دكوراسيون دلتا

دكوراسيون اتاق كودك پسر با طراحي جذاب

در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر از خودِ او كمك بگيريد و لذتي دو چندان را در كنار هم تجربه كنيد. با استفاده از لوازم ارزان و كارهايي آسان فضاي بهتري ايجاد كنيد.
دكوراسيون اتاق كودك پسر

پيش تر در چيدمان اتاق كودك ايده هاي مختلفي براي طراحي داخلي اتاق بيان كرديم. در اين بخش از مجله دلتا به دكوراسيون اتاق پسرانه مي‌پردازيم. دكوراسيون اتاق كودك پسر بايد به گونه اي باشد كه نيازهاي او را با توجه به سن و علايق رفع كند. با دانستن چند نكته، طراحي دكوراسيون اتاق كودكان با توجه به جنسيت كار دشواري نخواهد بود.

دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر با الهام از شخصيت او

در تلاش هستيم به شما ايده هايي بدهيم كه بتوانيد دكوراسيون اتاق كودك پسر را براي سنين سه تا دوازده سال ديزاين كنيد. كودكان به سرعت در حال رشد فيزيكي و تكامل ذهني هستند، بنابراين بايد به نيازهاي جسمي متغيير آن ها توجه داشت. هم چنين با شكل گيري استقلالِ كودكان، در انتخاب طرح و رنگ بايد نظر كودك را اولويت قرار داد و آن را جهت دهي كرد.

طراحي داخلي اتاق پسرانه يا دنياي انيميشن

تقريبا از سه سالگي كودكان به داشتن اتاقي مستقل گرايش پيدا مي‌كنند و حس تملك در آن ها پر رنگ مي‌شود. تا قبل از دوران مدرسه كودك زمان زيادي را مشغول بازي در اتاق و رويا پردازي در مورد شخصيت هاي انيميشن مورد علاقه خود است. بنابراين فضايي طراحي كنيد كه به رشد خلاقيت و شادابي كودك منجر شود.

استيكرهاي ديواري شخصيت هاي كارتوني مورد علاقه او را تهيه كنيد، روي كمد و ميز بچسبانيد. اين گونه به او مي‌فهمانيد كه در تعيين سبك زندگي خود دخيل است. در برش زدن و چسباندن استيكر از كودك كمك بگيريد. به او آموزش دهيد كه براي داشتن مكاني امن و دوست داشتني بايد تلاش كند.

رنگ پسرانه در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر

با توجه به تاثير روانشناسي رنگ در دكوراسيون از رنگ هاي روشن و رنگ هايي كه شادي و هيجان را در فضا القا مي‌كنند استفاده كنيد. رنگ هاي نارنجي، كرم و صورتي فضايي گرم و دوستانه در اتاق كودك ايجاد مي‌كنند. اگر از آبي استفاده مي‌كنيد براي ايجاد تعادل بصري مي‌توانيد از تركيب رنگ هاي گرم روي ديوار آكسان يا لوازم بهره بگيريد.

رنگ سفيد يادآور صلح و پاك دامني در ناخودآگاه انسان است، اين رنگ را با ساير رنگ ها تركيب و سايه اي سفيد در آن ها ايجاد كنيد. يا به بياني ديگر رنگي از بين رنگ هاي روشن برگزينيد. از به كار بردن رنگ هاي تيره، مشكي، قهوه اي سوخته و سورمه اي پرهيز كنيد. وجود اين رنگ ها در دراز مدت تاثير ناخوشايندي بر ضمير كودكان خواهند گذاشت.

عناصر طراحي داخلي

فرم، يكي از عناصر طراحي داخلي، به خودي خود قابل دسته بندي به “اشكال كودكانه يا بزرگ‌سال” نيست. در دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر بايد خواست او را در اولويت بگذاريد. اگر علاقه اي به استفاده از طرح هاي كارتوني ندارد، فرم هاي ساده و گرد را به او پيشنهاد دهيد. خطوط منحني آرامش و لطافت را در فرد زنده مي‌كنند و خطوط شكسته القا كننده خشونت و تحرك بيش از حد در كودك هستند.

مونوكروم

كودكان ذاتي پويا، پر جنب و جوش و روياپرداز دارند. براي زنده نگه داشتن اين خصوصيات نه فقط در زندگي، بلكه از المان هاي موجود در دنياي اطراف كودك ياري بگيريد. دنياي كودك در ذهن و همان اتاق چند متري خلاصه مي‌شود، سعي كنيد با دانش كافي دكوراسيون داخلي اتاق كودك پسر را تزيين كنيد تا اتاق او به بهترين جاي دنيا تبديل شود.

انتخاب يك رنگ براي اتاق كودك، يا دكوراسيون داخلي مونوكروم براي اتاق كودكان پيشنهاد نمي‌شود، مگر اينكه چند نكته را در نظر بگيريد و يكنواختي را از بين ببريد. استفاده از تك رنگ در اتاق كودك، باعث يكنواخت شدن فضا مي‌شود و در تضاد با ذات پوياي كودكان است. اما اگر تصميم داريد فقط يك رنگ انتخاب كنيد، و براي مثال با استفاده از رنگ سفيد يا آبي اتاق را روشن تر جلوه دهيد، سعي كنيد از اكسسوري هاي رنگي، اسباب بازي، كف‌پوش هاي طرح دار و روتختي رنگي استفاده كنيد. اجازه دهيد ذهن كودك با طرح و الگو به رقص درآيد و متوقف نشود.

كودك اما هنرمند

براي داشتن يك دكوراسيون مناسب نيازي نيست هزينه هاي هنگفتي براي خريد آثار هنري پرداخت كنيد. علايق كودكان به سرعت در حال تغيير است و هر سال به چيز جديدي گرايش پيدا مي‌كنند. به او عزت نفس ببخشيد و با نقاشي هاي او اتاق را تزيين كنيد. هر چند وقت يك بار نقاشي قديمي را با يك نقاشي جديد عوض و فضا را براي او تازه كنيد.

طراحي با توجه به نيازهاي سني

يك ميز با ارتفاع مناسب را در گوشه اتاق قرار دهيد و لوازم بازي كودك را روي آن قرار دهيد. با افزايش سن و شروع دوران مدرسه، از اين ميز به عنوان ميز تحرير استفاده خواهد شد. چراغ مطالعه مناسبي روي آن قرار دهيد يا از نورپردازي روي ديوار جانبي استفاده كنيد تا به راحتي بتوانيد تكاليف خود را انجام دهد.

طرح روتختي، برچسب هاي روي كمد و رنگ پرده را هم زمان با رشد كودك و تغيير سليقه عوض كنيد. اگر فرزند شما به يك گروه ورزشيِ خاص علاقه مند است از پوسترهاي ورزشي و تم رنگي لباس هاي آن تيم در دكوراسيون استفاده و او را به ورزش تشويق كنيد. وجود كشوهاي نگهدارنده براي نگهداري لوازم شخصي، وسايل مدرسه و لباس ها لازم است. تختي خريداري كنيد كه چندين سال بتواند از آن استفاده كند. اگر تختي با طول كم تهيه كنيد ممكن است در سه سالگي مناسب باشد اما حتي در چهار سالگي نيز براي او كوچك خواهد بود. بنابراين تختي با سايز بزرگ تر مناسب تر است. در سنين پايين تر از كتابخانه براي نگهداري اسباب بازي كه جذابيت دارند استفاده كنيد و در سنين بالاتر آن را به كتاب و دفتر مشق اختصاص دهيد.

در مطالب بعدي به دكوراسيون اتاق هاي دو نفره براي كودكان و هم چنين دكوراسيون مناسب كودك دختر خواهيم پرداخت.

همچنين بخوانيد:

پرده شيد و مزاياي استفاده از آن در خانه

طرز صحيح چيدمان سرويس خواب به چه شكل است؟

كاغذ ديواري ضد آب چيست؟

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۴۱:۰۲ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :