ساير لوازم با توجه به مكان قرارگيري شومينه، چيدمان مي‌شوند. از اين وسيله گرمايشي براي زيباسازي منزل استفاده مي‌شود. ايده هاي زيادي براي تزيين اين بخش از خانه وجود دارد كه مي‌توانيد با الهام گرفتن از آن ها خانه را زيبا كنيد. با مجله دلتا همراه شويد.

شومينه

بسياري از شومينه ها گرماي كم، ملايم و نقش دكوري دارند. بنابراين بدون نگراني از آسيب رسيدن به وسايل، مي‌توانيد اطراف و روي شومينه را تزيين كنيد. حتي به جاي استفاده از هيزم و گاز مي‌توان با چند شمع آن را روشن كرد. شما نيز با تكيه بر خلاقيت و حوصله خود شومينه را زيبا كنيد.

افزودن رنگ با استفاده از لوازم دكوري

وسايل تزييني دوست داشتني خود را از كمد بيرون بياوريد و آن را روي لبه بالايي شومينه بگذاريد. اكسسوري هايي كه ارتفاع بلندتري دارند را در وسط و ساير اجسام را در اطراف آن قرار دهيد و به اين صورت نمايي غير قرينه و نامتوازن به وجود آوريد تا دكور خانه يكنواخت به نظر نرسد.

اكسسوري هاي رنگارنگ و طرح دار را به اين بخش اضافه كنيد. زيرا شومينه در بيش تر سبك هاي دكوراسيون به عنوان كانون توجه در نظر گرفته مي‌شود و ساير لوازم با توجه به آن در جاي مناسب قرار داده مي‌شود. به همين دليل افزودن رنگ و لعاب به اين بخش اهميت ويژه اي دارد.

ايده دكور خانه

ميوه هاي رنگارنگ

از كاج هاي رنگ شده، كدو تنبل، شاخه درختان و ميوه هاي رنگي در تزيين شومينه استفاده و با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون، رنگي را انتخاب كنيد كه حس دلخواه شما را به دكوراسيون اضافه كند. مي‌توانيد چند پوست ليمو و پرتقال را در آتشِ ملايم شومينه بيندازيد و فضا را از عطر مركبات پر كنيد. وجود گياه و المان ها طبيعي، به عنوان نماد حيات، سرزندگي و هيجان را در خانه به ارمغان مي‌آورد.

طراحي داخلي منزل

نورپردازي

از ريسه هاي ال اي دي براي نورپردازي شومينه و ايجاد نمايي جذاب استفاه كنيد. ريسه ها را لابلاي چند مجسمه و شاخه گل قرار دهيد. اگر از شومينه براي گرم كردن استفاده نمي‌كنيد و بيش تر مواقع خاموش است ريسه ها را تا درون شومينه ادامه دهيد. با چند شمع و ظرف دكوري فضاي خالي را بپوشانيد. گروهي از اشيا تزييني با رنگ هاي هم خانواده را كنار هم جمع كنيد و در كنار اين نورپردازي جذاب يك گالري هنري كوچك بسازيد.

شومينه

ديوار بالاي شومينه

اگر شومينه دماي زيادي ندارد، ديوار بالاي آن جاي خوبي براي نصب تابلو و آينه است. آينه نور را بازتاب مي‌دهد و سبب بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. فرمي هماهنگ با ساير اجزاي دكوراسيون انتخاب كنيد و آن را در قاب آينه انعكاس دهيد. تابلوهاي هنري دنياي رنگ و الگو هستند و به فضا روح مي‌بخشند. آثار هنري خود را در مركز توجه نصب كنيد و ساعت ها به آن خيره شويد.

شومينه

يكي ديگر از روش هاي مدرن براي تزيين ديوار بالاي شومينه استفاده از بشقاب هاي دكوراتيو و طرح دار در اطراف آينه است. يك خط فرضي را در نظر بگيريد و چند بشقاب را بر اساس آن چيدمان كنيد. مي‌توانيد آرايش قرينه يا متقارن را در نظر بگيريد. فرم گرد بشقاب ها حس كمال و امنيت را در فضا به وجود مي‌آورد.

دكوراسيون مدرن

جلوي شومينه

يك فرش فانتزي جلوي شومينه پهن و فضايي كوچك براي نشستن ايجاد كنيد. هوا هنوز آنقدر سرد نشده است كه از گرماي كم آن لذت نبريد. چند بالشت رنگي، پتو يا صندلي كنار اين وسيله گرمايشي قرار دهيد. براي ايجاد تناسب و هماهنگي، تركيب رنگ هاي خنثي را انتخاب كنيد و با استفاده از فرم و طرح به فضا هويت ببخشيد.

شومينه ديواري

ديوارپوش شومينه

يكي ديگر از راه هاي تزيين اين بخش پوشاندن ديوارهاي شومينه با استفاده از سنگ، كاشي، چوب و موزاييك است. اين شيوه نسبت به ساير روش ها هزينه بيش تري دارد. با توجه به نيازِ دكوراسيون مي‌توانيد جنسي براق يا مات انتخاب كنيد. اگر مي‌خواهيد در اتاق كنتراست به وجود آوريد ديواري كه شومينه روي آن نصب شده است را به عنوان ديوار آكسان در نظر بگيريد. براي آن رنگي متفاوت با رنگ كاغذ ديواري در نظر بگيريد. اما اگر فضايي شلوغ داريد، مي‌توانيد مصالحي هم رنگ با ديوارپوش به كار ببريد. در مطالب بعدي از بخش دكوراسيون به انواع ديوارپوش هاي مناسب براي شومينه خواهيم پرداخت.

اميدواريم موارد گفته شده براي شما مفيد بوده باشد. با الهام از اين ايده ها، دكوراسيون خانه را زيبا كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۳۸:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :