دكوراسيون دلتا

تعويض روكش مبل ؛ تغيير دكوراسيون با هزينه كم

روكش هاي مبل را تغيير دهيد تا خانه نفسي تازه كند.
تعويض روكش مبل

يكي از كم هزينه ترين كارهايي كه براي تغيير دكوراسيون مي‌توانيد انجام دهيد تعويض روكش مبلمان است. با انتخاب پارچه جديد و نو كردن مبل، جلوه جديدي به خانه دهيد. ما را در مجله دلتا همراهي كنيد تا بيشتر در مورد تعويض روكش مبل بدانيد.

تعويض روكش مبل

با استفاده زياد در طولاني مدت، بالشت هاي نشيمنِ مبل دچار فرورفتگي مي‌شود و ظاهري كهنه پيدا مي‌كند. در درجه اول ممكن است فكر تعويض مبلمان به ذهن شما برسد. اما روشي كم هزينه تر وجود دارد و آن تعويض روكش مبل است. با انتخاب رويه جديد براي مبل، نمايي متفاوت در دكوراسيون به وجود خواهد آمد.

تعويض روكش مبل راحتي

تمام سطح اين مبل با پارچه پوشانده شده است. به دليل كاربرد اين مبل در بخش نشيمن خانه و استفاده زياد از آن، بيش از ساير انواع مبلمان دچار سايش مي‌شود. فوم به كار رفته در بخش نشيمن به مرور زمان كيفيت خود را از دست مي‌دهد و ظاهري زننده پيدا مي‌كند. هنگام تعويض روكش بالشت ها مي‌توانيد فوم اسفنجي درون آن را نيز عوض كنيد.

تعويض روكش مبل در منزل

تعويض روكش مبل در منزل

اگر صدمه زيادي به مبل وارد نشده و فقط مي‌خواهيد رويه آن را تغيير دهيد با توجه به مدل مبلمان مي‌توانيد كار تعويض رويه را در منزل انجام دهيد. روكش قديمي را از مبل جدا كنيد. اندازه آن را به دست آوريد. پارچه مناسب را در ابعاد مورد نظر خريداري كنيد و مقدار اضافه اي را كه براي داخل كار نياز است در نظر داشته باشيد تا با كمبود پارچه روبرو نشويد. با ابزار مناسب آن را به مبل منگنه يا چسب بزنيد. اما اگر ابزار و مهارت كافي را در اين خصوص نداريد اين كار را به متخصص ماهر بسپاريد.

تعويض روكش مبل چرم

جنس روكش

پارچه مناسب براي روكش مبل بايد نرم و با استحكام بالا باشد. روكشي را انتخاب كنيد كه در برابر مواد شيميايي مقاومت كند تا بتوان آن را به راحتي تميز كرد و آثار لك و چربي روي مبل نماند. كتان، نخي، چرم و آكريليك رويه هاي مناسبي براي مبل راحتي هستند.

نكته مهمي كه در مورد پارچه چرم وجود دارد اين است كه چرم طبيعي قيمت بسيار زيادي دارد و پارچه هاي چرم موجود در بازار بيش تر چرم مصنوعي هستند. اگر پارچه را انتخاب كرديد بايد بدانيد چرم در گذر زمان پوسته پوسته مي‌شود و براي مراقبت از چرم بايد با روغن مخصوص آن را چرب كرد. براي جلوگيري از احتمال پارگي هنگام نصب و دوخت، بهتر است كار تعويض روكش مبل از جنس چرم را به دست افراد ماهر بسپاريد.

تعمير مبل راحتي

رنگ روكش مبل

روانشناسي رنگ در دكوراسيون را مطالعه و رنگ مناسب منزل خود را انتخاب كنيد؛ پارچه هاي رنگارنگ براي دكوراسيون بوهمي، رنگ سفيد و روشن براي دكوراسيون مينيمال، رنگ گرم براي مكان هايي كه دماي بصري در آن ها به سردي گرايش دارد و برعكس. اگر بچه كوچك در خانه داريد يا رفت و آمد در خانه زياد صورت مي‌گيرد رنگ هاي تيره را انتخاب كنيد تا زود لك نشود و ظاهر نا مناسبي پيدا نكند.

اگر در انتخاب طرح و رنگ دقت نكنيد و بدون توجه به فضاي كل خانه، روكش را خريداري كنيد حتي با تعويض روكش مبل نيز نماي خانه تغييري نخواهد كرد. اما اگر از اين عناصر طراحي داخلي، رنگ و طرح، بهره بگيريد مي‌توانيد نمايي دل‌نشين به اتاق بدهيد. طرح هاي بزرگ و پر رنگ براي فضاهاي وسيع و طرح هاي ريز و كم رنگ براي خانه هاي كوچك پيشنهاد مي‌شود.

تعويض روكش مبل مدرن

رويه كوبي

مهم ترين و آخرين قسمت تعويض روكش مبل، رويه كوبي است. به مجموعه اي از كارهايي كه براي تعميرات مبل انجام مي‌شود، رويه كوبي مي‌گويند؛ از جمله اتصال نشيمن به بدنه، كشش مناسب روكش، تعمير اسكلت و پايه مبل و حتي اضافه كردن فوم و اسفنج. براي اينكه روكش مبل به خوبي روي مبل بنشيند، چين و چروك روي پارچه نماند يا كشش پارچه زياد نباشد بايد مبل را رويه كوبي كرد.

اميدواريم مطالب بخش دكوراسيون مجله دلتا براي شما مفيد بوده باشد و بتوانيد براي تعويض روكش مبل از آن استفاده كنيد.

همچنين بخوانيد:

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده

نورپردازي با لوستر ؛ كدام نور براي خانه مناسب تر است؟

رنگ مناسب براي دكوراسيون داخلي رستوران


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۸ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۴۵:۵۸ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :