دكوراسيون دلتا

تركيب رنگ مناسب براي دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

كودكان زمان زيادي از روز را در اتاق خود سپري مي‌كنند. بنابراين چيدمان اتاق خواب آن ها از اهميت ويژه اي برخوردار است.
دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

اتاق كودك حكم مكان خصوصي را براي او دارد و زمان زيادي را در آن سپري مي‌كند. طراحي داخلي اتاق كودك اهميت زيادي دارد، زيرا ذهن كودكان در خلال بازي و خيال بافي رشد مي‌كند. با ساختن اتاقي جذاب و رنگارنگ، متناسب با نيازهاي آن ها مي‌توان امكان روياپردازي و تخيل را براي آن ها فراهم كرد. در مطلب اتاق كودكِ پسر، دكوراسيون داخلي اتاق پسرانه را مورد بررسي قرار داديم و در اين بخش از مجله دلتا سراغ دكوراسيون اتاق خواب دخترانه مي‌رويم.

دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

سليقه كودك را در نظر بگيريد و يك يا دو رنگ را براي دكوراسيون داخلي اتاق خواب دخترانه انتخاب كنيد. وجود رنگ هاي مختلف حس متفاوتي در محيط ايجاد مي‌كند. با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون، رنگ مناسب با روحيه كودك را پيدا و اتاق خواب را با آن تزيين كنيد.

صورتي در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

رنگ صورتي؛ محبوب همه

به كار بردنِ رنگ صورتي در دكوراسيون ، فضايي رمانتيك و گرم به وجود مي‌آورد. اين رنگ از تركيب قرمز و سفيد به دست مي‌آيد. سفيدِ محلول در صورتي باعث مي‌شود خصوصيات قرمز كاهش يابد و رنگِ حاصل آرامش بخش باشد. صورتي فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد و انرژي بخش است.

از تركيب رنگ هاي روشن همراه صورتي استفاده و رنگ هاي پر رنگ را به ساير بخش هاي خانه منتقل كنيد. رنگ مناسب در كنار صورتي، رنگ طوسي يا طلايي است. در گذشته رنگ ها را به دو گروه پسرانه و دخترانه تقسيم بندي مي‌كردند اما مطالعات نشان داده است كه رنگ ها جنسيت پذير نيستند بنابراين مي‌توانيد از رنگ صورتي در كنار آبي نيز استفاده كنيد. تركيب رنگ ها سبب مي‌شود دو رنگ تاثيرات يكديگر را كامل  و تناسب را در فضا ايجاد كنند. زماني كه رنگ صورتي را براي دكوراسيون اتاق خواب دخترانه انتخاب مي‌كنيد ممكن است اتاق بيش از اندازه گرم به نظر برسد، با افزودنِ تزيينات آبي رنگ يا رنگ آميزي سقف به رنگ سفيد مي‌توانيد تعادل به وجود آوريد.

نارنجي و طوسي در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

تلفيق طوسي و نارنجي در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

در سنين نوجواني مي‌توانيد تم خنثي را براي دكوراسيون اتاق خواب دخترانه استفاده كنيد. طوسي رنگي خنثي است و با تمام رنگ ها هماهنگي زيبايي پيدا مي‌كند. رنگ نارنجي را در كنار آن به كار ببريد و تاثيرات هيجان بخش آن را مشاهده كنيد. اگر فقط رنگ نارنجي را به كار گيريد به دليل ويژگي هاي ذاتيِ اين رنگ، فضايي تحريك آميز به وجود مي‌آيد و انتخاب مناسبي براي دكوراسيون اتاق خواب نيست. اما وجود رنگ طوسي سبب مي‌شود آرامش و خنكي در فضا پديد آيد.

زرد و صورتي در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

صورتي و زرد

زرد يكي از سه رنگ اصلي و انرژي بخش است. وجود رنگ زرد در دكوراسيون داخلي حسي از تابش خورشيد را در فضا القا مي‌كند. توصيه مي‌شود اين رنگ را فقط روي بخشي از ديوار آكسان به كار ببريد و تحركات ناشي از اين رنگ را با استفاده از رنگ سفيد كاهش دهيد. از آنجا كه رنگ نقش مهمي در دنياي كودكان بازي مي‌كند و ممكن است فضا يكنواخت به نظر برسد رنگ صورتي را به محيط اضافه كنيد.

براي مثال در اين اتاق سرويس خواب سفيد ميان تركيبي از زرد و صورتي قرار گرفته، ميز تحرير صورتي و انعكاس رنگ زرد روي كف‌پوش، تاجِ تخت و بخشي از كمد، فضايي فانتزي را به وجود آورده است كه سبب سرزندگي كودكان مي‌شود.

بنفش و سبز در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

سبز و بنفش

اين دو رنگِ ثانويه هم خانواده هاي رنگ آبي هستند و از تركيب رنگ هاي گرم با آبي به دست مي‌آيند. رنگ سبز و بنفش در كنار يكديگر تركيبي جذاب ايجاد مي‌كنند. سبز نماد سرزندگي است و بنفش خلاقيت را در كودكان افزايش مي‌دهد. براي ايجاد احساس آرامش و پاكي، سفيد را به عنوان رنگ غالب روي ديوار و كف استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق خواب دخترانه به رنگ پاستيلي

رنگ پاستيلي در دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

تركيب هر رنگ با مقدار زيادي از رنگ سفيد، رنگ پاستيلي را به ما مي‌دهد. اين رنگ ها تنش هاي ذهني را كاهش و اتاق را روشن تر نشان مي‌دهند. احساس پاكي و صلح را به دكوراسيون اتاق خواب دخترانه منتقل مي‌كنند. بافت و طرح در رنگ هاي پاستيلي به چشم نمي‌آيد. بنابراين فضايي يكدست و حسي از لطافت به وجود مي‌آورد. بنابراين براي ايجاد كنتراست مي‌توانيد از رنگ طلايي استفاده كنيد.

دكوراسيون اتاق خواب دخترانه شيك

هويتِ دكوراسيون اتاق خواب دخترانه

با رشد كودك و ورود به سن نوجواني، شخصيت كودك شكل مي‌گيرد و به فعاليت هاي مختلفي علاقه پيدا مي‌كند. رنگ هاي غليظ تر را براي اتاق نوجوان ها به كار گيريد و با بهره گيري از تركيب رنگ به دكوراسيون اتاق خواب دخترانه هويت ببخشيد. هر بخش از اتاق را با استفاده از رنگ هاي مختلف از ساير قسمت ها جدا كنيد. براي مثال قسمت نشيمن را قرمز و كتابخانه يا بخش مطالعه را سفيد كنيد. در نهايت براي ايجاد تعادل از آبي در كل فضا استفاده كنيد.

اميدواريم اين مطلب از بخش دكوراسيون مجله دلتا در باره دكوراسيون اتاق خواب دخترانه مورد پسند شما قرار گرفته باشد. با نظرات خود ما را همراهي كنيد.

همچنين بخوانيد:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك(+ويدئو)

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

تزيين اتاق خواب عروس با استفاده از رنگ هاي روشن


برچسب: دكوراسيون ,دكوراسيون داخلي,ديزاين ,مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۸:۰۰ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :