دكوراسيون دلتا

انتخاب كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي هاي بين كابينتي، كاشي هاي كوچك و جذابي هستند كه با طرح و رنگ هاي جذاب خود، فضاي آشپزخانه را گرم و زيبا مي‌كنند.
كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي، پوششي مخصوص فضاي خالي بين كابينت روي ديوار آشپزخانه است كه براي زيبايي دكوراسيون داخلي آشپزخانه استفاده مي‌شود. انتخاب يك كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه كه نور را به خوبي بازتاب دهد و رنگ مناسبي داشته باشد فضا را بزرگ تر و روشن تر نشان خواهد داد. با پيشرفت تكنولوژي، كاشي هاي بين كابينتي در جنس و طرح هاي مختلفي توليد مي‌شود. با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد و جواب سوالاتي كه در زمينه فضاي نصب، انتخاب و خريد كاشي بين كابينتي داريد را به دست خواهيد آورد.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

دكوراسيون داخلي تلفيق هنر و علم است، هيچ محدوديتي در علم و بازي هاي خلاقانه هنري وجود ندارد. چارچوب هايي كلي و قابل انعطاف وجود دارند كه با شناخت آن مي‌توانيد دكوراسيون داخلي آشپزخانه را به گونه اي زيبا تزيين كنيد. قوانين را بشناسيد، از آن ها استفاده كنيد يا در صورت لزوم با آگاهي كامل آن ها را بشكنيد. بنابراين مرز مشخصي براي انتخاب رنگ، طرح و ابعاد در كاشي كاري ديوار آشپزخانه وجود ندارد. در ادامه به آن چارچوب هاي كلي مي‌پردازيم.

از كجا تا كجا؟

سوال اساسي كه به هنگام خريد در ذهن ايجاد مي‌شود اين است كه ديوار را از كجا كاشي كنيم و تا كجا ادامه دهيم؟ با دانستن جواب اين سوال مي‌توانيم ابعاد نما را در ذهن داشته باشيم تا رنگ و مقدار كاشي مورد نياز را متناسب با آن انتخاب كنيم. به اين صورت ديگر نگران كم يا زياد بودن تعداد كاشي نخواهيم بود.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

چارچوب

بياييد با بررسي اين آشپزخانه مفهوم محدوديت و ساختار شكني را در كنار هم تعريف كنيم. تا هرجا دوست داريد كاشي كاري را ادامه دهيد، اما از لحاظ زيباشناسي اگر كاشي بين كابينتي طوسي رنگ در اين آشپزخانه روي ديوارهاي جانبي نيز ادامه مي‌يافت تعادل بصري در فضا بر هم مي‌ريخت. فقط ابعاد كاشي كاري نيست كه به فضا هويت مي‌دهد. به خطوط افقي كاشي ها دقت كنيد كه چه هماهنگي جذابي با خطوط سفيد كابينت ها دارند. با ابعاد در نظر گرفته شده كابينت و فضاي كاشي شده مانند تكه اي پيوسته و جدا از ديوارهاي اطراف به نظر مي‌آيند.

كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

فضاي كوچك

اگر آشپزخانه كوچكي داريد تمام فضاهاي خالي بين كابينت ها را با كاشي هاي يكسان و يك رنگ پر كنيد. كاشي هاي كم رنگ و براق به روشن و بزرگ تر ديده شدن آشپزخانه كمك مي‌كند. در اين دكوراسيون براي جلوگيري از يكنواختي از تركيب سفيد با سايه هاي طوسي استفاده شده است. قابِ سفيد پنجره باعث مي‌شود پنجره وسيع تر به نظر برسد. در نهايت با رنگ آميزي سقف به رنگ سفيد محيطي روشن تر و با افزودن كانترِ تيره رنگ، كنتراست جذابي در محيط به وجود آمده است.

خط به عنوان يكي از عناصر طراحي داخلي نقش برجسته اي در اين چيدمان بازي كرده است تا آشپزخانه اي كامل از لحاظ دكوراسيون داخلي داشته باشيم. ببينيد كه مستطيل هاي كوچك كاشي و طرح هاي مستطيلي كابينت ها، خطوط منحنيِ درِ كابينت و فرم گرد صندلي چگونه بدون نقص در كنار هم تناسب را به وجود آورده اند.

در اين آشپزخانه اگر تنها بخشي از ديوار كاشي شده بود، فضاي خالي روي ديوار باعث جدا شدن بخشي از فضا از ساير فضا مي‌شد و آشپزخانه كوچك به نظر مي‌رسيد.

كاشي بين كابينتي در طراحي داخلي آشپزخانه

مرز افقي

انتخاب مرز افقي كاشي، كاري آسان تر از انتخاب مرز عمودي است. در جهت افقي، معمولا تا لبه ديوار يا كابينت، كاشي را ادامه مي‌دهيم. اما در مورد ارتفاع و فاصله آن تا سقف، تصميم گيري كمي مشكل تر است. مي‌توانيد لبه ي پاييني كابينت ها را به عنوان مرز انتخاب كنيد، يا كاشي كاري را تا سقف ادامه دهيد.

در اين آشپزخانه كاشي تا سقف ادامه يافته اما طرح آن به گونه اي انتخاب شده كه با اختلاف رنگ بتوان يك مرز ذهني به وجود آورد. پراكندگي رنگ آبي در پس زمينه، دو خط فرضي را به عنوان مرز ترسيم كرده است كه سبب حركت چشم به بالا و پايين مي‌شود و يك دست بودن فرم را جبران مي‌كند.

كاشي بين كابينتي رنگي در دكوراسيون آشپزخانه

موارد خاص

اگر جنس كابينت هاي بالا و پايين متفاوت است يا فقط يك رديف كابينت در پايين داريد، كاشي هاي بين كابينتي را تا لبه پاييني كابينت هاي بالايي يا قفسه ها ادامه دهيد. براي روح بخشيدن به فضا و جبران كمبود اِلمان در قسمت بالايي ديوار مي‌توانيد از كاشي هاي رنگي استفاده كنيد.

كاشي بين كابينتي بر ديوار آكسان آشپزخانه

در آشپزخانه هايي كه نماي داخلي يكنواخت و كسل كننده شده است مي‌توانيد خلاقيت به خرج دهيد و از كاشي هايي با طرح هاي متفاوت روي ديوار آكسان استفاده كنيد و يك رنگِ واحد را براي ساير بخش ها در نظر بگيريد.

جنس كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

جنس

كاشي ها از متريال هاي متنوعي ساخته مي‌شوند. سبك دكوراسيون آشپزخانه را در نظر بگيريد، رنگ و طرح مناسب را انتخاب و از بين كاشي هاي بين كابينتي به جنس چوب، شيشه، كريستال، پلكسي، كامپوزيت و آلومينيوم آن را خريداري كنيد.

كيفيت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

كيفيت

كاشي هاي بين كابينتي پشت گاز يا سينك استفاده مي‌شوند و در معرض برخورد اشيا تيز قرار دارند، بنابراين بايد در برابر گرما، شست و شو، و ضربه مقاوم باشند. به هنگام خريداري حتما به اين نكات دقت كنيد و برچسب اطلاعات محصول را مشاهده فرماييد.

قيمت كاشي بين كابينتي در دكوراسيون آشپزخانه

قيمت

قيمت كاشي به عوامل متعددي بستگي دارد. كيفيت، جنس و متراژ مد نظر شما تعيين كننده قيمت نهايي محصول مي‌باشند. با توجه به ضخامت و مصالح استفاده شده در فرآيند ساخت تنوع قيمت زيادي وجود دارد كه مي‌توانيد با توجه به بودجه مد نظر خود آن ها را خريداري نماييد.

در بخش هاي بعدي به انواع دكوراسيون داخلي آشپزخانه مي‌پردازيم و تنوع رنگ در كاشي هاي بين كابينتي را بررسي خواهيم كرد.

همچنين بخوانيد:

طراحي آشپزخانه، مهم ترين بخش خانه

با قوانين فنگ شويي ؛ آشپزخانه را پر انرژي كنيم

با انواع روكش كابينت آشپزخانه آشنا شويد


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۳:۰۵ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :