دكوراسيون دلتا

رنگ قرمز در دكوراسيون آتش به پا مي كند

رنگ قرمز، رنگي گرم است كه دماي بصري خانه را بالا مي‌برد و حسي صميمانه در منزل ايجاد مي‌كند.
رنگ قرمز در دكوراسيون

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون داخلي، رنگ قرمز، يادآور آتش و رنگي گرم است. انرژي را افزايش مي‌دهد و حس شادابي و طراوت را در فضا القا مي‌كند. استفاده از رنگ قرمز در آشپزخانه و اتاق پذيرايي بيش تر از بخش هاي ديگر توصيه مي‌شود. اين رنگ اشتها را افزايش مي‌دهد و خواب را از سر شما مي‌پراند. شايد براي استفاده از رنگ قرمز در دكوراسيون دچار نگراني شويد، زيرا رنگ قرمز در ابعاد بزرگ و به تنهايي خشم را برمي‌انگيزد. اما در اين بخش از مجله دلتا به شما راهكارهايي مي‌گوييم تا بتوانيد اثرات قرمز را تلطيف كنيد و از وجود اين رنگ لذت ببريد.

رنگ قرمز در دكوراسيون

قرمزِ همه كاره

اين رنگ با نيت هاي متفاوت مي‌تواند به كار رود و “كسالت آور” تنها ويژگي اي است كه در ذات قرمز نيست. شادي ، هيجان و خشم بازه هاي احساسي رنگ قرمز هستند. براي رسيدن به بُعد آرامش بخش رنگ قرمز بهتر است از ساير رنگ ها كمك بگيريد.

قرمز مايل به قهوه اي يا بنفش محيط را خيلي گرم تر از اتاقي با رنگ صورتي مي‌سازد. هرچه به رنگ آبي نزديك تر شويم و آن را با قرمز تركيب كنيم، آرامش و صميميت بيشتري در دكوراسيون القا مي‌شود و خبري از آن خشم و خشونت نيست. اما با حركت به سمت رنگ زرد، قرمزِ ما به نارنجي گرايش پيدا مي‌كند و خلق و خويي خورشيدي در آن نمايان مي‌شود. قرمزِ مايل به نارنجي كاربرد زيادي بر ديوارهاي آكسان دارد. جنب و جوش و هيجان را در فضا به جريان مي‌اندازد.

رنگ قرمز در دكوراسيون پذيرايي

چند جز از مبلمان را به رنگ قرمز انتخاب و برجستگي آن ها را در نماي اتاق تماشا كنيد و هيچ وقت خسته نشويد. اما بهتر است براي استفاده از رنگ قرمز مبلمان يا ديوار را انتخاب كنيد، نه هر دوي آن ها را. براي تكميل جلوه دكوراسيون از تركيب مبلمان قرمز در كنار اكسسوري هايي به رنگ هاي خنثي استفاده كنيد. قدرت رنگ قرمز به حدي زياد است كه حتي اگر اين رنگ را فقط روي يكي از المان ها به كار ببريد، تاثير خود را بر كل فضا مي‌گذارد.

شايد رنگ قرمز، رنگ شما نيست و نمي‌توانيد با وجود آن رنگ حال خوبي داشته باشيد. پس بايد به جاي رنگ قرمزِ خالص از رنگ قرمز در سايه هاي مختلف آن استفاده كنيد، قرمز مايل به نارنجي يا قرمز و تركيب آن با سفيد. به هنگام خريد لوازم قرمز، خود را در دكوراسيون داخلي فرض و با توجه به نياز فضا رنگ قرمز را انتخاب كنيد.

اتاق نشيمن

تصميم گيري مقداري سخت به نظر مي‌رسد. اولين پيشنهاد ما براي استفاده از رنگ قرمز در اتاق نشيمن، رنگ آميزي ديوار است. قرمزِ آلبالويي جايگاه خود را در دكوراسيون سنتي ثابت كرده است. ديوارهاي قرمز فضا را كمي كوچك تر نشان مي‌دهد. اما تاثير رنگ سفيد را فراموش نكرده ايم. مقداري از رنگ سفيد و كرم را به نشيمن دعوت مي‌كنيم و مشكل را حل مي‌كنيم. زيرا سفيد و سايه هاي آن در بزرگ تر ديده شدن محيط تلاش مي‌كنند.

رنگ قرمز در دكوراسيون

اتاق خواب

احتياط كنيد. عقب بايستيد. به اتاق خوب نگاه بياندازيد و سپس تصميم بگيريد مي‌خواهيد قرمز را كدام گوشه از اتاق بنشانيد. زيرا استفاده زياد از اين رنگ در اتاق خواب، به شما اجازه نخواهد داد آرام بگيريد و به استراحت بپردازيد. رنگ قرمز تپش قلب را بالا مي‌برد، مگر اينكه در ابعاد كوچك، مانند يك كوسن يا كف پوش آن را بازتاب دهيد.

رنگ قرمز در دكوراسيون

آشپزخانه

يكي از مكان هايي كه مي‌توانيد از رنگ قرمز بدون ترس و نگراني در آن استفاده كنيد، آشپزخانه است. در خانه هاي امروزي قلب خانه را به صورت اتاقي مجزا در نظر نمي‌گيرند و آن را در ارتباط با ساير بخش هاي خانه مي‌سازند. قرمز جايگاه ويژه اي در آشپزخانه هاي مدرن پيدا كرده است. اين رنگ اشتها را افزايش و ديوارها را نزديك به هم نشان مي‌دهد و به اين صورت فضايي دوستانه ايجاد مي‌شود. نقره اي، مشكي و سفيد جذاب ترين تركيب براي رنگ قرمز در آشپزخانه به حساب مي‌آيند.

سرويس بهداشتي

افزودن گرم ترين رنگ به سردترين بخش خانه، باعث مي‌شود فضايي كاملا گرم داشته باشيد. رنگ قرمز را در وسايل و پرده هاي مخصوص حمام منعكس و براي داشتن فضايي كامل و زيبا از پالت رنگ قرمز استفاه كنيد؛ رنگ هاي هم خانواده و مكمل را براي ايجاد تناسب به كار ببريد. رنگ هاي اصلي در كنار يكديگر كنتراست ايجاد مي‌كنند، رنگ آبي و زرد را به حمام اضافه كنيد تا دچار گرمازدگي نشويد.

اميدواريم نكات گفته شده در استفاده از رنگ قرمز براي شما مفيد بوده باشد.

همچنين بخوانيد:

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

ساخت كتابخانه مدرن در خانه


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۵۵:۳۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :