دكوراسيون دلتا

ايده هايي جالب براي تزيين ميز ناهار خوري

تزيين ميز ناهار خوري به اندازه ساير بخش هاي منزل در نماي خانه تاثير گذار است. با استفاده از وسايل موجود در خانه مي‌توانيد دكوراسيوني چشم نواز داشته باشيد.
ميز ناهار خوري

ميز ناهار خوري يكي از المان هاي مهم و كاربردي در اتاق پذيرايي است. پس از خريد ميز ناهار خوري مناسب، نوبت به تزيين آن مي‌رسد. ممكن است فكر كنيد براي دكور ميز فقط بايد از روميزي استفاده كرد اما چنين نيست. روش هاي مختلفي وجود دارد كه بدون پرداخت هزينه هاي سنگين مي‌توانيد با استفاده از خلاقيت خود ميز ناهار خوري را تزيين كنيد. در اين بخش از مجله دلتا چند مورد را به شما نشان مي‌دهيم.

تزيين ميز ناهار خوري

اگر دوست نداريد ميز ناهار خوري خالي باشد و به فكر تزيين آن هستيد بايد بدانيد براي تزيين ميز نيازي به داشتن لوازم گران قيمت نيست. ‌مي‌توانيد از هر چيزي كمك بگيريد. كاج هايي كه از كنار پياده رو جمع كرده ايد، كدو تنبل، ميوه، گل، شمع و ظروف زيبا را به كار بگيريد و نمايي منحصر به فرد بسازيد.

تزيين ميز ناهار خوري با ميوه

ميوه هاي رنگي

براي افزودن رنگ و لعاب به ميز ناهار خوري از ميوه هاي تازه و رنگارنگ استفاده كنيد. پرتقال، ليمو، انار و هر ميوه اي كه توي ظرف شيشه اي جذاب به نظر مي‌رسد. ظرف ميوه را به عنوان نقطه كانوني در وسط ميز قرار دهيد. رنگِ طبيعي ميوه ها نگاه را به سمت خود مي‌كشاند. علاوه بر اينكه ميز را زيبا ساخته ايد، مي‌توانيد براي دسر آن را صرف كنيد.

تزيين ميز ناهار خوري

گل و گياه

ايده دوست داشتنيِ بعدي گذاشتن گل و گياه تازه به عنوان دكور، روي ميز ناهار خوري است. با توجه به ابعاد ميز از دو يا سه گلدان روي ميز  استفاده كنيد. گلدان ها نبايد زياد بزرگ باشند تا فضاي زيادي را اشغال نكنند و مانع ديد نشوند. حضور گل و گياه در خانه به عنوان نمادي از حيات، سرزندگي و نشاط را در افراد افزايش مي‌دهد.

دكوري هاي مدرن

در سبك هاي مدرن، تزيينات روي ميز ناهار خوري بايد ساده و هماهنگ با ساير اجزاي دكوراسيون باشد. هر چيزي كه رنگ را فضا اضافه مي‌كند و فرم زيبايي دارد روي ميز بگذاريد. ظروف تزييني و گلدان هاي كروي، مي‌توانند به عنوان مركز توجه باشند. حتي بدون قرار دادن گل مي‌توانيد از ظروفِ خالي و تك رنگ يا طرح دار استفاده كنيد تا چشم را هدايت كند و نمايي جذاب به وجود آورد. بهتر است رنگ هاي روشن را به كار بگيريد.

ميز ناهار خوري شيك

كلكسيون روي ميز ناهار خوري

كلكسيون اشيا تزييني خود را به كار ببريد. شمع هاي مختلف، گل خشك و سنگ هاي خوش فرم را روي ميز قرار دهيد. به كار بردن شمع به نورپردازي ميز كمك مي‌كند. شمع هاي ميله اي كه طول عمر بيش تري دارند انتخاب مناسبي هستند.

اگر ميز ناهار خوري به اندازه كافي ظاهري جذاب و چشم نواز دارد از قرار دادن لوازم دكوري روي آن بپرهيزيد. خود ميز به تنهايي فضا را جذاب كرده است. روي ميز را شلوغ نكنيد. براي برجسته كردن ميز از صندلي هاي مينيمال و لوستر هاي جذاب استفاده كنيد.

ميز ناهار خوري گرد

تزيين ميز ناهار خوري گرد

براي دسترسي تمام افراد به بخش هاي مختلف ميز، ظروف دكوري را گوشه اي از ميز قرار دهيد. فرم دايره روي اين ميز حاكم است. بشقاب، ميز، شمعدان، گلدان، زير بشقابي و حتي لوستر گرد در كنار هم، تناسبي چشم نواز ايجاد كرده اند. رنگ سبزِ برگ هاي گل در كل دكوراسيون منعكس شده است. انتخاب رنگ گل، شمع و دستمال سفره از خانواده صورتي بسيار زيركانه صورت گرفته و هماهنگي جذابي به وجود آورده است. وجود رنگ صورتي در كوراسيون سبب ايجاد حس آرامش مي‌شود. رنگ صورتي از رنگ هاي مكمل سبز به حساب مي‌آيد.

دكوراسيون پذيرايي

حضور فصل سر سفره

با توجه به فصل، ميوه هاي خشك مناسب آن فصل را در ظروف دكوري روي ميز قرار دهيد و از يك روميزي هم رنگ با ميوه ها استفاده كنيد تا با يكديگر تناسب داشته باشند و نمايي يكدست به وجود آورند. هر آنچه به شما حس خوبي مي‌دهد ارزشمند است و از آن استفاده كنيد. قرار است در كنار خانواده خود در محيط احساس شادي و آرامش داشته باشيد.

ميز نهارخوري به سبك پاييزي

رنگ گرم

نيازي به خريد لوازم گران قيمت نيست. خلاقيت خود را به كار گيريد. با استفاده از پوست ميوه يا سبزي ها شمع را تزيين كنيد و چند شاخه گل كنار آن قرار دهيد. يك طيف از رنگ هاي گرم انتخاب كنيد. شمع، گلدان و دستمال سفره يك رنگ، از درجه هاي مختلف آن رنگ انتخاب كنيد و روي ميز قرار دهيد. رنگ گرم اشتها را افزايش و فضا را صميمانه نشان مي‌دهد. بنابراين توصيه مي‌شود دكوري با رنگ گرم براي تزيين ميز استفاده كنيد.

نهارخوري مدرن

تناسب

هميشه بر اهميت عناصر طراحي داخلي تاكيد كرده ايم. تناسب در دكوراسيون داخلي، تشويش و اضطراب را كم مي‌كند و محيطي آرامش بخش به وجود مي‌آورد. اگر به فكر خريد لوازم تزييني جديد براي روي ميز ناهار خوري هستيد، ساير لوازم خانه را در نظر بگيريد و جنسي را انتخاب كنيد كه در نقاط مختلف خانه استفاده شده و بازتاب دارد. در اين اتاق شمعدان طلايي رنگ با چراغ آويز و پايه هاي صندلي هماهنگي دارد و مثلثي فرضي تشكيل داده است كه نگاه بين آن سه نقطه در رفت و برگشت است. بنابراين فضاي چنين محيطي يكنواخت نخواهد بود.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد بوده باشد و بتوانيد از آن ها الهام بگيريد. در مطالب بعدي بخش دكوراسيون به چيدمان ميز ناهار خوري خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

4 ايده براي تزيين ديوار پشت تلويزيون


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۲:۵۴:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :