دكوراسيون دلتا

تزيين اتاق خواب عروس با استفاده از رنگ هاي روشن

اتاق خواب عروس فضايي رمانتيك و رويايي دارد كه حتي ديدن آن نيز حال شما را خوب مي‌كند.
اتاق خواب عروس

چيدمان اتاق خواب عروس، به دليل اينكه اولين خانه مشترك يك زوج است، اهميت زيادي دارد. با پيشرفت طراحي داخلي و افزايشِ تمايل به چيدمان خانه ها در سبك مدرن، تنوع زيادي در سبك هاي طراحي داخلي به وجود آمده است. خانه عروس و داماد جوان نيز از اين قاعده مستثني نيست. مطمئنا شما نيز تمايل داريد خانه عروسِ جديد خانواده را به شيوه هاي مدرن تزيين كنيد، يا شايد خود شما تازه عروس هستيد. البته ممكن است مثل من جز هيچ كدام از اين گروه ها نباشيد اما با ديدن اتاق خواب هاي جذاب هيجان زده شويد. در اين بخش از مجله دلتا به بررسي دكوراسيون داخلي اتاق خواب عروس با استفاده از رنگ هاي روشن مي‌پردازيم.

اتاق خواب عروس ساده

اتاق خواب عروس

بهتر است از رنگ هاي گرم و روشن براي تزيين اتاق خواب عروس استفاده كنيد. اتاق خواب عروس بايد نورپردازي مناسبي داشته باشد و حسي رمانتيك در فضا به وجود آورد. استفاده از سرويس هاي چوبي، پرده هاي رنگي و اكسسوري هاي جذاب در اتاق خواب عروس بسيار اهميت دارد. تمام اين عناصر بايد به صورت هماهنگ با يكديگر در اتاق قرار گيرند.

اتاق خواب عروس شيك

سفيد؛ عروس رنگ ها

رنگ سفيد اتاق را روشن و بزرگ نشان مي‌دهد. علاوه بر اين نماد روشني، پاكي، معصوميت و آرامش است. تغيير رويه زندگي باعث به وجود آمدن تشويش و استرس در افراد مي‌شود بنابراين بهتر است با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون، رنگي را برگزينيم كه به ايجاد فضايي آرام كمك كند. به اين صورت با تاثير گذاشتن در ناخودآگاه عروس و داماد حس بهتري به آن ها مي‌دهيم. از رنگ سفيد روي ديوارها، تختخواب و لوازم استفاده و براي فرار از يكنواختي يكي دو وسيله را به رنگ هاي ديگر انتخاب كنيد.

آبي نوزادي

آبي نوزادي، درجه اي از آبي كم رنگ مايل به سفيد كه هم آرامش بخش است و هم فضا را بزرگ تر نشان مي‌دهد. همان طور كه گفتيم سفيد صلحي دروني را يدك مي‌كشد و از ويژگي هاي رنگ آبي انتقال حس سرما و سكون است. بنابراين بايد به فكر چاره اي براي جلوگيري از ايجاد يكنواختي و دل مردگي در بلند مدت بود. براي اين كار بايد گرما را به فضاي اتاق بازگردانيد و آبي نوزادي دوست داشتني را در كنار ساير رنگ ها به كار ببريد. رنگ مكمل آبي، نارنجي است. مي‌توانيد رنگ هاي خنثي را يا نارنجي را براي تعادل دما به كار گيريد.

رنگ صورتي مناسب اتاق خواب عروس

از ساير رنگ هاي مورد علاقه عروس هاي جوان رنگ صورتي و تركيب آن با طلايي يا مشكي است. اين رنگ آرامش و پاكي سفيد را در كنار هيجان و انرژي بخشي قرمز در كنار هم دارد. رنگ صورتي ويژگي هاي قرمز را با درجه كم تري بروز مي‌دهد و حس شادابي را در محيط منعكس مي‌كند. از طيف هاي پر رنگ صورتي، مانند زرشكي و ارغواني براي ايجاد كنتراست بهره بگيريد، تا ريتم زيبايي به نما ببخشيد.

اتاق خواب عروس روستيك

نورپردازي

نورپردازي يكي از مهم ترين المان هاي عناصر طراحي داخلي است. با وجود نورهاي گرم و ملايم مي‌توانيد فضايي رمانتيك در محيط ايجاد كنيد كه حس خوبي به عروس و داماد منتقل مي‌كند. از نورپردازي هاي مخفي و غير مستقيم در تزيين اتاق خواب عروس استفاده كنيد و در دو طرف تخت آباژور قرار دهيد. اگر اتاق كوچك است از نورپردازي ها سقفي بهر بگيريد يا نوارهاي ال اي دي را زير پايه هاي ميز و تخت به كار ببريد. نور مستقيم چشم را آزار مي‌دهد و مناسب مكان هايي مثل اتاق غذاخوري و اتاق كار است. براي اتاق خواب نورهايي كه به بالا و پايين مي‌تابند مناسب تر هستند. براي اينكه دماي بصري محيط زياد گرم يا سرد نشود و به نور طبيعي نزديك شود از تركيب نور زرد و سفيد در كنار يكديگر استفاده كنيد.

اتاق خواب عروس لاكچري

لوازم دكوري در اتاق خواب عروس

اكسسوري هاي گل گلي، سفيد و براق، آينه هايي با اندازه هاي مختلف، و تور بالاي تخت از لوازم تزييني بسيار پر كاربرد در اتاق خواب عروس هستند. گل هاي تزييني يا طبيعي را روي پايه و تاج تخت به كار ببريد و از ال اي دي هاي رنگي بالاي تخت استفاده كنيد. به اين صورت هم اتاق را روشن كرده ايد هم نور كافي براي مطالعه قبل از خواب داريد. شمع هاي وارمر عطري در رنگ هاي مختلف موجود هستند كه فضا را عاشقانه و رمانتيك مي‌سازند.

توصيه هاي گفته شده به عنوان پيشنهاد از طرف بخش دكوراسيون مجله دلتا نوشته شده است، و اجباري به پيروي از آن ها نيست. ممكن است شما از آن دسته عروس هايي باشيد كه رنگ هاي تند و پررنگ را براي اتاق خواب ترجيح دهيد. اتاق دلخواه خود را ديزاين كنيد و نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك(+ويدئو)

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۱:۲۸:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :