دكوراسيون دلتا

طراحي داخلي خانه به سبك جذاب بوهمي

سبك بوهمي به يكي از ترندهاي پر طرفدار سال هاي اخير تبديل شده است. درباره آن بيش تر بدانيد.
طراحي داخلي خانه

در سال هاي اخير علاقه به طراحي داخلي خانه در سبك بوهمي افزايش يافته است. در سراسر جهان افراد در سبك زندگي و پوشش خود از سبك بوهمي الهام مي‌گيرند. قبل از اينكه دكوراسيون خانه را به سبك بوهمي درآوريد، بايد ويژگي هاي اين سبك را بشناسيد. در اين بخش از مجله دلتا خصوصيات سبك بوهمي را همراه با چند نكته به شما معرفي مي‌كنيم.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي چيست؟

براي درك مفهوم سبك بوهمي شناخت ريشه آغاز اين سبك مهم است. بوهمي يا بوهمين واژه اي فرانسوي، به معناي كولي است و به كولي هاي ساكن بوهم گفته مي‍شد. اين سبك از زندگي كولي ها نشات گرفته است. بوهم بخشي از اروپاي مركزي، واقع در چكِ امروزي و كانون برخورد فرهنگ هاي مختلف از نقاط مختلف اروپا از جمله آلمان و چك بوده است.

كولي هاي ساكن بوهم، از قوانين خاص خود پيروي مي‌كردند. امروزه اصطلاح بوهمي به سبك زندگي بوهميايي گفته مي‌شود.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

دكوراسيون داخلي بوهمي

ويژگي برجسته سبك بوهمي، تلفيق عناصر طراحي داخلي با يكديگر است؛ رنگ، طرح، خط و الگو. دكوراسيون داخلي بوهمي تركيبي از فرهنگ هاي مختلف است. اگر كمال گرا يا پايبند به نظم و قوانين مشخص هستيد و داشتن هويت در طراحي داخلي خانه را مهم مي‌دانيد، سبك بوهمي مناسب شما نيست. اما اگر از زيبايي هر جسم به صورت مجزا لذت مي‌بريد و قرار گرفتن اجزا در يك فضاي كل را به صورت چهل تكه دوست داريد، سراغ سبك بوهمي برويد.

از نكات جذاب اين سبك مي‌توان به اين مورد اشاره كرد كه هيچ يك از دو اتاقِ بوهمي شكل يكساني نخواهند داشت و هر مكان نمايي منحصر به فرد دارد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

به هيچ رنگي وفادار نمانيد

نيازي نيست يك رنگ خاص را مد نظر بگيريد و به فكر انتخاب رنگ هاي مكمل يا هم خانواده باشيد. رنگ گرم و سرد، براق و مات يا هم خانواده و مكمل را در كنار هم به كار ببريد. گرچه به دليل ويژگي روحيِ افرادي كه سبك بوهمي را در زندگي پيش مي‌گيرند، استفاده از رنگ هاي طلايي، نارنجي، قهوه ايِ روشن، قرمز و سفيد كاربرد بيش‌تري دارد. اما ساير رنگ ها نيز در طراحي داخلي خانه هاي بوهمي ديده مي‌شود. براي داشتن فضايي گرم و دوستانه، از همه ي رنگ ها استفاده كنيد و هيچ رنگي را به عنوان رنگ غالب انتخاب نكنيد. همان طور كه سبك زندگي كولي ها همه فرهنگ ها را در خود مي‌پذيرد، همه ي رنگ ها را به خانه راه دهيد.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

اكسسوري هاي خوش رنگ و لعاب

بر خلاف سبك مينيمال كه تمام اكسسوري ها و لوازم تزييني را از جلوي چشم دور مي‌كرديد، دكوري هاي رنگي و حتي دست ساز خود را به ديوار بياويزيد. افكارتان را در قالب آثار هنري به دكوراسيون خانه تزريق كنيد. فضاهاي خالي را با پارچه هاي رنگي، دريم كچر، ريسه هاي ال اي دي و طرح هاي دلخواه بپوشانيد. گل هاي آپارتماني با برگ هاي بزرگ، شاخه هاي خشك و زيباي درختان و به طور كلي تمام عناصر طبيعت را از در و ديوار بياويزيد. البته اين به معناي در هم ريختگي فضا نيست. با دقت و خلاقيت، المان ها را در جايي قرار دهيد كه جلوه زيبايي داشته باشد و حس انباري را در محيط ايجاد نكند.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

مبلمان مناسب در طراحي داخلي انه به سبك بوهمي

سبك بوهمي در تضاد با تجملات است، پس از خريد مبلمان دست دوم و قرار دادن آن در خانه نترسيد. مبل راحتيِ آنتيك و رنگارنگ هيچ جايي بهتر از خانه بوهمي نما پيدا نمي‌كند. مي‌توانيد روي مبلمان را با پارچه يا پتوهاي رنگي بپوشانيد. كولي هاي قديم لوازم خانه را از شهرهاي مختلف در طول سفر خريداري مي‌كردند و آن ها را كنار هم در خانه قرار مي‌دادند. مهم راحتي و حال خوب افراد در خانه است.

طراحي داخلي خانه به سبك بوهمي

سبك بوهمي، سبكي آزاد است و رنگ در آن حرف اول را مي‌زند. در بخش هاي بعدي به ساير سبك هاي دكوراسيون داخلي خواهيم پرداخت. افراد با خصوصيات و تجربه هاي متفاوت، سليقه هاي متفاوتي دارند و نمي‌توان براي همه يك نسخه واحد را تجويز كرد. با تكيه بر خلاقيت هر سبكي كه مي‌پسنديد براي طراحي داخلي خانه خود انتخاب كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

دكوراسيون پاركينگ با ترفندهايي ساده

مزايا و معايب سقف كناف در دكوراسيون داخلي


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۱۰:۱۹ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :