دكوراسيون دلتا

چيدمان ميز كنسول در بخش هاي مختلف خانه

ميز كنسول بسيار پر كاربرد و دوست داشتني است. به داشتنِ يك كنسول جذاب فكر كنيد.
ميز كنسول

ميز كنسول يا ميز پيش آينه، ميزي است كه از يك سمت چسبيده به ديوار و فرمي مستطيل يا نيم دايره دارد. معمولا يك آينه بزرگ روي اين ميز قرار مي‌دهند. در قرون 15 و 16 اين ميز در اروپا و در بين خانواده هاي اشرافي محوبيت يافت و تكامل پيدا كرد. در اواسط قرن 17 به آمريكا برده  و تا پايان قرن 18 در سراسر جهان تبديل به كالاي پرطرفدار تمام قشرهاي جامعه شد. پيش آينه را مي‌توان در هر بخشي از خانه قرار داد. بسته به سليقه شما و نيازِ چيدمان مي‌توان آن را در پذيرايي، راهرو، ورودي خانه، اتاق خواب و حتي آشپزخانه جاي داد. در اين بخش از مجله دلتا چند نمونه از كاربرد كنسول را در هر يك از اين بخش هاي خانه مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

ميز كنسول

در ابتدا آينه به پايه هاي كنسول متصل بود. اما كم كم آينه از ميز جدا و به طور جداگانه روي آن قرار داده شد. در طراحي هاي اوليه ميزها كنده كاري شده و در مدل هاي كلاسيك بودند اما كم كم با پيشرفت دكوراسيون داخلي، مدل هاي گوناگوني از ميز كنسول گسترش يافت. با وجود تنوع زياد و انعطاف پذيري قوانين چيدمانِ ميز كنسول، قرار دادن يك ميز كنسول در بخشي از خانه كار دشواري نيست. فقط كافي است از خلاقيت خود بهره ببريد.

ميز كنسول در پذيرايي

يكي از مكان هايي كه مي‌توان كنسول را در آن جا استفاده كرد و نمايي جذاب به دكوراسيون بخشيد، اتاق پذيرايي است. با انتخاب فرم مناسب مي‌توانيد جذابيت بصري دلنشيني به وجود آوريد. با در نظر گرفتن فضا هاي خالي و برقراري تناسب، ديواري خالي را انتخاب كنيد و آن را با كنسول بپوشانيد. در پذيرايي كوچك از كنسول باريك و ظريف استفاده كنيد و با نصب يك آينه بالاي آن، محيط را روشن تر و بزرگ تر نمايش دهيد. انتخاب كنسول هاي بزرگ و كنده كاري شده براي خانه هاي بزرگ پيشنهاد مي‌شود.

ميز كنسول

ميز كنسول در راهرو

به علت عرض كم راهرو ها نسبت به ساير بخش هاي خانه، انتخاب لوازم مناسب براي دكوراسيون اين بخش سخت است. يكي از لوازمي كه به خوبي در راهرو قرار مي‌گيرد و نمايي زيبا مي‌سازد كنسول است. از كنسول هاي باريك و ظريف در كنار آينه و آباژور يا چند وسيله تزييني استفاده كنيد تا راهروي خانه را از سادگي در آوريد و آن قسمت را جذاب سازيد.

ورودي

از ديگر نقاطي كه مي‌توانيد كنسول را قرار دهيد، بخش ورودي خانه است. علاوه بر زيبا سازي فضا، كنسولي كه در بخش ورودي خانه چيدمان مي‌شود نقش كاربردي دارد. براي قرار دادن لوازم مورد نياز هنگام ورود و خروج از آن استفاده كنيد. دسته كليد، كيف پول، كفش و چتر را روي آن قرار دهيد. مي‌توانيد از جعبه هاي دكوري به جاي كشو بهره ببريد.

ميز كنسول

اتاق خواب

كنسول، ميزي كاربردي و همه فن حريف است. اگر به ميز آرايش با ابعاد بزرگ علاقه نداريد اما مي‌خواهيد يك ميز براي گذاشتن كتاب، لوازم تزييني و آينه داشته باشيد، بهتر است به جاي آن، ميز كنسول  را انتخاب كنيد. آينه قدي را از زمين برداريد آن را نود درجه بچرخانيد و به صورت افقي روي كنسول قرار دهيد يا آينه هاي چسبي را روي ديوار بچسبانيد.

اگر اتاق خوابي مشترك داريد از كنسول براي جدا كردن دو بخش از هم استفاده كنيد و آن را به عنوان نقطه كانوني در نظر بگيريد. سپس با توجه به آن، ساير قسمت هاي اتاق را دكور كنيد.

آشپزخانه

حتي در آشپزخانه نيز مي‌توان به قصد نگهداري لوازم، از كنسول هاي كمد دار و دوست داشتني استفاده كرد. ميزهاي كنسول در طرح و جنس هاي مختلفي توليد مي‌شوند، جنسي را كه مناسب فضاي آشپزخانه است انتخاب كنيد. ميزي كه براي آشپزخانه انتخاب مي‌كنيد بايد به راحتي قابل شست و شو و در برابر رطوبت مقاوم باشد.

با نگاه كردن به عكس هاي متعدد از چيدمان كنسول در بخش هاي مختلف خانه ايده بگيريد و با به كار گيري خلاقيت از وجود ميز كنسول در دكوراسيون خانه لذت ببريد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۲:۲۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :