دكوراسيون دلتا

تراس خانه و چند ترفند ارزان

تراس بخشي از خانه است كه حداقل از يك سمت نمايي به بيرون دارد. تزيين اين بخش از خانه مي‌تواند در نماي داخلي و خارجي منزل تاثير گذار باشد.
تراس خانه

تراس يا بالكن فضايي از خانه است كه كم تر به دكوراسيون آن اهميت داده مي‌شود. بيشتر افراد از بالكن براي نگهداري لوازم غير ضروري استفاده مي‌كنند و از نقش آن در ايجاد حس و حال خوب براي ساكنان خانه غافل شده اند. در اين بخش از مجله دلتا چند ايده براي تزيين تراس خانه به شما ارائه مي‌دهيم تا الهام بگيريد و با اين بخش از خانه آشتي كنيد.

طراحي تراس كوچك

تزيين تراس با لوازم دست دوم

فقط به اين دليل كه تراس خانه شما كوچك است، مي‌خواهيد از لذت نشستن و تماشاي منظره بيرون بگذريد؟ همين حالا دست به كار شويد، صندلي هاي قديمي را بازسازي و با تعويض روكش مبل هاي كهنه، يك نيم ست نو براي تراس فراهم سازيد. براي داشتن فضايي كاربردي و دوست داشتني، نيازي به داشتن بالكن بزرگ و لوازم گران قيمت نيست. مي‌توانيد تخت هاي پارچه اي را از سقف آويزان و يا تراس را چراغاني كنيد. چند چهارپايه چوبي، پتوي نرم، زيرانداز طرح دار و افزودن چند رنگ، كمك زيادي به زيبايي و تزيين تراس مي‌كند.

از عناصر طراحي داخلي كمك بگيريد، رنگ و طرح را فراموش نكنيد. دغدغه كوچك يا بزرگ ديده شدن فضا را نداشته باشيد، قرار است از اين تراس فقط انرژي مثبت دريافت كنيد. پس طرح هاي گوناگون و رنگ هاي گرم را به بالكن بياوريد. وسايل اضافي را داخلي انبار و كمد ديواري بگذاريد. اگر هنوز هم فضا داريد يك گلدان را در كنار خود مهمان كنيد. تراس را به مكاني براي لذت بردن از نور خورشيد و صرف يك ليوان چاي اختصاص دهيد. لپتاپ يا كتاب را به بالكن بياوريد و ساعتي از روز را در اين مكان سپري كنيد.

دكوراسيون تراس

تزيين تراس يا ميني گاردن؟

اگر روف گاردن نداريد، والد درون خود را بيدار و پرورش گل ها را به قصد تزيين بالكن آغاز كنيد. گلدان ها را به تراس بياوريد و هر روز صبح با ديدن آن ها شروعي شيرين براي خود و خانواده بسازيد. گل ها علاوه بر زيبايي، هوا را تصفيه مي‌كنند.

براي اينكه زيبايي بالكن، شب ها نيز حفظ شود، ريسه يا نوارهاي ال اي دي را روي نرده هاي بالكن بچسبانيد و شب ها آن را روشن كنيد. شمع هاي بزرگ و كوچك در رنگ هاي مختلف تهيه و آن ها را با فاصله از لبه نرده قرار دهيد. در طول روز از رنگ هاي جذاب شمع ها لذت ببريد، و شب ها با روشن كردن آن ها فضايي رمانتيكي بسازيد. صندلي و ميز تاشو را فراموش نكنيد.

طراحي تراس

اگر تراس به اتاق خواب راه دارد، تختخواب را به گونه اي چيدمان كنيد كه تراس نقش منظره اي دلنشين را مقابل شما داشته باشد. با نيكمت و صندلي فضاي تراس را اشغال نكنيد. فقط چندين گلدان بزگ را زير نور خورشيد قرار دهيد. بذر سبزي هاي مختلف را تهيه كنيد و در گلدان ها بكاريد. باغچه كوچك خود را با استفاده از گلدان هاي بزرگ روي بالكن بسازيد. اجازه دهيد نور طبيعي به اتاق وارد شود. بازتاب رنگ سبزِ گياهان نشاط و سرزندگي را به اتاق خواب شما منتقل مي‌كند.

تزيين تراس

تزيين تراس و حفظ حريم شخصي

حريم شخصي اهميت زيادي در زندگي افراد دارد و حفظ اين حريم در خانه هاي آپارتماني با چالش هاي زيادي روبرو است. چنانچه نماي بالكن شما رو به تراس يا پنجره خانه همسايه باز مي‌شود و موقعيت مناسبي براي نشستن نداريد، از پارتيشن هاي حصيري استفاده كنيد و فضايي خصوصي براي خودتان بسازيد.

اما اگر با وجود پارتيشن هم احساس راحتي نمي‌كنيد، از پارچه هاي ساده كمك بگيريد. ملحفه سفيدي از سقف تا نرده ها آويزان كنيد. هم جلوي نور مستقيم خورشيد را مي‌گيرد و هم فضاي نشيمن را پوشش مي‌دهد. كف بالكن را با زيراندازهاي رنگي و طرح دار بپوشانيد تا سطحي نرم و تميز داشته باشيد. چند بالشت و پتو روي زمين قرار دهيد. زير نور غير مستقيم بنشينيد و از روز خود لذت ببريد.

تزيين بالكن

تزيين تراس هاي كوچك

در نهايت شايد تراس شما آن قدر كوچك است كه فقط مي‌توانيد روي آن بايستيد. خوشحال باشيد. هنوز جاي كافي داريد. چند گلدان از نرده ها آويزان كنيد. بذر يا شاخه هاي گل را داخل خاك بكاريد و روزانه آن را آبياري كنيد. گياهان گل دار و پر پشت را پرورش دهيد. زماني كه شكوفه ها جوانه بزنند نتيجه تلاش خود را خواهيد ديد. نه فقط شما، حتي رهگذران نيز حال خوبي پيدا خواهند كرد.

اميدواريم با استفاده از اين ايده ها و سليقه خود به فكر تزيين تراس افتاده باشيد و با جان بخشيدن به اين بخش از خانه، حس و حالي خوب به شما منتقل شود.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

انواع كاغذ ديواري و كاربردهاي آن در دكوراسيون داخلي

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۲:۰۷:۴۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :