دكوراسيون دلتا

با مبل كلاسيك آشنا شويد

مبل كلاسيك از قديمي ترين انواع مبلمان است و با داشتن طرح هاي مدرن و خاص، همچنان طرفداران زيادي دارد.
مبل كلاسيك

مبل يكي از مهم ترين وسايل رفاهي و تاثير گذار در دكوراسيون منزل است. خريد مبل يك بار صورت مي‌گيرد. به هميل دليل بايد در انتخاب آن دقت و با توجه به چيدمان مد نظر مبل مناسب را خريداري كرد. در اين بخش از مجله دلتا مبل كلاسيك را به شما معرفي مي‌كنيم تا با اطلاع كافي از بين مبلمان استيل، راحتي و مبل كلاسيك هر كدام را مناسب مي‌دانيد انتخاب كنيد.

مبل كلاسيك از قديمي ترين انواع مبلمان است. واژه كلاسيك ريشه لاتين دارد و به معناي درجه يك است. بنابراين واضح است كه چوب به كار رفته در مبلمان كلاسيك از چوب  كار شده در انواع ديگر مبلمان مرغوب تر است و قيمت بالاتري دارد. از ويژگي هاي ظاهري اين مبل مي‌توان به منبت و كنده كاري هاي ظريف روي دسته اشاره كرد. پارچه مبل كلاسيك از جنس هاي با كيفيت و براق است. نشيمن مبل كلاسيك با فوم سرد پر مي‌شود و تكيه گاه بلندي دارد.

مبل كلاسيك

چيدمان مناسب مبل كلاسيك

گرچه مبل كلاسيك از قديمي ترين مدل هاي مبلمان است اما با وجود رنگ و طرح هاي متنوع همچنان در دكوراسيون منازل مورد استفاده قرار مي‌گيرد. مبلمان كلاسيك در سبك دكوراسيون كلاسيك، رسمي و سلطنتي جلوه زيبايي دارد. استفاده از چوب در نما، گرميِ لذت بخشي به دكوراسيون خانه مي‌بخشد. مبل كلاسيك نسبت به مبل راحتي و استيل ابعاد بزرگ تري دارد. بنابراين استفاده از آن در اتاق پذيرايي توصيه مي‌شود.

اين مبل در حالت استاندارد داراي هفت جز، از جمله، يك كاناپه سه نفره، يك مبل دو نفره و دو صندلي يك نفره است. معمولا مبلمان كلاسيك را همراه با ميز جلومبلي، ميز عسلي و كوسن هاي كوچك ارائه مي‌دهند. مبلمان مختلف قواعد متفاوتي در چيدمان دارند. مبل كلاسيك از اين قاعده مستثني نيست و با توجه به ساختار هر خانه، مي‎توان به طور متفاوتي آن را در دكوراسيون قرار داد. به دليل اندازه بزرگ مبل كلاسيك بهتر است آن را در مكان هاي بزرگ استفاده كنيد. اين مبل در دكوراسيون كلاسيك به صورت متقارن قرار داده مي‌شود. كاناپه را در وسط قرار دهيد و ساير اجزا را به طور قرينه در اطراف بگذاريد.

انتخاب مبل كلاسيك

اگر خانه كوچكي داريد و سبك دكوراسيون شما مدرن است اين مبل انتخاب مناسبي براي شما نيست. اما اگر به دكوراسيون سنتي و اشيا قديمي علاقه مند هستيد و فضاي كافي در اختيار داريد مبلمان كلاسيك مناسب شماست. اگر مي‌خواهيد ظاهري سلطنتي و رسمي در اتاق به وجود آوريد، مبلمان طلاكوب را خريداري كنيد. به منظور القاي فضايي رسمي و شيك در مكان هاي اداري و تجاري نيز مي‌توان از مبلمان كلاسيك استفاده كرد.

براي خريد مبلي با كيفيت، داشتن كلاف مرغوب اهميت ويژه اي دارد. كلاف به اسكلت چوبي مبل مي‌گويند. كلاف مبلمان كلاسيك از جنس چوب است. راش، نراد، بلوط و گردو پر كاردبردترين چوب در ساخت اسكلت اين مبل هستند. براي بررسي كيفيت كلاف، بايد روي مبل بنشينيد و مطمئن شويد صدا نمي‎دهد و پايه هاي آن هم اندازه است.

مبل كلاسيك

رنگ مبل

رنگي را انتخاب كنيد كه با ساير لوازم موجود در دكوراسيون تناسب دارد. تناسب رنگ بين سرويس مبلمان و ساير اجزاي موجود در خانه باعث مي‌شود فضايي لوكس و شيك داشته باشيد. رنگ هاي سرد و خنثي مانند آبي، طوسي، سفيد و طلايي در دكوراسيون كلاسيك كاربرد بيش‌تري دارند.

پارچه مبل

پارچه هاي طرح برجسته و تك رنگ در ساخت اين مبل به كار مي‌روند. پارچه مناسبِ مبلمان استيل، جير، مخمل يا ساتن است. پارچه هاي مات و براق هر كدام نماي متفاوتي به خانه مي‌بخشند. پارچه مات نور را به خود جذب اما پارچه هاي براق نور را بازتاب مي‌كنند و باعث بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شوند. تركيب پارچه هاي زيبا در كنار چوب ظاهري خاص و زيبا به دكوراسيون مي‌بخشد. اين پارچه ها معمولا داراي طرح گلدار و بته جقه هستند. براي ايجاد كنتراست و دوري از يكنواختي مي‌توانيد از تركيب پارچه هاي ساده و طرح دار كنار يكديگر استفاده كنيد. اگر بچه كوچك در خانه داريد پارچه هاي قابل شست و شو را انتخاب كنيد.

با بخش دكوراسيون مجله دلتا همراه شويد تا در بخش هاي بعدي به چيدمان مبل كلاسيك در دكوراسيون داخلي بپردازيم.

همچنين بخوانيد:

ساخت كتابخانه مدرن در خانه

با مزيت هاي كاغذ ديواري پشت چسب دار آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۳۷:۱۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :