دكوراسيون دلتا

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

اتاق خواب مكان استراحت و محلي خصوصي در خانه است كه بايد با توجه به سليقه خود آن را ديزاين كنيد. اگر رنگ صورتي مطلوب شما است اما ايده اي براي استفاده از آن نداريد با ما همراه شويد.
دكوراسيون اتاق خواب

دنياي طراحي داخلي وسيع و بي انتها است. دكوراسيون اتاق خواب نيز از اين قاعده مستثني نيست و مي‌توان از تمام عناصر طراحي داخلي و سبك هاي دكوراسيون در ديزاين اتاق خواب بهره گرفت. در بخش هاي مختلف مجله دلتا اتاق خواب هاي متنوعي را بررسي كرده ايم و اين بار سراغ دكوراسيون صورتي رنگ مي‌رويم. با ما همراه شويد.

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

رنگ صورتي از تركيب رنگ هاي قرمز و سفيد به دست مي‌آيد. تاثير روانشناسي هر دو رنگ را به ارث مي‌برد و در واقع خصوصيات تضعيف شده هر دو را در فضا القا مي‌كند. گرم است، اما نه به تندي قرمز. آرامش مي‌بخشد، اما يكنواختي سفيد را ندارد. با داشتن اتاق خواب صورتي از ويژگي هر دو رنگ در قالب يك رنگ بهره بگيريد.

صورتي رنگي شاد و يادآور دوران كودكي است. اگر قرار باشد براي رنگ ها تصويري در ذهن بسازيم، گل رز اولين تصوير از رنگ صورتي خواهد بود. رنگ قرمز هيجان آور، انرژي بخش و محرك است. تزريق رنگ سفيد باعث رقيق شدن رنگ قرمز مي‌شود و آن را لطيف مي‌سازد. به همين دليل بر خلاف قرمز، رنگ صورتي خشم را فرو مي‌نشاند. براي درك بهتر از چگونگي استفاده از رنگ صورتي، دكوراسيون چند اتاق را با هم بررسي  مي‌كنيم.

ديزاين اتاق خواب

اتاق خواب صورتي؛ كودكي كه بزرگ شد

تا چند سال پيش از رنگ صورتي در دكوراسيون داخلي اتاق كودك و بخش نوزادان استفاده مي‌شد. اما با جلب توجه طراحان داخلي به خصوصيات رنگ صورتي و تاكيد بر نامحدود بودن ذات رنگ ها و استفاده از آن در طراحي داخلي اتاق خواب بزرگسالان، رنگ صورتي از رنگي كودكانه به رنگ بالغ تغيير يافت. همان طور كه در عكس بالا مي‌بينيم رنگ صورتي دكوراسيون اتاق خواب را به اتاقي كودكانه تبديل نكرده و فضايي كاملا بزرگسالانه در محيط حاكم است. مركز توجه اتاق، ميز سورمه اي رنگ است كه با ايجاد كنتراست نگاه را به خود جلب مي‌كند. به دليل ويژگي روشن كننده بودن رنگ صورتي، نگران كمبود نور نباشيد و با خيال راحت پرده هاي صورتي را در دكوراسيون به كار ببريد. در اين اتاق براي بزرگ تر ديده شدن اتاق، پرده هم رنگ با ديوار انتخاب شده است.

طراحي داخلي اتاق خواب

صورتيِ تاكيدي

در اين اتاق از رنگ صورتي روي سقف، به عنوان ديوار آكسان، استفاده شده و رنگ طوسي و قهوه اي براي تاكيد و تعادل به كار رفته است. به دليل وجود رنگ سفيد در باطن رنگ صورتي فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان مي‌دهد. بنابراين براي اينكه ارتفاع سقف زياد به نظر نرسد، رنگ آميزي سقف تا كمي بالاي ديوار ادامه داده شده است. سبك طراحي داخلي اين اتاق مينيمال و استفاده از خطوط افقي و عمودي در كنار هم تناسب جذابي به وجود آورده است. تضاد فرم گرد لوسترِ با خطوط صاف، يكنواختي را از بين مي‌برد.

تركيب رنگ در دكوراسيون اتاق خواب

پالت رنگ پيشنهادي

اشباع رنگ صورتي كم است و به همين جهت قدرت تاكيدي پايين تري نسبت به رنگ هاي مادر، قرمز و صورتي، دارد. بنابراين براي حفظ تمركز روي رنگ صورتي از تنوع رنگِ زياد در كنار صورتي استفاده نكنيد. طلايي، مسي، سفيد و طوسي روشن گزينه هاي خوبي براي تلفيق هستند.

با اينكه در دكوراسيون مدرن، از رنگ خنثي، به ويژه، طوسي به عنوان رنگ مكمل استفاده مي‌شود، اما هميشه استثنا وجود دارد. آبي نوزادي، سبز-آبي و قهوه اي شكلاتي نيز در كنار صورتي به كار مي‌رود.

دكوراسيون اتاق خواب كوچك

صورتيِ جيغ

يكي از سايه هاي پر رنگ صورتي را به صورت محدود روي لوازم بازتاب دهيد تا ويژگي هاي رنگ صورتي را با صدايي بلندتر در اتاق بيان كند. از فرو رفتگي ديوار استفاده شده و آن را با كنسول پوشش داده اند. دو شمعدان پر رنگ روي كنسول قرار داده شده كه در تقابل با كوسن هاي پر رنگ، مثلث فرضي را تشكيل داده است كه باعث حركث چشم بين اين سه نقطه مي‌شود و از كسل كنندگي جلوگيري مي‌كند. براي روشن و بزرگ تر ديده شدن اتاق، از هيچ پوششي براي پنجره ها استفاده نشده و يك آينه دكوراتيو روي ديوار كناري نصب و توازنِ حضورِ رنگ سفيد با انعكاس اين رنگ روي در به وجود آمده است.

دكوراسيون اتاق خواب صورتي

كمي جسارت به خرج دهيد. رنگ هاي متضاد را براي الگو و طرح ها انتخاب كنيد و حركت در فضا به وجود آوريد. انعكاس طرح روتختي روي بالشت و بخشي از ديوار، پيوستگي را در دكوراسيون اتاق خواب ايجاد كرده است. رنگ مات، نور را به خود جذب مي‌كند و باعث پراكندگيِ حواس نمي‌شود. نكته اي كه در انتخاب رنگ چراغ آويزها صورت گرفته، انتخاب سايه رنگ هاي به كار رفته در اتاق به صورت مات است. رنگ ها بسيار نزديك به هم و مايل به سفيد انتخاب شده اند، به گونه اي كه با وجود تنوع رنگي، مي‌توان آن ها را به دو گروه سبز و رنگ هاي روشن دسته بندي كرد.

نكات گفته شده براي الهام گرفتن و پيشنهاد بخش دكوراسيون مجله دلتا است. در واقع مي‌توان با هر سليقه اي سبكي متفاوت و تركيب رنگي خاص براي دكوراسيون اتاق خواب صورتي تعريف كرد. نظرات خود را با ما در ميان بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

ايده هايي ساده براي مرتب كردن اتاق كودك(+ويدئو)

ايده هاي بافتني براي اتاق كودك

6 عامل مؤثر در طراحي دكوراسيون اتاق خواب


برچسب: دكوراسيون دكوراسيون داخلي ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۶ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۰۷ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :