دكوراسيون دلتا

انتخاب رنگ كابينت آشپزخانه

آشپزخانه زيبا، روح را زنده مي‌سازد و بر دكوراسيون داخلي كل خانه تاثير گذار است. بررسي رنگ هاي زرد، آبي، قرمز و سفيد براي كابينت آشپزخانه انتخاب امروز ما هستند.
رنگ كابينت آشپزخانه

آشپزخانه قلب خانه و رنگ كابينت ها نشان دهنده هويت فضاي آشپزخانه است. در گذشته آشپزخانه ها فضايي مجزا از ساير بخش هاي خانه بودند. اما در سبك زندگي مدرن، آشپزخانه ها بدون ديوار و در ارتباط با نشيمن و پذيرايي ساخته مي‌شوند. بنابراين دكوراسيون داخلي آشپزخانه علاوه بر اينكه بر محيط آشپزخانه تاثير مي‌گذارد، تمام دكوراسيون خانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد. كابينت بخشي عظيمي از ديوارهاي آشپزخانه را مي‌پوشاند. انتخاب رنگ، طرح و جنس كابينت بسيار مهم است. در اين بخش از مجله دلتا در مورد انتخاب رنگ كابينت آشپزخانه از بين رنگ هاي اصلي و سفيد حرف مي‌زنيم و در آينده سراغ ساير رنگ ها خواهيم رفت. با ما همراه شويد.

رنگ كابينت آشپزخانه

كابينت آتشين

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون و ويژگي رنگ قرمز بهترين جايي كه مي‌توان از اين رنگ استفاده  كرد، آشپزخانه، رستوران و سالن غذاخوري است. اين رنگ اصلي، يادآور آتش و غروب خورشيد، رنگي گرم و اشتها آور است. رنگ قرمز تپش قلب را افزايش مي‌دهد. استفاده از رنگ قرمز براي كابينت، آشپزخانه را به فضايي انرژي بخش و زيبا تبديل مي‌كند. رنگ هاي گرم، از جمله قرمز، كابينت ها را نزديك تر از جاي اصلي خود نشان مي‌دهند بنابراين از اين رنگ در آشپزخانه هاي بزرگ استفاده كنيد و براي آشپزخانه هاي كوچك اين رنگ را در كنار سايه هاي خنثي مانند سفيد و طوسي به كار ببريد.

استفاده از رنگ قرمز به تنهايي، باعث مي‌شود فضا يكنواخت به نظر برسد. رنگ قرمز در ابعاد بزرگ، خشم و بي قراري را به محيط القا مي‌كند. بنابراين براي ايجاد تناسب و تعادل دماي بصري محيط، بهتر است از كاشي هاي بين كابينتي ساده، به رنگ سفيد يا آبي كم رنگ استفاده كنيد.

رنگ كابينت آشپزخانه

دريا در آشپزخانه

رنگ بعدي كه آن را مورد بررسي قرار مي‌دهيم، رنگ آبي است. رنگ آبي، دريا و آسمان را در ذهن تداعي مي‌كند و حسي از وجود طبيعت در خانه اي با دكوراسيون آبي جريان دارد. آرامش، ثبات و خنكي احساساتي هستند كه با وجود رنگ آبي در فضا ايجاد مي‌شوند. رنگ آبي نور را بازتاب مي‌دهد و به اين صورت باعث مي‌شود آشپزخانه بزرگتر به نظر برسد. رنگ آبي، رنگي سردي و ممكن است استفاده آن براي تمام كابينت ها در طولاني مدت سرما را به ذهن منتقل كند و سبب افسردگي شود. پيشنهاد مي‌شود يكي از رنگ هاي خانواده گرم به دكوراسيون اضافه شود. براي مثال ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزينيد و كاشي هاي كرم يا صورتي را براي آن انتخاب كنيد.

رنگ كابينت آشپزخانه

طلوع خورشيد

استفاده از رنگ زرد در دكوراسيون باعث شادي و افزايش حافظه مي‌شود. چه بهتر كه از اين رنگ در قلب خانه استفاده كنيد و با ذات گرم اين رنگِ خورشيدي محيطي گرم داشته باشيد. براي انتخاب رنگ كابينت در آشپزخانه هاي كوچك، رنگ زرد را به شما توصيه مي‌كنيم. اين رنگ با بازتاب نور طبيعي، قدرتي دو برابر به نورِ دريافتي مي‌بخشد. هم چنين اگر نورپردازي به خوبي صورت گرفته باشد، نگران عدم تعادل دماي ديداري نخواهيد بود. مي‌توانيد از نورهاي سفيد و مهتابي استفاده كنيد تا در كنار گرماي رنگ زرد تعادلي دلنشين بر محيط حاكم شود. قهوه اي و سفيد، تركيب رنگ مناسبي را به وجود مي‌آورند.

رنگ كابينت آشپزخانه

برفِ سفيد

مي‌رسيم به رنگ خنثيِ دوست داشتني و آرام؛ سفيد. رنگ سفيد در تمام سبك هاي دكوراسيون از جمله كلاسيك، مينيمال، سنتي و مدرن جايگاه ويژه اي دارد. پاكي، روشني، آرامش و لبخند با رنگ سفيد وارد آشپزخانه مي‌شوند و هيچ وقت خارج نمي‌شود. از رنگ سفيد روي ديوار و كابينت استفاده كنيد. براي اينكه دچار يكنواختي نشويد از عناصر طراحي داخلي كمك بگيريد؛ كنتراست. دسته هاي كابينت يا يكي دو وسيله ديگر را به رنگ تيره انتخاب و كنتراست ايجاد كنيد. رنگ هاي خنثي با تمام رنگ ها سازگاري دارند و مي‌توانيد رگه هايي از هر رنگي كه مي‌پسنديد به دكوراسيون اضافه كنيد.

از اين رنگ ها در دكوراسيون آشپزخانه استفاده كنيد و با خلاقيت خود فضايي زيبا بسازيد. مطالب دكوراسيون داخلي را دنبال كنيد و نظرات خود را با ما به اشتراك بگذاريد.

همچنين بخوانيد:

كابينت آشپزخانه‎ هاي گلاس ؛ براق و چشم نواز!

فضاهاي پرت خانه و 8 راهكار براي استفاده بهينه از آنها

8 گياه آپارتماني سازگار با نور كم براي خانه شما

تزيين راهرو خانه با ايده هايي ساده


برچسب: دكوراسيون آشپزخانه ديزاين مجله دلتا،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۴ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۶:۰۱ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :