دكوراسيون دلتا

با انواع ميز در دكوراسيون خانه آشنا شويد

ميز انواع زيادي دارد و با توجه به كاربرد، آن را در دسته هاي مختلفي قرار مي‌دهند.
ميز

ميزها كاربردهاي زيادي دارند. با توجه به كاربرد هر ميز آن را در دسته بندي مشخصي قرار مي‌دهند. در كنار كارايي، زيبايي ميز نيز اهميت ويژه اي در دكوراسيون داخلي منزل دارد. در ساخت ميز از چوب، فلز، پلاستيك، ام دي اف و مصالح مختلفي استفاده مي‌شود. در اين بخش از مجله دلتا انواع ميز در دكوراسيون منزل را به شما معرفي مي‌كنيم و در آينده به هر كدام از اين ميزها به طور جداگانه خواهيم پرداخت.

ميز تلويزيون

ميز تلويزيون

ميزي كه در اتاق نشيمن گذاشته مي‌شود و بيش از ساير ميزها در معرض ديد قرار دارد. ميز تلويزيون در انواع پايه دار و ديواري ساخته مي‌شود. سبك هاي دكوراسيون فقط نوع چيدمان را شامل نمي‌شوند بلكه ظاهر لوازم نيز با مد روز تغيير مي‌كنند. ميزهاي تلويزيون از مدل هاي سنتي فاصله گرفته و نمايي مدرن و دكوراتيو پيدا كرده اند. بنابراين ميز تلويزيون به زير شاخه هاي كلاسيك، مدرن و سنتي دسته بندي مي‌شود. در بعضي از مدل ها ميز تلويزيون ساده و گاهي همراه با شلف هاي كوچك براي قرار دادن لوازم دكوري يا كتاب است.

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري

ميز ناهارخوري به يكي از ملزومات چيدمان خانه بدل شده و همان طور كه از نام آن مشخص است براي صراف غذا استفاده و از چوب، پلاستيك، شيشه، فلز و جنس هاي متنوعي توليد مي‌شود. هنگام خريد اين ميز، ويژگي هاي ميز ناهارخوري خوب را مد نظر داشته باشيد. توليدكنندگان اين ميز را در ابعاد مختلف از جمله 2 نفره الي 12 نفره توليد مي‌كنند. جاي ميز ناهارخوري در اتاق پذيرايي، گوشه اي از نشيمن يا آشپزخانه است. بايد با توجه به طرح و رنگ، گوشه مناسبي را براي اين ميز در نظر بگيريد. اگر بالكن بزرگي داريد، مي‌توانيد ميز ناهارخوري را در بالكن مورد استفاده قرار دهيد. در دكوراسيون خانه هاي ايراني مي‌توان ميز ناهارخوري را به عنوان مركز ثقل دكوراسيون در نظر گرفت و ساير لوازم را بر اساس آن چيدمان كرد.

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي

ميز جلو مبلي در ايجاد تناسب، كنتراست و زيبايي در دكوراسيون داخلي خانه نقش پر رنگي بازي مي‌كند. ارتفاع اين ميز از ساير ميز هاي موجود در اتاق پذيرايي از جمله ميز ناهارخوري و كنسول پايين تر است. ظروف تزييني، لوازم پذايرايي، گلدان و اكسسوري هاي دكوري را روي ميز جلو مبلي قرار مي‌دهند. ميز جلو مبلي هماهنگ با ميز عسلي و مبلمان انتخاب مي‌شود. ممكن است در خانه اي از ميز عسلي استفاده نشود. اما ميز جلو مبلي كاربرد زيادي دارد. مانند ساير ميزهاي گفته شده، ميز جلو مبلي بايد با توجه به سبك دكوراسيون كل خانه و متناسب با آن ها انتخاب شود.

ميز عسلي

ميز عسلي و پاتختي

ميزهاي كوچكي كه خيلي به كمك شما مي‌آيند. ميز پاتختي كنار تخت و ميز عسلي در كنار مبل قرار داده مي‌شود تا بتوان كتاب، گوشي هوشمند، ليوان و لوازم ضروري را روي آن ها قرار داد. ميز عسلي در بيش تر مواقع هم شكل با ميز جلو مبلي و پاتختي متناسب با تخت انتخاب مي‌شوند.

ميز آرايش

ميز آرايش

ميز آرايش يا ميز توالت در اتاق خواب به ويژه اتاق عروس گذاشته و براي قرار دادن لوازم آرايش و زيورآلات استفاده مي‌شود. معمولا ميز آرايش را از جنسي مشابه با تختخواب انتخاب مي‌كنند. ميز آرايش همراه با يك آينه بزرگ كه روي آن قرار مي‌گيرد عرضه مي‌شود. البته مي‌توان اين ميز را به صورت ست در سرويس خواب خريداري كرد. سرويس خواب شامل تختخواب، پاتختي، كمد و ميز آرايش است. ميز توالت بايد كاربردي و شامل تعداد مناسبي كشو باشد. بهتر است از ميز آرايش كوچك استفاده شود تا فضاي زيادي را در اتاق اشغال نكند. مدل هاي مختلف ميز آرايش از جنس هاي چوب و ام دي اف ساخته مي‌شود. در مدل هاي كلاسيك كنده كاري و منبت روي نماي ميز آرايش به چشم مي‌خورد. اما در انواع مدرن، ميز آرايش ظاهري ساده تر دارد.

ميز كنسولميز كنسول

اين ميز نقش دكوري دارد و در ابعاد مختلف توليد مي‌شود. گرچه نمي‌توان كاربرد آن را در نظر نگرفت. كنسول هاي قديمي داراي چهار پايه و يك صفحه بودند اما مدل هاي جديد داراي كشو و كمد نيز هستند. به اين صورت مي‌توانيد از آن ها براي نگهداري لوازم غير ضروري استفاده كنيد. ميز كنسول را مي‌توانيد در فضاهاي خالي بگذاريد و توازن را در محيط برقرار به وجود آوريد. لوازم دكوري، گلدان و ظروف تزييني را روي كنسول قرار مي‌دهند. از ميز كنسول به عنوان ميز آرايش نيز استفاده مي‌شود، در اين صورت بهتر است يك آينه بزرگ را در كنار آن قرار دهيد.

در بخش هاي بعدي بخش دكوراسيون به چيدمان هر يك از ميزها خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۲۰:۱۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :