دكوراسيون دلتا

انتخاب مناسب ترين كاغذ ديواري پذيرايي

علاقه به استفاده از كاغذ ديواري در دكوراسيون افزايش يافته است. كاغذ ديواري هاي مختلفي با رنگ و نقش هاي مختلف وجود دارند. بخشي از ديوار خانه را با اين ديوار پوش هاي دوست داشتني تزيين كنيد.
كاغذ ديواري پذيرايي

ديوار پوش هاي زيادي براي تزيين ديوار وجود دارد. كاغذ ديواري، سنگ، آجر، چوب، چرم و … . در بين اين موارد كاغذ ديواري يكي از محبوب ترين ديوار پوش ها است. وجود كاغذ ديواري دكوراسيون داخلي را تكميل مي‌كند. كاغذ ديواري پذيرايي بايد هويت خانه را به نمايش بگذارد و با ساير لوازم تناسب داشته باشد. براي انتخاب كاغذ ديواري مناسب دانستن چند نكته ضروري است كه در اين بخش از مجله دلتا با آن ها آشنا مي‌شويد.

كاغذ ديواري پذيرايي گل دار

كاغذ ديواري پذيرايي و تركيب رنگ هاي آن

با توجه به چرخه رنگ، رنگ مكمل يا هم خانواده با رنگ غالب در دكوراسيون داخلي خانه را انتخاب كنيد. اگر بدون در نظر گرفتن رنگ، فقط به خاطر علاقه به يك طرحِ خاص، آن كاغذ ديواري را خريداري كنيد، پس از چسباندن كاغذ ديواري به ديوار فضايي شلوغ و در هم خواهيد داشت. شايد متوجه نشويد مشكل از كجاست، اما عدم توجه به رنگ كاغذ ديواري پذيرايي تناسب ديداري را از بين مي‌برد. مي‌توانيد براي هر ديوار يك طرح همسان را انتخاب كنيد يا ديواري را به عنوان ديوار آكسان برگزينيد و فقط براي پوشش آن ديوار، كاغذ ديواري متفاوتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري آبي

سبك دكوراسيون

انتخاب كاغذ ديواري طرح دار كه در دكوراسيون جلوه زيبايي داشته باشد و تناسب را بر هم نزند كار دشواري است. اگر مبلمان ساده داريد و طرح و رنگ زيادي در دكوراسيون داخلي خانه به كار نبرده ايد انتخاب كاغذ ديواري طرح دار توصيه مي‌شود، تا با افزودن طرح و الگو نقش اين عناصر طراحي داخلي پر رنگ شود و فضا از يكنواختي خارج شود.

به هنگام خريد مي‌توانيد كاغذ ديواري پذيرايي را با توجه به دسته بندي بر اساس سبك دكوراسيون خريداري كنيد. براي مثال كاغذ ديواري هاي مناسب خانه كلاسيك داراي طرح اسليمي، بته جقه و گل هاي تك رنگ هستند. اگر مبلمان استيل در پذيرايي داريد و چيدمان داخلي قرينه را ترجيح مي‌دهيد از كاغذ ديواري هاي كلاسيك و سنتي استفاده كنيد. اما دقت كنيد نقوش كم تراكم تر را انتخاب كنيد، زيرا وجود پترن هاي زياد فضا را كوچك تر مي‌كند و حفظ تعادل سخت خواهد بود.

كاغذ ديواري در دكوراسيون داخلي

طرح هاي مكمل

دنياي كاغذ ديواري بزرگ و متنوع است. اگر نمي‌دانيد براي انتخاب طرح يا رنگ مكمل چه انتخابي داشته باشيد كافي است از فروشنده بخواهيد تا كاتالوگ كاغذ ديواري هاي مكمل را به شما نشان دهد. اما ما، شما را راهنمايي مي‌كنيم. اگر از يك كاغذ ديواري با طرح هاي شلوغ و پر رنگ استفاده مي‌كنيد يك كاغذ ديواري با رنگ روشن را به عنوان مكمل در كنار آن انتخاب كنيد. براي مثال در اين اتاق از كاغذ ديواري به رنگ تيره و طرح هاي بزرگ روي يك ديوار و براي ساير ديوار ها از كاغذ ديواري ساده به رنگ روشن استفاده شده است. رنگِ نارنجيِ طرح كاغذ ديواري، روي پرده انعكاس و با نصب يك آينه به فضا عمق داده شده است.

اگر اين ديوار به رنگ ساده انتخاب مي‌شد به دليل نقص در زاويه و فرم چند ضلعي آن، نماي بي هويت و آزاردهنده اي به اتاق القا مي‌كرد. در انتخاب طرح اين كاغذ ديواري، وجود عنصر آب در نظر گرفته شده است و ماهي هاي كاغذ ديواري در تناسب مفهومي با كاربرد اين مكان قرار دارد.

در اتاق پذيرايي، كاغذ ديواري طرح دار را براي بخشي انتخاب كنيد كه وسايل كمتري مقابل آن قرار دارد تا توازن در فضا ايجاد شود. رنگ هاي تيره را همراه فام هاي روشن همان رنگ به كار گيريد. براي مثال اگر مي‌خواهيد يك ديوار را با قهوه اي سوخته بپوشانيد، براي ساير ديوارها از رنگ نخودي، كرم و يا نباتي استفاده كنيد.

كاغذ ديواري پذيرايي شيك

خطوط

بارها از نقش خطوط و لزوم وجود آن در دكوراسيون داخلي نوشتيم. اين بار هم بر نقش خط تاكيد مي‌كنيم. بدون خط، فرم معنا ندارد. بدون فرم نيز، هويتِ فضا در هاله اي از بي معنايي رنگ مي‌بازد. نگران سقف هاي كوتاه، اتاق هاي كم عرض و زاويه هاي تند نباشيد. از كاغذ ديواري هايي با خطوط هندسي استفاده كنيد تا با استفاده از بازي هاي بصري نواقص را بپوشانيد.

كاغذ ديواري هايي با خطوط منحني و يا شكسته، جلوه هايي كاملا متفاوت در اتاق به وجود مي‌آورند. اگر نور طبيعي به اندازه كافي به خانه وارد نمي‌شود و با نورپردازي هاي مصنوعي هنوز احساس مي‌كنيد فضاي درون يكنواخت و بي روح است از كاغذ ديواري با پس زمينه گرم و خطوط منحني استفاده كنيد و ببينيد كه اين ديوار هيچ وقت از رقص نمي‌ايستد. حواستان باشد در اتاق خواب از خطوط منحني به حد تعادل استفاده كنيد تا باعث افزايش هيجان نشود و آرامشِ حاكم بر محيط حفظ شود.

كاغذ ديواري پذيرايي خاص

كاغذ ديواري مدرن

از كاغذ ديواري هايي با طرح بزرگ و خطوط پر رنگ در دكوراسيون داخليِ اماكني مانند آتليه، محل كار و رستوران استفاده كنيد. طرح هاي بزرگ در دراز مدت يكنواخت خواهند شد. هم چنين تركيب رنگ و چيدمان لوازم مختلف با آن به سختي صورت مي‌گيرد.

موارد گفته شده تنها راه هاي استفاده از كاغذ ديواري نيستند. خلاق باشيد، ايده هاي خود را با ما در ميان بگذاريد و براي خواندن ايده هاي بيش تر با بخش دكوراسيون از مجله دلتا همراه باشيد.

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۳:۲۳ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :