دكوراسيون دلتا

ويژگي هاي كمد ديواري مناسب در اتاق خواب

انواع كمد ديواري را بشناسيد و با استفاده از خلاقيت خود اتاق خواب را زيبا كنيد.
كمد ديواري

كمد ديواري يك فضاي كوچك با ارتفاعي از كف تا سقف است كه معمولا در اتاق خواب قرار دارد و از آن براي نگهداري لباس، كفش و لوازم شخصي استفاده مي‌كنند. درون كمد ديواري قفسه هايي براي طبقه بندي يا ميله اي براي آويزان كردن لباس قرار داده مي‌شود. نماي در كمد ديواري در دكوراسيون اتاق نقش مهمي دارد و با توجه به ظاهر، آن را به دسته هاي مختلفي تقسيم مي‌كنند. با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

وجود كمد ديواري در هر خانه اي ضروري است. بدون وجود كمد ديواري، خانه پر از دراورهاي كوچك و بزرگ مي‌شود كه نماي نامناسبي به دكوراسيون مي‌دهد. طراحي آن بايد به صورتي باشد كه بتوانيد كيف، كفش، لباس و لوازمي را كه روزانه از آن ها استفاده مي‌كنيد در فضاي مختص به خود نگه داري كنيد.

تمام قسمت هاي كمد ديواري را با قفسه و كشو پر تا بتوانيد همه چيز را در آن نگه داري كنيد. نحوه قرارگيري قلاب آويزها، كشو و طبقات بايد به صورتي باشد كه بتوان به تمام بخش هاي كمد به راحتي دسترسي داشت. نظم دهنده هاي مختلف را داخل كشو قرار دهيد و براي نگهداري زيورآلات از آن استفاده كنيد.

با هم چند مدل از كمد ديواري هاي پر طرفدار را در خانه هاي مختلف مورد بررسي قرار مي‌دهيم.

كمد ريلي

كمد ريلي

كمد ريلي، كمدي است كه درهاي آن هنگام باز و بسته كردن به صورت افقي روي ريل كشيده مي‌شوند. به دليل فرم خاص باز و بسته شدن، استفاده از آن در اتاق هاي كوچك توصيه مي‌شود. براي دسترسي به داخل كمد نيازي نيست فضاي زيادي را جلوي كمد خالي بگذاريد.

كمد لباس

كمد بدون در

در سبك هاي مدرن كمد ديواري را بدون در مي‌سازند و از نماي دروني كمد كه لباسهايي پر از رنگ و طرح هاي مختلف است به عنوان ويتريني زيبا در دكوراسيون استفاده مي‌كنند. چنين كمدي هميشه بايد مرتب و تميز باشد و نمي‌توانيد لوازم خصوصي را درون آن قرار دهيد.

كمد سفيد

كمد ديواري توكار

اين مدل هنگام ساخت اتاق درون ديوار تعبيه مي‌شود. به همين دليل برجسته نيست و فضايي را اشغال نمي‌كند. در دكوراسيون مينيمال كه توصيه مي‌شود تمام لوازم اضافي از خانه حذف شود اين كمد ديواري انتخاب مناسبي است.

در اين اتاق كمد توكار و دري كه براي آن به كار رفته هم رنگ ديوار است. انتخاب رنگ سفيد به بزرگ ديده شدن فضا كمك مي‌كند. چيزي كه آن را از ساير قسمت ها جدا مي‌كند و به آن جلوه خاصي مي‌دهد دستگيره هاي ظريف و عمودي آن است. براي ايجاد كنتراست در اين فضا دستگيره ها از رنگ تيره انتخاب و به صورت عمودي نصب شده اند. تناسب خطوط دسته ها و درزهاي عمودِ كمد جذابيت خاصي به اين اتاق ساده بخشيده است.

كمد آينه اي

كمد ديواري آينه اي

براي بزرگ نشان دادن فضا مي‌توانيد از كمد ديواري آينه اي استفاده كنيد. سطح خارجي اين كمد با آينه پوشانده مي‌شود. به دليل بازتاب نور و انعكاس فضاي اتاق، عمق بيش تري به اتاق داده شده است. فضا نيز بزرگ تر به نظر مي‌رسد. هم چنين با وجود درهاي تمام آينه اي نياز به داشتن آينه قدي و اشغال فضاي اضافي نداريد. هنگام انتخاب يراق آلات و آينه وزن كلِ در را محاسبه مي‌كنند و آينه هاي ضخيم را به كار مي‌برند. كمدي كه در عكس مي‌بينيد دستگيره مخفي دارد. وجودِ خطوط افقي تراش خورده روي آينه، فضا را عريض تر جلو مي‌دهد.

كمد چوبي

كمد ديواري سراسري

ممكن است مانند اتاقي كه در عكس مي‌بينيد تمام ديوار هاي اتاق با كمد ديواري پوشانده شود. بهتر است از تركيب يك رنگ در كنار رنگِ كمد استفاده كنيد و فضا را شلوغ نكنيد. اين مدل كمد مناسب اتاق هاي بزرگ و روشن است. طرحي ساده و رنگي روشن براي كمد انتخاب كنيد تا فضا دلگير و تيره به نظر نرسد.

كمد مدرن

خلاقيت در دكوراسيون

و در آخر يك ايده براي زيباسازي كمد ديواري هاي كوچك به شما مي‌گوييم. براي داشتن نمايي جذاب و دوست داشتني، درِ كمد ديواري را با كاغذ ديواري بپوشانيد. اما اگر نگران شلوغ شدن فضا هستيد، ديوارهاي داخلي و پشت در را كاغذ ديواري كنيد. قسمت داخلي در را به شيوه هاي خلاقانه به كار گيريد. از كم ترين فضا، حداكثر استفاده را داشته باشيد. روي در، چند قلاب و چنگك نصب و لوازم مورد نيازتان را آويزان كنيد.

اميدواريم مطالب گفته شده براي شما مفيد بوده باشد.بخش دكوراسيون مجله دلتا را دنبال كنيد.

همچنين بخوانيد:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك(+ويدئو)

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۱:۵۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :