دكوراسيون دلتا

تغيير دكوراسيون داخلي منزل با هزينه كم

اگر از يكنواختي در دكوراسيون خسته شده ايد ولي نگران هزينه هاي بالاي تغيير دكوراسيون هستيد، بايد به شما بگوييم راه هاي مختلفي وجود دارد كه با هزينه كم مي‌توانيد فضاي داخلي خانه خود را دگرگون كنيد.
تغيير دكوراسيون داخلي

انسان هميشه درپي زيبايي است، به همين دليل به داشتن دكوراسيوني زيبا در منزل و محل كار اهميت مي‌دهد. زيبايي بر بهبود روند كار و كيفيت زندگي تاثير بسزايي دارد. پس از گذشت مدت طولاني و فضايي بدون تغيير ممكن است افراد ديگر رغبت زيادي به دكوراسيون منزل و محل كار خود نداشته باشند، اما به دليل هزينه هاي زياد، منصرف شوند. بايد بدانيد تغيير دكوراسيون داخلي با پرداخت كم ترين هزينه هم صورت مي‌گيرد. براي اطلاعات بيش تر با اين بخش از مجله دلتا همراه شويد.

تغيير دكوراسيون داخلي منزل

زندگي ماشيني و مدرن در عصر كنوني، سبب شده است كه افراد از يكنواختي و سكون دوري كنند تا دچارسستي و افسردگي نشوند. تغيير دكوراسيون داخلي منزل علاوه بر اينكه فرآيندي لذت بخش است تاثير مثبتي در حال روحي ساكنان خانه دارد. همان طور كه به آن اشاره كرديم چيزي كه مانع اقدام به تغيير دكوراسيون داخلي مي‌شود هزينه هاي هنگفت تغييرات است. اما گزينه هاي مختلفي براي ايجاد تحول در فضاي خانه وجود دارد كه نيازي به صرف هزينه زياد ندارد؛ تعويض پرده حمام، پادري رنگي جديد، افزودن ميز صبحانه به آشپزخانه و … . در اين بخش ايده هايي را براي تغيير دكوراسيون در اتاق پذيرايي پيشنهاد مي‎كنيم

تغيير دكوراسيون داخلي

تعويض روكش

مبلمان يكي از مهم ترين و پر حجم ترين وسايل موجود در خانه است كه هر روز مورد استفاده قرار مي‌گيرد. استفاده مدام باعث مي‌شود روكش هاي پارچه اي مبلمان زودتر از ساير وسايل كهنه شود. براي انجام يك تغيير بزرگ از روكش مبلمان و كوسن ها شروع كنيد. با نو شدنِ روكش مبلمان دكوراسيون داخلي هويت جديدي مي‌يابد. تا ديروز رنگ غالب در اتاق آبي بوده است ولي از امروز با نزديك شدن به فصل زمستان، رنگ  زرد گرمي محيط را افزايش مي‌دهد. مي‌توانيد فقط روكش يك مبل را تعويض كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

گل و گلدان

موردي ساده كه زندگي را در خانه به جريان مي‌اندازد. گلدان هاي گل‌دار و يا گياهاني با برگ هاي بزرگ را به خانه اضافه كنيد و كنار پنجره ها بگذاريد. گل هايي مانند پتوس رشد سريعي دارند و با بريدن قسمتي از شاخه و قرار دادن آن در ظرفِ آب به سرعت ريشه مي‌دهد. در اين صورت مي‌توانيد گل هاي خود را بدون هزينه افزايش دهيد و نقاط مختلف خانه را پر از گل كنيد. گياه هواي داخل را تصفيه مي‌كند و با اين تغيير كم هزينه حس بهتري خواهيد داشت.

براي تكثير گياه از بطري هاي خالي و شيشه اي استفاده كنيد و آن ها را به شكل رديف پشت پنجره اتاق پذيرايي قرار دهيد تا هم نور كافي دريافت كنند و هم فضا را با برگ هاي سبز و زيباي خود دل‌نشين سازد.

گلدان هاي كوچك را روي كنسول و درون قفسه هاي ديواري قرار دهيد. گلدان هاي بزرگ بين دو مبل، فضاهاي خالي، گوشه پذيرايي و كنار ميز مطالعه نماي زيبايي خواهند داشت.

 هنگام تهيه گياه جديد، اطلاعات كافي در مورد آن گياه را به دست آوريد. دانستن مقدار آب، دما و نور مورد نياز گياه اهميت زيادي دارد. اطمينان يابيد افراد خانه و به خصوص كودكان به آن گياه حساسيت نداشته باشند. در صورت داشتن حيوان خانگي از قرار دادن گلدان روي زمين و در ارتفاع پايين خودداري كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

عناصر طراحي داخلي

باز هم اين عناصر هفتگانه طراحي داخلي به كمك شما خواهند آمد. اگر فضاي داخلي خانه شما يكنواخت شده و تمركز دكوراسيون داخلي خانه روي رنگ و نور است به سراغ ساير عناصر برويد. در انتخاب پارچه جديد براي روكش مبل و كوسن از طرح و الگوهاي متناسب با فضاي اتاق و سليقه خود بهره ببريد. كوسن و يا روميزي با طرح هاي ريز به رنگ مكمل مبلمان انتخاب و كنتراست ايجاد كنيد.

يك ديوار را به عنوان ديوار آكسان انتخاب كنيد و خودتان روي آن نقاشي بكشيد. طرح هاي بزرگ انتخاب كرده و بعد از پايان كار با انعكاس طرح روي يكي از لوازم، خلاقيت خود را به نمايش بگذاريد؛ براي مثال بخشي از طرح را روي پارچه اي سفيد نقاشي و از آن به عنوان روميزي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

لوازم تزييني

قرار نيست يك تابلوي نقاشي گران قيمت را به ديوار آويزان كنيد. عكس هاي جذاب خانوادگي را در اندازه هاي مختلف چاپ كرده و به ديوار بياويزيد، يك ريسه ال اي دي بخريد و آن را بين عكس ها قرار دهيد. هر بار با ديدن عكس ها و بازي نور در كنار تصاوير لبخند به لب شما خواهد آمد.

تغيير دكوراسيون داخلي

از تابلوهاي قديمي خسته شده ايد؟ برگ هاي سبز و رنگي را جمع و آن را در پس زمينه اي سفيد به جاي عكس قديمي استفاده كنيد.

تغيير دكوراسيون داخلي

بازسازي

لوازم جديد خريداري نكنيد، وسايل كهنه و قديمي را رنگ آميزي كنيد. از جذاب ترين كارهايي كه مي‌توانيد در يك روز تعطيل خود را با آن سرگرم كنيد، رنگ آميزي ميز، كتابخانه و پايه هاي مبلمان است.  به جاي انتخاب يك رنگ، تركيبي از چند رنگ يا طرح را به كار گيريد. دقت كنيد رنگ خريداري شده مناسبِ متريال به كار رفته در لوازم باشد.

تغيير دكوراسيون داخلي

آينه ديواري

در نهايت افزودن آينه به اتاق باعث بزرگ تر ديده شدن فضا مي‌شود. اگر علاقه اي به استفاده از طرح و رنگ نداريد و نمي‌خواهيد خانه را رنگ كنيد، آينه ديواري بلند به ديوار نصب كنيد تا با انعكاس نور و بازتابِ محيط، فضا را بزرگ تر نشان داده و به اتاق عمق بيش تري بدهد. سعي كنيد جاي آينه را در اتاق هاي كوچك تر و روي ديوار آكسان در نظر بگيريد. مي‌توانيد از چند آينه استفاده كنيد.

با داشتن انتخاب هاي متعدد براي تغيير دكوراسيون داخلي منزل، مي‌توانيد بدون پرداخت هزينه هاي سنگين، نماي جديدي در خانه داشته باشيد. شما چه ايده اي داريد؟

همچنين بخوانيد:

دكوراسيون حصيري ؛ تلفيق مدرنيته و طبيعت

ترندهاي دكوراسيون داخلي ؛ برترين هاي سال 2019

دكوراسيون رنگارنگ با گياهان آپارتماني


برچسب: دكوراسيون داخلي دكوراسيون منزل ديزاين،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ آبان ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۳۳:۵۴ توسط:مجله دلتا موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :